Skocz do zawartości

Najlepsze książki o biznesie.


Amnesia Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czytam teraz ,,jak krasc podrecznik zlodzieja" + literature specjalistyczna. Olalem tych wszystkich hamerykanskich guru sukcesu .

Oprocz tego sun tzu ,,sztuka wojenna" -trzeba miec glowe na karku i wiedziec jak ludzie leca w chuja. 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek A ta książka ,,Jak kraść poradnik złodzieja" wydanie zarówno pierwsze jak i drugie jest na dzień dzisiejszy w pełni aktualna? Tak samo jak inne książki tego autora (np: Podatek VAT - oszustwa podatkowe, przemyt i zorganizowana przestępczość skarbowa)? Książki z 2014 roku.

 

Sun Tzu czytałem, dla mnie trochę zbyt staroświeckie. Język, strategie i tłumaczenie odnosi się do kiedyś, bez przełożenia na XXI wiek.

 

Już podane zostały świetne propozycje. W prowadzeniu firmy mogą przydać się też pozornie niepotrzebna wiedza - ta z zakresu NLP, psychologii, znajomość ludzkiej natury - Biblia Skuteczności Tymochowicza, 

W co grają ludzie Erica Berne, Sekrety Amerykańskich milionerów czy Mądrość Psychopatów Duttona plus inne Cebulskiego np: Myśleć jak milionerzy.

Edytowane przez OdważnyZdobywca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SterlinG napisał:

Fastlane milionera - MJ DeMarco

I jeszcze:

Najbogatszy człowiek w Babilonie - George S. Clason

Mniej o finansach ale jeżeli chcesz poprawić komunikację z ludźmi - nieważne co robisz komunikacja z innym jest ważniejsza od twoich umiejętności w branży w kwestii tego ile zarabiasz:

48 praw władzy - Robert Greene

Jak zjednać sobie ludzi i zdobyć przyjaciół - Dale Carnegie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet ewidentnie inspiruje sie Sin Tzu, a takze Nietsche itd.

Zbior zyciowych prawd mozna wszystko sprowadzic w sumie do kilku podstawowych zasad : malo mow, dbaj o reputacje, obserwuj otoczenie, nie ufaj przyjaciolom(swiete slowa), naucz sie wykorzystywac wrogow, unikaj ludzi dla, ktorych bedziesz emocjonalnym tamponem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mowa o Kamilu Cebulskim, to polecam jego kanał na youtube, gdzie przeprowadził setki rozmów z przedsiębiorcami...

 

https://www.youtube.com/user/thekamilcebulskihttps://www.youtube.com/user/thekamilcebulski

 

Ciekawe czy jakby ktoś z tego forum z nim przeprowadził rozmowę? ... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ferryt napisał:

 

Mniej o finansach ale jeżeli chcesz poprawić komunikację z ludźmi - nieważne co robisz komunikacja z innym jest ważniejsza od twoich umiejętności w branży w kwestii tego ile zarabiasz:

48 praw władzy - Robert Greene

Jak zjednać sobie ludzi i zdobyć przyjaciół - Dale Carnegie

Tu bym też polecał "Sukces w relacjach międzyludzkich" Alexa Barszczewskiego. Facet umiejętności komunikacyjne stawia na pierwszym miejscu w biznesie a wie co mówi bo miał kilka biznesów. Z resztą bardzo mnie przekonuje może dlatego że z mojego pokolenia a po drugie nie leci z guru hasełkami.

Co do Kyosakiego to nie lubię  robienia mnie w wałka typu jak się dorobić na nieruchomościach a wiadomo że dorobił się na książkach, wykładach i ciulatej grze za bagatela 100$.

Edytowane przez jaro670
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.