Skocz do zawartości

Mathieu - człowiek (prawie) bez mózgu


Rekomendowane odpowiedzi

Donosiły o tym różne portale, wpisując w google hasło: mathieu człowiek bez mózgu, zauważymy, że już w 2007 rna eioba.pl był artykuł o 44 letnim mężczyźnie, który niemal nie ma mózgu.

Mało tego, wczoraj pojawił się na blogu Jarka Kefira (a w poprzednich latach na różnych portalach) informacja, że ten człowiek wciąż żyje i tak z 44 latka z eioba.pl, dziś bohater tego wpisu ma tych lat o 10 więcej. Poniżej wkleję pewną grafikę:

dn12301-1_750-770x601.jpg

Po lewej (góra i dół) mózg Mathieu, po prawej normalnego człowieka.

Link do artu na zagranicznej stronie: http://www.nature.com/news/2007/070716/full/news070716-15.html (2007r)

 

Cytat

Na początku nikt nie mógł uwierzyć w to, że przy prawie całkowitym braku mózgu, mężczyzna ten mógł prowadzić zupełnie normalne życie. Jedynym „odchyleniem” od normy był u niego stosunkowo niski poziom IQ wynoszący 75, ale nie przeszkodziło mu to w podjęciu pracy urzędnika.

A tu link do polskiego artykułu: http://wiedzoholik.pl/czy-da-sie-zyc-bez-mozgu/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynujące i trochę przerażające, ale można dzięki temu z trochę innej perspektywy spojrzeć na pracę mózgu.

Miał szczęście w nieszczęściu. Współczuję i nie chcę się podśmiewać, ale ten fragment:

 

10 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Jedynym „odchyleniem” od normy był u niego stosunkowo niski poziom IQ wynoszący 75, ale nie przeszkodziło mu to w podjęciu pracy urzędnika.

 

Przypomniał mi kultowy cytat: "Stwierdzono debilizm. Funkcje urzędowe pełnić może." :o 

 

 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

Fascynujące i trochę przerażające, ale można dzięki temu z trochę innej perspektywy spojrzeć na pracę mózgu.

Miał szczęście w nieszczęściu. Współczuję i nie chcę się podśmiewać, ale ten fragment:

 

 

Przypomniał mi kultowy cytat: "Stwierdzono debilizm. Funkcje urzędowe pełnić może." :o 

 

 

 

Skąd ten zacny kultowy cytat? Wujek google nie pomaga. Bo chyba nie ze Szwejka?

Edytowane przez Tonieja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tonieja Teraz nie mogę sobie przypomnieć, kilka razy w przeszłości spotkałem się z tym zwrotem i zacytowałem z pamięci, być może niedokładnie.

Wygooglowałem i faktycznie nic nie ma, tylko na joemonster ktoś o tym wspomniał lata temu z podpisem "słynny cytat", ale bez podania źródła. :blink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.