Skocz do zawartości

Nowa praca


marios27

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano bracia

Sporą część swojego życia poświeciłem na pracy fizycznej - jako pracownik budowlany, stolarz, ogrodnik itd. Teraz dostałem możliwość zmiany branży na inną a mianowicie zaczynam jako magazynier, wiecie kompletowanie zamówień, wykładanie towaru na półki, rozładowywanie samochodów i przygotowywanie materiałów do wysyłki zgodnie z zamówieniem. Firma z artykułami budowlanymi, ogrodniczymi itd. Wpierw tydzień próby na umowę zlecenie a potem umowa o prace z kasą 2300 netto na start. Dla świeżaka gdzie mam dosłownie 30min dojazdu jest spoko. Praca pn-pt po 8h plus 1 sobota po 4h w miesiącu. Chciałbym się was zapytać jakie polecacie możliwości zwiększenia możliwości lepszego zarobku w tej firmie czyli kursy, szkolenia itd. Dzięki za wszelkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurs na wózki widłowe to chyba podstawa na magazynie. Jeśli jesteś ekstrawertykiem i chciałbyś zostać jakimś kierownikiem magazynu, czy coś w tym stylu, to może jakieś studia z zarządzania albo z logistyki by się przydały, kursy w tej dziedzinie itd. 

Może firma będzie organizować szkolenia na brygadzistów, czy do biura, więc korzystaj z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Nawet nie związane z tą branżą? Ogólnie przeszkolę się jeszcze raz na wózkach widłowych, planuje w domu ćwiczyć programy magazynowe typu Excel itd

@blck.shp W tym też jest myśl studia itd ale zamiast studiów zastanawiam się nad szkołą policealną, kursami i szkoleniami

Edytowane przez marios27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Chciałem zostać nauczycielem W-F wiesz mieć kontakt z młodzieżą, kształtować ich i brać udział w organizowaniu zawodów itd i dalej iść tą drogą ale niestety stało się jak stało. Chce powoli kończyć z fizyczną pracą i zaczynając jako ten magazynier szkolić się i piąć się w górę żeby potem siedzieć w biurze i ogarniać zamówienia itd. Kursy na wózek mam ale muszę wykupić godziny na przypomnienie bo planują kupić a jako jedyny tam będę miał kartę przetargową. Chce tam zdobyć doświadczenie, szkolić się a w późniejszym czasie po zrobieniu tego startować gdzieś indziej już za lepszą kasę a może kiedyś coś swojego otworzyć

Edytowane przez marios27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz i tego sie trzymaj. Ostatnio moj AWF ma lipę tzn jak ja byłem na studiach to na AWF było 5 grup dzis sa ledwie dwie. Ludzie nie chcą być juz nauczycielami jak juz jakaś fizjoterapia... Duża 5 za to ze masz powołanie' zawsze mozesz zrobić papiery trenerskie czy coś w niedalekiej przyszłości i po pracy z dzieciakami w piłe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Ogólnie trenuje w drużynie klubowej, zajmuje się stronami teamu seniorskiego ale też jestem na spotkaniach dzieciaków i czasem pomagam w zajęciach, mam z tego frajdę a teraz zależy mi na stabilizacji bo budowlanka to wiadomo jak u nas w kraju to działa i mam tego dosyć, czas na coś innego 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pracuje na magazynie przy kompletowaniu zamówień. Wszystko zależy od firmy. Niestety, także tutaj często liczą się znajomości.

Mam wszystkie kategorie wózków jezdniowych i w przyszłym roku zamierzam wyjechać za granicę jako operator wózka wysokiego składu. To moim zdaniem dużo lżejsza praca niż przerzucanie jakichś ciężarów na hali. Wszystko jednak wyjdzie w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możesz szkolić się wózki widłowe ale moim zdaniem jeżeli chcesz piąć się w górę musisz się czymś wykazać. To znaczy jeżeli szefostwo zobaczy, że rozwijasz się w kierunku pracy "fizycznej" to mogą pomyśleć, że nie masz ambicji na robienie kariery. 

 

O co mi chodzi? Widzisz, ja niedawno zatrudniłem się do sklepu internetowego jako magazynier. Szczerze mówiąc potrzebowałem jakiejś pracy tymczasowej i nie planowałem żadnego rozwoju w tej firmie, traktowałem ją jako tymczasową prace dopóki nie znajde czegoś lepszego. A tak się składa że trochę znam się na programach graficznych, programowaniu, webmasterką i studiuję informatykę a oni akurat potrzebowali kogoś do pomocy przy stronie internetowej bo ktoś tam odpowiedzialny za to się zwolnił. No i jakoś tak przypadkowo wyszło, że potrzebowali szybko coś tam zrobić a nie mieli czasu szukać kogoś  - i tak by musieli ale wiadomo zanim znajdą odpowiednią osobę, rozmowy kwalifikacyjne, okres próbny a trzeba było zrobić coś szybko - nie było na to czasu. No i przyszli z tym do mnie czy mógłbym spróbować coś tam ogarnąć. Sprawnie mi poszło i postanowili przenieść mnie do obsługi strony z magazynu o co nawet nie musiałem się starać - po prostu nadarzyła się okazja i ją wykorzystałem.

 

Do czego zmierzam? Otóż wydaje mi się, że mógłbyś starać się wykształcić jakieś zdolności, które są potrzebne osobom na wyższych stanowiskach. Po prostu musiałbyś ogarnąć jakie obowiązki mają inne osoby pracujące na stanowisku na którym ty chcesz w przyszłości pracować i rozwijać je na własną rękę. Do tego oczywiście ktoś musi wiedzieć o twoich zdolnościach więc jakoś musiałbyś zakomunikować posiadane umiejętności.

 

Postaw się w roli pracodawcy - czy wolałbyś zatrudnić na kierownika osobę, która rozwija umiejętności niezwiązane z tym fachem( w tym wypadku umiejętności twarde - kurs na wózki) czy może osobę, która owszem zna się na branży, ma uprawnienia na wózki ale robi kursy z zarządzania, rozwija umiejętności miękkie, komunikacje itp.

 

Warto się nad tym zastanowić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie magazynier ma tylko dwie możliwości rozwoju:

-Inkasowanie danych osobowych i odpowiedni obrót tymi informacjami.

-Pozyskiwanie nowych znajomości i ewoluowanie za ich pomocą.

 

Ogólne kariera z magazyniera kierunek do zera.

Niema co pitolić na magazynie jest się zawsze magazynierem, jeśli jest to magazyn ze środowiskiem zamkniętym to lipa bo zamyka się naturalnie zbiór osób trzecich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.