Skocz do zawartości

HISTORIA POLSKI (przeniesiony z "Jak się wam żyje w Polsce?")


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zacząć temat historii naszego pięknego kraju, ale tej wymazanej nam przez lata przymusu przechodzenia na chrześcijanizm i związanymi z tym zbrodniami dokonanymi na narodzie słowiańskim jakim jest Polska od chrztu polski w 966r.n.e. do dnia dzisiajszego. W szkołach historia nasza zaczyna się od 966r., mnie to nie wystarczało. Przecież jak chrzcić chcieli to musieli jakiś zoorganizowany organ, plemię, państwo lub imperium i musieli mieć w tym jakiś cel. Nic nie robi nikt za nic lub po nic jeśli weźmiemy pod uwagę podejście pewnych grup ludzi do życia, że nie trzeba nic robić tylko dobrze zorganizować destrukcję dobrze zorganizowanej jednostki vel. państwa aby przejąć w nim sznurki do zarzadzania a kasa sama zacznie napływać. Tak trafiłem na dość ekspresyjnie omawiającego temat, trochę dziwnym sposobem mówienia, jednak mówienia o rzeczach ważnych dla każdego szanującego się Polaka, który jest dumny bedąc Polakiem. To przekonało mnie, że mam prao bycia dumnym z korzeni Lechii. Tym kimś jest Paweł Szydłowski, który na YT wrzucił swoje filmy. Jest tego dużo, materiał bardzo pokaźny i zawierający odzwierciedlenie w historii, kronikach i biblii. Polecam zapoznac się a później możemy o tym wymieniać opinie i własne rozmyślenia. Tym czasem zapoznam się z dość dużą liczba tematów na forum. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- jedna z najstarszaych nacji na śiwecie, a naszą piekną historię KK, Krzyżacy, wolna elekcja, konstytucja 3 maja, rozbiory chcą ją wykorzenić, zniszczyc abyśmy czuli sie gorsi niż Ci, którzy mają historię krótszą a chcą czuć sie lepsi, więksi i ważniejsi. Hyperbore, Lechia, Sarmacja - nieważne, Polak to znaczy byc dumnym z przodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem wszystkie jego filmiki i jedyny wniosek jak mi się nasuwa, to taki, że niby historyk a do tej pory nie wie, że "historię piszą zwycięzcy". Inna sprawa, że zaczął filmiki od "kontrowersyjnych" tematów co mu pewnie w niektórych środowiskach przyciągnęło punkcików na yt. Nawet na logikę (na którą się tak powołuje), można go praktycznie "zagiąć" z każdego z poruszanych tematów. Możecie pytać o interesujące Was zagadnienia. Jak będę miał ochotę pomarnować czas to i pomogę w odpowiedziach ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta cała historia, to zbiór umownych fałszerstw. Ja się pytam, gdzie jest prawda? No gdzie?
Tak naprawdę gówno wiemy, co się działo przed chrztem Polski a to, co się działo już po nim ... no cóż, też nie wiadomo co było prawdą a co nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ulthem. Historia to tak naprawdę efekt umowy co do opisu zdarzeń. Zwykle istnieje wersja oficjalna, nieoficjalna oraz rewizjonistyczna. Ciekawie się czyta np. angielską książki do historii. Kapkę inaczej przedstawiane są różne wydarzenia i liczby. Jak było nigdy się nie dowiemy. To co przedstawia się jako odkrycia jest de facto próbą zarobienia na nowej bajce. Na starej zarabia się "naukowo" otrzymując kolejny + do kariery naukowej.

Reasumując, historia to brednie.

Z kolei rozmaite słowiańszczyzny to ruski wtręt. Działalność w większości sponsorowana, choć i pożyteczni idioci się znajdą. W dużej liczbie zresztą. W tym względzie polecam rozmaite fora "narodowe", choćby wolnapolska.pl .

Ciekawie się czyta, ale propaganda aż w zębach zgrzyta.

Czy nikogo nie zdziwiło nagłe pojawienie się tamatów słowiańsko-wikingowskich na rozmaitych forach spoza mainstreamu? Fajne, ale to pierdoły. KK ogniem wypalił wiedzę o tzw. przodkach. Historia została zatarta. 

Pozostało fantazjowanie.

@Krzychu "Polak to znaczy byc dumnym z przodków." Ja z grubsza wiem co porabiali moi przodkowie w czasach rozmaitych zawieruch. Tatuńciowi pozostało po tamtych czasach sporo sztućców, o ile ich nie opchnął.

A że różne herby, no cóż :) Niczego nie sugeruję.

Wiem również, że i ja nie będę się bawił w bohatera a starał się przeżyć w najbardziej efektywny sposób. Potem stworzę jakąś bohaterską historyjkę z gatunku "co to nie ja...". Duma? Matko jedyna, tu chodzi o ukrycie prawdziwej wersji wydarzeń :)

Obecny "naród polski" to patchwork, wiadomo zresztą pod czyim jarzmem.  Określenie "nasz piękny kraj" świadczy o delikatnie mówiąc braku wiedzy na temat zmian terytorialnych w ciągu ostanich powiedzmy 500 lat.

Idąc dalej tym tropem można by powiedzieć, że ukropy to Polacy a Ukraina to Polska.

Tak więc "narody", "ojczyzny", "patriotyzm" oraz moją ulubioną "słowiańszczyznę" pozostawię wielbicielom fantasy. Nie zamierzam tracić enegii ani zdrowia na te pierdoły.

Wyleczyłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z głupimi i idiotycznymi odpowiedziami na temat naszej historii prosze te osoby a zwłaszczą tą, która określa historię mianem "fantasy" o skupienie się na innych tematach.

Pragnę poruszyć dyskusję na temat historii a nie na temat jej negowaniu przez oficjalneme zadławienie tematu przez osoby prowadzące w tym w/w temacie dywersję.

Naród bez historii traci tożsamość. Panie Wroński, to historia żydów w biblii to też fantasy, czy nie było Aleksandera Wielkiego, Egiptu z piramidami, Rzymian, Czyn-Gis-Hana, Konfucjusza, Azteków, Majów itd....

Panie Wroński czy chce Pan wykorzenić historię Polski tak jak to robią KK, robili Niemcy, Carska Rosja, Austro-Węgry, żydokomuna, Nowokomuna po 1992r. w,, itd...

Czy tego nie było ? A żołnierze wyklęci !? Kim Ty jesteś Wroński - dywersantem w szeregach ?? 

Jeśli masz w d..e historię i ten kraj to nie proś o pomoc jak przyjadą pod Twój dom w tanku lub pancer. Nie będziesz prosił, domyślam się. Staniesz po tej "lepszej" stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.