Skocz do zawartości

#MeToo = koniec adoracji i atencji


HORACIOU5

Rekomendowane odpowiedzi

Kobieta ośmieszyła się sama, życie zweryfikowało. Tak jak w przypadku wszelkich form fanatyzmu. Fanatycy byli i będą we wszystkich ,, dziedzinach" życia. Najczęściej są tak skrajni poglądowo, że sami się minimalizują i przesiewają swoje szeregi. 

 

Myślę, że i tak samo skończy się cała ta akcja. Znacznie niebezpiecznie byłoby, gdyby akcje zainicjowała faktyczna ofiara zwyrodnialca, która stoczyła bój w sądzie. A takie autorytety jak gwiazdy Hollywood, raczej wywołają uśmiech na twarzach zwykłych ludzi. Z czasem może się okazać, że molestowane panie, w skutek ,, argumentów Hollywoodu" zmieniły zdanie i uznają, że 10 lat temu jednak świetnie się bawiły.

 

Potwierdzam swoje wcześniejsze zdanie, że zwykli ludzie ( nie celebryci ) nie powinni podłączać się pod takie akcje. 

Kryptoreklama dział, ciężkie pieniądze lądują na czyimś koncie, Status quo nagle może ulec zmianie a ślad w eterze zostanie, bezmyślnych wypowiedzi i utożsamiania z akcją bez wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HORACIOU5 napisał:

@EnemyOfTheState też mnie to niezmiernie intryguje. A i dodam jeszcze, że jeżeli ktoś promuje takie podejście jak tamta kobieta (niech cierpią nawet Ci, którzy nie zawinili), to niczym nie różni się od feminazistek.

Powiem więcej, niczym nie różni się od nazistów. Bo to jest dokładnie takie samo pojmowanie rzeczywistości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy sam głosisz identyczne pomysły jak te feminazistowskie (wyrżnijmy wszystkich bez względu na to czy są winni czy nie), więc Twoja krytyka tego podejścia zalatuje hipokryzją. Tyle w temacie.

 

@EnemyOfTheState mnie jeszcze zastanawia jak tym razem będzie wyglądało wybielanie, manipulacje oraz odwracanie kota ogonem, aby zracjonalizować tę sprawę. Ponadto intryguje mnie jakie zagrywki tym razem będą zastosowane wobec kobiet, które będą otwarcie mówiły o tym i innych problemach samic i krytykowały to.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HORACIOU5 napisał:

@EnemyOfTheState też mnie to niezmiernie intryguje. A i dodam jeszcze, że jeżeli ktoś promuje takie podejście jak tamta kobieta (niech cierpią nawet Ci, którzy nie zawinili), to niczym nie różni się od feminazistek.

Z tego co ja wyczytałam z opinii pod wątkiem, to raczej żadna z pań na tym forum( piszę raczej bo może mi coś umknęło ) nie poparła akcji #metoo i nie miała wątpliwości co do autorytetu rodzicielek akcji, jedynie spór jest odnośnie skutków i celu wydania jej na świat i ustaleniu ,,ojcostwa" i konsekwencji. (Zysków/strat)

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już to na forum ale warto przypomnieć, że np.: kanadyjska profesor prawa Elizabeth Sheehy uczy swoich studentów że kobiety powinny mieć prawo bezkarnego zabijania swoich męskich partnerów w sytuacjach przemocy domowej. Profesora radzi także żeby kobiety nie opuszczały swoich partnerów z którymi mają gwałtowne relacje bo to zbytnio skomplikowałoby ich życie i by wybierały łatwiejsza metode- morderstwo. Obiecuje, że będzie walczyć o zmianę prawa w tym zakresie tak by im to ułatwić.

 

To tak odnośnie tego niszczenia mężczyzn.

@Sitrielto przeczytaj raz jeszcze posty pań ;)

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka, nie mam takiej potrzeby ;) ale jeśli Ty masz to wezmę poprawkę i uwierzę Ci na słowo ;) że któraś pani poparła akcje i napisała, tak,, świetne dziewczyny z tych celebrytek brawo dla nich"

Ulituj się tylko nademną i nie cytuj która lub które, wolę być w nieświadomości. ( Zresztą nawet mnie nie interesują osoby z durnymi poglądami)

 

Edytowane przez Sitriel
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak zwykle pokaz ignorancji i próby zdeklasowania rywalki, przez wymuszoną ironię, która nic nie wnosi poza śmiesznością, gdy zaczyna się robić nieciekawie na temat Pań...

 

I wiesz co? Szkoda, że nie masz takiej potrzeby, bo Twoja Ignorancja, droga @Sitriel fascynuje mnie, bo piszesz o czymś, co nie miało miejsca. Bo żadna z Pań w tym temacie nie poparła #metoo. :D

 

Lalki nie zamierzam bronić, ale zastanawiające, że wszystkie Wy, drogie Panie nie macie problemu by zaatakować te, które się wyłamują i mówią wprost o tym, że między Wami, Kobietami, źle się dzieje.

 

 

Doskonały przykład w #metoo, żadna oficjalnie nie poparła, każda oficjalnie potępia. Ale potępia faceta, za to, że baba skoczyła na niego, bo wiedziała, że tak szybciutko zrobi karierę, zacznie kosić hajs i fejm. A gdy jakaś zaczyna drążyć temat, że może to jednak babka źle postąpiła, bo warunki były jasno "postawione", to zaraz zaczyna się jadowity atak, wypracowania na kilka stron o przykładach z książek , a nie z życia, nie wspominając o ignorancji, cyniźmie i ironii.

 

Zaczęło mnie zastanawiać ile z tych wszystkich obrończyń moralności nie miałoby problemów, by zostawić dotychczasowe życie na już i same zająć tą samą drogą miejsce tych, które tak głośno krzyczą, że krzywda się dzieje.

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Arox napisał:

I wiesz co? Szkoda, że nie masz takiej potrzeby, bo Twoja Ignorancja, droga @Sitriel fascynuje mnie, bo piszesz o czymś, co nie miało miejsca. Bo żadna z Pań w tym temacie nie poparła #metoo.

 

Właśnie ignorancja!!! Napisałam, raczej nie poparła. Jak zwykle wyłapany jest jeden wyraz i dorobiona ideologia. Ja już swoje  zdanie wypowiedziałam, więc po co mówić drugi raz. Akcja sama w sobie skończy się wycofywaniem dupką w tył. Krzywdy ludzi zwykłych nie widzę, jedynie ośmieszenie się celebrytów, co skutkować będzie osłabieniem całego zamieszania. Ciężka kasa na czyimś koncie. Im więcej ludzi bierze w niej udział tym większy zysk. To jest ignorancja?? To jest nabijanie komuś kasy. Napisałam nie podłączać tzn, nie umieszczać wpisów ,,ja też" na fb i innych portalach aby statystyki nie urosły do milionów skrzywdzonych.Nigdzie nie napisałam ,nie rozmawiać i nie potępiać! Nawet sama owa krzywda nie dzieje się w normalnym środowisku a w Hollywood!! 

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SitrielGdzie jest ideologia w Twoich wypowiedziach? 

Krzywdy ludzi zwykłych nie widzisz, czyżby?

Nastolatki pochłaniają trendy celebrytów, to raz, a dwa w życiu codziennym też takie akcje mają miejsce. Baba oskarża faceta o pedofilie, molestowanie bo tak! Bo brakuje jej argumentów żeby pozbyć się mężczyzny/ wyeliminować go, a że jest to delikatny temat to wszystkim jak się takie coś słyszy włącza się czerwona lampka i facet mimo, że udowodni niewinność jest skończony.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Nie widzę krzywdy, bo fanatyczki same się ośmieszą a inni wycofają, a nawet po cichutku usuną znaczki solidaryzujące z całą akcją. Trend będzie taki jak w wypowiedzi Olejnik...za chwilę akcja przyjmie taki front.

17 minut temu, Lalka napisał:

Nastolatki pochłaniają trendy celebrytów, to raz, a dwa w życiu codziennym też takie akcje mają miejsce.

 Więc za chwilę przyjmą trendy z Olejnik i innych co się podepną w miedzy czasie. Opisałam to wcześniej, ale każdy jak widać odbiera i interpretuje słowo pisane jak chce. A najczęściej z rzuceniem się na kogoś z pazurami za jeden wyraz wyrwany z kontekstu. Kobiety na tym forum dużo pisały o skutkach, przyczynach, co z tego będzie jakie konsekwencje, kto się przyczynił i jakie zachowania lub nurty historyczne wywołały akcje.  Raczej żadna jasno nie powiedziała, ,,brawo im, piękna akcja". Reszta to nadinterpretacja mojej wypowiedzi, w jakim celu nie wiem.

 

Kryptoreklama ukryta pod akcją spowoduje wzrost akcji niektórych aktorów, filmów, skutek kasa dla owych skrzywdzonych

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SitrielTo nie jest nadinterpretacja, a czytanie ze zrozumieniem, bez domysłów co miałaś na myśli, albo co chcesz przekazać. 

A trendy z Moniką Olejnik nie będzie, bo to jeden głos rozsądku w tym spierdoleniu. Monika Olejnik jest dzieckiem resortowym, które dostało robotę dzięki ojcu, a nie przez łóżko. 

 

 "Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ci co mówią prawdę, ja już wypowiedziałam swoją opinię, dlamnie żaden autorytet który nie ma fundamentu by przetrwać, nie przetrwa. Osoby nie wiarygodne w tle same spowodują nie traktowanie  ich   poważnie i ich oskarżeń. Więc akcja zbudowanadowana na dupie nie przetrwa. ( A nie chodźby na resorcie  ) Jedynie pieniądze na niej zarobione pozostaną na kontach. Nie należy się do niej przyłączać! By nie nabijać statystyk. Kobiety może nawet bardziej się zastanowią przy włączeniu w taką następną, by się nie ośmieszyć ponownie, więc i na panów może nie będą się rzucać pochopnie z oskarżeniami.

 

Dokładnie warto czytać ze zrozumieniem;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SitrielTobie chodzi tylko o Hollywood, a nie o życie codzienne. 

Mogłabyś mi jeszcze wytłumaczyć dlaczego akcja na dupie nie przetrwa?

Czy to nie o wyższość cipy właśnie chodzi?

No i panie się nie zastanawiają nad tym bo mają wyjebane, liczą tylko na sukces i powodzenie. Bo one w to wierzą, że cipa jest górą. I to jest ich argument do czegokolwiek. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przetrwa bo większość ludzi odróżnia Hollywood od normalnego życia, są inteligentni i widzą kto w niej bierze udział, kto opisuje swoje historie. W większości to celebryci wszystkich państw. Nie przetrwa bo wszędzie toczą się rozmowy, choćby takie jak tu. My spieramy się, rozmawiamy, dyskutujemy o samej idei akcji. Jakie będą skutki. Ja uważam, że nie groźne, inni że odbije na mężczyznach. Ale rozmawiam, a nie przyłączamy. A nawet uważam że wszędzie jest jeden wniosek, pomimo takiej różnicy zdań. Wyśmianie celebrytów, prawie każdy ( nie piszę każdy, a prawie każdy) napisał co o nich myśli, tzn padały zdania, ,, sławni bo sławni '', ,, znani z tego że są zdani" etc..

 

Czyli autorytet marny, nic nie znaczący. Nie wiarygodny. Czyli ludzi to widzą, więc i sama idea marna, bo ofiara zdyskwalifikowana na starcie. 

 Można się spierać, o skutki o przyczyny powstawania, o eugeniki i inne nurty, ale wszędzie ten sam wniosek, pff celebryci molestowanie i hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sitriel tak na marginesie, zwrócę uwagę, że np. w stalinowskiej Rosji czy swego czasu w Niemczech również istniały małe grupy uznające że "prawie każdy" ma "wszędzie ten sam wniosek". To tak nie działa.

Prawie każdy np. uważa że FB to gówno, jednak usypiając się tym, że sam "mądrze korzysta".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SitrielAutorytet nic nie znaczący- gdzie logika?

Przecież jakby to nie miało odnieść skutku to tej dyskusji, póki co na 6 stron by nie było.

Pierwsza fala feminiznu też zapowiadała się niegroźnie, a teraz sufrażystki w grobach się przewracają itd.
Faceci dostają po dupie od pań wszędzie. Baby chcą tylko przywilejów, ale żadnych obowiązków.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodny pisze się razem, dopiero zobaczyłam że wkradł mi się błąd w wypowiedzi. Proszę wybaczyć i się nie czepiać ;)

 

@Rnext i to jest argument który może zachwiać moją wiarę w ludzi, a nawet sprowadzić obawę iż może to być groźniejsze niż myślę.

 

Że niby, wszyscy wiemy że Hollywood to syf i a gwiazdy są szemranej reputacji ale ja jestem inna, mnie faktycznie molestowano???!!!

 

Coś w tym jest.

 

Słuszna uwaga z fb. Nie wiem czy zauważyłeś/zauważyliście, że minimalnie już się zmienia trend na fb. Ludzie owszem dalej wstawiają foto z dziubkami i inne przechwalanki z życia prywatnego, ale można też już spotkać profile bez zdjęć i prywatności, jedynie służące wymianie poglądów i  takiemu ogólnemu obeznaniu ,,co w trawie piszczy".

 

 

Nadzieja jest właśnie w takich wypowiedziach jak Moniki Olejnik:

 Także nie szalejmy, bo za chwilę będzie seksmisja (śmiech). Juliusz Machulski nakręci drugą część  – dodała.

Własnie to mam na myśli mówiąc, że trend się zmieni, pojawi się więcej wypowiedzi bardziej lub mniej znaczących autorytetów w Polsce i na świecie i ludzie też się podłączą i będą utożsamiać. 

 

W każdym razie, lubimy swoje towarzystwo, pragniemy i kochamy siebie. Kobiety i mężczyźni potrzebują się wzajemnie,  zostaje wierzyć że dalej tak pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

@Sitriel tak na marginesie, zwrócę uwagę, że np. w stalinowskiej Rosji czy swego czasu w Niemczech również istniały małe grupy uznające że "prawie każdy" ma "wszędzie ten sam wniosek". To tak nie działa.

Prawie każdy np. uważa że FB to gówno, jednak usypiając się tym, że sam "mądrze korzysta".

Ja nie mam, nigdy nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sitriel po prostu zachowanie tłumu (i sterowanie nim) to coś zupełnie innego od zachowań jednostki. Jeśli myślisz o utracie wiary w ludzi, zwyczajnie rozdziel te dwa byty. Akcja nie jest skierowana do jednostek, tylko do zbiorowości, która jest niejako odrębnym bytem rządzącym się zupełnie innymi prawami niż jednostka i moim zdaniem to jest wciąż zaledwie preludium operetki która nas czeka. Ja bym tego tak łatwo nie bagatelizował.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.