Skocz do zawartości

Wigilia - spędziliście ją miło czy były kwasy?


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie było super, jak co roku :) Odkąd rodzice się rozwiedli kwasy nie występują, a odkąd w rodzinie są małe dzieci jest jeszcze fajniej. Ja w ogóle bardzo lubię święta, co prawda w tym roku nie robiłam wigilii u siebie, ale lubię ją organizować. U nas wszystko na luzie, żadnej spiny na wielkie porządki, ale potraw na stole jest zawsze więcej niż 12 - każda pani domu przynosi swoje specjały ;) W ubiegłych latach chodziłam na pasterkę, uwielbiam ten klimat, w tym roku nie dałam jednak rady. O świętach myślę zawsze dużo wcześniej i lubię cały proces przygotowań - szukam inspiracji na wystrój chaty albo nakrycie stołu, prezentów żeby były trafione, lubię siedzieć nocą w kuchni, włączyć sobie świąteczne szlagiery Franka Sinatry albo kolędy i sobie pichcić. Święta w ogóle pięknie pachną, uwielbiam absolutnie :) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście wieczór spędzony w pracy na służbie. Nie chciałem pić to raz a dwa zjawiła się rodzinka za którą względnie nie przepadam (ot, urok nowobogackich) i obawiałem się, że mogłoby mi się cos "wymsknać" pod wpływem. Do tego babcia starowinka (91lat) po wymianie IE rozrusznika, więc nie chciałem by się denerwowała sytuacją. Taka więc bez zgrzytów i całkiem miło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na godzinę przed wigilią były kłótnie a potem na wigilii wszyscy oh ah. Wpierw do babci na godzinę wpadliśmy gdzie był jej facet i ten gościu co go kiedyś wujkiem nazywałem ale za jego odpały znienawidziłem go. Życzenia, zjedliśmy, pogadaliśmy ale zaczął się temat polityki i wyszedłem bo nie chciałem się denerwować. Potem wróciliśmy do siebie, wpadł brat mojej mamy i ogólnie wporzo spędziliśmy oglądając też Kevina xD Dzisiaj z kolei do nas babcia z jej facetem i tamtym wpadła. Wszystko fajnie cacy ale babcia ze swoim facetem się pokłóciła że się wtrąca w rozmowę mimo że robiła to samo ale co najśmieszniejsze kiedy poszedł zapalić zaczęła się na niego żalić jaki to on taki śraki owaki i że jak tak będzie dalej robił to go pogoni. Fajnie nie? Sęk w tym że dzięki niemu ma darmowe podwózki, pomoc we wszystkim, nawet remont opłacił i z tamtym we dwóch zrobili xD Co z tego że tak się te 6 lat poświęca jak chwila emocji u kobiety i od razu do skreślenia i out z mojego  życia xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, catwoman napisał:

U mnie było super, jak co roku :) Odkąd rodzice się rozwiedli kwasy nie występują, a odkąd w rodzinie są małe dzieci jest jeszcze fajniej. Ja w ogóle bardzo lubię święta, co prawda w tym roku nie robiłam wigilii u siebie, ale lubię ją organizować. U nas wszystko na luzie, żadnej spiny na wielkie porządki, ale potraw na stole jest zawsze więcej niż 12 - każda pani domu przynosi swoje specjały ;) W ubiegłych latach chodziłam na pasterkę, uwielbiam ten klimat, w tym roku nie dałam jednak rady. O świętach myślę zawsze dużo wcześniej i lubię cały proces przygotowań - szukam inspiracji na wystrój chaty albo nakrycie stołu, prezentów żeby były trafione, lubię siedzieć nocą w kuchni, włączyć sobie świąteczne szlagiery Franka Sinatry albo kolędy i sobie pichcić. Święta w ogóle pięknie pachną, uwielbiam absolutnie :) 

Chcialbym taka kobiete;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MoszeKortuxy napisał:

Nie obchodzę wigilii więc nie ma kwasów :D 

Ważne jest aby likwidować źródło problemów, a nie walczyć z tym co z tego źródła wyrośnie.

Źródłem problemów są ludzie, a nie obrzęd sam w sobie ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu nie łamię się opłatkiem i w ogóle nie obchodzę i nie kryję się z tym.  No - życzenia co składam.

Dzień wolny to pojadłam, poleżałam i słuchałam muzyki i stream pana Marka :rolleyes: 

Jednym słowem - leniuchowanie. Niech jak najszybciej się skończą

W przyszłym roku jak się uda jadę w ciepłe kraje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.