Skocz do zawartości

Kolejne podwyżki cen


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujcie, póki jest okazja, albowiem powiadam Wam - gumki podrożeją! Tak w dużym skrócie można ująć ten oto artykuł: https://wolnemedia.net/rzad-po-cichu-podnosi-vat-na-prezerwatywy/

Cytat

To już nieuniknione. Podatek VAT na prezerwatywy wzrośnie on z 8 do 23 procent – czyli niemal trzykrotnie. Projekt, co ciekawe, nie był nagłaśniany przez rząd.

No niepokojąca wizja, przyznaję, niech kobiety dokładają się do gumek :D Pół żartem, pół serio, więc teraz bardziej serio, chociaż nie, w sumie te moje wyśmiewanie i ironizowanie to chyba jedyne na co mnie stać w tej chwili, jedyna rzecz, na którą mi cen nie podniosą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIS niedawno zrobił akcję reklamową abyśmy się rozmnażali jak króliki, a teraz nam podwyższa podatek VAT na gumki. Chamstwo straszne. O ile w innych sprawach PIS poprawił stan Polski w odniesieniu do rządów PO-PSL to podwyższanie ceny prezerwatyw jest złe i trzeba to bezlitośnie potępić. Nie będę dzieciaków robił bo PIS-owi się tak podoba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już macham na to ręką panowie. Szkoda po prostu się wku...ać. To jest tak kretyński rząd jakiego w Polsce jeszcze nie mieliśmy. Serio - myślałem, że PO działało na szkodę kraju, ale PiS prześcignął moje najśmielsze wyobrażenia. Serio. Przy tym przypominają grubasa, który chce się włamać do składu szkła. Przez okno dachowe. Skacząc z helikoptera. Na szklany dach. Ale przekupiona patola oraz starsi katole to silny elektorat. Wiedzieli gdzie wpompować kasę. Dla mnie o ich celach i ambicjach (PiS) świadczy tylko częstotliwość z jaką używają słowa "władza" - czyli zawsze i wszędzie. Nawet się nie kryją specjalnie o co im chodzi. 

Nie potrafię sobie przytoczyć jednej rzeczy, która by im się udała. Tak naprawdę - z jakimś sukcesem.

Edytowane przez Tomko
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska staje się krajem do produkcji niewolników. 

Od ponad 68 lat, w Polsce rządzą ludzie nie działających w interesach Polski.

Polacy dają się robić w wała na oczach całego świata, to bardzo smutne.

W Szwajcarii gdyby rząd tak znieważał swoich obywateli, to interwencja ze strony obywateli nastąpiłaby od razu.

Dodatkowo przypominam, że przeciętny szwajcar ma w swoim domu broń palną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytamy artykuły do końca. Poniżej cytat z tego artykułu.

 

"Z jednej strony polski rząd nie miał wyboru – podwyżka VAT na niektóre produkty niemedyczne podyktowana była decyzją Trybunału Sprawiedliwości UE jeszcze z 2015 roku. Niedostosowanie się groziło Polsce nałożeniem sankcji finansowych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, paazik napisał:

Panowie, czytamy artykuły do końca. Poniżej cytat z tego artykułu.

 

"Z jednej strony polski rząd nie miał wyboru – podwyżka VAT na niektóre produkty niemedyczne podyktowana była decyzją Trybunału Sprawiedliwości UE jeszcze z 2015 roku. Niedostosowanie się groziło Polsce nałożeniem sankcji finansowych."

A dalej: "W dodatku to świetna wymówka, aby odpowiedzialność za taki stan rzeczy zrzucić na „złą Unię”. Choć nie jest do końca prawdą, że to Bruksela kazała kategorycznie podwyższyć wszystkie stawki. To rząd ostatecznie decyduje, które z nich mają wzrosnąć. Najwyraźniej i tutaj zamierza pośrednio zachęcać Polaków do posiadania licznego potomstwa."

Edytowane przez nibynic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 godziny temu, Tomko napisał:

To jest tak kretyński rząd jakiego w Polsce jeszcze nie mieliśmy. Serio - myślałem, że PO działało na szkodę kraju, ale PiS prześcignął moje najśmielsze wyobrażenia. Serio. Przy tym przypominają grubasa, który chce się włamać do składu szkła. Przez okno dachowe. Skacząc z helikoptera. Na szklany dach. Ale przekupiona patola oraz starsi katole to silny elektorat.

Zgadzam się z tym. Żeby nie było- ostatnia rzecz, o którą można mnie posądzic, to popieranie PO. Dla mnie niesamowicie kręcili, motali, arogancja biła po oczach. Ale teraz za PiSu wcale nie jest lepiej. Dla mnie niestety przegonili już PO. Reforma sądownictwa potrzebna, ale nie pod publiczkę, 500 plus i żyje się lepiej( szkoda że nie wszystkim grupom społecznym), krytykowali PO za telewizję, a teraz to niby sama prawda w wiadomościach? Żeby nie było, że tylko ich krytykuję, to powiem, że jeszcze bardziej śmieszna PO, która teraz gra wielką opozycję, której zależy na narodzie. A dobrze pamiętam ich afery, nie da się tego zapomniec, niech nie udawają, jak im teraz zależy I jak w tym kraju ma byc normalnie? Jeden wielki cyrk:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nibynic napisał:

A dalej: "W dodatku to świetna wymówka, aby odpowiedzialność za taki stan rzeczy zrzucić na „złą Unię”. Choć nie jest do końca prawdą, że to Bruksela kazała kategorycznie podwyższyć wszystkie stawki. To rząd ostatecznie decyduje, które z nich mają wzrosnąć. Najwyraźniej i tutaj zamierza pośrednio zachęcać Polaków do posiadania licznego potomstwa."

Sprawdźmy w innych mediach.

 

https://www.pb.pl/wzrosnie-vat-na-prezerwatywy-866179

 

Przeglądając inne media śmiem twierdzić, że autor artykułu z pierwszego posta trochę popłynął w interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomko napisał:

Serio - myślałem, że PO działało na szkodę kraju, ale PiS prześcignął moje najśmielsze wyobrażenia.

Dużo znam takich co też myślało. Tych co znam i wiem, że głosowali na PiS, po przypomnieniu na kogo głosowali to rżną głupa. Nagle zbiorowa amnezja.  Dojdzie do takiego momentu, że wahadło odbije i kiedyś wejdzie taka partia, że na kopach wywali religie ze szkół. A Kościół, który wręcz z ambony sugerował na kogo głosować, będzie jeszcze skomlał jak zbity pies. Jakoś za PO przez 8 lat nikt nie usuwał religii, ani nie robił akcji pt. wywracamy wszystko do góry nogami. Fakt, wielu rzeczy nie zrobili (choćby 3x15) itp. i za co moim zdaniem słusznie przegrali. Z drugiej strony brak gwałtownych zmian "wywrotowych" w pewnym sensie dawał spokój biznesowi, który swoje robił. Inna sprawa, że można było zrobić wiele całkiem prostych zmian, reform, które by nie kosztowały nawet 1/5 tego co dzisiaj idzie na 500+. 


Z reformą sądownictwa i wielu innych obszarów jestem na tak ale najpierw: 
1. Punkt wyjścia: upraszczamy prawo, my posłowie zdajemy sobie sprawę, że sporo problemów wynika z kijowo napisanego prawa. Prawo jest tworzone przez sejm, więc chcąc naprawiać to wszystko, zaczynamy od siebie. 
2. Upraszczając prawo, zachęcamy różne środowiska ( w tym sądownicze) do współpracy i wyeliminować pewne rzeczy, usprawnić pewne procedury, by sprawy czy to sądowe czy w urzędach przebiegały sprawniej. 


Ryba psuje się od głowy. Wiec niech najpierw sami posłowie zaczną od siebie. Niestety żadna partia nie weźmie się za "siebie" tylko za tych wszystkich innych "winnych" i obywateli.  

Dwu - kadencyjność i głosowanie na konkretnego człowieka, a nie partie ? W porządku jestem za - ale robimy to na wszystkich szczeblach, łącznie z sejmem i senatem. Zawsze jak coś majstrują to tak, żeby sejm i senat nie oberwał rykoszetem. Przypadeg ? Nie sondze :P 

Teraz wszyscy są zakładnikami 500+: 
- władza 
- ci co finansują ten program 
- ci co są beneficjentami   

Nikt pierwszy nie odda strzału (czyt. usunie 500+) bo każdy każdego na muszce trzyma. 

Edytowane przez slavex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko sam byłem lokalnym aktywistą na rzecz JOW widząc w tym szansę i zaledwie pierwszy krok do (od)budowy społeczeństwa obywatelskiego, jak również ze zmęczenia tym gazobetonem biznesu partyjniackiego, wiecznie okupującego nasze terytorium. Wielu działaczy, których miałem okazję spotkać, nie miało motywacji innych niż karierowiczostwo, co mnie przygnębiało. Polska to niestety żerowisko dla kanalii a nie Rzeczpospolita i idące za nią dobrze rozumiane dobro wspólne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.