Skocz do zawartości

Kac morderca nie ma litości.


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Adolf napisał:

Macie swoje sposoby na kaca?:(

Mam. Absolutnie skuteczny.

 

1. Bierzesz dużą szklankę min 0.5 litra

2. Wyciskasz do niej 2-3 cytryny

3. Sypiesz łyżkę sody oczyszczonej (wodorowęglan sodu)

4. Czekasz aż się to "wybuzuje" bo będzie buzowało i to mocno

5. Dopełniasz wodą i czekasz aż opadnie piana

6. Wypijasz

7. Za kwadrans, do pół godziny -> młody Bóg

 

Za czasów studenckich (a piłem wtedy bardzo dużo i bardzo często i to niezwykle podłe alkohole, w końcu student biedny, głodny ale pijany) stosowałem zamiennie dwie metody:

 

1. Jesli z rańca był wykład - piweczko, albo dwa (klin)

2. Jesli z rańca były ćwiczenia, a zwłaszcza laborka - wyżej opisaną metodę cytrynowo-sodową

 

Witamina C także działa ale nie tak szybko.

 

Jest jeszcze jeden sposób.

Ma wadę - musisz pomysleć "przed" (czyli jak z antykoncepcją).

Otóz jesli wrócisz z imprezy do akademika/ domu nawalony jak wór cementu, ale jeszcze w stanie "kontaktująco - chodliwym" (nie zostałeś przyniesiony) - wypijasz tyle wody ile jesteś w stanie w siebie wlać. Po prostu full opór decha. Zalewasz się wodą. Najlepiej wczesniej wziąć na jęzor szczyptę soli co dodatkowo poprawia nawodnienie organizmu.

I kładziesz się spać.

 

Rano kac jest zminimalizowany z powodów czysto chemicznych.

Bo alkohol zamienia się w organizmie na aldehyd octowy. A ten ostatni to upierdliwa trucizna. Organizm, by rozłożyć aldehyd - potrzebuje od cholery wody.

I dlatego chce Ci się pić na kacu.

Kac wynika z osłabienia organizmu poprzez jego odwodnienie właśnie z powodu usuwania aldehydu octowego :).

 

Nawadniając organizm przed snem - niwelujesz w/w skutki.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf

 

Picie wody, spacer, rosół. A tak na przyszłośc jak już się nie wymigasz od picia- sprawdzony sposób to wyśpij się dobrze przed, dobrze się najedz, i kluczowe dbaj o to, żebyś był nawodniony przed piciem, w trakcie picia pij regularnie wodę mineralną. Alko bardzo odwadnia, w ten sposób można naprawdę dobrze oszukac kaca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam temat też się zawsze męczę okrutnie dlatego żadko pije. Moje rady na kaca giganta , dużo pić wody , jak dasz radę to wysiłek fizyczny przyspiesza metabolizm jak nic innego , jak nie to coś na sen i spać nie ma to to lekarstwa trzeba się przemęczyć i tyle. 

Edytowane przez marccel44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf Czyżbyśmy w piątkowy wieczór pili razem? ;)

Ja miałem wczoraj takiego kaca giganta, że cały dzień przespałem. I choć znam trochę metod na radzenie sobie z nim to w tym stanie nie ma szans żeby coś wymyślić lub sobie przypomnieć. Woda z cytryną i zapodałem sobie gorączkę piłkarskiej soboty z premier league w tv i drzemałem przy tym na czczo. Późnym wieczorem dopiero puściło. Mam za swoje po prostu.

 

22 godziny temu, Camilovesky napisał:

Łącze się w bólu bo dziś me urodziny...

Moje były dwa dni wcześniej :). Najlepszego przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.