Skocz do zawartości

Wybór laptopa


Lalka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze laptopa, gdyż nie znam się na tym w ogóle. 

 

Używać go będę do przeglądania internetu, słuchania muzyki, prostych prac typu pisanie. Może jakaś gra typu Metin2.

 

Sprawa jest dosyć paląca dla mnie i
jutro rano chcę kupić sobie w końcu laptopa. Najszybszą opcją dla mnie jest mediaexpert,  dlatego też wstawiam linka do całej ich oferty.

 

Mój budżet to max 3k, ale może i mniej bo chyba trzeba kupić też głośniki żeby sluchac muzyki przy pracy.

 

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Lalka said:

Ja bym tam nie kupował. Sam opis specyfikacji jest tak lakoniczny ,że nie wiesz co kupujesz ... 

WYbrałem https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-acer-f15-573g-nx-gd4ep-012-8-,id-906414#tab_description

 

I gdzie ja znajde prędkość HDD? Albo czy matryca jest matowa czy błyszcząca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS lub DELL. Przy gierkach to już lepiej mieć procek i5 i conajmniej 8 RAMU. Plus karta graficzna nie wmontowana  czy jak to się tam nazywa. Dysk SSD i HDD. Na ssd wgrać system żeby się szybko uruchamiał na HHD wgrać ważniejsze pliki bo rzadziej się psuje. 

Mój typ : https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-dell-inspiron-15-5567-5178-,id-740707

Mam podobny z tym że ja kupowałam bodajże x-komie za 2500 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado

Nie wiem, czy to jest taki problem. Skoro koleżanka nie miała komputera, to i tak i tak napotka na pewne trudności, aczkolwiek jeśli to nie ma być laptop gamingowy ani taki do programów graficznych, to nie będą to takie straszne trudności. 

Lekko powyżej 3 tysięcy jest Dell Inspirion 3567. Nic wyjątkowego, ale do takich prostych rzeczy nada się jak najbardziej. 

Trzeba jednak mieć na uwadze, że notebook to nie jest super sprzęt i wytrzyma z 3-5 lat. Nawet (a może zwłaszcza?) te gamingowe które śmigają jak dzikie wytrzymują z dwa lata - a potem jest problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie kupilbym tego ASUSa https://www.x-kom.pl/p/342171-notebook-laptop-156-asus-r558ua-dm966t-8-i5-7200u-8gb-256ssd-dvd-win10.html

Procesor intel i5,

Pamięć RAM 8 GB,

dysk twardy SSD - 256 GB - nie warto kupować HDD, różnica w szybkości działania systemu jest bardzo widoczna.

system WIN10 (nie opłaca się kupować innego Windowsa teraz).

Edytowane przez Veni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci polecić Dela ;), ponieważ są to najlepsze lapki produkowane pod firmy. Mają najlepszy serwis hardwarowy. Natomiast jeśli chodzi o to co bym kategorycznie odradzała, to Lenovo, unikaj tego jak ognia.

 

Propozycje to:

- https://www.komputronik.pl/product/341315/dell-inspiron-15-5567-2062-bialy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack Pospolity dlaczego ? :) Ja mam Della lapka od 7 lat, używam go do wszystkiego, wraz z prowadzeniem dg ;) i nic mu się nie dzieje. Przedtem miałam rok lenovo i mi poszła płyta główna po 1,5 roku ;). Okazało się, że serwis nie posiadał żadnego zamiennika ;), a producent przestał je produkować :P. Wyobraź sobie co wtedy czułam? Lapek kosztował też około 3,5 k. Z tego co się orientuje wśród znajomych (70% informatyków) to oni też inwestują w Dell, bo jest najstabilniejszy jeśli chodzi o serwis.

 

A widzę ;) l >: ll ;). Piszę prawie 500 znaków na minutę, tak więc czasami mi się zapomni jakieś literki ;). Potem tego za bardzo nie sprawdzam, jeśli chodzi o poprawność ortograficzną, ponieważ mam w przeglądarce taki mechanizm ;). hihih :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam z ręką na sercu używane laptopy "biznesowe",szczególnie IBM/Lenovo ThinkPad.Na chiwlę obecną wg. mnie nie ma lepszych konstrukcji niż te cuda.Do wyboru do koloru,od niesamowicie trwałych konstrukcji jeszcze IBM,po wspólczesne też dobre laptopy z serii T/W/X,najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest generacja 10/20/30/ew.40.Można je zakupić za grosze w stosunku do ceny w dniu premiery 400-2000 za konstrukcje (warte kiedyś nawet 12k) super wydajne,bardzo trwale,z czytnikiem lini papilarnych oraz modułową konstrukcją,te laptopy,dla użytkownika zwykłych marketowych tworów to prawdziwa "nowa jakość" Do 2000 nie ma bardziej wydajnych urządzeń.

Niesamowitym tworem biznesówek jest trackpoint,potocznie zwany łechtaczką xd,który uważany jest przez wielu w tym mnie,za najlepszy substytut myszki,często bywa nawet tak,że wolę łechtaczkę,od klasycznej myszki,pracując nawet na biurko 

Z uwagi na polepszenie komfortu polecam dysk SSD,jako główny,zagwarantuje on dużo lepszy komfort pracy(szybkość otwierania plików) i pozwala nieco zmniejszyć zużycie energii,co bezpośrednio łączy się wydłużeniem czasu pracy na baterii

Części zamienne typu płyty głowne są bardzo tanie i powszechnie dostępne na np.alledrogo

Może pozwoli taka biznesówka,poznać  Lalce jakiegoś techno-geeka,betaprovidera :) 

Serdecznie polecam każdemu bratu z forum tego typu sprzęty,fajnym bajerem są też stacje dokujące,które bardzo poprawiają komfort,pracy w domu,na np dużym monitorze itd. wszystko rozwiązywane jest jednym złączem na stacji dokującej :P  

Ps. Nie jestem akwizytorem sprzętów poleasingowych :P 

  • Like 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.