Skocz do zawartości

Intrygujący styl Himalajskiej Kobiecości


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że kobiety pięknie wyglądają w kwiecistych spódnicach i sukienkach, jeśli są odpowiednio dobrane do figury i całokształtu kobiety. Z czasem każda kobieta odnajdzie  swój styl  i fason  w jakim  jest jej dobrze. Osobiście od lat jestem zakochana w kimonkowych rękawach, długich czy krótkich, z pęknięciem lub wykończonych gumką, z opadającym ramieniem, czy klasycznym dekoltem lub kołnierzykiem. Fasonów i wzorów mnóstwo. Czy to sukienka czy spódnica do kimonowej góry, dół jest zawsze ołówkowy równo za rzepkę kolanową ( jest to idealna długość dlamnie z racji moich 160cm ) wydłuża moją sylwetkę. 

 

Bardzo podobają mi się materiały w groszki, granat z białym w szczególności. Do ołówkowych spódnic, czy to jeansu, bawełny czy tkaniny, bardzo ładnie wyglądają ażurowe dziane lub szydełkowe narzutki, oczywiście pod spodem top w kolorze( mam ich trochę w szafie ;) własnej roboty ). 

 

Jak @Hippiewspomniała niestety sukienki i spódnice tylko w sezonie wiosenno-letnim, gdy nie trzeba tych nieszczęsnych rajstop. 

 

Chciałam dodać jeszcze kilka innych przykładów sukienek, ( ale nie mogę wstawić foto, nie przyjmuje ich ) dla ogólnego rozeznania. Takie proste sukienki kimonkowe jest bardzo łatwo uszyć ( jeśli ktoś umie obsługiwać maszynę). Przód i tył kroi się identyczny, wystarczy tylko boki zszyć i podłożyć dekolt, rękawy i dół. Sukienka sama zatrzyma się na biodrach, a góra zmarszczy się i z faluje. 

sukienka-model-84-02-venus-navy-grochy-bergamo_damskie-net-119200-c1.jpg

images.jpeg

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, l4dy napisał:

 

Podobny obraz

Podciągnęlibyście to jeszcze pod tę kobiecość z nutką tajemnicy, czy jednak tyłek na wierzchu?

Zalatuje mocno tandetą. Proporcje ciała giną, pasek jest zbyt nisko, widać spod materiału nogi. Gust z rodzaju kobiet lubiących sobie wypić i wyrywać erasmusów.

 

Myślę, że do niektórych lepiej trafia przekaz w obrazku, więc wstawię tu coś, co wrzuciłam kiedyś w "Memowni"

 

e60859f160c94c4a305c8761e8d0189e.jpg

 

Lubię sukienki koronkowe, dam parę przykładów, które wpadły mi w oko:

 

asos-lace-crop-top-midi-pencil-dress-pink afc70c9377185323d441fa78cf590fcf--bridesmaid-skirts-midi-prom-dresses.jpg 317604e9880eef4901edce9ff4c3aeb3--lace-crop-tops-formal-lace-crop-top.jpg  koronkowa-rozkloszowana-sukienka-midi-dresstination.jpg

 

Także takie z motywami kwiatowymi:

 

scuba-midi-floral-dress.jpg 5849983-1-multi?$XXL$&wid=513&fit=constrain 4f697e1455ede65e261702465d197a3f--chi-chi-london-dress-fall-wedding-guests.jpg 

 

ef398da4bcc072cf39aa70d555e15e4b--ascot-outfits-floral-bridesmaids.jpg 11cc28b48a25411dc74ccce4ffbd23ec--wedding-shower-dresses-wedding-showers.jpg women-s-long-sleeve-floral-printed-maxi-prom-dress.jpg

 

 

Natomiast do biura najczęściej wybieram kolory stonowane i nie rzucające się w oczy, czyli pastelowe, granat, niebieski, grafit, czarny. Ważna jest długość rękawa w miejscach oficjalnych, unikajmy więc tam jak ognia sukienek na ramiączkach. 

 

5dbfffcc7a9fedb729bd30643deead3d380eb71e.jpg 42bad2e38590323d14f7fdeb28007c65.jpg _6286864.jpg?crop=pad&pad_color=FFF&format=jpeg&w=587&h=900 WS7W_WANDEE_NUDE-PINK_1.jpg.jpg?o=joB8jfJ2TihPzEl6jeaigz3g9Tgj&V=rZEi&  

 

Na końcu wstawię przykłady jakich sukienek unikać

 

fioletowa-jedwabna-sukienka-kopertowa-midi-z-gbokim-dekoltem.jpg?$product-page__zoom--1x$  31b8cf33cbe9903f666057ffd612c7b2.jpg  strappy-wrap-lace-trim-mini-dress-black.jpg?$product-page__zoom--1x$ BZ_NY011_F.jpg

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie rzeczy, o których zapomniałam wspomnieć.

 

1. Niektóre uważają, że "jeśli bym miała pieniądze to bym się lepiej ubierała". To stwierdzenie jest fałszywe. Własny, dobry gust to nie jest kwestia pieniędzy ale nauki stylu oraz gospodarowaniem środków. Dla przykładu proszę sobie pooglądać zdjęcia stylizacji z British Fashion Awards

 

http://www.elle.com/fashion/celebrity-style/g14030595/red-carpet-dresses-british-fashion-awards-2017/?slide=1

 

Już nawet myślę, że dobierając ciuchy w szmateksie by większość z Was lepiej od nich się ubrała :D

 

2. Ważne jest dobieranie sukienki czy spódnicy do typu sylwetki. Jeśli ktoś chce się zagłębić w tą tematykę zapraszam na 2 filmiki.

 

https://www.youtube.com/watch?v=L28bgTk2XYM&index=8&list=PL_6_0-zv2gd8rGlHELY-fDA2oy0AmX5pX

 

https://www.youtube.com/watch?v=zBwLpLQVhms

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uważam, że kobiety obecnie ubierają się nijak. Wszystkie są podobnie ubrane, a pamiętajcie dziewczyny, że do dobrej sukienki/spódnicy równie ważne są dobrze dobrane buty. W dobie współczesnej bylejakości w ubiorze warto postawić na coś wyjątkowego. Coś własnego co możecie stworzyć same we własnym domu :) 

 

 

Polecam wam wzorować się na tych bucikach. Widać, że właścicielka lubi domową wygodę połączoną z szykiem i klasą. Wierzę, że wasze obuwie będzie równie lub nawet bardziej stylowe ;) 

qmarma-cols-tuflebi-uyida.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobry moment na to, aby wspomnieć o pewnej istotnej kwestii. Drogie Panie, zarówno ja jak i @Arox mamy do was prośbę, abyście nie ulegały różnego rodzaju prowokacjom, tylko trzymały poziom tego wątku i dalej prowadziły kulturalną i merytoryczną dyskusję na temat kobiecego stylu związanego z ubiorem i nie tylko. Zależy nam na tym, aby ten wątek nie uległ "wykolejeniu", tylko żebyście mogły w nim dzielić się swoimi doświadczeniami oraz radami z tego zakresu i w ten sposób pracowały nad prezentowaniem swojej kobiecości oraz udowodniły, że da się dyskutować na poziomie. Dziękujemy z mizoginistycznymi oraz stulejarskimi uśmiechami.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Selqet napisał:

Niektóre uważają, że "jeśli bym miała pieniądze to bym się lepiej ubierała". To stwierdzenie jest fałszywe

Zwłaszcza wziąwszy pod uwagę ile kosztują byle szmaty do szczucia cycem.

 

@Eleanor dobre typy, choć dla mnie z wyjątkiem 1 i 3

 

@Selqet również w moim guście, jednak motywów kwiatowych bym się obawiał ;) Wiesz, łąka, kwiatki, pszczółki, zapylanie ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext to może motywy kwiatowe bezpieczniej jest nosić w zimę aby nie doszło do zapylenia :D 

 

Jeszcze co do typów, warto też zorientować się jaki podział jest wg Davida Kibbe - http://getthelook.pl/test-na-typ-urody-wedlug-davida-kibbe/

 

Kolejną kwestią jest dobieranie sukienki czy spódnicy do okoliczności:

 

http://szkoladam.pl/kosciol-stroj-w-miejscach-religijnego-kultu/

http://szkoladam.pl/dress-code-top-wygladac-pracy/

 

@Nefertiti w innym wątku mówiłaś, że zakładanie spódnic zostawiasz młodym. Założę się, że jeśli przez tydzień będziesz nosiła je cały czas - zmienisz zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Selqet napisał:

Kolejną kwestią jest dobieranie sukienki czy spódnicy do okoliczności:

Byłam kiedyś na pogrzebie w molennie u staroobrzędowców, tam kobiety nie mogą wejść do kościoła bez nakrycia głowy, w spodniach i w spódnicy przed kolana. Oczywiści wszyscy się dostosowali ale zaskoczeniem dla każdego było, że mężczyźni nie mogą być pod krawatem. Po cichutku dostawało się informację od starszyzny o konieczności zdjęcia krawata. Staroobrzedowcy są już tak znaczną mniejszością religijną, zastąpioną prawosławiem, że już niedługo nikt nie będzie znał tego obrządku. 

 

Z ciekawości aż poszukam informacji jak z tym krawatem i spódnicami jest u prawosławnych. 

 

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 20:50, Selqet napisał:

e60859f160c94c4a305c8761e8d0189e.jpg

Tak bardzo prawdziwe. Chociaż w realu z tego co zauważyłem przeważnie to patologiczne dziewczyny chodzą po ulicy jak pani ze zdjęcia po lewej :) Jednak do samych zdjęć taki strój jest równie bardzo nie elegancki. Przeglądam czasem Insta. Tam panuje kult fitnessu, pseudo modelek i celebrytów na każdym kroku. Jest też dużo facetów modnisiów i fitnesowców. Dobre jest to, że można sobie wybrać co się obserwuje. Z obserwacji tych "modelek" jak i tego co widuje na ulicy stwierdzam, że dziewczyny ubierają się w taki sposób, że gdyby ubrały na siebie worek na ziemniaki to nie byłoby większej różnicy. W połączeniu z ogólnym poziomem zaniedbania to tragedia. Włosy, manicure (sztuczne to mega tandeta), pedicure itd. Myślę, że wielu z nas zwraca uwagę na takie szczegóły.

 

W dniu 5.12.2017 o 20:50, Selqet napisał:

scuba-midi-floral-dress.jpg 

To mi się podoba, ale też zastanawiam się czy po prostu ta pani nie nadrabia ładną buzią :) 

Reszta jak dla mnie passe. Nie każde suknie są ładne. 

 

W dniu 5.12.2017 o 20:50, Selqet napisał:

Na końcu wstawię przykłady jakich sukienek unikać

fioletowa-jedwabna-sukienka-kopertowa-midi-z-gbokim-dekoltem.jpg?$product-page__zoom--1x$  31b8cf33cbe9903f666057ffd612c7b2.jpg  strappy-wrap-lace-trim-mini-dress-black.jpg?$product-page__zoom--1x$ BZ_NY011_F.jpg

Pierwsza wygląda jak szlafrok po kąpieli. Druga jak zasłona okienna. Trzecia i czwarta zbyt obcisłe i wyglądają jakby były za małe. Do tego trzecia wygląda jakby jej wystawały majtki. Złoty kolor to tandeta, chyba, że tylko na sylwestra albo karnawał.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc niektóre panie najlepiej wyglądają bez ubrania :) Co do mody to dobrym przykładem są Azjatki (Japonki, Koreanki i tam gdzie burżuazja). Operują na dwóch skrajnościach. Albo ubierają się mega źle i tandetnie albo idealnie. Jednak to dobry wskaźnik do odsiewu pewnych samic. Poniżej kilka ciekawych przykładów od skośnokich pań. Na Pinterest jest bardzo dużo fajnych zdjęć, ale linkowanie tam nic nie daje. Jak ktoś chce sobie pooglądać zdjęcia to trzeba założyć konto https://pl.pinterest.com/pin/352054895861760879/  Tutaj skorzystam z tylko trochę gorszych zdjęć dostępnych na guglu (bardzo ciężko jest znaleźć coś fajnego), aczkolwiek też bardzo często prowadzą do Pinta. Zastrzeżenie takie, że modelki raczej szczupłe, ale na tym Pintereście sporo zdjęć dziewczyn z ładnymi buziami i idealnie ubranych. O ile Azjaci wyglądają jak krypto geje o tyle od eleganckich Azjatek naprawdę sporo można się nauczyć.

 

Tradycyjnie na początek kimono.

20130413_02.jpg

 

Zgrabna koreanka w sukience. Te kwiatki jakieś dziwne ale ogólnie jest dobrze.

520338f2cac66b76bff7e2370ebb17e9--stylis

 

Przykład modnej tandety made in Korea. Chociaż zapewne czerpała motyw od znanego polskiego stylisty "Janusza".

Korean-Asian-Fashion-Shopping-Mall-00002

 

Powinny być takie mundurki dla uczennic i studentek :) 

hoangvietmic-ly-do-khien-nu-sinh-nhat-ba

 

Tutaj przykład, że styl biurowy też może być efektowny. Pani przypuszczalnie zapomniała o rajstopach i zapięciu koszuli :D  

ab7963c18dc4c3d8827c9fcb3d6ad01b.jpg

 

 

 

b13946_1.jpg

Eee, znaczy chyba pomyliłem działy :P 

 

 

Za szczyt tandety uważam ubiór dziewczyn, które na ulice wychodzą w: dresach, pseudo indyjskich motywach, stylu reagge, bluzach, (zazwyczaj) legginsach, glanach/ ubiorze na "metala", no prawie wszystkie sub-kulturowe odchyły. Powyżej u Eleanor był przykład z różową/ fioletową sukienką. Moim zdaniem jest to bardzo niesmaczne :P Przypomniało mi się połączenie sukienki z tenisówkami :D Albo plecaczek jak torebka.

 

Dla chcących się wyróżnić polecam strój "średniowiecznej" wojowniczki. Zawsze się sprawdza :) 

Vikings-The Last Kingdom, Freya

 

Na koniec "mądrość ludowa":

Ładna kobieta prawie we wszystkim będzie wyglądać dobrze. Mniej ładna musi uważać w co się ubiera :P Oczywiście najlepiej być ładną, zadbaną i jednocześnie dobrze się ubierać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voilà :) Z koncepcjami na mroźniejsze pory przyznam, że u mnie jest troszkę ciężej. Podzielę się swoją opinią, może nastąpi wymiana zdań.

 

Stylizacje ze spódnicami czy sukienkami moim zdaniem nie mogłyby istnieć bez płaszcza. Absolutna postawa i klasyka gatunku. Krótkie kurtki puchowe czy innego typu myślę, że wyglądają w połączeniu z takimi częściami garderoby bardzo niespójnie. 

 

fashion-2016-02-kate-middleton-green-maxmara-sportmax-coat-main.jpg b1e58e730a2643110e80ca1d97f76b42.jpg 

 

Warto w zimę zaprzyjaźnić się z:

- wełną - nada się idealnie na spódnicę czy sukienkę

- kaszmirem - będzie dobrze służył jako materiałem na sweter

 

Nie musi być oczywiście 100% tych materiałów w składzie aby spełniały rolę izolacyjną. Czasami wystarczy domieszka i odczuje się zupełnie inny komfort noszenia ubrań. 

 

W związku z tym, że ubiory zimowego typu są cięższe warto podkreślić talię paskiem. 

 

Ciężko było mi znaleźć zdjęcia spełniające moje wymagania, więc wrzucam pośrednie.

 

aHR0cCUzQSUyRiUyRnd3dy5tZW1vcmFuZHVtLmNvbSUyRndwLWNvbnRlbnQlMkZ1cGxvYWRzJTJGMjAxNSUyRjA5JTJGYi1jbHViLW1vbmFjby1oZWF0aGVyLWdyZXktbWlkaS1rbml0LXBlbmNpbC1za2lydC5qcGc=?checksum=910be97b0be42579effd01d2429aae60b9c3ee8f&format=j pol_ps_SUKIENKA-SWETERKOWA-5564_2.jpg 5da22f684010bed2f780ac5f2102 acb24a46f37d2dc6a9fe3854fe384aaa--wool-d  bf01bdde29b3c8fb86fe1dce14d0a9c7--spring-work-outfits-winter-outfits.jpg  British-Style-New-Quality-Winter-Skirt-2017-Autumn-Fashion-Women-s-Long-Woolen-Skirts-Big-Buttom.jpg_640x640.jpg wool-dress-lg.jpg f2921f5b707ab018950527930c2d496b--dolly-fashion-grey-dresses.jpg  il_570xN.1280336910_kfe3.jpg f17b0e483c472c3b19ac7fb8d4c8b770--grey-outfit-monochrome-outfit.jpg  il_340x270.1316537400_qmv7.jpg  14-a-white-wool-outfit-of-a-long-sleeve-top-and-a-pencil-skirt-plus-a-navy-bag-for-an-accent.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że o stylu mowa... 

To odniosę się do swojego.

Piękne długie, falowane włosy kolor ciemny przy odroście, fiolet i siwy przy końcach. 

Usta przeważnie na czerwono, fioletowo, różowo.

Noszę tylko sukienki, koszule, taliowane spódnice. 

Same szpilki, słupki, kozaczki, wiązane (min 10 cm). Do wyboru do koloru. Z płaskich to tylko trampki.

Okrycie wierzchniowe w kolorze złotym i nie jest to płaszczyk ^^

Wyrażam siebie w tym jak się noszę. 

Ze zdjęć wrzuconych w temacie nie założyłabym nic :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2017 o 10:47, Hippie napisał:

@Selqet Ten czarny co wkleiłam wcięcie przecież ma... Chabrowy jak się zapnie też będzie miał a jak nie to zawsze pasek można dodać ;) 

Faktycznie, coś mi się pierwsze zdjęcie na komórce nie ładowało. Zwracam honor :) Jeszcze jedna kwestia o której zapomniałam wspomnieć płaszcz nr 3 ma dosyć nietypowy kolor i moim zdaniem jest mało praktyczny, bo mało spódnic do niego będzie pasowało. 

3 godziny temu, Lalka napisał:

Ze zdjęć wrzuconych w temacie nie założyłabym nic :)

Podasz przykłady ze zdjęciami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.