Skocz do zawartości

Totalizm - najbardziej moralna i postępowa filozofia oraz odkrycia dr. Jana Pająka


Xin

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha, na wstępie przesyłam dużo dobrej energii dla wszystkich użyszkodników.

 

Jako iż nie znalazłem tematu o totalizmie, jak również w żadnej z audycji Marka ( a przesłuchałem niemal wszystkie ) nie spotkałem się z tematem totalizmu, chciałbym podzielić się z Wami wiedzą o tej hybrydzie filozofii oraz nauki. Krótki opis czym jest totalizm ( zaczerpnięty z strony "www.totalizm.pl" ):


" 'moralny totalizm (zawsze pisany przez "z') jest to filozofia codziennego życia, która umożliwia nam osiąganie całego szeregu poszukiwanych jakości życiowych w rodzaju szczęścia osobistego, zdrowia, poczucia spełnienia, spokoju sumienia, zadowolenia z tego co posiadamy, itp., poprzez wskazanie nam kilku bardzo prostych zasad, które on rekomenduje aby przestrzegać w swoim życiu, w rodzaju "wszystko co czynisz czyń w sposób pedantycznie moralny", "wykorzystuj każdą okazję aby powiększać energię moralną u siebie i u innych", "zawsze wybieraj rozwiązanie które wynosi cię pod górę pola moralnego wzdłuż linii największego oporu intelektualnego", itp.'
       Chociaż totalizm nazywa siebie "filozofią", faktycznie jest on bardziej pokrewny naukom ścisłym takim jak fizyka, mechanika, czy informatyka. Dzieje się tak ponieważ wykorzystuje on nowo-odkryte przez siebie zjawiska natury, takie jak pole moralne, energia moralna, prawa moralne, itp., aby zdefiniować za ich pomocą najbardziej produktywne zasady naszego postępowania oraz najbardziej korzystne zasady naszego życia. "

 

Na stronie www.totalizm.pl znajduje się dokładny opis oraz liczne monografie naukowe opisujące dokładnie tą filozofię. Zamieszczam również biografię dr. Jana Pająka, do obejrzenia której gorąco zachęcam. Jest to jednak czubek góry lodowej, którą jest totalizm. Sam spędziłem setki godzin na zgłębianiu zawartości strony dr. Jana Pająka i przebrnąłem przez większość głównych zagadnień, jednak wciąż sporo przede mną. Zapraszam do dyskusji, myślę, że jestem w stanie udzielić odpowiedzi na wiele pytań dot. filozofii totalizmu, jednak głównie interesuje mnie Wasza opinia drodzy bracia. Oto wspomniana biografia:

 

 

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :).

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Dzięki ale nie skorzystam :) 

Zauważ proszę, iż Marek również wielokrotnie zaznaczał, iż nie wnikając w to czy postać zwana Jezusem naprawdę istniała, w przekazie Jezusa jak i w samej Biblii zawierają się głębokie nauki ezoteryczne, które są ( zdaniem Marka ) prawdziwe. Obszerniejszy materiał dot. stosunku totalizmu do Biblii znajduje się tutaj: http://totalizm.pl/biblia.htm

Co do samej Biblii spotkała mnie w życiu bardzo ciekawa historia, którą chętnie opiszę na forum. Dodaję, iż nie utożsamiam się z żadną religią, w szczególności chrześcijańską i moje stanowisko względem niej jest bardzo zbliżone do stanowiska Marka.


Pozdrawiam !

Edytowane przez Xin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xin Jasne, są tam takie nauki ale ta księga a raczej zbiór ksiąg był wielokrotnie przepisywany, zmieniany, gdzie jedno słowo nieraz potrafi zmienić znaczenie zdania a tu tłumaczeń i podobnych ingerencji na przestrzeni lat było wiele. Nie chce mi się tłumaczyć i po raz kolejny pisać tego samego, szanuje zdanie i opinie innych ale ja podziękuję ;) 

18 minut temu, Xin napisał:

Co do samej Biblii spotkała mnie w życiu bardzo ciekawa historia, którą chętnie opiszę na forum.

Jeśli masz taką potrzebę, to jak najbardziej :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Quo Vadis? napisał:

@Xin Jasne, są tam takie nauki ale ta księga a raczej zbiór ksiąg był wielokrotnie przepisywany, zmieniany, gdzie jedno słowo nieraz potrafi zmienić znaczenie zdania a tu tłumaczeń i podobnych ingerencji na przestrzeni lat było wiele. Nie chce mi się tłumaczyć i po raz kolejny pisać tego samego, szanuje zdanie i opinie innych ale ja podziękuję ;) 

Jeśli masz taką potrzebę, to jak najbardziej :) 

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam, jednak nie było możliwe całkowite pozmienianie treści Biblii, aby nie zostało to zauważone. Zostało to zrobione w podobny sposób, w jaki działa Korwin, co opisuje Marek. Przemyca 99% prawdy i w newralgicznych miejscach wplata 1% kłamstwa. Tak samo do Biblii zręcznie wpleciono kłamstwo, co nie zmienia faktu, że pozostało w niej wiele prawdy. Co do mojej historii opisałem ją tutaj:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze w kwestii tych zmian podczas przepisywania Biblii.

 

Jedną z najbardziej znanych "sprzeczności" jakie istnieją w tym bożym świecie jest kwestia istnienia w wojsku stanowiska kapelana, który np. chrzci armaty i itp.

 

Wielu ludzi nie może tego zrozumieć. 

 

Jak to pogodzić z chrześcijańskim przykazaniem "nie zabijaj".

 

Jak to: Kościół mówi jedno, a robi drugie ? No co za cholerna obłuda.

 

Otóż najprawdopodobniej przykazanie "nie zabijaj" zostało źle przetłumaczone.

 

Czytałem kiedyś, że w wersji pierwotnej, żydowskiej, przykazanie to nie brzmiało: "nie zabijaj", a ...

 

nie morduj.

 

A to różnica, zwłaszcza, jeśli spojrzymy na to tak:

 

mordowanie - pozbawianie kogoś życia, zwłaszcza, gdy on się tego nie spodziewa, bo w żaden sposób nam nie zagraża

 

zabijanie - pozbawianie życia kogoś, w sytuacji, gdy ten ktoś jest świadomy tego, że zagrażając nam w jakiś sposób, może stracić życie, np. żołnierze wrogiej armii atakujący nasz kraj, są, a przynajmniej powinni być świadomi tego, że "my" będziemy się bronili i odbierali im życie.

 

U starożytnych Żydów nie było potępiane zabijanie, ale mordowanie.

 

Zauważcie, że np. określenie skrytobójczy występuje przy słowie "mord", a nie "zabicie".

 

Podejrzewam, że więcej takich "zmian" zaszło przez całe wieki przepisywania Pisma Świętego.

 

Słyszałem też, że w pierwotnym Starym Testamencie nie występuje takie słowo jak Szatan. Jest to zmyślenie lub co prawdziwsze, źle przetłumaczone słowo.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Nathan Rothschild
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Strusprawa1 napisał:

"Najbardziej moralna i postępowa filozofia..." Czy to jest jakaś reklama? Moralność jest bardziej związana z religią, aniżeli filozofią.

Nie, po prostu sam autor totalizmu tak go określa, co przytoczyłem. Dlaczego uważasz, że moralność jest bardziej związana z religią niż filozofią ? Uważam, iż jest to cecha zarówno filozofii jak i religii, gdyż zarówno filozofie jak i religie propagują wartości moralne lub niemoralne i kładą mniejszy lub większy nacisk w którąś z stron. Dla przykładu filozofia pasożytnictwa, którą praktykuje wiele osób jest wysoce niemoralna. Uważam również, że to, w jakim stopniu moralność jest związana z daną religią czy filozofią zależy od natury samej religii lub filozofii, nie zaś od zasady czy definicji.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.