Skocz do zawartości

Koleżanka z pracy - dobry materiał na kolacji z modelem


Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, 

 

Wczoraj wybrałem się na kolację do dość drogiej restauracji z fajną dziewczyną (przynajmniej z wyglądu :D). Po około 20 minutach, na stoliku koło mnie zasiadła koleżanka z pracy (8/10) wraz ze swoim "kolegą" :) Kolega mojej koleżanki był z wyglądu typowym modelem i za pewne marzeniem większości lasek w Polsce :) Dodatkowo, musi nieźle zarabiać, żeby było go stać na zaproszenie dziewczyny do lokalu, w którym kolacja dla dwóch osób kosztuje około 300 zł :)

 

Zacząłem się zastanawiać nad zaistniałą sytuacją i doszedłem do wniosku, że laska zawsze, ale to zawsze będzie brała pod uwagę wygląd faceta :) To nie pierwsza sytuacja z którą mam do czynienia w tym roku pod kątem relacji damsko-męskich. 

 

Z męskiego punktu widzenia, dziewczyna o której jest mowa, jest dobrym materiałem na partnerkę:

 

Wiek: 23 lata 

Wygląd: fajna dupa, 8/10

Zarobki: ponad 8k miesięcznie, branża IT

 

W dodatku jest na prawdę mega inteligenta :)

 

Co o tym myślicie? Czy typowy "Janusz" ma jakieś szanse u takiej kobiety? Czy wygląd na prawdę ma aż tak duże znaczenie? :)

 

Fakt, nie wiem nic o tym facecie, oprócz tego, że dobrze się prezentuje :)

 

Maurycy

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny przyklad hipergamii :)

Kobieta ma wysokie SMV wiec typowy Janusz nawet jak ja zdobedzie to jej przy sobie dlugo nie utrzyma.

Tylko facet z wyzszej ligi ma jakies szanse :).

Sam bedac studentem mialem okazje zwiazac sie dwukrotnie z kobietami duzo atrakcyjniejszymi ode mnie i z bogatych domow. Wiedzialem jednak, ze wielkich szans te zwiazki nie maja bo to ja mam za zadanie zdominowac partnerke i to ja musze byc pewny swojej pozycji. Wiem, ze z tymi kobietami lekko bym nie mial.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maurycy napisał:

doszedłem do wniosku, że laska zawsze, ale to zawsze będzie brała pod uwagę wygląd faceta :)

A czy Ty też nie bierzesz tego pod uwagę? To jest jasne, że zawsze zwraca się uwagę na wygląd i to działa w dwie strony. Oczywiście są jeszcze inne siły, które równoważą braki w wyglądzie i chyba nie muszę mówić jakie to rzeczy są.

1 godzinę temu, Maurycy napisał:

W dodatku jest na prawdę mega inteligenta :)

Każda jest mega inteligentna jak coś chce, ja też jestem omnibusem jak coś chcę, naprawdę, tu dużo nie potrzeba, trochę wyczucia i można odpowiadać zgodnie z oczekiwaniami rozmówcy. To tak pi razy drzwi ale mówię dosyć ogólnie. Nie dajcie się zwieść na te pozory :> 

1 godzinę temu, Maurycy napisał:

Co o tym myślicie? Czy typowy "Janusz" ma jakieś szanse u takiej kobiety? Czy wygląd na prawdę ma aż tak duże znaczenie? :)

Zależy co masz na myśli pisząc Typowy Janusz, jeśli chodzi o takiego Janusza o którym ja teraz pomyślałem to.. nie. Może inaczej, taki Janusz może być wykorzystany do jakichś gierek z braku laku lepszych opcji ale niczego więcej bym się nie spodziewał. Postaw się na miejscu takiej kobiety, masz do wyboru mnóstwo facetów. Wybrałbyś Janusza i dlaczego nie? ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maurycy napisał:

Kolega mojej koleżanki był z wyglądu typowym modelem i za pewne marzeniem większości lasek w Polsce :) Dodatkowo, musi nieźle zarabiać, żeby było go stać na zaproszenie dziewczyny do lokalu, w którym kolacja dla dwóch osób kosztuje około 300 zł :)

 

2 godziny temu, Maurycy napisał:

Wygląd: fajna dupa, 8/10

Zarobki: ponad 8k miesięcznie, branża IT

 

To może ona zabrała jego na tę kolację :P

Edytowane przez Zacny
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mordimer napisał:

Przyłącze się do powyższego pytania, zbyt młody wiek. Zazwyczaj wymiatacze w tym wieku tyle zarabiają, ale naprawdę jest ich niewielu zazwyczaj są to pasjonaci.

To zależy od tego czym się zajmuje, to że firma IT nie znaczy że wszyscy tam obsługują sieci/programują, są też ludzie zajmujący się sprzedażą, a tam wystarczy system prowizyjny i zarobki mogą być już nawet w setkach tysięcy u wymiataczy w najlepszych firmach(oczywiście jest to bardzo rzadkie ale się zdarza).

 

2 godziny temu, Maurycy napisał:

 

Co o tym myślicie? Czy typowy "Janusz" ma jakieś szanse u takiej kobiety? Czy wygląd na prawdę ma aż tak duże znaczenie? :)

Janusz nie, przeciętnie wyglądający facet tak, jeżeli ma silny charakter i się rozwija zawodowo, fizycznie i psychicznie.

 

2 godziny temu, Maurycy napisał:

 

Zacząłem się zastanawiać nad zaistniałą sytuacją i doszedłem do wniosku, że laska zawsze, ale to zawsze będzie brała pod uwagę wygląd faceta

A Ty nie bierzesz tego pod uwagę przy wyborze kobiety? Bo dla mnie to jeden z priorytetów. Jak nie masz wyglądu to nad nim pracuj, modelem pewnie nigdy nie będziesz, ale właściwa higiena, sylwetka i ubiór podnoszą SMV. No i co najważniejsze kobiety prawie równą uwagę co na wygląd poświęcają na Twój charakter, status społeczny i finanse(nawet większą niż na wygląd).

 

Tak to tu zostawię:

1438090414_4z2xxg_600.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maurycy napisał:

Czy typowy "Janusz" ma jakieś szanse u takiej kobiety?

Nie, będzie dla niej zbyt nudny.

Ale gdyby miał dobrą bajerę, perspektywy zawodowe, nie typowe hobby, coś co by ją zainteresowało to można próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seven napisał:

To zależy od tego czym się zajmuje, to że firma IT nie znaczy że wszyscy tam obsługują sieci/programują, są też ludzie zajmujący się sprzedażą, a tam wystarczy system prowizyjny i zarobki mogą być już nawet w setkach tysięcy u wymiataczy w najlepszych firmach(oczywiście jest to bardzo rzadkie ale się zdarza).

Zgadza się, ale wiek mi tu przeszkadza; nie spotkałem się z handlowcem w takim wieku chyba, że robi tylko dobrze wrażenie na spotkaniach jako maskotka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mordimer napisał:

Zgadza się, ale wiek mi tu przeszkadza; nie spotkałem się z handlowcem w takim wieku chyba, że robi tylko dobrze wrażenie na spotkaniach jako maskotka ;)

Dla mnie to wali ściemą na kilometr: zarobki + wiek + 8/10 + mega inteligentna + branża IT. No wypisz-wymaluj efekt aureoli ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_aureoli_(psychologia) ). W 8k brutto jeszcze bym uwierzył.
Nie jest programistką ani testerem automatycznym, do tego wiek raczej taki, że ciężko o rozsądne doświadczenie(są wyjątki, ale to rzadko kobiety). Jedynie by się to dla mnie trzymało kupy (pomijając kwestie znajomości), gdyby to dziewcze znało jakieś egzotyczne języki albo ich nietypową kombinację i akurat w tej firmie jest to bardzo potrzebne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t0rek mam znajomą zarabia ponad 8k , ale ponad 20 lat w IT spore doświadczenie; znam może 2-3 programistki poniżej 30-stki, skromne doświadczenie i na pewno nie takie zarobki.

Mimo zapotrzebowania na rynku to zarobki  specjalistów są naprawdę różne, wystarczy spojrzeć pracuj.pl sporadycznie zdarzają się ogłoszenia z widełkami płacowymi. Przy mocnej specjalizacji i doświadczeniu można zarobić, ale to praca i rozwój bez przerwy, żeby ostać się na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Maurycy said:

Czy typowy "Janusz" ma jakieś szanse u takiej kobiety?

I tak i nie.
Zacznijmy od tego, dlaczego nie, bo to jest proste jak Słońce i jasne jak drut: jest za brzydki, za biedny i za pospolity (typowy=jest takich dużo). Oczywiście znajdzie się taki, co zacznie tu dywagacje, że jak będzie stanowczy, trzymał ramę i tym podobne klimaty, ale wtedy to już nie będzie 'typowy Janusz'.
A teraz coś na tak.
Jak pani się pożre ze swoim misiem-modelem, to być może się puści z hydraulikiem co przyjdzie cieknący kran naprawić, a że tym hydraulikiem będzie ów 'typowy Janusz', no to można powiedzieć, że Janusz ma u pani szansę. Albo z jakiegoś innego powodu pani się zachce takiego Janusza. Mało prawdopodobne, ale hipotetycznie możliwe. W totka wygrać też jest mała szansa, ale czasem ktoś wygrywa, więc i tu można powiedzieć, że szansa istnieje. Na LTR szansy nie widzę.

51 minutes ago, t0rek said:

Dla mnie to wali ściemą na kilometr: zarobki + wiek + 8/10 + mega inteligentna + branża IT.

Od biedy to jest możliwe. Jakiś układ rodzinny mógł zadziałać, pani jest naprawdę bystra, więc dostała kredyt zaufania. Z pewnością nie jest to typowa sytuacja, ale też nie jest to niemożliwe.

 

A jest też taka historia, która trochę pasuje:
W pewnej firmie trwa rekrutacja na sekretarkę prezesa. 
Przewijają się panie o przeróżnej prezencji, urodzie i wieku. Ze strony zarządy firmy padają różne pytania nt. predyspozycji, umiejętności i oczekiwań kandydatek. Któraś w kolejności wchodzi pani o blond włosach, super mini, XXXD w biuście z baaaardzo głębokim dekoltem i nogami "po szyję". Panowie siedzący w gremium zadają pytania – odpowiedzi satysfakcjonują. Pada ostatnie pytanie:
– A jakie sa pani oczekiwania finansowe?
– 10 tys. na rękę – pada odpowiedź kandydatki.
– Ileeeee? Tyle to u na zarabia główny księgowy... 
– A to sobie ruchajcie księgowego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kiedy to czytam to utwierdzam sie jeszcze bardziej w swoim nastawieniu, ze milosc miloscia, ale MUSZE zarabiac wiecej od swojej partnerki/dziewczyny/zony. Wiem wiem wiem, materialistyczne podejscie, aczkolwiek za duzo znam przykladow z zycia, gdzie znajomi trafiaja na dziewczyny lepiej zarabiajace i spotykaja sie po jakims czasie z brakiem szacunku/pogarda. Nie wszystkie dziewczyny takie sa i to doceniam, ale zdecydowana wiekszosc dziewczyn z wiekszymi zarobkami od facetow taka jest.

 

W takim ukladzie na zwiazek z dziewczyna zarabiajaca 8k zdecydowalbym sie tylko i wylacznie, gdy zarabialbym co najmniej 2k wiecej ;) Ostatecznie mozna sprobowac takiego zwiazku z lepiej zarabiajaca dziewuszka, ale scenariusz bedzie prawdopodobnie przewidywalny.

 

Z drugiej strony, jesli te atuty tej dziewczyny sa prawda, czyli uroda + inteligencja + zarobki i jesli nie osiagnela tego po znajomosci/w nieuczciwy sposob, to nic innego jak pogratulowac! Niech korzysta z zycia dziewczyna.

 

PS. Brak znakow polskich, gdyz pisze z laptopa bez takowej opcji -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

@MaurycyTak z ciekawości:  8k brutto czy netto i skąd znasz wysokość jej zarobków?

8k brutto. Pracujemy w tej samej firmie i tym samym dziale i wiem mniej więcej ile zarabia osoba z dwu letnim doświadczeniem - zaczęła na drugim roku studiów, a że studiuje zaocznie, może pracować na cały etat.

 

17 godzin temu, Zupa15 napisał:

,,Gdzie się mieszka i Pracuje tam się Ch**** nie wojuje"

Wiem, masz rację. Nie napisałem tego posta z uwagi na to, że chcę ją poderwać. Dziewczyn w pracy nie ruszam :D

 

Z drugiej zaś strony, trzeba przyznać, że świetna kandydatka na dłuższy związek. Facet ma szczęście :)

 

16 godzin temu, Zacny napisał:

 

To może ona zabrała jego na tę kolację :P

 

Tak też mogło być :) ciekawa opcja! 

6 godzin temu, t0rek napisał:

@Mordimer Zarobki ponad 8k w IT to żaden problem - tylko właśnie ten wiek mi średnio pasował.

8k brutto z dwu letnim doświadczeniemw IT to raczej standard, przynajmniej w Poznaniu. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maurycy napisał:

Z drugiej zaś strony, trzeba przyznać, że świetna kandydatka na dłuższy związek. Facet ma szczęście

Taaaaaaaaaaaaak? 
Dziewczyna zarabiająca 8 brutto ma dużo większe aspiracje niż kolega zarabiający 8 brutto.

Ona celuje w 10,20,30 partnera netto

Tak myślę. Nie mówię, że tak jest. Może jej nie zależy na finansach. Może nie potrzebuje podróżować co kwartał do tajlandi, Maroka, Indochin, Mexyku. Nie ma dla niej znaczenia gdzie będzie mieszkać. Wystarczy jej kawalerka. Pewnie nawet nigdy nie pomyślała, że jej dzieci mogły by pójść do renomowanych uczelni. Wychowywanie dzieci w biednych dzielnicach to dla niej żaden problem. Po co jej willa na szanowanej dzielnicy miasta. Po co jest bugatti skoro Skoda Fabia z gazem też dobrze sie prowadzi

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Łapinski napisał:

Taaaaaaaaaaaaak? 
Dziewczyna zarabiająca 8 brutto ma dużo większe aspiracje niż kolega zarabiający 8 brutto.

Ona celuje w 10,20,30 partnera netto

Tak myślę. Nie mówię, że tak jest. Może jej nie zależy na finansach. Może nie potrzebuje podróżować co kwartał do tajlandi, Maroka, Indochin, Mexyku. Nie ma dla niej znaczenia gdzie będzie mieszkać. Wystarczy jej kawalerka. Pewnie nawet nigdy nie pomyślała, że jej dzieci mogły by pójść do renomowanych uczelni. Wychowywanie dzieci w biednych dzielnicach to dla niej żaden problem. Po co jej willa na szanowanej dzielnicy miasta. Po co jest bugatti skoro Skoda Fabia z gazem też dobrze sie prowadzi

Szczerze mówiąc, ten facet wyglądał na 24 lata. Nie ma szans, żeby zarabiał choćby 10k netto. Może jest z bogatej rodziny, nie wiem. Według mnie w tym przypadku chodzi tylko i wyłącznie o wygląd, czego jestem niemal pewien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat złożony. Po pierwsze.... co nie raz już było gruntownie wyjaśnione na Forum oczekiwania kobiety wobec mężczyzny są zależna od jej wieku i sytuacji w jakiej się znajduje. Rozkładaliśmy już to kiedyś na czynniki pierwsze. Oczekiwania kobiety zmieniają się z czasem a facet zawsze jest tym kimś, kto ma zaspokoić potrzebę kobiety na danym tle, która jest dla niej priorytetowa (według uznania jej samej a raczej jej gadziego mózgu).

 

Druga sprawa już poruszona (efekt aureoli) to wyidealizowanie dziewczyny. Też już poruszaliśmy temat na Forum setki razy. Wystarczy, że kobieta jest ładna z automatu leci na piedestał. To co trudno dostępne zawsze budzi większe pożądanie. Sami szufladkujemy uruchamiając z automatu pewne wzorce w relacjach płci. Owszem, nie każdy je ma ale aby się tych akurat wyzbyć trzeba mieć duże doświadczenie z najładniejszymi kobietami. Większość ich nie ma więc koło się zamyka. Niby ma się wiedzę, że jest i działa jak każda inna ale załącza się wzorzec i on załącza emocje. Kto jest winny? Kto wyniósł kobietę na piedestał, tylko za to, że jest ósemką czy dziewiątką?

 

Kwestia inteligencji to głęboka kwestia. Kilka razy badałem takie inteligentne Panie :D. Rzeczowe i logiczne argumenty jeżeli nie dotyczyły tylko ich natury albo norm relacji damsko - męskich .... nawet niezrozumiałe były przez Panie akceptowane. Jeżeli tylko dotyczyły jej natury, norm społecznych płci, mimo, że logiczne i potwierdzone empirycznie wzbudzały pogardę i agresję. To ta cala inteligencja..... ale o tym też było na Forum.

 

No i jeszcze kwestia pieniędzy bo powoli odchodzę od meritum. Okay, przyjmujemy teoretycznie, że zarabia 8 klocków na łapę czyli 11 400 zł brutto o ile się nie mylę. I co z tego? Co z tego Bracie? Myślisz, że coś będziesz miał z tego, że Ona tyle zarabia? Nic nie będziesz miał. Zapomnij. Dochodzą kwestie SMV. Zresztą też już przerabiane na Forum.

 

No i klasyka aranżu. To, że są w restauracji gdzie trzeba za kolację dać 3 stówy to nie znaczy, że przyszła z milionerem.

 

Krótko na temat. 23 lata teraz szuka przygody, zabawy i fajnie spędzonego czasu. Jeszcze. Więc wystarczy aby facet miał gadane, wzbudzał emocje, itp itd..... no jak jest przystojny to też extra.... nie musi być milionerem czy ustawiony..... za chwile jednak wszystko zacznie się odwracać....

 

....A może już się odwróciło i szuka..... bo jakie tam kolacje, przystojny bad boy nie marnowałby czasu i hajsu :D.... posuwałby ....

 

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SennaRot Zgadzam się z Tobą w 90% :) Co do efektu aureoli to jednak się nie zgadzam ponieważ stawia mnie to w niezręcznej sytuacji. Pisząc ten post, nie miałem na celu wyidealizowania kobiety o której jest mowa, lecz zwrócenie uwagi na to, w jakiej laska jest sytuacji i jakie ma możliwości. Obiektywnie rzecz biorąc, może ona mieć w zasięgu praktycznie każdego faceta :) W tym konkretnym przypadku, nie zakładam, żeby gościu zarabiał więcej od niej, zatem chodzi tylko i wyłącznie o jego wygląd :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, SennaRot napisał:

No i klasyka aranżu. To, że są w restauracji gdzie trzeba za kolację dać 3 stówy to nie znaczy, że przyszła z milionerem.

Dokładnie co to są 3 stówy?. Stanę sobie z nudów na bramce w weekend w miejscowej "sztachotece" i 300 stówy w portfelu:). Tak że dla chcącego nic trudnego:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maurycy  Tak wygląd ma znaczenie. Może lecieć TERAZ na jego wygląd ale to i tak nic nie da jak on nie będzie miał "tego coś". Jednak w niedługim czasie priorytety się zmienią i NA PEWNO facet, który zarabia mniej od niej nie będzie u niej miał szans na związek. Na związek..... bo na ruchanie tak o ile pędzie potrafił wzbudzić jej emocje i pokierować tak aby emocje kierowały jej decyzjami.

 

@Baca1980 Dokładnie tak Bracie.

Zabrać laskę na kolację i wydać trzy stówy? To już zawody dla białych rycerzy. I tak porucha bad boy. Za darmo.

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maurycy napisał:

Czy typowy "Janusz" ma jakieś szanse u takiej kobiety? Czy wygląd na prawdę ma aż tak duże znaczenie?

Jeżeli przez "typowy Janusz" masz na myśli tylko wygląd i stan posiadania, to nie.


ALE - jeśli ten "typowy Janusz" jest dla pani dynamitem emocjonalnym (psychopata/bandyta/przemocowiec/nałogowiec/etc), to tymi cechami przykryje niedostatki wyglądu/posiadania.

TAK, widywałem takie pary, gdzie styki mi się grzały w skutek dysonansu poznawczego (co ona w nim widzi? Ani wyglądu, ani hajsiwa...). A potem okazywało się, że miś jest zajebisty, bo generuje pani taaaakie emocje, że głowa mała, a pani odwadnia się gwałtownie na samą myśl o misiu...

 

A że owa pani w skutek bliższych kontaktów z tymi emocjami musiała się czasem mocniej podmalować... No cóż :-)

Nie ma darmowych lunchy :-)

Edytowane przez Stary_Niedzwiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.