Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że od ponad 1,5 roku non stop siedzę w temacie integralnego, ukraińskiego nacjonalizmu, a w mediach temat nie istnieje, żeby nie psuć naszych bratnich stosunków z Rezunami, zainteresowanym moge polecić bardzo dobrą stronkę, którą niedawno odkryłem:

http://oun-upa.org.ua/main/

Jest ona jak widać w języku ukraińskim, co dla wielu może być przeszkodą, niemniej jest naprawde dobra i dobrze przedstawia genezę tej ludobójczej ideologii jak i osobę samego Stepana Bandery.


Próżno szukać na tej stronce prawdy o masakrach polskiej ludności, ale jest świetnie ukazana droga do powstania OUN, a następnie UPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złapałem się za głowę, czytając poniższego newsa. Nie mam pojęcia, jak można wytłumaczyć zawiązywanie takiego sojuszu. Ukraina nigdy nie była naszym przyjacielem, a na Litwie nas dyskryminują. Ja wiem że może trochę nie na temat, ale po części wiąże się z nacjonalizmem. Podobno w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, jak już bylibyśmy w sojuszu, to "lecimy na pomoc braciom ukraińcom".  

 

Zacytuję jeden z komentarzy "Siemioniak -prawdziwe nazwisko Siemioniuk,to w Polsce facet od lat zajmujący sie ukraińskimi ugrupowaniami . Juz w roku 2010 brał udzial w zlocie ukraińskich organizacji , reprezentował polski rząd, a raptem był vice prezydentem Warszawy!!. Ciekawe ,co?" 

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Siemoniak-szybsze-prace-nad-polsko-ukrainsko-litewska-brygada,wid,17135749,wiadomosc.html

 

Co o tym sądzicie? Dla mnie strzał w kolano. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć, że po zabawach batiuszki Stalina na ukrainie (celowo z małej bo się brzydzę) pozostało ok. 5-8% "oryginalnej ludności. Efekt głodu, mordów i przesiedlania.

Tereny te zasiedlono stopniowo  mętami z stron roztomajtych sowieckiego sajuza.  W tym zresztą pomógł ten mały krzykacz z wąsikiem. Ukraiński nacjonalizm jest absurdem, tyle że morderczym.

Wiązanie się z nimi w jakikolwiek stopniu to błąd.

Nazistów opisuje się jako tych złych..., no, pewnych rzeczy nie robili na bank. ukraińskie bydło nie miało z tym problemów.

Na wschód od nas jest Mongolia, prosty fakt. Nie ma żadnych braci Słowian i innych dupereli. Pomimo pioseneczek i literatury to całkiem inny świat. Bardziej Azja niż Europa.

Papierek europejski, czekoladka o smaku kumysu mówiąc bardziej obrazowo.

Przyznaję, mam słabość do Rosjanek i języka rosyjskiego jednak niewiele to zmienia. No, powiedzmy, że ruski dodaje +10 do szacunu w obcej knajpie.

Podsyłam link do ciekawego artykułu. Tego, którego szukałem póki co nie udało mi się znaleźć. Znajdę chwile poszukam. A póki co...

http://wolnemedia.net/polityka/ukraina-zydowsko-chazarski-kaganat/

 

Ta "pani" świetnie wpisuje się w obraz nacjonalnej ukraińskości :P A takom murke ju uże paznał, oj, ja paznał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia opowiadala kiedys ze ukraincy(z malej litery celowo) to byli najgorsze lachudry, skurwiali mordercy z czasow wojny...Nie bylo bardziej bezwzglednych skurwysynow, oczywiscie do dzieci, starcow i bezbronnej ludnosci bo w otwarta walke bali sie wdac. Czlonkowie UPA i OUN wspolpracowali w Hitlerowcami ale skala mordow i sposob a takze metody przerazaly samych szkopow, tacy oto bracia ze wschodu...A co robia nasi politykerzy? Jedza na Ukraine i walcza o jej ''wolnosc'' az lza sie cisnela mi do oka jak ogladalem jakis czas temu zdjecia z manfiestacji i ogolnie walk na majdanie, a tam nasza flaga a obok czerwono-czarna UPA ;( To smutne ze Polacy tak latwo daja sie manipulowac przez Zydkow ktorzy celowa(za pomoca USA) wywolali zamieszki aby zrobic kolejny duuuzy rynek zbytu swoich towarow. Niestety rozmawiajac z ojcem a ten temat widze ze tez ma przezarta glowe propaganda TVN(tusk vision Network) co mnie boli...Ale On ma ponad 60 lat takze zadne argumenty juz do niego nie trafia...Reasumujac Ukraina to specjalny austryjacki twor ktory powstal sobie obok Polski...To tak naprawde Polska, podobnie jak i Litwa...Mialem stycznosc z Ukraincami, sa niechetni, zamkniecie w sobie i co tu ukrywac nie lubia nas Polakow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast sytuacja z Rosjanami wyglada inaczej. Za kazdym razem jak poznawalem Rosjan bylo super, weseli, pogodni i pomocni taki paradoks. Mielismy z nimi chyba najwiecej bitew i wojen a mimo wszystko jak sie z nimi spotykam to czuc fajna rodzinna atmosfere i tak dalej...Podobnie Slowianie z Balkanow; Chorwaci, Serbowie badz Czarnogorcy, tez nas lubia i fajnie sie z nimi rozmawia :) Ukraincy beeee, nie wiem jak Czesi, Bialorusini badz Bosniacy, nie mialem z nimi stycznosci :)

 

Vincent: Assasyn, to nie temat o nacjach słowiańskich tylko o integralnym ukraińskim nacjonaliźmie, jego genezie i zagrożeniach jakie ze sobą niesie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co moge powiedziec w tej kwestii to ze ukraina nie istnieje.oddadzą ziemie.wypłacą kase.popełnia masowe samobójstwa i jak ich nie będzie na ziemi to moze bede skłonny do tego by zapomnieć że istnieli.

http://www.ivrozbiorpolski.pl/

Polecam.fhooy materiałów. Obecny rok powitałem z kumplami okrzykiem stefan bandera to KAWAŁ CHUJA I CWELA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złapałem się za głowę, czytając poniższego newsa. Nie mam pojęcia, jak można wytłumaczyć zawiązywanie takiego sojuszu. Ukraina nigdy nie była naszym przyjacielem, a na Litwie nas dyskryminują. Ja wiem że może trochę nie na temat, ale po części wiąże się z nacjonalizmem. Podobno w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, jak już bylibyśmy w sojuszu, to "lecimy na pomoc braciom ukraińcom".  

 

Zacytuję jeden z komentarzy "Siemioniak -prawdziwe nazwisko Siemioniuk,to w Polsce facet od lat zajmujący sie ukraińskimi ugrupowaniami . Juz w roku 2010 brał udzial w zlocie ukraińskich organizacji , reprezentował polski rząd, a raptem był vice prezydentem Warszawy!!. Ciekawe ,co?" 

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Siemoniak-szybsze-prace-nad-polsko-ukrainsko-litewska-brygada,wid,17135749,wiadomosc.html

 

Co o tym sądzicie? Dla mnie strzał w kolano. 

 

Pewnie że strzał w kolano, tym bardziej, że Litwini też nas nienawidzą i mordowali (Ponary) i podobnie jak Ukraińcy prowadzą wobec nas politykę roszczeniową.

 

Szczerze mówiąc tendencja pomocy naszym kochanym braciom ukraińskim i zamiatania pod dywan sprawy potwornego ludobójstwa, jakiego dopuściła się UPA w latach 1943-1945 utrzymuje się od zarania III RP bez względu na to kto aktualnie jest przy sterze władzy. Nie rozumiem dlaczego tak jest. Motywacje postepowania Kwaśniewskiego jeszcze jestem w stanie jakoś tam wytłumaczyć, bo podobno robił tam wielce szemrane interesy, ale taki Lech Kaczyński, który krzyczał "Sława Ukrainie", obściskiwał się z Juszczenką (który przyznał Banderze tytuł bohatera narodowego) i przechodził z zadowoloną miną pod czerwono-czarnymi sztandarami (barwy OUN)? A niby taki patriota, o co tu chodzi?

 

Już trockista Jacek Kuroń gratulował Ukraińcom powrotu Lwowa do ich Państwa, podkreślając wielowiekowe (!!!), ukraińskie dziedzictwo kulturowe tego miasta, podczas gdy wszyscy dobrze wiemy przez ile setek lat miasto to należało do Rzeczpospolitej.

 

Wszystkim nam bokiem wyjdzie to popieranie Rezunów. Już wychodzi. Car Putin się w końcu wkurwi nie na żarty i usadzi niesfornych lachów, a zachód i NATO jak zwykle pokażą nam środkowy palec. I zostaniemy jak zawsze - z niczym!!!

 

Ukraińcy to naród sztucznie stworzony przez Monarchię C.K. niejako na złość Polakom, bez praktycznie żadnej przeszłości i tożsamości narodowej (chyba że mówimy tutaj o Stepanie Banderze i UPA)! Nawet OUN powstał w 1929 roku we Wiedniu!

 

 

Nawiązanie do pytania Assasyna - skąd tyle agresji i nieludzkiej brutalności? 

 

1. Ogromna nienawiść do wszelkiego co Polskie i jak już wspomniał Damian do "Pańskiej" Polski.

2. Okrutne tradycje hajdamacko-kozackie sięgające XVII wieku.

3, Trwająca latami indoktrynacja ukraińskiej młodzieży w duchu nienawiści do wszelkich "cużajców" w tym też do Żydów, już na etapie szkolnictwa podstawowego.

4. Rasistowska, neopogańska, faszystowska ideologia integralnego ukraińskiego nacjonalizmu autorstwa Dmytra Doncowa (książka "Nacjonalizm" wydana w 1926 roku, która była dla OUN tym, czym Mein Kampf dla nazistów i członków NSDAP), zdaniem której nacje są jak gatunki w przyrodzie - wygrywa tylko i wyłącznie silniejszy, dla słabszych nie ma żadnej litości ani miejsca na świecie. Doncow sam przyznaje się do fascynacji włoskim faszyzmem i nawoływał w swoich pracach do odrzucenia tradycyjnej moralności.

5. Skrajnie wypaczone Nietzscheańskie ideały kultu "nacji", "siły" i "niezłomności".

6. Dekalog ukraińskiego nacjonalisty (szczególnie punkt 7 jest istotny z perspektywy tego co wydarzyło się później na Kresach), który w krótkim czasie stał się biblią członków OUN i UPA:

http://www.kresykedzierzynkozle.home.pl/page118.php

7. Zwyczajny brak bardziej zaawansowanego uzbrojenia, dlatego brano co tylko nawinęło się pod rękę - siekiery, widły, noże, piły itp., dopiero w 1944 roku UPA zdobyła nieco więcej broni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec twierdzi ze Zachod odpusci Rosji z tego wzgledu ze nie chca z debilami robic wojen a jak dobrze wiemy to Zachod wszczyna ciagle to nowe wojny i On pod bandera Zydowska jest glownym sprawca zla na swiecie z USA najbardziej zbrodniczym krajem swiata. Niestety obawjam sie ze Rosja zostanie sama przeciw Zachodowi, dysponuja tylko i az surowcami naturalnymi , natomiast Zachod ma ogolnoswiatowe media, pieniadze i tak dalej...Dla Zachodu liczy sie zysk i kasa, takze wielce prawdopodobny scenariusz bedzie taki ze pod stolem dogadaja sie z Wladimirem a Polacy jak pisze Vincent zostana na lodzie(jak zwykle) Znajac KGB-owska mentalnosc calego zarzadu Rosji jestem gotow stwierdzic ze w razie zagrozenia Putin pierdolnie kilka bomb. Rosja to kraj nieobliczalny, agresywny (mentalnosc Mongolska) i barbarzynski, w mniejszym stopniu jak Zachod ale jednak...Ciekawa sprawa sa Chiny...Wracajac do Ukrainy to tylko jeden z punktow zapalnych...Ukraina juz dawno zostala sprzedana pod stolem ale Oni o tym nie wiedza. Pragne dodac ze Putin jaki jest taki jest(bandyta) ale jako jedyny trzyma Zydkow w szachu, oby mu wystarczylo srodkow i sojusznikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, Ukraina to sztuczny twór państwowy. Naród bez niemal jakichkolwiek korzeni. Do tego ich kraj jest sprzedany za grosze, skorumpowany, na łasce Rosji, oszukany przez Zachód. Jest już po nich. A roszczenia do Przemyśla pod naszym adresem Swoboda wciąz wysuwa. Ale nie róbmy offtopu, bo temat jak sam tytuł sugeruje nawiązuje do ukraińskiego nacjonalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no informacje o Ukraincach w polskim Sejmie chodza po sieci równo- siemioniak, halicki, schetyna(?), w sejmie ten co spiewał za komuny banderowskie rezac lachiw czyli sycz, w koncu sławny wywiad niejakiego petro tymy, który wił się jak piskorz w dyskusji z winnickim, byleby tylko nie przyznac ze bandera i Upa były odpowiedzialne za ludobójstwo. Ciekawe jest tez, skoro plaforma z "ludowcami" nie dopusciła do uznania ludobójstwa wołynsko-galicyjskiego de iure to czy juz wtedy wiedzieli ze na ukrainie sie rozpali majdan?

Ukraincy dokonali złego wyboru, odrzucając droge Semena Petlury i umiarkowanego UNDO, no a potem niestety nieszczesna, chaotyczna polityka polska w Galicji Wschodniej jak najebanego od krawęznika do krawęznika.

Musze jednak przyznać, ze organizacyjnie Ukraincy stoja,na wysokim poziomie- w Polsce ZUwP, liczna dobrze zorganizowana diaspora ukrainska w USA i Kanadzie (po czesci zasługa Andersa-jak zwykle polska głupota.), paramilitarny, działajacy całkowicie legalnie Prawy Sektor, polityczna, majaca struktury kadrowa Swoboda. No i ukrainska polityka zagraniczna i jej bon mot czyli Hołodomor plus to co pisałem na poczatku, czyli przedstawiciele w sejmie polskim. Ukrainiec takze żre kiełbasę i chleje wódkę, ale w przeciwnestwie do Polaka głupi nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytacie, czytacie ale bardzo slabo rozumiecie.

 

Nie jest istotne to co Ukraincy o nas mysla i jakie maja do nas nastawienie. Istotne jest to ze gdy Rosja kontroluje i wyzyskuje Ukraine to jest swiatowa potega ktora moze nas zmiesc kilkoma dmuchnieciami. Gdy Rosja i Ukraina wystepuja przeciwko sobie to takie zagrozenie jest minimalne. Dziwie sie ze tego nie rozumiecie - majac pod nosem wojne na Ukrainskim terytorium. Naprawde ciezko Wam zrozumiec ze gdyby Rosja kontrolowala Ukraine tak jak za czasow ZSRR to najprawdopodobniej mielibysmy ta wojne w poludniowo-wschodniej Polsce? Uwazacie ze nie? Uwazacie ze byloby lepiej? Gdybysmy musieli sie zmagac z Rusko-Ukrainskim mniej lub bardziej przymusowym sojuszem? Puknijcie sie w czachy i przemyslcie powaznie ta sprawe.

 

Piszecie o tym ze Ukraina nie poszla droga Petlury ale chyba zapomnieliscie, ze to my ich zostawilismy na pastwe ZSRR i ze Pilsudski ich za to nawet przepraszal... Piszecie ze Ukraincy byli okrutni i mordowali Polakow. Zapominacie o tym ze Polacy przez setki lat byli okrutni w stosunku do Ukraincow i namordowali ich tyle ze to ciezko zliczyc? Uwazacie ze Polacy to byli takimi fajnymi, milymi okupantami? Sprobujcie spojrzec na sytuacje z innej niz polska perspektywy. Moze sie Wam uda i troche lepiej zrozumiecie to skomplikowane zagadnienie. 

 

Gratuluje Wam 'dobrych' doswiadczen z Rosjanami - jednak nie zapominajcie ze w wiekszosci przypadkow Rosjanin po takiej imprezie i poklepywaniu po plecach bez zadnych ceregieli wbilby wam noz w plecy albo aresztowal i wywiozl na Sybir bo tam tak dziala panstwo i system od stuleci. Czlowiek jest nikim i jesli przeciwstawi sie wladzy to zawsze byl na przegranej pozycji. 

 

Rozsadku troche a nie zapluwania sie, zycze Wam. I myslenia o naszym interesie STRATEGICZNYM!

 

Bredni o USA wyganiajacym ludzi przez wiele miesiecy na mroz na majdanach w ogole nie bede komentowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusek, wyśle na Sybir, strzeli w tył głowy, a Banderowiec przerżnie na żywca siekierą na pół, wydłubie oczy, obetnie nos, uszy, albo zaszyje żywego kota w brzuchu? Co wybierasz The_Man?

 

Zadam jedno pytanie:

Czy jesteś ukrytym agentem ukraińskim?

Owszem, my jako Polacy burzyliśmy im cerkwie w okresie lat 1936-1938 na Kresach, traktowaliśmy ich jako obywateli drugiej kategorii, nie dopuszczaliśmy do urzędów, państwowych posad, przejmowaliśmy ich kolonie i zasiedlaliśmy weteranami wojennymi, likwidowaliśmy i ograniczaliśmy ukraińskie szkolnictwo. Mieli święte prawo nie darzyć nas sympatią.

NIC jednak nie usprawiedliwia tak okrutnych, bestialskich mordów na polskiej ludności cywilnej. Nasi zaborcy w dużym stopniu traktowali nas tak samo, a nawet gorzej i czy mordowaliśmy w odwecie Austriaków, Rosjan bądź Prusaków w tak nieludzki sposób?

Piszesz o URL Petlury...a co z ZURL, państwem jawnie wrogo nastawionym do II RP, w którym podczas jego krótkiego istnienia traktowano Polaków w sposób nieomal skandaliczny? To właśnie z rządu ZURL wywodzą się czołowi ideolodzy, pomysłodawcy i przywódcy OUN (Jewhen Konowalec).

Przeczytaj sobie kilka postów wyżej wyraźnie i ze zrozumieniem, skąd u Ukraińców takie zezwierzęcenie. Oni mają to wpisane w genach + uwarunkowania historyczne.
 

Esej, diaspora ukraińska w Kanadzie jest niezwykle mocna, hołduje silnej niechęci wobec Polaków i podtrzymuje kult Stepana Bandery.

 

 

Co do Deutschlandu - niedługo zabieram się za felieton pt. "Mit dobrych relacji polsko-niemieckich", który oczywiście opublikuje na blogu tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusek, wyśle na Sybir, strzeli w tył głowy, a Banderowiec przerżnie na żywca siekierą na pół, wydłubie oczy, obetnie nos, uszy, albo zaszyje żywego kota w brzuchu? Co wybierasz The_Man?

 

 

 

----> Odpowiedz jest bardzo prosta - nie wybieram ani jednego ani drugiego. Aby to bylo mozliwe - musi istniec Ukraina - niech oni sie ze soba tluka i sie soba nawzajem zajmuja - wowczas nie beda mieli ani jedni ani drudzy czasu i srodkow na nas. Myslalem ze kazdy jest w stanie to ogarnac...

 

Zadam jedno pytanie:

Czy jesteś ukrytym agentem ukraińskim?

 

 

- odpowiem pytaniem - paranoja Cie nie ogarnia przypadkiem?

 

Reszty nawet nie komentuje bo niebezpiecznie zblizasz sie do faszyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- odpowiem pytaniem - paranoja Cie nie ogarnia przypadkiem?

 

Reszty nawet nie komentuje bo niebezpiecznie zblizasz sie do faszyzmu.

 

To taka ironia, żeby uwypuklić jak nie orientujesz się w pewnych zagadnieniach The_Man. Spokojnie, do faszyzmu mi daleko. Ale lekki nacjonalizm powinien w dyplomacji istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka ironia, żeby uwypuklić jak nie orientujesz się w pewnych zagadnieniach The_Man. Spokojnie, do faszyzmu mi daleko. Ale lekki nacjonalizm powinien w dyplomacji istnieć.

 

Chyba nie zauwazyles mojej odpowiedzi do Twojego pytania wyzej:

 

----> Odpowiedz jest bardzo prosta - nie wybieram ani jednego ani drugiego. Aby to bylo mozliwe - musi istniec Ukraina - niech oni sie ze soba tluka i sie soba nawzajem zajmuja - wowczas nie beda mieli ani jedni ani drudzy czasu i srodkow na nas. Myslalem ze kazdy jest w stanie to ogarnac...

 

 

Ponadto mialem na mysli oczywiscie ze zblizasz sie do nazizmu a nie faszyzmu - co zreszta potwierdziles swoja odpowiedzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The_Man a co Ty wiesz o Rosji?

 

Ja jeżdzę do niej od mniej więcej 4 roku życia, spędzałem w niej jako dziecko wakacje, zjechałem niemal całą część europejską kraju i nigdy nie określiłbym siebie mianem znawcy Rosji. Jedynie orientuje się w jej problemach trochę lepiej od przeciętnego obserwatora z zewnątrz i w pewnych kwestiach mogę zabierać głos, bo byłem, widziałem i doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The_Man a co Ty wiesz o Rosji?

 

Ja jeżdzę do niej od mniej więcej 4 roku życia, spędzałem w niej jako dziecko wakacje, zjechałem niemal całą część europejską kraju i nigdy nie określiłbym siebie mianem znawcy Rosji. Jedynie orientuje się w jej problemach trochę lepiej od przeciętnego obserwatora z zewnątrz i w pewnych kwestiach mogę zabierać głos, bo byłem, widziałem i doświadczyłem.

 

Tez conieco tam bywalem, mowie po rosyjsku, czytam, etc. A Ty uwazasz ze taka operacja moze sie toczyc bez bezposrednich rozkazow Putina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.