Skocz do zawartości

Gesty poddańcze wobec kobiet


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Ale już klęknięcie i prośba o ślub

Jak dla mnie - mogą klękać i prosić, może którejś nie odmówię :lol: 

- przepuszczanie w drzwiach w moim odczuciu ok

- całowanie w rękę.. no to już zależy w jakim kontekście

- klękanie.. no i tu jest problem, bo jeżeli już ktoś ma takie marzenie, że chce się ożenić (no i wie co i jak jest z tym związane, intercyza ect) to, przy oświadczynach z jednej strony wypada, bo tak nakazują zasady dobrego wychowania, znowuż z drugiej - jest to jednak gest dla mężczyzny upokarzający, białorycerski bardzo. Ktoś słusznie zauważył, że jak się ma pozycję itd to możesz i całować w rączki a i tak zakisisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Pozytywny said:

A czy jeśli miś jest za dobry to kobieta go szanuje bardziej czy mniej z biegiem czasu?

Teraz to kobiety są silniejsze. Nasze ustępstwa i dobre gesty są odbierane jako słabość.

Daj palec a weźmie całą rękę, wytnie nerkę i sprzeda.

 

Dziwnym trafem kobiety czują pociąg do tych nieokrzesanych, chamów i prostaków którzy traktują je jak zero.

Dopiero później wracają do dobrego misia gdy zostają same ze swoją pociechą.

 

 

 

Ja myślę, że warto rozróżnić normalnego faceta od chama i normalnego faceta od pizdy.

Nie chodzi o to aby popadać w dwie skrajności. Ja nie zaobserwowałem by facet traktujący kobietę jak zero cieszył się zainteresowaniem jakiejś (niepatologicznej) kobiety.

Ale faceci służalczy, nie szanujący samych siebie, stawiający się na równi lub poniżej kobiet, są przez nie naturalnie pogardzani.

 

Moim zdaniem lęk przed byciem zbyt miłym, zbyt dobrym, by samiczka nami nie wzgardziła i jakieś przekonania, że nie można jej w drzwiach przepuścić czy w rękę pocałować bo trzeba być wielkim alfa jest oznaką słabości.

 

Facet powinien mieć w dupie głupoty. Powinien mieć poczucie bycia ponad samicą i umiejętnie ją "kokietować".

One to wyczuwają. Jeśli jesteś twardy, silny, pewny siebie ale miły i uprzejmy dla samic - one i tak wyczuwają Twoją siłę.

Możesz zgrywać buca, nie przepuszczać ich w drzwiach, nie podawać ręki, by sobie nie myślały żeś zbyt miły - one i tak wyczują Twoją słabość.

Tu chodzi o wewnętrzną świadomość swojej siły i męskości, a nie analizowanie gestów.

Ona ma czuć respekt i wiedzieć, że nie wejdzie Ci na głowę, a nie wchodzić druga w drzwiach, sama podwać sobie płaszcz czy nie być całowana w rękę.

Edytowane przez Maron
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Dla mnie całowanie w dłoń jest zabawne i lubię to robić - bo i tak wiadomo, kto rządzi. Ale już klęknięcie i prośba o ślub, troszkę jest dla mnie upadlająca. Przepuszczanie w drzwiach? Jasne, zawsze to robię.

no uratowałeś sytuację. przecież mamy prawo zwyczajnie mieć klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maron napisał:

Facet powinien mieć w dupie głupoty. Powinien mieć poczucie bycia ponad samicą i umiejętnie ją "kokietować".

One to wyczuwają. Jeśli jesteś twardy, silny, pewny siebie ale miły i uprzejmy dla samic - one i tak wyczuwają Twoją siłę.

Możesz zgrywać buca, nie przepuszczać ich w drzwiach, nie podawać ręki, by sobie nie myślały żeś zbyt miły - one i tak wyczują Twoją słabość.

Tu chodzi o wewnętrzną świadomość swojej siły i męskości, a nie analizowanie gestów.

Ona ma czuć respekt i wiedzieć, że nie wejdzie Ci na głowę, a nie wchodzić druga w drzwiach, sama podwać sobie płaszcz czy nie być całowana w rękę.

 

Otototo !

 

To jest własnie kwitnesencja tego o czym napisałem skrótowo w postaci - zapal panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek !

 

Świeczka - to własnie miłe gesty, uprzejme traktowanie, opowiadanie tego co chce usłyszeć.

Ogarek - to logiczne myślenie i szanowanie samego siebie.

 

Bo jesli będziesz chamem - zgasisz pierwsze wskutek czego zgaśnie też drugie.

Jesli zaś będziesz miły, uprzejmy i "padam do nóżek" w pełnym tego określenia znaczeniu - to zgasisz drugie i przy okazji zgaśnie też pierwsze.

 

To jak z wolnością i bezpieczeństwem. Kto zamienia wolność na bezpieczeństwo - traci jedno i drugie. Wcześniej czy później - zawsze i bez żadnych wyjątków. Najczęsciej wcześniej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie silny facet to ten co ma bekę z tego jaką czasem bywa cipką. Ile razy w firmie rozmawiam z dziewczynami i mówię że ja to z tobą Krysiu to bym nie mógł być bo jakbyś mnie rzuciła to bym strasznie płakał. I jaki jest efekt , laski śmieją się i mówią : taa już to widzę. Nawet jak dodam : "ale Krysiu za tobą to ja bym oczy wypłakał"  i jeszcze większa beka lasek plus szturchanie żebym przestał sie z niej nabijać.

Zaakceptuj że jeszcze nie raz będziesz cipką i olej to co wypada i jak wygląda w oczach lasek a rób na co masz ochotę.

Oczywiście żarty żartami ale braku szacunku nie można nigdy tolerować.

 

Edytowane przez jaro670
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rocky napisał:

Całowanie w rękę? Feeeee.

A jaką ja mam pewność, że niewiasta 2 minuty wcześniej nie była w WC i się nią nie podcierała?

Takie samo jak chwycenie za poręcz na schodach w centrum handlowym, którą dotykał wcześniej kloszard niemyjący się od kilku dni. Zresztą nie trzeba przywoływać bezdomnych, bowiem wielu z pozoru poczciwych obywateli niezbyt dba o higienę. Nie mówiąc już o dbałości narządów intymnych - oddział ginekologiczny czy urologiczny potrafi zostawić ładne wspomnienia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PanDoktur napisał:

Takie samo jak chwycenie za poręcz na schodach w centrum handlowym, którą dotykał wcześniej kloszard niemyjący się od kilku dni. Zresztą nie trzeba przywoływać bezdomnych, bowiem wielu z pozoru poczciwych obywateli niezbyt dba o higienę. Nie mówiąc już o dbałości narządów intymnych - oddział ginekologiczny czy urologiczny potrafi zostawić ładne wspomnienia :) 

Zgadza się. Dlatego z tych samych względów unikam także całowania poręczy :)

Edytowane przez Rocky
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rocky napisał:

Całowanie w rękę? Feeeee.

A jaką ja mam pewność, że niewiasta 2 minuty wcześniej nie była w WC i się nią nie podcierała?

Z tego powodu mój kolega zawsze sam sobie robił kanapki do pracy...

 

 

Co do gestów to pochodzą z czasów kiedy większość kobiet na nie zasługiwała...

 

Na dziś jeśli widzę że pcha się na pewniaka nigdy nie ustępuje, jeśli się waha przepuszczam uprzejmie

Jeśli chcą mi dzieciaka w drzwiach rozdeptać/częste/...wale jak taran nie oglądając się na nic, jeśli nie szanują małego człowieka nie dostaną szacunku  od dużego, co dają to dostają

Jak coś załatwiam to jestem jak kremówka, słodki do porzygu...działa cuda

Jak poproszą o jakąś pomoc ,zawsze staram się pomóc

Ale jak widzę podejście "Ja ksienżniczka" to z mojej strony "Ja troglodyta".. i zawsze bezczelny "banan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rocky napisał:

Zgadza się. Dlatego z tych samych względów unikam także całowania poręczy :)

I za pewne unikania jedzenia brudnymi rękami nawet przed najmniejszą przekąską w postaci cukierka czy gumy do życia w przytoczonym centrum handlowym po dotknięciu poręczy, ławki, krzesła czegokolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Dla mnie całowanie w dłoń jest zabawne i lubię to robić taaa i można z bliska obejrzeć spracowane czy nie spracowane dłonie?

- bo i tak wiadomo, kto rządzi??????

już klęknięcie i prośba o ślub, troszkę jest dla mnie upadlajace kult starej republiki ......

puszczanie w drzwiach? Jasne, zawsze to robię.Szkoda, że nie za często jeździsz tramwajem bo ja wręcz lubię wysiadać na geronimo/jezusa ze środków komunikacji miejskiej, od razu morze ludzi rozstępuje się pod drzwiami.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem długo na tym .

1. Jasne że przepuszcze w drzwiach kobietę i tu pojawia się ale tylko ładną lub zgrabną . Czemu bo jak przepuszcze to mam w tym swój interes jaki ? Ona pójdzie przede mną a ja sobie tyłem będę podziwiać 

2. W rękę nie całowałem i przyzwyczajeń nie zmienię (porostu czuł bym się głupio )

3. Nie KLENKAM PRZED NIKIM tu krótko i żeczowo (zanim poznałem matrix to bym może uklękną bo tak niby należy bo taka tradycja bo tak się przyjęło ) .

Teraz już wiem że to brednie nie będę robił tego co mi mówią że mam robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek, że laska (w której się zabujałem) sama klękała prze de mną. Ale (jak się potem okazało) to było złośliwe z jej strony.

O ile (po 32 latach jeszcze pamiętam) chodziło o to, że gdzieś tam zabawiła się bez mojej wiedzy i chciała udowodnić, że jest w porządku. Nie spodziewałem się takiej reakcji, nawet nie miałem zamiaru zmuszać jej do czegokolwiek.  W ogóle nie obchodziło mnie to. Ale ona chciała pokazać jaki ze mnie tyran. Co gorsze, widzieli to moi koledzy pijący za płotem po sąsiedzku i potem mieli mnie za h..ja, który poniewiera dziewczynami (to były zupełnie inne czasy niż teraz).

Słowem podstępna Basia osiągnęła dwa cele. Po pierwsze zneutralizowała mnie, a po drugie pokazała ferajnie jaki ze mnie drań. ...

Koniec końców nie zeszliśmy się ze sobą, chociaż po latach zerka na mnie, ale dzisiaj nie dałbym za nią pięć groszy (mam lepsze i młodsze) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2017 o 17:10, Maron napisał:

 

 

 

 

 

Facet powinien mieć w dupie głupoty. Powinien mieć poczucie bycia ponad samicą i umiejętnie ją "kokietować".

One to wyczuwają. Jeśli jesteś twardy, silny, pewny siebie ale miły i uprzejmy dla samic - one i tak wyczuwają Twoją siłę.

Możesz zgrywać buca, nie przepuszczać ich w drzwiach, nie podawać ręki, by sobie nie myślały żeś zbyt miły - one i tak wyczują Twoją słabość.

Tu chodzi o wewnętrzną świadomość swojej siły i męskości, a nie analizowanie gestów.

Ona ma czuć respekt i wiedzieć, że nie wejdzie Ci na głowę, a nie wchodzić druga w drzwiach, sama podwać sobie płaszcz czy nie być całowana w rękę.

Otóż to. To jest kwintesencja. Dodam tylko jeszcze autentyczność. Jeżeli po prostu jesteś chamem i masz raczej naturę buca to bez sensu jest przed kobietami zgrywać kulturalnego amanta. Jeżeli jesteś miłym gościem z mnóstwem empatii, nie udawaj chama. W obu rolach prędzej czy później się wyłożysz.

 

W terminologii trp funkcjonuje taki fraz jak rama. Nie jest ona zdefiniowana bo każdy ma własną. Natomiast istotne jest żeby ją utrzymać niezachwianą niezależnie od każdych warunków a już na pewno od wpływu innych ludzi. A więc nie dopasowuj się do innych. Koniec końców zostajemy sami ze sobą - nie pozwól na to żeby podsumowując swoje życie wniosek był taki, że zbyt bardzo byłeś uzależniony od opinii, wpływu innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.