Skocz do zawartości

Straciłem cały szacunek do Krzysztofa Karonia


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Straciłem całkowicie szacunek do tego człowieka po tym jak w powyższym filmie powiedział, że po wyburzeniu Pałacu Kultury w Warszawie chciałby aby postawiono tam... KRZYŻ! Chrześcijański krzyż.

 

O ile ten człowiek ma ciekawą wiedzą i lubię go posłuchać to jednak nie podoba mi się jego zdanie na temat KK oraz Katolicyzmu. On broni tej religii nie widząc jej wad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trać MOCY Luke :) , Karoń w sporej cześć wywiadów o tym pisał / mówił odwoływał się do  Chrześcijaństwa (np.wykłady  na uczelniach)    ... Chodzi tu o symbol oraz walkę z Anty-chrześcijaństwem ( chyba we wszystkich wykładach Historia Sztuki)   :) http://www.historiasztuki.com.pl/index-kultura.php

 

Moment w którym to mówi  ...zamiast iglicy krzyż...  :

1)  1 wypowiedź 20 minuta

 

2) 2 wypowiedź - 24 minuta 

 

];>  ];> ];>

Edytowane przez Voqlsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę się skonfundowałem, kiedy Karoń wpierał Korwinowi, że gdyby małego dziecka nikt nie przymuszał do chodzenia, to popierdalałby całe życie na czworaka jak pawian albo inny makak czubaty

i nie docierało, że samo się przez naśladownictwo nauczy, tylko wolniej.

 

Warto po prostu przyjmować te elementy które są wartościowe i mogą się przydać, resztę odrzucić, 100% prawdy nigdzie nie ma. 

 

Coś jest chyba w tym dosadnym komencie do ww filmiku:

 

Cytat

Ilekroć Karoń wychodzi z historii marksizmu, na której się zna i wchodzi w tematy filozoficzne - pierdoli od rzeczy, że aż głowa boli!

 

 

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.