Skocz do zawartości

Badania krwi itd. - facet 35 lat.


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Masz lekką anemię. Dlaczego nie zrobiłeś badań żelaza? 

Pamiętaj że jak będziesz robić badania żelaza to nie możesz jeść przynajmniej 12 godzin przed badaniem, nawet najdrobniejsza przekąska przekłamie wynik.

CRP ile wyszło? Jeśli jesteś zdrowy to powinno wyjść minimalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jem mięsa zapomnalem dodać.

kurcze nie widzę nic co nazywa się CPR jakaś inna nazwa?

 

Nie zrobiłem nikt nie napisał. Czy robiąc to badanie mogę pic wodę rano? Przed pobraniem?

 

 

jest CPR sorry ślepa kura ze mnie:

0,27 mam

 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zuckerfrei napisał:

Nie zrobiłem nikt nie napisał.

Ja pisałem. Możesz pić wodę, tylko niech to będzie zwykła woda.

Polecam jeszcze zrobić poziom witaminy D i zależnie od wyników zacząć suplementacje.

 

Nie piszę tego z punktu widzenia lekarza specjalisty, ale z punktu widzenia kogoś kto przezwyciężył anemię wysokiego stopnia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam! Wit D jest spoko wpierdalam juz któryś rok imczuje sie jak młody bóg. Masz/miałeś anemię? Jaka dieta buraki szpinak? Czy tylko na suplach? Ja powtórzę morfologię w lutym + iron to na 100. Narazie czeka mnie dermatolog. Dzieki @Pyrrus 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎16‎.‎12‎.‎2017 o 10:26, zuckerfrei napisał:

Mam ją ważną do 10/02/19 :). Tyle ze bez chipa. 5!

 

15.12.2017 pod wieczór miałem już wyniki online.

 

11.12.2017 - byłem oddać krew - oddałem 450ml krwi.

15.12.2017 - poszedłem do diagnostyki wykonać ww badania.

 

O dziwo wszystko jest w normie, jednak w morfologi krwi:

erytrocyty 4.25  norma to 4,63 - 6,08

hemoglobina 13,55 norma to 14 - 18

Hematokryt 39,60 norma 40 - 54

Neutrofile 2.04 norma to 2,50 - 7,00

i to co najbardziej mnie martwi:

Limfocyty 49,30 norma to 20,00 - 45,00.

 

 

Czy może to być spowodowane oddaniem krwi?? Kiedy wykonać następną morfologie?

2 stycznia ide do dermatologa - na ten czas trzymam się planu.

 

Szanowny @PanDoktur możesz zerknąć? Proszę?

Wszystko jest ok. Anemia wynika z donacji krwi. Gdybyś miał obniżone parametry jak erytrocyty, hb itd. w dniu oddawania krwi to zostałbyś zdyskwalifikowany. Tym bardziej, że normy dla dawców krwi są podwyższone, chociażby próg dla mężczyzn hemoglobiny w centrum krwiodastwa to 14,5. Zatem na pewno te parametry przed oddaniem krwi miałeś w normie. Pełna krew regeneruje się do 1-2 miesięcy. Kompleksowe badania warto robić przed oddaniem - masz nauczkę na przyszłość :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanDoktur tak najpierw pobrali mi krew i babka coś tam mówiła, że zaraz się okażę czy będę mógł oddać krew. Zaraz potem już oddawałem. I tak jeżeli chce mam pojawić się właśnie za min 2 miesiące. Tak, masz racje źle zrobiłem ale po zdaniu prawa jazdy obiecałem sobie ze idę... I też tak zrobię wpierw badanie, potem oddanie.

 

Dziś już leci z drugi tydzień w którym nie biorę żadnych witamin ani supli itd... Moja cera jest o NIEBO lepsza...

2 styczeń to dermatolog - mam jeszcze inne rzeczy aby mu pokazać... :P

 

Czy jeżeli teraz mam lepszą cerę czy wykonać testy na jakieś alergie czy nietolerancje żywieniową???

 

Dziękuje Pozdrawiam! 5 @PanDoktur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego dawcę sprawdza najpierw lekarz na podstawie badań laboratoryjnych, wypełnionego kwestionariusza, zebranego wywiadu, osłuchiwania, pomiarze ciśnienia. Takie są procedury. Przy pełnej krwi co 2 miesiące, natomiast np. takie osocze można oddawać co 2-3 tyg. 

 

Trądzik ma podłoże wieloczynnikowe. Krosty mogą nawet powstawać pod wpływem stresu - domniemywam, że na obczyźnie pracujesz, tutaj odpoczywasz (?) stąd poprawa cery. Oczywiście to tylko domysł, bo można wziąć pod uwagę jeszcze środowisko, jedzenie itd. itp. Jeżeli nie widzisz po własnych obserwacjach jakiś dolegliwości pokarmowych, zmian w samopoczuciu po zjedzeniu X produktu to nie widzę sensu.

 

Gratuluję zdanego egzaminu i powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.