Skocz do zawartości

Ziemia okrzemkowa, ktokolwiek wie ?


heniutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Lubie poznawać i przekonywać się o różnych nowinkach tego świata. Przeczytałem o ziemi okrzemkowej  i jej cudownym działaniu na nasz organizm http://dietaabc.pl/zdrowie/czym-jest-ziemia-okrzemkowa-co-warto-o-niej-wiedziec/. Pytanie jak to wygląda to w realu. Czy ktoś z Was zna temat? Podzielcie się opiniami.

Edytowane przez heniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Ziemia okrzemkowa, ktokolwiek wie ?

Brałem przez jakiś czas w celu prewencyjnej kuracji przeciwpasożytniczej. Czy pomogło? Nie mam zielonego pojęcia.

W teorii miała je odwadniać, przez co miały zdychać. Odwadniała na pewno mnie i to potężnie. 

Nie mam zielonego pojęcia czy jakiegokolwiek w ogóle miałem.

Jak już miałbym się bawić w tym kierunku ponownie to poleciałbym w zentel. Obecnie myślę, że w ogóle niemyślenie o takich rzeczach jest najbardziej korzystne dla mojego zdrowia bo czytając te strony o pasożytach itp. można bardzo łatwo skończyć z objawami podobnymi do schizofrenii paranoidalnej- wszędzie te pasożyty! Do auta nie wejdę bo cała tapicerka itp. z bromu! Wyprą mi jod! Tarczyca zginie! 

A 3 miesiące później w drodze do psychiatryka słuchasz

 

No, ale fakt faktem może warto te rzekome zagrożenia jakoś uporządkować, selekcjonować, weryfikować na podstawie skuteczności.

 

Sorry za mały offtop :D..

 

Na pewno pomaga na cerę bo dostarcza organizmowi krzemu (który też jest ważny przy wykorzystaniu bodajże wapnia i pełni wiele innych ważnych cech) i to było baaaaardzo zauważalne, ale nie robiłbym tego na dłuższą metę za pomocą ziemi okrzemkowej ze względu na w/w dehydratację (lepiej polecieć w jakąś kaszę gryczaną czy inne temu podobne w celu dostarczania sobie tego pierwiastka). Może również dostarczać do organizmu metali ciężkich, co warto również wziąć pod uwagę.

 

Rozważyłbym te czynniki na Twoim miejscu i zapytał sam siebie czy warto po ewentualnym sprawdzeniu rzeczywistego działania w praktyce i ocenieniu bilansu zysków/strat.

 

Edytowane przez Mr Sinister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.