Skocz do zawartości

Toyota Corolla E11 i E12


Dodarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Przedstawiam dwa auta:

 

Toyota Corolla E11, benzyna, 3 drzwiowa, 1330cm DOHC, 1999r. 

Zdjęcia nie wchodzą to wrzucę link https://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/corolla/viii/hatchback/silnik-benzynowy-1.3-i-16v-86km-1997-2002/

 

Mój opis: 

Auto bardzo trwałem, ale też raczej proste. Mało co się psuło, a było nieźle katowane po kiepskich drogach, bezdrożach, często na zimno kręcone do odcinki (byłem młody i głupi), przyzwoicie przyśpiesza, dobrze trzyma się drogi, przyzwoite zawieszenie, wielowahacze z tyłu, hamulce tarczowe z tyłu i przodu. Ogólnie jednak trochę nudne, niezbyt ładne acz charakterystyczne, wewnątrz i z zewnątrz sprawia wrażenie bardzo małego, nisko się siedzi, ale deska rozdzielcza też jest nisko więc widać wszystko dobrze łącznie z przednią maską. Z większych rzeczy wymieniłem sprzęgło, ale wewnątrz było jakieś słabe włożone. Spalanie ok. 7,5l ale dlatego że jest na niskich i szerokich kołach. Przebiegu nie podaję, bo auto z zachodu więc nie ma to sensu. Strzelam że ponad 300 000 ma zrobione. Sam zrobiłem 100 000. Blachy dobre, nie rdzewieje. Elektryka dobra. 

 

W 10 stopniowej skali (subiektywna ocena):

 

niezawodność: 9pkt. 

atrakcyjny wygląd: 3pkt. 

dynamika i właściwości jezdne: 7pkt.

komfort: 5pkt. 

opłacalność: 7pkt. 

 

Łącznie 31pkt. 

 

Toyota Corolla E12, benzyna, 5 drzwi, 1400cm vvti, 2004r.

https://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/corolla/ix/hatchback/silnik-benzynowy-1.4-i-16v-97km-2001-2009/

 

Mój opis:

W związku z tym, że pierwsza Toyota spisywała się dobrze, ale jednak trochę się zestarzała (znudziła) postanowiłem wypróbować kolejny model. Auto jest krajowe, z polskiego salonu, przebiegu w miarę udokumentowany 160000 km, wrażenie wewnątrz dobre, nie trzeszczy, nie stuka, wydaje się zadbane. Jeżdżę nią rok. Ogólnie auto jest większe, ma dużo miejsca z tyłu (z koleżanką testowałem;)), bagażnik chyba ciut mniejszy, spalanie poniżej 7 l/100 jazdy mieszanej. Silnik trochę dynamiczniejszy, biegi chyba dłuższe, auto jest jednak twardsze, z tyłu jest prostsze zawieszenie, czyli belka skrętna. W związku z tym na wybojach trochę trzęsie. Podoba mi się, że wewnątrz ma dużą deskę rozdzielczą z komputerem podającym spalanie oraz radiem, plus założyłem konwerter mp3. Wewnątrz jest więcej miejsca, nie ma się odczuć klaustrofobicznych, wszystko jest pod ręką. Na razie nic się nie psuje, regenerowałem tylko rozrusznik, bo potrafił zgrzytnąć, ponoć miał zużyte szczotki. 

 

W 10 stopniowej skali (subiektywna ocena, krótsze i łagodniejsze użytkowanie):

 

niezawodność: 8pkt. 

atrakcyjny wygląd: 5pkt. 

dynamika i właściwości jezdne: 7pkt.

komfort: 6pkt. 

opłacalność: 7pkt. 

 

Łącznie 33pkt.

 

Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samo spalanie jest problemem. Obawiał bym się bardziej tego, że auto na moją kieszeń, nie pachnące już świeżością, z takimi parametrami, to będzie już mocno zajeżdżony sprzęt. Bo przecież takiego auta nie kupuje się żeby po bułki śmigać do piekarni. Nawet kilka takich egzemplarzy widziałem na necie niedaleko mnie i cena nie wygórowana. Chyba jednak lepsza trochę jest Honda Civic VII Type R. W ogóle to dość podobne auta, bo Honda też ma silnik 1,4 i 1,6 v-tec, tak jak Toyota 1,6 vvti. Myślę, że te dwa ostatnie silniki są optymalne jeśli ktoś lubi przycisnąć. Chyba poniżej 10 sekund do setki, trwałe i ekonomiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.12.2017 o 23:03, koksownik napisał:

Drodzy bracia, a co sądzicie o Corolli E10?

Brat posiada, wersja sedan. Zrobił nim setki tysięcy kilometrów i jak dotąd samochód nie miał żadnej poważnej awarii. Jak chodzi o komfort jazdy, wyposażenie, to jest powiedzmy sobie szczerze - przeciętnie, ale trzeba przyznać, że jako wół roboczy, autko spisuje się wyśmienicie.

Warto pamiętać, że silniki 4E-FE, które Toyota montowała w tych czasach, mają bezkolizyjny rozrząd. Tak więc jak pasek pęknie, to niema żadnej demolki w rozrządzie, tylko wymiana/ustawienie i silnik śmiga dalej :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.