Skocz do zawartości

Odpłatna rejestracja na forum - wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, firebird napisał:

Poza tym elitarność i brak anonimowości w pewnej grupie, pozwoli na łatwiejsze przejście ze świata wirtualnego do realnych działań.

Zły pomysł, wystarczy, że jeden człowiek, który rozpowie kto, co i jak i rozbije praktycznie całą górę, a z nią forum.

 

5 godzin temu, Bonzo napisał:

I co więcej - user, gdy zdobył np X punktów i pisał w ważniejszym dziale -  mógł zostać zdegradowany niżej - jesli napisał coś co się nie podobało lub było "nie po linii"

Robiło się to samoczynnie - na przykład zakamuflowany troll (gratuluję wytrwałości, mi by się nie chciało) - pisał "poprawnie" przez kilka tygodni, zbierał punkty i dostawał sie do ważniejszego działu. Tam wskakiwał i robił trzodę.

NATYCHMIAST dostawał ujemne lajki - co automatycznie powodowało, że wypadał z działu tracąc uprawnienie do pisania w nim.

Sami użytkownicy mogli, bez moda - wykopsać smrodziarza. Zwłaszcza jesli jakiś starszy stopniem zalajkował go ujemnie. To na przykład takowy tracił od razu 10 pkt.

Miało to tę zaletę, że taki troll nie wchodził następnie w kłótnie - bo nim się zdążył odszczekać - tracił uprawnienia do pisania spadając z powrotem do piaskownicy. Albo wręcz całkowicie wypadając z forum.

Ten pomysł według mnie wydaje się być najlepszy, z jedną uwagą. Te minusowe lajki trzeba by przemyśleć bardzo dobrze, żeby nie było żadnej cenzury typu - treść, która nie spodobała się niektórym nie ze względu na to, że to troll, tylko na zasadzie np. lawiny (ktoś zminusował, inni dołączyli w ślepo) lub treści emocjonalnych dla wielu osób -typu religia. Ponadto trolle mogłyby specjalnie zrobić na tyle kont, żeby zrzucić dowolną osobę/osoby niżej i siać zamieszanie. Także te minusy powinny chyba trochę inaczej działać na tym forum, lecz cały pomysł brata @Bonzo jak dotąd najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mosze Black napisał:

Zły pomysł, wystarczy, że jeden człowiek, który rozpowie kto, co i jak i rozbije praktycznie całą górę, a z nią forum.

 

 

Gdyby feministki myślały w ten sposób, to nigdy byśmy o nich nie usłyszeli.Jeżeli ktoś chce pozostać anonimowy ,to niech pozostanie. Przecież w "Credo" jest także integracja poza forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje:

 

1. Dobrym pomysłem mógłby być zakaz logowania się z tor-a. Przynajmniej dla nowych użytkowników. Można sprawdzić, czy ktoś się loguje z tora, np tu jest to opisane:

https://tor.stackexchange.com/questions/88/can-i-detect-when-someone-is-connecting-to-my-server-via-tor 

czy 

https://security.stackexchange.com/questions/135907/how-to-detect-if-employees-are-using-tor

 

Jak z tora, to ban. Nie jest to perfekcyjne rozwiązanie i można to obejść, ale dla Janusza hackingu i tak będzie ciężko. Jak ktoś się loguje z tora, to znaczyłoby że ma coś do ukrycia. Nie dotyczyłoby to np adminów.

 

2. Blokowanie po IP. Czasami w dziale technicznym widzę, jak ktoś ma multikonta. Nie można od razu założyć takiemu zbanowanemu użytkownikowi bana na wszystkie adresy z których się logował? Po jakimś czasie skończy się ilość nowych, dostępnych urządzeń z internetem. Chodzi o blokowanie od razu, a nie po fakcie założenia nowego multikonta.

 

3. Ograniczenie ilościowe w liczbie postów dla młodych użytkowników, by nie być jak badmoon i nie nasrać kilkudziesięciu postów dziennie.

 

4. To co napisał @Pozytywny, czyli kwarantanna. Dodatkowy plus jest taki, że użytkownicy będą mieć czas na zapoznanie się ze starszymi tematami i nie będzie mniejsza szansa na powtarzanie tych samych tematów i historii, tylko z innymi bohaterami w rolach głównych. Może nie dotyczy to bezpośrednio hejtu, ale podniosłoby jakość w związku z napływem nowych użytkowników.

 

5. Niech sprawa sądowa nabierze obrotów, to zniechęci na pewno. Przypięty temat ,, Postępowanie karne" nie jest aktualizowane od pół roku i te osoby, mogą czuć się bezkarnie, bo nic się nie dzieje. Jak pójdą pierwsze wyroki i będzie to pokazane na forum, że hejterzy ponieśli konsekwencje, to ktoś taki się zastanowi kilka razy zanim napisze coś złego.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Ile wynosi miesięczny koszt utrzymania forum? Wg mnie powinieneś napisać ile kosztuje miesięczne utrzymanie, a każdy z nas w miarę możliwości powinien przelać te parę złotych na utrzymanie. Wg mnie to uczciwe. Nie ma być to obligatoryjne, ale dżentelmeńsko zrzucić się na serwer. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volcaniusch Dokladnie. Nie jestem zadnym ekspertem od prowadzenia forum ale jesli moderatorzy to najlepszy sposob na zapobieganie hate'u to:

 

1. Jeslii na forum jest 4000 osob. Wprowadzic miesieczny obonament lub sprawdzic najpierw jaki bedzie odzew na dowolne wplaty. Niech wplaci 500 osob miesiecznie 5 PLN i masz 2500 PLN.

Jak nie, to wprowadzic obowiazkowy i zobaczyc jaki bedzie efekt. Zawsze mozna sie wycofac. Mysle ze stali forumowicze wplaca bez problemu.

2. Reklamy - wiem ze Guru nie chce ale moze trzeba podjac taka decyzje i tyle. Dla mnie to nie problem osobiscie. Nie musze kupowac reklamowanych produktow i tyle. reklamy sa normalna czescia kazdego biznesu.

 

Czy nie lepiej miec forum z reklamami ale  bez trollow i hate'u niz forum zniszczone przez nieproszone osoby?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze: to musi wyglądać tak, że każdy na swoje możliwości finansowe. Jeżeli przyjdzie do nas 18 latek, który się uczy to trudno wymagać od niego hajsu. Jednak każdy mający sytuację finansową w miarę dobrą powinien wesprzeć forum określoną sumą. Trochę to nie w porządku, że Marek musi dokładać do forum. Zorganizował miejsce, ogarnia naszą piaskownicę, więc każdy na miarę swoich możliwości powinien dotować. Najlepiej niech przedstawi ile kosztuje miesięcznie forum. Można też pasek u góry (progressbar), który by przedstawiał ile brakuje do miesięcznego pokrycia kosztów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum utrzymuję sam - daje mi to pełną niezależność. Księgowanie wpłat od ludzi, to jest zadanie które mnie przerasta. W obecnej chwili ktoś wpłaci na forum 5 złotych, przelew z poczty idzie kilka dni i system tego nie wyłapuje, dostaję ciągle meile o takich wpłatach - sprawdzać, szukać, odpisywać, potem ten ktoś "przy okazji" chce ze mną trochę pogadać o swoim życiu, i przeklinam te darowizny z serducha bo jak odmawiam, to wychodzi że ktoś mi daje hajs a ja nie chcę za kilka złotych stracić kilku godzin.

 

I teraz miałbym zarządzać tysiącem wpłat od ludzi, meilami od nich i problemami, później podatki itd? Dwie osoby trzeba by zatrudnić na pełen etat do tego.

 

Reklam tutaj nie będzie.

 

A co do sprawy sądowej, to sam jestem na to wściekły że to tak długo trwa. Jak pisał Red, w polskich realiach sprawa będzie jasna w około trzy lata. W styczniu, max w lutym powinni zainteresowani dostać wezwania na przesłuchania a potem na rozprawę, tak oceniamy. A może już dostali, nie poinformują mnie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to przeczytałem i rozumiem. Mówię o dobrowolnym wspieraniu przez kanał dotacji, który już jest. :) Po prostu chciałbym, abyś się określił ile kosztuje miesięcznie forum. Chyba, że z jakiś powodów nie chcesz tego ujawniać. Bez dowodów czy papierów (nie chcę danych wyłudzić, ale żeby każdy dał ile może) - po prostu, żebyś nie musiał dokładać, @Stulejman Wspaniały.

Edytowane przez volcaniusch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podam pełnej kwoty nigdy publicznie, niejeden czeka na takie wyznanie. Co do ludzi, jest garstka płacących, a reszta nie da ani grosza - no i ok, takie były założenia. Póki co sobie radzę, i zostaje mi na życie, jem mało, koszty mam niewielkie, dam radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczesniej mowilem nie znam sie na prowadzeniu forum ale wiem, ze sa ludzie ktorzy prowadza kanaly utube i zbieraja dobrowolne pieniadze przy pomocy strony np patronite.pl.

 

Z tego co widze to pokazujesz jaki jest cel miesieczny finansowy to mozna tam podac i widac jak "pasek" sie przesuwa. Jest to na pewno do zautomatyzowania i nie bawienia sie w jakies zarzadzanie finansami za kazde 5 pln ktore ktos przesle.

Generalnie nazywa sie to crowdfunding ale oczywiscie trzeba poczytac na czym to dokladnie polega.

Mysle Guru, ze mimo tych wplat od ludzi i tak pozostajesz niezalezny ale oczywiscie rozumiem ze dupe ci niektorzy pozniej zawracaja. Sam to zreszta raz zrobilem ale chodzilo mi o cos innego.

 

Czy jest jakas inna metoda ograniczenie hate'u orpocz kolejnych moderatorow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Ty płacąc 8 stów (minus podatek, naturlich) truć mi zadek mogłeś. Ale zobacz chociażby na strimy - ludzie mnie przeklinają w sms-ach, przysięgają zemstę, jakiś Krzysiek mi napisał że robi o mnie kanał że jestem kłamcą, bo nie odbieram od niego telefonów. Inni ludzie zadają mi w sms-ach pytania o życiu, związkach, mimo że ciągle powtarzam, że nie mam na tym koncie środków, a nawet jakbym miał, to rzygam na myśl o wymienianiu smsów z ponad setką ludzi, którzy nie szanują mojej woli.

 

Patronite daje hajs, ale też trzeba coś wysyłać, coś dawać za jakieś wpłaty. Myślę że najpierw niech skażą jakiegoś hejtera z wykopu, i jak będzie skalp wisiał rzucę się na głęboką wodę. Ludzie muszą wiedzieć, że nie będą bezkarni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru,

 

chodzi o tzw efekt skali.

Ok moze te 3/4 nie bedzie chcalo wplacac ale tak jak wpisalem niech 500 osob wplaci symboliczne 5 pln raz na miesiac i masz juz jakies 2500. Mysle ze ludzie by wplacali skoro doceniaja wartosc forum. A jak sam wiesz, za dobre rzeczy w zyciu trzeba placic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały link masz ponizej

 

https://patronite.pl/post/1395/konto-autora-instrukcja-w-10-krokach

 

Moglbyc np dawac osobista porade na "streamie" do 15min jak ktos np wplaci 100pln a nie za darmo tak jak w tej chwili to robisz. Reszta streamu moze byc o luznych tematach. Jak chca osobista to prosze bardzo ale niech wplaca pieniadze i do 15 min.

W ten sposob zwiekszysz swoja wartosc i bycmoze wyeliminujesz ludzi ktorzy by chcieli wszystko za darmo i maja jeszcze jakies pretensje. Po co ci oni?? Zaplacili ci jakas konkretna kwote za cokolwiek? Zabieraja tylko energie.

 

Rozumiem twoj caly bol jesli chodzi o tych wszystkich hater'ow i maruderow. Nie da sie zablokowac telefonu na smsy w ogole?

Ja bym w ogole podczas audycji wyciszyl go i odbieral tylko kiedy ty chcesz bo jest to strasznie irytujace jak ci dzwoni non stop i nie mozesz dokonczyc mysli. Po prostu wycisz na cala audycje i odbieraj gdy tobie to pasuje. Tak jak w normalnym radio.

Poza tym zmieniasz nr za kazdym razem zeby ograniczyc te glupie smsy ?

Tak z ciekawosci, masz przyjaciol z ktorymi mozesz pogadac regularnie i wylac z siebie to cale szambo zeby nie zwariowac?

 

Guru,

jesli chodzi o "skalp" to mozesz przeciez jeszcze pare lat na to czekac. A forum musi nadal chodzic i sie rozwijac.

 Nie zrozum zle tych moich "januszowych" porad ale staram sie troszke pomoc lub dac pare pomyslow dla Ciebie do przetrawienia. Forum jest swietne i na pewno pomoglo wielu ludziom (lacznie ze mna).

Z tego co mowisz, masz na forum ludzi roznych specjalizacji i profesji. Czyli masz dostep do wielkiej wiedzy i ludzi lepszych w tych dziedzinach od Ciebie. Wykorzystaj to. Sam wszystkiego nie zrobisz i wojny nie wygrasz. Moze sa tam informatycy i inni co sie znaja na crowdfunding itp. Korzystaj z tego pelnymi garsciami bo masz do tego prawo i wrecz taka odpowiedzialnosc.. W koncu forum to twoje dziecko i powinno nadal sie rozwijac i wkroczyc na glebsza wode wg mnie.

Wprowadz oplaty w jakiejs tam formie. Ci co zabieraja niepotrzebnie czas odpadna z automatu.

 

No a tak generalnie to Najlepsze Zyczenia na Nowy Rok, energii i wytrwalosci!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się orientuje może, czy jest jakiś skrypt przy rejestracji, który sprawdza dokładnie IP komputera, z którego się rejestruje użytkownik? Wykrywa wszystkie VPNy, TORy, proxy i inne badziewia, które mogą maskować użytkowników? W takim przypadku, gdy masz IP komputera to myślę, że nie problem zgłosić to do prokuratury. Chyba dostawca internetu ma obowiązek udostępnić dane użytkownika jeśli toczy się przeciw niemu postępowanie. Myślę, że to by skutecznie zniechęciło hejterów i trolli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator nie zapominaj o polskich znakach. Wpisuję Ci je tutaj abyś sobie skopiował jeśli ich nie masz:  ą,ć,ę,ń,ź,źó,ł oraz o przecinkach.

Co do smsów, to masz racje. Marek mógłby w ustawieniach telefonu usunąć konfigurację bramki sms, ale pewności nie mam czy z sieci nie przyjdzie ona spowrotem automatycznie.

Edytowane przez StonekZiemniaczany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TheFlorator napisał:

Moglbyc np dawac osobista porade na "streamie" do 15min jak ktos np wplaci 100pln a nie za darmo tak jak w tej chwili to robisz. Reszta streamu moze byc o luznych tematach. Jak chca osobista to prosze bardzo ale niech wplaca pieniadze i do 15 min.

W ten sposob zwiekszysz swoja wartosc i bycmoze wyeliminujesz ludzi ktorzy by chcieli wszystko za darmo i maja jeszcze jakies pretensje. Po co ci oni?? Zaplacili ci jakas konkretna kwote za cokolwiek? Zabieraja tylko energie.

O i to jest fajny pomysł. Ustawić np: pierwszą godzinkę streama bezpłatną a od drugiej pierwszeństwo by miały osoby, które wpłaciły i chcą się poradzić. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StonekZiemniaczany

 

Sluchaj, pisze z zagranicy wiec nie mam polskich znakow.

Przed chwila na innym temacie, wzialem te polskie litery co mi dales i skopiowalem, i staralem sie kopiowac i wklejac do mojej wypowiedzi skladajacej sie z 4 zdan. Uwierz mi, ze jest to koszmar bo cos co zajmuje normalnie 5 min teraz zajmuje mi 10 i jest strasznie meczace bo trzeba to robic po literce (z laptopa na kolanach bez zewnetrznej myszki).

 

Rozumiem, ze sa pewne zasady ale czy nie mozna dostac jakas dyspenze od moderatorow w tym przypadku? Jesli bede pisal 10 lub 20 zdan to pol godziny bede marnowal na kopiowanie i wklejanie pojedynczych literek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wpadłem na pomysł czegoś w rodzaju opłaty aktywacyjnej za dodatkowe usługi.

 

Przykładowo płacisz np kwotę 350 zł(np) i w zamian za to masz np dostęp do działu ,,zasłużona starszyzna" gdzie byłyby najbardziej wartościowe i pouczające tematy nie tylko z zakresu relacji damsko-męskich, ale również rozwoju osobistego itd.

 

Dodatkowo otrzymujesz książkę ,,stosunkowo dobry"

 

Ja tam nigdy forum nie prowadziłem to tylko luźna sugestia.

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.