Skocz do zawartości

Mobbing w pracy, oczywiście kobieta - jak postępować


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, HORACIOU5 napisał:

Najpierw mamy opis sytuacji bez konkretów stawiających samicę oraz szefową w taki sposób, jak chce tego autorka tematu.

Z poprzednim szefem byliśmy na cześć, cześć jak wszyscy w firmie się witamy. Nowa szefowa kazała sobie mówić dzień dobry, ale sama czasem nie odpowiada dzień dobry.

 

Mogłeś od razu zapytać o to czy nie? No mogłeś, ale lepiej zrobić z samicy znowu tą złą, przecież napisałam, że szefowa nie jest w porządku.

 

Twoja zwierzchniczka każe Ci zrobić więcej, mimo że jest ustalone jak pracujemy, ale to się nie liczy. To czemu nie odpowiada na pytanie o regulamin i czemu masz robić więcej się nie liczy. Liczą się jakieś "konkrety" czyli zbędne informacje o firmie tak jak napisał Tomko, a nie sedno problemu, bo szukasz haków na samicę by wykazać, że tak naprawdę to jest zła i nie powinna się czepiać. Brawo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa Uważam, że dobrze zrobiłaś tymi mejlami jeśli ktoś nagina zasady w firmie przy czym nie potrafi uzasadnić regulaminem. Trzeba się dopominać o swoje - jak każdy to każdy ma pracować na równych zasadach i ma znać swoje miejsce w firmie. Jak będzie laska przekraczać swoje kompetencje to zbieraj haki i zrób raban o mobbing. To, że tobie napisała co innego a koledze co innego to znaczy tylko, że kręci i mataczy. Znam to z autopsji - przypomina mi to sytuację:


- Ej Paweł, a Tomek powiedział, że wolno pracujesz.
- Serio? co za kutas, przecież zamykam projekt.
- Ej Tomek, jak mi pomożesz to ci powiem co Paweł powiedział o tobie.
- Ok, pomogę. Co powiedział?
- Że jesteś kutas. 
- Coo? Czemu?
- Bo dowiedział się, że masz lepsze wyniki od niego

- O ten ch...!
2 tygodnie później...
- Proszę panie kierowniku, skończyłam projekt. Ale chciałam powiedzieć, że chłopaki cały czas się kłócą i nie wyrabiają normy. Chętnie przejmę ich premię.
- Panowie, premia w tym miesiącu wędruje do 


Dwóch pracowników się żre a panna robi całą robotę w terminie. Koniec sztuki, oklaski proszę!

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2017 o 23:44, Bruxa napisał:

Najpierw pocisk,

W dniu 24.11.2017 o 23:44, Bruxa napisał:

Więc w drugim jej pocisnęłam

W dniu 24.11.2017 o 23:44, Bruxa napisał:

i powtórzyłam, żeby się poprawiła na przyszłość

 

Ale hmmm.. kto tu jest kierownikiem a kto pracownikiem bo już się pogubiłam w tym pełnym konkretów temacie...

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapo odpowiedziała na mojego drugiego maila (tak, dopiero dziś) i sprawa się zakończyła. Jak przewidziałam zwaliła swoją winę na wszystkich innych :D, że zachowujemy się jak dzieci i robimy przedszkole, że jak się nie podoba to można się zwolnić, ale czy się tam utrzymamy skoro tak się zachowujemy? Postraszyła w długim mailu i tyle. Może mnie cmoknąć oczywiście, bo wszystko co wcześniej przesłała mam zapisane. :)

 

Jakby ktoś miał wątpliwości czy można było od razu odpowiedzieć jaki jest obecnie regulamin to tak, potem spytałam innych (też mailem hehe) - inna kapo w parę minut odpowiedziała i nawet w miłym tonie, dla pewności o to samo spytałam koordynację i też w ciągu paru minut udzielili mi odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bruxa napisał:

Jakby ktoś miał wątpliwości czy można było od razu odpowiedzieć jaki jest obecnie regulamin to tak, potem spytałam innych (też mailem hehe) - inna kapo w parę minut odpowiedziała i nawet w miłym tonie, dla pewności o to samo spytałam koordynację i też w ciągu paru minut udzielili mi odpowiedzi.

A nie wydaje Ci się, że istnieje jakaś korelacja pomiędzy:

 

Godzinę temu, Bruxa napisał:

potem spytałam innych (też mailem hehe)

a

W dniu 27.11.2017 o 08:47, (Nie)Typowa napisał:

Najpierw pocisk,

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.