Skocz do zawartości

Jej historie dotyczące pracy.


Rekomendowane odpowiedzi

@wstrzasajaco_przystojny A czy to kazde Twoje wysluchiwanie jej gadania konczy sie jakims pozytywnym/milym/energicznym/podniecajacym akcentem ? Czy tylko masz ''satysfkacje'' z tego, ze jej pomogles, bo Ci sie wygadala ?

 

PS. Sory za brak polskich znakow, niestety posiadam laptopa bez takowej opcji na klawiaturze.

Edytowane przez Kurt_Rolson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radeq napisał:

Serio tracisz 40 min na jakieś chuj wie co? :o

Ja jak z matką raz na tydzień gadam przez 5 min przez tel to mnie rozpierdala. 

Raz na miesiąc, ale też się zastanawiałem, czy warto i co z tego mam. Jestem na minusie, więc ograniczyć trzeba do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2017 o 16:21, Tornado napisał:

 Pytania pod czas "tryrrady" są PUŁAPKĄ(dosłownie) emocjonalno/taktyczną.

Udzielisz właściwej odpowiedzi to się obrazi bo masz się za lepszego. 

Źle doradzisz to będzie twoja wina.

Jedyne co ma na celu konkretne pytanie to "sprawdzenie czy faktycznie śledzisz emocjonalnie jej wątek żalu/emocji/problemów itd".

Bez przesady :P Jestem w LT z dziewczyną, której nie raz dawałem rady (np. w sprawie zmiany pracy) i nigdy nie miała pretensji, że mam się za lepszego - a tym bardziej nie miała pretensji o złe rady.

A miała taki okres, że przychodząc z pracy wszystko przelewała na mnie, to w końcu jej wprost powiedziałem, że mi to nie odpowiada, bo po takim narzekaniu to mi się żyć odechciewa. Przyjęła to ok i teraz jak zaczyna gadać za dużo, to chyba widzi po mojej minie, że za bardzo się rozkręciła i sama pyta czy za dużo gada i urywa temat :P

Edytowane przez Kaktus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wygadywanie się bliskim osobom to nie jest coś złego - wręcz ułatwia to "higienę emocjonalną". Gorzej, że mnóstwo ludzi gada tak, żeby przypadkiem nie powiedzieć o co chodzi - polecam artykuł http://archiwum.cudownyportal.pl/article.php?article_id=1287 

Cytat

Mówienie wiele może być spowodowane dwoma powodami [nie wspominam o innych]. 
 

Pierwszy to naturalna potrzeba wejścia w swoje doświadczenia, przeżycie i zrozumienie tego, co się dzieje, co się kiedyś zadziało, a z czym sobie nie poradziła. I tu warto iść za tym doświadczeniem w kierunku sesji.

Drugim powodem jest trans mówienia. Ta osoba mówi, aby czegoś NIE POWIEDZIEĆ – taki paradoks. A dokładnie, zagaduje otoczenie, aby czegoś WAŻNEGO nie powiedzieć. Ma bowiem argument, że przecież mówi, to jak to, że czegoś nie chce powiedzieć, jak właśnie tyle nadaje?
Mówi jednak, aby się do czegoś nie przyznać, zwłaszcza przed samym/ą sobą, aby utrzymać status quo. Aby utrzymać dotychczasowy stan emocji. Do tego potrzebny jest trans. Trans jest wykorzystywany, aby nie zmieniać tego, co jest. Aby nie zmienić swojej pozycji w życiu, pozycji w stosunku do siebie i innych. 

Jeśli osoba mówiąca nie koncentruje się na swoich przeżyciach, to trans mówienia jest wzmacniany. Wtedy przeżycia są ledwie muśnięciami tematu, skoki pomiędzy wątkami dają pewność, że nie zagłębi się prawdziwie. 

Co z tym transem zrobić? Też warto iść za tym mówieniem, i też, albo nawet TYM BARDZIEJ zmienić warunki owej opowieści, aby zaczęła się sesja. Poprosić, aby osoba mówiąca zamknęła oczy i weszła w swój świat, nadal opowiadając. Nie zmieniać tematu. Będzie się czuć bezpieczniej i zacznie naturalnie sesjować. 
W czasie, gdy jest utrzymywana codzienna świadomość - osoba mówiąca nie wchodzi w sesję – trans będzie utrzymywać się. Trans jest mechanizmem obronnym. Ustępuje on samoistnie w sesji, gdy świadomość jest zmieniona, gdy otwieramy się naturalnie na wyższe poziomy psychiki i ducha.

Oczywiście, przy ludziach totalnie nieświadomych swoich emocji i tego, co pod nimi się może kryć, to zostaje wspomniana już w wątku tresura. Tylko czy to jedyny sposób, żeby utrzymać związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.