Skocz do zawartości

orbitrek


hmm..

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Marek,

 

Któryś raz już słyszę jak mówisz w swoich audycjach o tym, że musisz poćwiczyć żeby trochę zrzucić wagę a z drugiej strony nie chcesz lub nie masz czasu wychodzić na zewnątrz na siłownię czy pobiegać.

Jestem w podobnej sytuacji, tzn nie lubię daleko chodzić żeby poćwiczyć:D a i wiek już średnio młody :D.

Zatem zapomnij o wioślarzu bo nic na trym nie wskórasz i nie osiągniesz nic poza bólem pleców.

Szukałem czegoś bezpiecznego tzn. mało urazowej formy ćwiczeń, która zajmie mało czasu i podczas treningu pozwoli za jednym razem trenować niemal wszystkie partie mięśni.

Przez pewien czas chodziłem z kijkami Nordic Walking - bardzo fajna i tania oraz bezpieczna dyscyplina sportu. Można chodzić spokojnie ale i można nasuwać jak zły - nordic ma wiele zalet w porównaniu z bieganiem, jak jesteś zainteresowany to znajdziesz w necie. 

Jednakże znalazłem coś lepszego! Od 4 lat ćwiczę na orbitreku. Uważam to urządzenie za najlepsze co można znaleźć do szybkiego, intensywnego i bezpiecznego treningu w zaciszu domowym. Za jednym razem ćwiczymy pond 90% mięśni a podczas  45 minutowej sesji można spalić 750Kcal. Trening na orbitreku należy do grupy ćwiczeń aerobowych tzn. nastawionych głównie na spalanie tłuszczu i ogólny rozwój i wytrzymałość... masę trochę trudno na tym zbudować ale jest to możliwe przy pewnym sposobie trenowania. Osobiście trenuję co 2 dni a przynajmniej 2 razy w tygodniu po około 47 min. Efekty są jak najbardziej, z tym że trzeba też trzymać dietę także słodycze trzeba ograniczyć do minimum bo to właśnie od nich się tyje. Oczywiście sam trening to jest ostra nawalanka tak że pot po du..ie cieknie a przed trenigiem lepiej nic nie jeść z jakieś 3h i nie pić z 1h;) wtedy wszystko jest ok.

 

Jeżeli będziesz zainteresowany zakupem to rozglądaj się za sprzętami w cenie minimum 2500 zł, żeby orbitrek w zestawie miał pas cardio i  możliwość zaprogramowania własnego treningu w sterowniku (komputerku). Koło zamachowe min. 10 kg i nośność odpowiednią do swojej wagi - czym wyższa tym sprzęt powinien być lepszej jakości.

 

P.S.

Słucham Twoich audycji od roku i czytałem książki - dziękuję Ci za nie bo duzo zmieniły w moim życiu. 

 

pozdrawiam

 

Edytowane przez hmm..
błąd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.