Skocz do zawartości

"Pierwsza maszyna do samobójstw."


paazik

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się ostatnio informacje o stworzeniu maszyny do popełnienia samobójstwa. Maszyna ma być zbudowana z elementów drukowanych w drukarkach 3D a plany maja być (lub są) dostępne za darmo.

Nic mnie już nie dziwi ale zastanawiam się jak daleko to wszystko pójdzie. 

Wojny nie będą już potrzebne, część się "wyloguje" a reszta będzie siedziała w matriksie.

 

http://www.focus.pl/artykul/wrzuc-monete-i-sie-zabij-pierwsza-maszyna-do-samobojstw

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena może będzie niezgodna z większością ale trudno.

Wg mojej oceny to jest dobry pomysł. Tylko trzeba przed wejściem pogadać z psychologiem, księdzem etc który będzie miał możliwość zmiany decyzji.

Czy jeśli tej maszyny nie będzie ilość samobójstw spadnie? 
Czy jeśli ta maszyna będzie ilość samobójstw wzrośnie? 

Co do samobójstw przez skok na główkę z budynku.

Na live leak jest cała masa filmików skoków samobójczych.
Zobaczcie ile tam jest zaaranżowanych strażaków i policjantów i innych ratowników, którzy w heroiczny sposób narażając swoje życie na utartę zdrowia i życia.

Dlaczego kapsuła jest dobra do samobójstw?

W moim mieście pewien skoczek spadł na dziewczynę. Dziewczyna sparaliżowana leży w łóżku Bogu ducha winna.

Ile osób postronnych cierpi z tego powodu. Z powodu samobójców.

Dlatego jestem za:

- posiadaniem broni palnej w Polsce
- kapsułami do samobójstw


Chociaż z drugiej strony skok z budynku lub inne chardcorowe rzeczy i strach przed bólem pewnie odpycha większość domniemanych samobójców. 

Edytowane przez Łapinski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zaskoczony, że coś takiego może powstać.

 

Samobójstwa były, są, i będą, tego się nie uniknie, jestem tylko ciekaw, czy pomysł ten nie zostanie zblokowany przez odpowiednie władze z racji tego, że maszyna może być ogólnodostępna.

 

Jestem więcej niż pewien, że w chwili wypuszczenia czegoś podobnego na rynek, liczba zgonów drastycznie wzrośnie, z racji nawet samej ludzkiej "ciekawości" jak coś takiego działa.

 

Popieprzone czasy, ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to całkowicie sprzeczne z moim światopoglądem.

Przykro, że ktoś chce robić kasę na ludzkim nieszczęściu.

Większość samobójców, a może nawet wszyscy, wcale umierać nie chce, tylko jest w ciężkim stanie psychicznym i jest to krzyk rozpaczy.

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawia takie coś w Szwedzkich szkołach  albo w Holandii ... Co by uczniowie z dołem ,ci co mają  mało znajomych na fejsie...albo mają zły dzień  ... mogli się wylogować ... 

 

P.S Ciekawe czy w tej maszynie niema jakiegoś ukrytego  kryształu co zabiera dusze ? :P . Rynek okultystów kupował by takie świecidełka ! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voqlsky napisał:

Postawia takie coś w Szwedzkich szkołach  albo w Holandii ... Co by uczniowie z dołem ,ci co mają  mało znajomych na fejsie...albo mają zły dzień  ... mogli się wylogować ... 

Oj, nie jest wcale ciężko sobie to wyobrazić :) Też o tym czytałem, maszyna wygląda jak jakiś wehikuł czasu, taka nowoczesna, taka bą tą i taka postępowa. Czy koniecznie musimy ułatwiać samobójcom odebranie sobie życia? Jakoś nie jestem do tego przekonany, ilu z Was miało tak, że pod wpływem silnych emocji, różnych używek chciało zrobić sobie krzywdę? Na drugi dzień przychodziło opamiętanie. To nie jest żaden dobry sposób, to nie jest nic co by ludziom było potrzebne. Kto będzie chciał i tak się zabije. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.