Skocz do zawartości

Zginął Antyterrorysta [i]


Łapinski

Rekomendowane odpowiedzi

@Karakalla Z jednej skrajności w drugą. Służby mundurowe mają wcześniejszą emeryturę, bo ich zawód bezpośrednio naraża ich życie. Myślisz, że łatwa jest ich robota? Codziennie mają kontakt z kryminałem, byś Ty mógł spać spokojnie.

 

Jestem ciekaw jak wyobrażasz sobie państwo bez policji. Może jeszcze wprowadźmy samosądy, obalmy sądownictwo i sami zaczniemy wymierzać sprawiedliwość jak batman? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 zginęło 6 policjantów na służbie. Ilu zginęło kierowców ciężarówek / dostawczaków ? 3 tygodniowo ? Z całą pewnością statystycznie więcej. Każdy z nich narażał życie byś mógł rano iść zrobić zakupy, odebrać paczkę, zatankować paliwo, etc.. Oni muszą pracować do 65 roku życia, narażając je nieustannie na drogach, srają w krzakach, śpią tygodniami w kabinie, jedno oko śpi a drugie pilnuje ładunku. Ich dzieci nie mają emeryturek po tatusiu.  Ktoś się nad ich losem rozczula ? Ktoś się zrzuca na tragicznie zmarłych ? Niedawno w Łodzi zawalił się dźwig budowlany. Zginął dźwigowy. I co ? Też się narażał, każdego dnia mógł spaść wchodząc po drabince do kabiny. Robił to wszystko ze szlachetności ? Żeby ktoś mógł mieszkać w nowym mieszkaniu ? Nie. Robił to za określoną stawkę podejmując pewne ryzyko. Tak samo jak antyterrorysta, tyle że oni pracują na warunkach relatywnie preferencyjnych.

 

W innych latach zginęło ich 3-5, niektórzy w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z bronią, wypadków samochodowych (część z ich własnej winy)  - dane z policja.pl Tak więc Panowie, gadka o niebezpieczeństwach służby to jakiś żart. 

Edytowane przez Karakalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia dla rodziny poległego w akcji antyterrorysty. Są to jednostki elitarne, najlepiej wyszkolone w kraju, zaraz za GROM-em i Formozą. Niestety, ale taki oddział AT w konfrontacji z AK-47 za dużo nie jest w stanie zrobić. Sami posiadają z reguły na wyposażeniu broń krótszą do CQB, która nie ma aż takiej mocy rażenia. Podobno ten policjant miał tarczę balistyczną, ale przez odrzut się przewrócił i wtedy został trafiony.

 

Swoja drogą zaskoczenie, że złodzieje rabujący bankomat mieli taką broń. Nikt tego pewnie nie zakładał w AT, ot pewnie drobne złodziejaszki ...

 

Komentarz wrzucający pracy policji nie na miejscu. Nie jest jakoś super z tymi służbami, ale jednak działają w obronie obywateli. Góra jest skażona komuną, przez co brak dobrych wzorców. Do tego zły system i brak reform. Policjant powinien budzić szacunek w społeczeństwie. Ktoś z kim się nie dyskutuje. Ktoś kto jest silny, dobrze wyszkolony i gotowy do działania w każdych okolicznościach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, doler napisał:

Wyrazy współczucia dla rodziny poległego w akcji antyterrorysty. Są to jednostki elitarne, najlepiej wyszkolone w kraju, zaraz za GROM-em i Formozą. Niestety, ale taki oddział AT w konfrontacji z AK-47 za dużo nie jest w stanie zrobić. Sami posiadają z reguły na wyposażeniu broń krótszą do CQB, która nie ma aż takiej mocy rażenia. Podobno ten policjant miał tarczę balistyczną, ale przez odrzut się przewrócił i wtedy został trafiony.

 

Swoja drogą zaskoczenie, że złodzieje rabujący bankomat mieli taką broń. Nikt tego pewnie nie zakładał w AT, ot pewnie drobne złodziejaszki ...

 

Z całą pewnością mieli cynk że tam będzie ten napad. Wysadzenie bankomatu w powietrze, zebranie szmalu do auta i odjazd to góra 20 minut roboty. Chyba nie chcesz mi powiedzieć że naoczny świadek zadzwonił na policję, dyżurny zdecydował że potrzebni są AT i ich wezwał, AT się zebrała (zapewne z Wroc bo napad był na jakiejś wiosce) i dotarła tam w te 20 minut ? To są tacy specjaliści którzy nie potrafią sobie poradzić bez strat z amatorami uzbrojonymi w AK kupionym zapewne jeszcze w czasach jak u nas siedziało ruskie żołdactwo. Typowa amatorka z ich strony, tak samo jak w Magdalence. Prawda jest taka że 99.99% ich interwencji to zatrzymywanie "groźnego dilera narkotyków" (czyli szczeniaka handlującego trawą w dyskotece) lub groźnego szefa mafii paliwowej" (Janusz handlujący paliwem bez VAT) a jedyne co potrafią to wbić się nie pod ten adres: http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/katowice-antyterrorysci-pomylili-pietra-i-pobili-niewinnego,3989890,artgal,t,id,tm.html Takich przypadków było już kilka - w innym facetowi złamali kręgosłup, oczywiście też zostali uniewinnieni. Facet został inwalidą. Sami fachowcy i elita tam pracuje, gratuluję.

Edytowane przez Karakalla
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karakalla napisał:

Z jakiegoś względu większą sympatię czuję do tego bandziora. Dla mnie policja to symbol opresji państwa wobec człowieka. Wolałbym żyć w świecie bez policji gdzie muszę samodzielnie radzić sobie z bandą zbirów próbujących odebrać mi mienie.

Płacz nad gliną mnie śmieszy. Ilu ludzi schodzi po cichu a ich rodziny muszą sobie jakoś radzić bez ściepy narodowej.

Pojechałeś z tym 1 zdaniem. Rozumiem, że nienawidzisz tej służby mundurowej, ale nie pochwalaj bandytyzmu!

Chcesz się cofnąć w rozwoju cywilizacji?

Może również zlikwidować opiekę medyczną i renty, emerytury?

 

6 godzin temu, Karakalla napisał:

 

Zdaje się że to nie bandyci a władza i policja zabrania mi posiadania broni obrony własnej. Z chęcią im to powiem, nie ma sprawy.

 

 Jak to jest że policja 3 lata temu pałowała marsz niepodległości a po zmianie władzy pałują opozycję ? Resort zrobi wszystko by zachować przywileje i stołki. WSZYSTKO.

Składałeś wniosek o pozwolenie na broń?

 

Z drugim zdaniem zgadzam się jak najbardziej.

 

5 godzin temu, Karakalla napisał:

Właśnie o to mi chodzi. Jak dla mnie to pracują tam ludzie zupełnie bez zasad i moralności. To są zwykłe narzędzia w rękach innych które zrobią dokładnie to czego od nich żąda ich właściciel (podałem przykład: marsz 11 listopada). Właśnie z tego powodu nie będę się rozczulał że tej czy innej władzy jeden trybik w machinie się popsuł. Niech się zrzucają na ich rodziny 35 letni emeryci, zresztą nie wiem po co skoro oni dostaną z tego powodu państwowe emeryturki na które składa się społeczeństwo a o których reszta może tylko pomarzyć.

 

Co dostanie dziecko kierowcy który zginął podczas wypadku gdy bohatersko wiózł bułki do sklepu ? Co dostaną dzieci szarego człowieka który zszedł na zawał bo całe życie bał się utraty swej nędznej pracy ? Co dostaną dzieci murarza który spadł z rusztowania i skręcił kark ? Co dostaną dzieci managera który dostał cukrzycy, choroby wieńcowej itp ? Zmierzam do tego że Wasza reakcja jest w tej sprawie całkowicie emocjonalna, kobieca. Ot co.

Tak bardzo im zazdrościsz tych emerytur to startuj do tego zawodu, etaty czekają. :)

 

Zgadzam się z 2 częścią, każda praca ma swoje ryzyko zawodowe.

Nie spodziewali się.

Tak samo było w czasie szturmu na willę w Magdalence.

 

Mam nadzieję, że po tej "lekcji" będą dążyć do eliminacji bandytów, a nie prób zatrzymania. Nawet kosztowo będzie taniej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karakalla napisał:

Z jakiegoś względu większą sympatię czuję do tego bandziora. Dla mnie policja to symbol opresji państwa wobec człowieka.

 

Pojebany jesteś...

 

Mój ojciec jest policjantem i nie wyobrażam sobie, że coś takiego mogłoby go spotkać.

 

Wielka tragedia dla rodziny. To jest niestety ryzyko zawodowe, zginął na służbie. Oby pozostali sprawcy zgnili w więzieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karakalla

 

Przede wszystkim w naszym kraju nic nie funkcjonuje idealnie. Policja, szpitale, szkoły, sądy. Natomiast ludzie są wszędzie źli, gorsi, lepsi, bardzo dobrzy, z powołania. Nie możemy generalizować. Jeżeli jesteś taki fantastycznie samowystarczalny i samodzielny, to pogadamy, gdy będziesz potrzebował pomocy medycznej, prawnej czy policjanta, który Cię obroni. Tu nie ma miejsca na plucie jadem i obrażania grup zawodowych. Są inne miejsca w internecie, gdzie jest to popularne. Wiem, że w Polsce normalne jest szczucie na lekarzy, na adwokatów, na policjantów, na nauczycieli, ale to nie to forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gaunter o Dimm napisał:

@Chciak Za dużo filmów się naoglądałeś. No, chyba że chodzi Ci o prawo drogowe, to wtedy się zgodzę, ale w innych przypadkach najzwyczajniej przesadzasz.

 

 

Oj nie. Mam z tym styczność. Owszem są i w porządku polcijanci, ale tu Cię zasmucę. Akurat Oni są w drogówce.

Też fakt że może w innych miastach policjanci nie są takimi ku*** że nawet starsi Ludzie plują jak widzą radiowóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łapinski Pewnie gdzieś na terenie "Polskiego Trójkąta Bermudzkiego" - Sosnowiec, Radom i Łódź XD 

 

@Chciak Starsi ludzie, którzy pamiętają czasy milicji i oceniają dzisiejsze czasy przez pryzmat PRL. Mam z nimi do czynienia codziennie w mzk i czasem słyszę takie perełki, że kosa się w kieszeni otwiera.

 

Ja osobiście rzygam typ "JP na 60%, bo się trochę cykam". Pewnie wszyscy, którzy tak jeżdżą po psach, od razu lecą na komisariat, gdy ktoś ich okradnie. 

Edytowane przez Gaunter o Dimm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy kurwią na policję.

Też przechodziłem etap JP na 100%, byłem wtedy w liceum, nosiłem bluzę z kapturem i spodnie z tzw. pampersem. Słuchałem HempGru i chciałem być gangsta, bo nasłuchałem się rapu. Przeszło mi jak poszedłem na studia i miałem mało czasu na myślenie o tym, jak policja chce na gnębić. Rozumiem.

 

1. Pojawia się jednak pytanie do kogo pójdziecie, jeśli ktoś zrobi wam wjazd na chatę, ukradnie samochód, albo pobije dzieci? 

 

Jasne w policji nie pracują anioły i regularnie słyszy się o funkcjonariuszach, którzy biją ludzi. Problemem tutaj jest zła selekcja, i brak takich badań psychicznych już po wstąpieniu do policji. Ale to nie znaczy, że wszyscy policjanci są źli i należy ich tępić, bo to reprezentanci wrogiego systemu.

 

2. Stawiam miliony monet, że bez policji wskaźnik przestępczości poszybowałby w górę. Wystarczy spojrzeć na kraje, gdzie policja jest w teorii, ale w praktyce jej nie ma:

 

https://www.numbeo.com/crime/rankings_by_country.jsp?title=2017-mid&region=150

 

Jak widać na mapce, "totalitarna" Białoruś jest bezpieczniejsza niż UK, Ukraina, czy Szwecja. Polska też bezpieczniejsza. Przypadek? Pewnie przypadek.

 

3. Policjanci żyją ponad prawem? Rozumiem, że nie dostają mandatów, nie są skazywani wyrokami i są nietykalni. Ciekawe. Takie rzeczy są dostępne dla osób, siędzących w służbach, albo mających mocne plecy daleko wykraczające poza instytucję policji. Jeżeli mieszkasz w nieciekawej okolicy, to piszesz donos (najlepiej przez tor-a, żebyś nie miał schiz, że Cię namierzają). Teraz obecna ekipa polityczna bierze się poważniej za sprawy prawno-sądowo-policyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mosze Black napisał:

Mógłbyś może założyć wątek o tym i to opisać?

Pomyśl nad konsekfencjami brata @Odlotowy. Jeśli faktycznie ma jakieś info i by je podał to jest to tak gruba sprawa, że niektórzy mogliby zrobić mu krzywdę. W internecie dla chcącego nie ma anonimowości, kwestia ceny, czasu bo w necie nic nie ginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szkoda człowieka,ciekawe jak reszta ekipy. Z tego co mówił Jack . Może to być bojówka Ukraińska...

 

 

Brak Policji

 

 

Świat bez Policji czy innej państwowej służby.. to anarchia i rozpad państwa ,cofnięcie się do epoki przed-cywilizacyjnej .

Waśnie w miastach czy  wsiach o miedze. Samosądy ludności. Powstały by „Favele” z gangami  jak w RIO. 

 

Wojsko musiało by bronić własnych domów zamiast bronić kraju .
Rozkład RP ,bandy grasujące od miasta do miasta .


         Braterska pomoc Słowian ze wschodu na czele z Putinem Putinowiczem. Interwencja Makreli by bronić demokracji w PL ;) . Nie chce mi się nawet pisać dalej i bardziej rozwijać ten temat jakie konsekwencje spowodował by brak Policji.  

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.