Skocz do zawartości

Odpłatna rejestracja na forum - wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

@Stulejman WspaniałyTak jak pisałem - mam alternatywny pomysł, jednak nie mogę go podać tutaj otwarcie bo wtedy na 100% nie zadziała. Natomiast nie skontaktował się ze mną jak dotąd żaden administrator (pomimo że w poprzedniej wiadomości prosiłem o to jeśli jesteście zainteresowani usłyszeniem go). Proszę, nie odbierzcie tego źle - rozumiem że wszyscy jesteście mega zajęci. Natomiast nie chcę się rozpisywać i truć wam głowę na pw. rzeczami które was nie obchodzą w chwili obecnej więc zapytam po raz ostatni - czy jesteście zainteresowani alternatywnym pomysłem do tego z pierwszej wiadomości tego tematu? Jeśli nie to po prostu pójdę z tej dyskusji i poudzielam się gdzie indziej na forum. 

A poza tym Marku - coś mi się nie chce wierzyć że Twoi hejterzy działają sami i muszą dawać ze swojej kieszeni na tego typu akcje. Poza tym obawiam się że te pare osób które opisałeś to nie wszyscy którzy chcą tu zrobić bałagan. Skąd więc pewność że dla większości z nich będą to duże pieniądze? Pamiętaj - odpowiednio zdesperowany narkoman zawsze znajdzie kase na kolejną działkę.

PS. Panowie, nie odbierajcie tego jako atak na Marka i moderatorów. Chcę pomóc, po prostu staram się unikać pisania rzeczy których nikt nie przeczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobryziomek napisał:

Kiedyś wpadłem na pomysł czegoś w rodzaju opłaty aktywacyjnej za dodatkowe usługi.

 

Przykładowo płacisz np kwotę 350 zł(np) i w zamian za to masz np dostęp do działu ,,zasłużona starszyzna" gdzie byłyby najbardziej wartościowe i pouczające tematy nie tylko z zakresu relacji damsko-męskich, ale również rozwoju osobistego itd.

 

Dodatkowo otrzymujesz książkę ,,stosunkowo dobry"

 

Ja tam nigdy forum nie prowadziłem to tylko luźna sugestia.

To dobra opcja. Bo płatne forum nie przejdzie, ale te płatne działy by były chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są fora gdzie w procesie rejestracji musisz wysłać sms za 1,22zł czy 2,44zł gdzie otrzymujesz w odpowiedzi kod - klucz do dokończenia procesu rejestracji.

 

Niby nie wiele, ale na starcie ograniczane są trolle i boty(nieprzychylni ludzie).

Do tego zawsze to "jakieś" wsparcie dla tego forum itd.

Standard rynkowy to prowizja dla operatora bramki sms premium na poziomie 50% ceny sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale na starcie ograniczane są trolle i boty(nieprzychylni ludzie).

Jesteś pewny? jakbym chciał potrollować to wysłałbym tego smsa za 1,22 :) a nawet z 10.

Jakbym był zdenerwowany i chciał coś poczytać albo odpisać na forum i zobaczył płatną rejestrację to mógłbym zdenerwować się jeszcze bardziej (niby takie pomocne forum a już na starcie czyści mnie z pieniędzy).

Według mnie obecna polityka kontroluj i jeszcze raz kontroluj (ad vocem do ufaj ale kontroluj Lenina) Marka jest poprawna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Przykro mi, ale zasady są równe dla wszystkich. Damy Ci dyspensę, to ludzie się wkurwią że jak dałeś hajs na forum, to inaczej Cię traktujemy, a inni są za to karani. Oczywiście jest to prawdą troszeczkę, że przymkniemy na to i owo oko, ale takie coś nie przejdzie. Forum musi mieć jak najmniej błędów, byśmy nie byli sklasyfikowani jako dzieciarnia czy analfabeci. Kiedyś panny z forum gazety jak nas obmawiały, to zauważyły że może nie jesteśmy dzieciakami, bo nie ma błędów - i tą drogą podążamy. Przełącz klawę na PL i powinno działać.

 

@Panther Ok, napisać do Ciebie i przeczytać nam nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sms jest ok. Najważniejsze pozwala zachować anonimowość, ale już nie bezkarność. Bo w razie ruszenia machiny można namierzyć takiego delikwenta. Chyba, że skorzysta z karty zarejestrowanej na kogoś innego, ale to równie dobrze może skorzystać z czyjegoś konta (wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać).

 

Przelew byłby ok, gdyby np. rejestrować się wstępnie i otrzymywać token. Opłata byłaby na token. To po to, że jeśli ktoś się dorwie do naszego konta, nie wiedział gdzie się udzielamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co mają argument, że trolle nie wydaliby hajsu przy rejestracji forum, bo nie chcą wspierać twórczości Marka: pamiętajcie, że cel uświęca środki.

Trzy miesiące temu zbanowany dziś użytkownik @MichaelLevitt miał obok avatara informację, że wpłacił 6 zł darowizny. Jak skończył - niektórzy wiedzą, ale przypomnę. Chciał wzbudzić sensację historyjką o wpierdolu za przespanie się z dwoma dziewczynami kumpli jednej nocy. Scenariusz wyjęty rodem z filmów SF, dużo by opowiadać, znudzeni znajdą omawiany temat w oka mgnieniu. Gość został wyrzucony z forum i zaczął "obrabiać dupę" w komentarzach filmów nieprzychylnych naszej społeczności. 

Edytowane przez koksownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dopiero trafiłem na ten temat i doczytałem do końca, więc go trochę odświeżę.

W tej chwili opowiedział bym się najbardziej za pomysłem brata @Bonzo oczywiście są i tam pewne minusy, które już inni zauważyli, ale idea dobra.

 

A teraz dodam coś od siebie.

Moim zdaniem weryfikacja konta przez sms to niezbyt dobry pomysł. Posłużę się moim przykładem - mieszkam za granicą i nie posiadam polskiego numeru telefonu, co automatycznie dyskwalifikuje mnie z możliwości wstąpienia na takie forum. Nie raz musiałem podarować sobie rejestrację na stronach z weryfikacją przez sms, właśnie z powyższego powodu. O te parę złotych wogóle tu nie chodzi.

Z tego co wiem to jest na forum parę osób z zagranicy, a w przyszłości zapewne przybędą nowe (jak ja). Więc to utrudni im tylko wstęp, albo takie osoby poprostu zaniechają rejestracji z braku możliwości. 

Uważam też - jak bracia wcześniej - że dobrym pomysłem byłby odpłatny dostęp do "pewnych" działów,  jak starszyzna na przykład. Lub obok avatara, po wpłacie pewnej sumy wyświetlenie znaczmika - osoba sprawdzona, lub pewniak, swój chłop, coś w tym stylu. To mogło by też oszczędzić czasu moderacji w sprawdzaniu takich postów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wojkr napisał:

Powierzamy swoje dane i często o tym nie wiemy ....

Dokładnie. Wydzwaniają do mnie firmy z pokazami na garnki , pościel  co nigdy na takim przedstawieniu nie byłem. A gdy się pytam skąd mają numer to mówią '' w bazie była''. Kupiłem drugą kartę sim to wydzwaniają do mnie  osoby co pytają się o konkretnego gostka i mówią że jest im winny kase , nawet z cyfrowego polsatu do mnie dzwonią i się pytają o gostka jak wytłumaczyłem sprawę o co biega to przestali. Czyli dostałem kartę po jakiś dłużniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiecie pewnych rzeczy.

 

Jest włam na stronę, wyciek danych z bazy, kilka złośliwych osób, którym nie podobały się Wasze wypowiedzi i macie przesrane.

Jak ktoś zajmuje jakieś wyższe stanowisko, to wystarczy kilka kłamliwych donosów i zanim wytłumaczycie sytuację i znajdziecie tych gnojków, to i tak już macie trochę nasrane.

 

 

Choćby przykład z Subiektywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze duzo latwiej jest chyba usunac konto takiego hejtera niz bawic sie w ksiegowosc. Przeciez wystarczy zglosic, ze uzytkownik taki i taki jest trollem czy hejterem i juz, konto usuniete, mozna tez zapisac jego adres IP na czarnej liscie i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.