Skocz do zawartości

Naświetlanie UVB, lampy, witamina D3


radeq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano włączając drzemkę w telefonie (30 min) włączyłem przy okazji świetlówkę, nie mam jeszcze odbłyśnika to spod kompa świeci mi też na łóżko, twarzą ustawiłem się prosto na promień światła (odległość 3 metry). Przez zamknięte oczy lekko mnie raziło i dość szybko zaczęły pojawiać się myśli i się wybudziłem przed 9, standardowo do 10-11 potrafię przespać kładąc się spać ok 0:00-0:30. 

 

Jak przyjdzie odbłyśnik to zamontuje haki też nad łóżkiem i przed pójściem spać przemontuję lampę nad łóżko i nastawię żeby się rano odpaliła o określonej godzinie i powrócę do testów:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Budzenie jak na razie działa, światło jest na tyle silne, że zaraz po włączeniu czuje oślepienie, pół godziny później budzik i po 15 minutach już leżałem w 100% wybudzony.

Szkoda, że odbłyśnik zły przysłali, więcej dalej musiałem z 3 metrów się budzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś z aliexpress ale po jakiś trzech miesiącach organizm jakby się przyzwyczaił do tego światła i już mnie nie budziło, do tego nie możesz się w trakcie snu odwrócić tyłem do lampy.

Teraz jak zamontuję tego mojego potwora w odbłyśniku nad łóżkiem, to już nie będzie zlituj się, chyba, że po 3 msc znowu się przyzwyczaję...

 

Jako wczesną symulację mam po prostu odsłonięte okno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną rzecz właśnie zauważyłem, lampa zaburza poczucie która jest godzina, mam jakby wrażenie, że jest południe ;) Zaraz lecę na trening.

 

Na 2h przed snem f.lux ustawiam na kompie na <2000k, gaszę świetlówkę i odpalam dwie żarówki 20 lm 2200K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.