Skocz do zawartości

Proszę o informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Pod audycją o walkę z tym co nas niebawem spotka: https://www.youtube.com/watch?v=-4X7u3Pg7nU&lc=z23cvfx4hujfdbsvmacdp43aj0a0ebofcdxscx2zrfdw03c010c wpisał się pewien Pan, podważający to co piszę. Proszę was o pomoc w danych statystycznych, a ja na podstawie tego co ten Pan napisał, zrobię audycję. To w sumie ciekawe pytanie, które robi ze mnie celowego zastraszacza, by coś ugrać. Warto bym na to mądrze odpowiedział, bo widzę że ten Pan buja w obłokach.

 

Dobrze, to teraz konkretnie: ilu znacie facetów oskarżonych o pedofilię przez kobietę która chce go rzucić? Takich przypadków jest ZNIKOMA ilość. Szansa jedna na 100.000. Oczywiście trzeba takim ludziom pomagać, trzeba ich wspierać, walczyć z takimi kobietami, ale Ty Marku dokonujesz straszenia. Znam mnóstwo par szczęśliwych. Wiem wiem powiesz że to tylko pozory, ale znam kilka małżeństw w których to ludzie byli ze sobą aż do śmierci. Nie było zdrad, awantur, oskarżeń i poniżania. Kobiety nie są (jako masa) ani lepsze ani gorsze od facetów. Ty natomiast znajdujesz sobie WYJĄTKOWE przypadki i podciągasz to pod wszystko. Jaką masz gwarancję, że jakiegoś Pana Mietka, który ogląda Twoją audycję ktoś wywali z domu pod most? Sam mówisz, że 33% małżeństw się rozpada, ale to znaczy, że 67% się NIE rozpada. Jaką masz gwarancję, że ja kiedyś przyjdę do Ciebie błagać o pomoc? Oczywiście taka szansa istnieje, ale Ty zachowujesz się jakby to był PEWNIK. Żeby była jasność - jestem przeciwnikiem poniżania mężczyzn, ale jestem też przeciwnikiem mówienia ludziom, że coś złego ich NA PEWNO spotka. Pozdrowienia

 

Odpisałem:

 

Zbiorę te statystyki i nagram na ich podstawie audycję. A teraz konkretnie - jeśli zlikwidujesz karę za złodziejstwo, to co się Twoim zdaniem stanie? I owszem, większość zacznie kraść. Nie wszyscy, ale spora liczba. To co teraz się dzieje, to likwidacja kar za zdradę dla kobiet (sąd musi zatwierdzić badania DNA a jak tego nie zrobi, bulisz za cudze dziecko) a mężczyzna za zdradę płaci (Wójcik 5 tysięcy miesięcznie do końca życia) - kobieta złapana na gorącym uczynku za próbę wsadzenia męża do więzienia za pedofilię, dostała miesiąc więzienia, co pewnie później zamieniono w zawiasy (tego nie wiem, miało być odwołanie). Przypadków przemocy kobiet wobec mężczyzn jest znacznie więcej niż wyjątkowe przypadki, i udowodnię to odpowiednimi statystykami, daj mi czas. 67% się nie rozpada, a skąd wiesz ile z tej masy się nie rozpada, ponieważ mają kredyt, wspólną pracę, "co rodzina powie"? Dużo. Ile dokładnie? Nie wiem. Jeśli jesteś przeciwnikiem poniżania mężczyzn, powinieneś działać w tym kierunku, by nagłaśniać te wszystkie sprawy - a nie zastraszać, jak próbujesz wmówić. Czy do nas przyjdziesz? Jeśli ukochana żona zabierze Ci dom i dziecko, albo wtrąci do więzienia gdzie Cię skrzywdzą za wymyśloną pedofilię, to jeśli będę jeszcze żył, to nie przyjdziesz a przybiegniesz - bo tylko tacy jak ja "zastraszacze" Ci zostaną. Pozdrawiam.
Pokaż mniej
 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja znam historię z podwórka, że tatuś do córci się odezwał po kilku latach jak był z lalą, a mamusia znalazła betę, z którym założyła rodzinę. Córcia nie wytrzymując dyscypliny nałożonej przez matkę obgadała z ojcem chytry plan oczernienia ojczyma o molestowanie seksualne (sic!). Skończyło się to tak, że wyszła nieprawda, a córcia trafiła do biologicznego ojca pod opiekę, gdzie dyscyplinę trzyma nie mniej niż matka.  Ciekawy przypadek, że samica oddaje pierworodne dziecko. Samicy mi nie żal, bo z alfą się związała będąc 17latką. Miał kadetta sportowego, a wtedy to było coś (koniec lat 90). Pamiętam jak uprawiali lizanko, a ja z bratem na to patrzyliśmy i się zastanawialiśmy co jest w tym fajnego. Dostaliśmy nauki od rodziców, że to fe i brzydko.  Dzieci uważam powinni mieć wybrani, dla dobra dzieci. Diderot pisał w "Kubusie Fataliście", że najszybciej rozmnażają się głupcy i biedota.

 

Wkleiłem swój post z tematu o Figurskiej. Beta to typowy Misiu, a ten tatuś to taki typowy wiejski żigolak trudniący się różnymi wyjebkami i półlegalnymi biznesikami. ;)

Edytowane przez volcaniusch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.newsweek.pl/polska/kobiety-wykorzystuja-oskarzenia-o-pedofilie-przeciwko-partnerom,artykuly,373748,1.html

Marek, znam Twoją opinię o Newsweeku, ale masz w tekście wzmiankę, że szacunkowo nawet 30% oskarżeń ojców dzieci o pedofilię przy rozwodach to pomówienia. To już dość spora liczba i można jej użyć w audycji. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem sobie to co ów pan napisał i tak mi to trochę pachnie panią ;)

Oczywiście zdarzają sie również tego typu panowie - że żona kazała skomentować itd. ale mam nieodparte wrażenie że to jakaś efemeryczna istota ten komentarz stworzyła.

 

Fajna riposta z Twojej strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polki.pl/zdrowie/psychologia,molestowani-ojcowie-czyli-gra-w-pedofila,10012701,artykul.html

 

Cytując profesora Starowicza:

 

Cytat

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz uważa, że spośród tych wytaczanych podczas rozwodów przez matki co najmniej 30 procent to opowieści wyssane z palca. W sprawach karnych zdaniem profesora seksuo-loga odsetek pomówień jest mniejszy. Ale i tak przynajmniej co 10. ojciec – jak wynika z praktyki profesora – jest fałszywie oskarżany.
– Ofiarami pomówień o molestowanie seksualne nie są zazwyczaj ci ojcowie, którzy spędzają wieczory z kumplami przy piwie – wyjaśnia seksuolog. – Takim nie stawia się zarzutów. Po głowie dostają ci, którzy poświęcają maksimum czasu swoim dzieciom i kochają je z całego serca. A potem płacą ogromną karę za to, że nie wstydzili się okazywać miłości.

 

Czyli ponad 30% mężczyzn podczas rozwodu jest fałszywie oskarżanych o pedofilię.

 

10% fałszywie oskarżanych w sprawach  karnych do tego należy dodać.

 

1/3 małżeństw kończy się rozwodem z czego ponad 30% jest oskarżanych fałszywie o pedofilię, to wychodzi więcej niż jeden na dziesięciu mężczyzn. Ponad 10% mężczyzn doświadczyło fałszywego oskarżenia o pedofilię ze strony swojej partnerki. 

 

Każdy mężczyzna zna wielu innych mężczyzn, nawet jak jest mocno społeczny to zna kilkudziesięciu, bo do szkoły uczęszczał, rodzinę ma itp. To jak ktoś ma 50 znajomych, to zna minimum 5 osób fałszywie oskarżonych o pedofilię. Gigantyczna skala, a sami pokrzywdzeni boją się o tym mówić, bo skoro kobieta oskarżała, to zawsze gdzieś z tyłu głowy ludziom, którzy się dowiedzą pozostanie wątpliwość. Że może jednak był pedofilem, tylko się wywinął. 

 

Czyli w Polsce fałszywe oskarżenie o pedofilię, dotknęło około 1 900 000 mężczyzn. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prof. Lew Starowicz, który ma dużą wiedzę w tym zakresie i sam zajmuje się często takimi sprawami jako biegły sądowy szacuje, że co najmniej 30% z takich oskarżeń przy sprawie rozwodowej jest fałszywa, jest o tym w artykułach, (i jak widać, też potwierdzają to inni eksperci dr Ewa Milewska i dr Barbara Gujska):

http://polki.pl/zdrowie/psychologia,molestowani-ojcowie-czyli-gra-w-pedofila,10012701,artykul.html

http://www.newsweek.pl/polska/kobiety-wykorzystuja-oskarzenia-o-pedofilie-przeciwko-partnerom,artykuly,373748,1.html

 

Natomiast ogółem około 10% ze wszystkich oskarżeń o molestowanie dziecka jest fałszywa (o tym też mówi Lew Starowicz). Czyli przy rozwodzie szansa, że oskarżenie jest fałszywe rośnie 3-krotnie. I teraz tak, rocznie zostaje zgłoszonych około 1,5 tys. takich spraw (wszystkich), około 10% z nich jest fałszywa, zwłaszcza tak się dzieje przy rozwodzie, gdzie jak mówiłem szansa jest 3 razy większa. Więc ofiarą fałszywego oskarżenia rocznie pada szacunkowo 150 ojców:

https://www.wprost.pl/tygodnik/10015435/Skazani-bez-wyroku.html

 

Przy liczbie rozwodów które stanowią 65 tys. rocznie to nie wydaje się być dużo. Ale to jest wielka tragedia dla każdego z tych ojców. W dodatku nie wiadomo ile może być samych szantaży oskarżenia o pedofilię, żadne statystyki tego nie obejmą. Faceci w związkach z toksycznymi kobietami są bardziej narażeni na takie oskarżenie, zdecydowanie system daje za małe kary za fałszywe oskarżenie, odbiera to poczucie bezpieczeństwa, naraża na stres przy rozstaniu ze złą kobietą itd. Ofiary to nie tylko faktycznie oskarżeni ale także ludzie, którzy się tych oskarżeń boją, to przemoc psychiczna. 

 

No i pamiętajmy, że to ogromna krzywda także dla dziecka. Więc robią to głównie jakieś psychopatki, ostro poryte baby. Dlatego mamy więcej fałszywych oskarżeń o przemoc domową, tu już jest prawdziwa plaga, po taką opcję sięgają rozwodzące się kobiety najczęściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę rozwój tej "dyskusji", to coraz bardziej czuję trolla - nie dał nigdy lajka ani suba, świeże konto, czepia się szczegółów nieistotnych i ciągle wtrąca jak to się mylę i zastraszam ludzi. Wczoraj wieczorem było dokładnie to samo od świeżego konta, w dyskusji o Wieśku Wszywce. To jest stopniowe rozbijanie faktów, ale te są mocne - mamy za sobą profesora Starowicza, ale dla tego Pana to 30 - 40% nieuczciwie oskarżonych o pedofilię mężczyzn to nie jest dużo. Po prostu cyrk jak się to czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Nie 30% rozwodzących się mężczyzn jest oskarżanych o pedofilię, tylko z oskarżeń przy rozwodzie, około 30% okazuje się być fałszywa. Trochę zaszalałeś z liczbami ;)

 

Ile oskarżeń o pedofilię pada przy rozwodzie?


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, zwróć uwagę na wywiad, do którego link wrzucałem w temacie "Fałszywe oskarżenia o pedofilię". Chłopaki we wcześniejszych postach już o nim wspominali. Ten materiał mógłbyś wykorzystać nawet w jakiejś audycji. 

http://www.newsweek.pl/polska/kobiety-wykorzystuja-oskarzenia-o-pedofilie-przeciwko-partnerom,artykuly,373748,1.html

Edytowane przez Tadżyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

 

Ile oskarżeń o pedofilię pada przy rozwodzie?

 

 

Tego nie wiem, ale z tego co pisze Lew-Starowicz, wszystkich oskarżeń rocznie (nie tylko przy rozwodzie) jest około 1,5 tys. a około 10% z ogółu jest fałszywa. Dlatego szacuje 150 fałszywych oskarżeń rocznie:

https://www.wprost.pl/tygodnik/10015435/Skazani-bez-wyroku.html

 

Można też podeprzeć się statystyką z policji:

http://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko-6/63501,Seksualne-wykorzystanie-maloletniego-art-200.html

 

Tu mamy zgłaszanych jakieś 2,2 tys spraw rocznie. Nie wiem w sumie czemu Starowicz mówi o 1,5 tys.? Może to dane z wcześniejszych lat? W każdym razie to byłoby wtedy 220 przypadków rocznie zamiast 150. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EnemyOfTheState to te statystyki to trochę lipne są, ponieważ prokuratury okręgowe (każda jednostka) umarzają bez kierowania do sądu, 40 - 50  spraw o pedofilię rocznie. Biorąc pod uwagę liczbę prokuratur okręgowych, to wychodzi, że oddalane jest około 2k spraw w skali kraju tzn. że nie są ujęte w statystyce jako pomówienie, a powinny.

 

I kolejny problem, statystyki zgłoszeń na policję, a umorzeń w prokuraturze się pokrywają w jakimś procencie, to te same sprawy w części, więc trudno podać dokładną liczbę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, EnemyOfTheState napisał:

Czyli potencjalnie można dodać te 220 + nawet 2000, czyli będzie powiedzmy jakieś 2,2 tys. fałszywych oskarżeń rocznie? 

 

Nawet więcej, bo pedofilia rozumiana jako kontakt seksualny z małoletnim poniżej lat 15, to nie jedyne przestępstwo przeciw wolności seksualnej i obyczajowości, które może być dokonane na dziecku. 

 

Ponadto tu mówimy tylko o sprawach, które oparły się o policję lub prokuraturę. A jaka jest skala tego, że podczas sprawy rozwodowej pani pokazuje męża palcem i mówi że gwałcił dziecko, albo dotykał w nieodpowiedni sposób, tego już statystyki nie ujmują. 

 

Oczywiście sędziowie w lwiej części takich przypadków, zadają kilka pytań i potrafią z miejsca stwierdzić, że to pomówienie. Panie się gubią, same sobie przeczą, a wykształcony prawnik operuje logiką. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Stulejman Wspaniały said:

Znam mnóstwo par szczęśliwych.

Szkoda, że autor przemilczał ile zna nieszczęśliwych ;)

 

2 hours ago, Stulejman Wspaniały said:

Jaką masz gwarancję, że jakiegoś Pana Mietka, który ogląda Twoją audycję ktoś wywali z domu pod most?

Wiem, że statystyki nie dotyczą akurat tego, ale gdyby tak policzyć ilu jest bezdomnych facetów i to nie wywalonych przez kogoś tam, tylko właśnie przez kobietę.

 

Ja osobiście nie znam nikogo oskarżonego o pedofilie, ale o inne absurdalne rzeczy znam 3 facetów i latami odwołują się po sądach, żeby mieć prawo opieki nad dzieckiem. Życie praktycznie zmarnowane, bo nie godzą się z tym, że ex kobieta niszczy psychikę ich dziecka, a oni niewiele mogą z tym zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Jak widzę rozwój tej "dyskusji", to coraz bardziej czuję trolla

Przeczytałem jego wypowiedzi w komentarzach pod audycją i pierwsze co się rzuca w oczy to fakt tego, że on celowo broni kobiet i umniejsza skali oskarżeń mężczyzn o pedofilię. W tej audycji mówiłeś też o białych rycerzach, którzy są samcami beta i największą zaporą do wprowadzenia normalności. Jak widać on się po tych słowach aktywował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Stulejman Wspaniały napisał:

To troszkę widzę się to wszystko pokomplikowało :>

 

@EnemyOfTheState śmiało wklej swój blog w stopkę czy gdzie tam chcesz, nie widzę żadnego problemu.

Dziękuję za taką możliwość, skorzystam :). Ale jedna ważna rzecz, jako że Blog.pl zamyka się z dniem 31 stycznia 2018 r. przeniosłem bloga na Wordpress, teraz jest dostępny pod adresem:

https://mensrightspolska.wordpress.com/

 

I o tym o czym rozmawiamy w tym temacie też już napisałem wcześniej artykuł:

https://mensrightspolska.wordpress.com/2017/12/01/falszywe-oskarzenia-o-molestowanie-dziecka-przy-sprawach-rozwodowych/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, kryss said:

Ten film niech sobie obejrzy, wiele tłumaczy.

Mnie  trolem zalatuje

https://www.cda.pl/video/16765484b

Super wypowiedział się ten gość od 42 minuty o walce o syna. W naszym kraju jest bardzo podobnie, znam takie przypadki.

 

Zaskoczyło mnie w tym filmie, że wiele feministek w USA wygląda jak faceci i nie goli się przed wyjściem na wiec. Co to modyfikowane żarcie robi z ludźmi :o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.