Skocz do zawartości

Poradnik dobrej żony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci.

 

Poniżej przedstawiam krótki poradnik z 1955 roku, dla idealnych żon.

Myślę, że w obecnych czasach przydałby się jak jeszcze nigdy wcześniej.

 

 

1. Przygotuj obiad. Nawet wcześniejszego wieczoru go zaplanuj, tak by mieć pewność, że będzie gotowy na czas na powrót męża.

W ten sposób pokazujesz, że myślisz o nim i troszczysz się o jego potrzeby. Większość mężczyzn, wracając po pracy jest głodna więc perspektywa smacznego posiłku staje się tym samym ważną częścią ciepłego powitania.

 

2. Przygotuj się na przywitanie męża. Odpocznij przez kwadrans, by być odświeżona na jego przyjście. Popraw makijaż, zawiąż wstążkę we włosach i wyglądaj rześko. Pamiętaj, że twój mąż spędził dzień w pracy, przebywając wśród wielu zmęczonych twarzy.

 

3. Bądź radosna i interesująca. Po nudnym dniu pracy mąż może potrzebować czegoś na poprawę humoru, a twoim obowiązkiem jest podnieść go na duchu.

 

4. Posprzątaj i pościeraj kurze - przed powrotem męża jeszcze raz ogarnij wzrokiem całe mieszkanie.

 

5. W chłodniejsze miesiące rozpal ogień w kominku, by mężczyzna mógł przy nim odpocząć. Zapewnienie mężowi idealnego, uporządkowanego miejsca wypoczynku, przyniesie również tobie olbrzymią satysfakcje.

 

6. Ogranicz hałas. Wyłącz pralkę, suszarkę, odkurzacz. Poproś dzieci, by zachowywały się ciszej, kiedy tato wraca zmęczony po pracy.

 

7. Powitaj męża ze szczerym uśmiechem, by widział, jaka jesteś szczęśliwa na jego powrót.

 

8. Słuchaj go. Nawet jeśli masz mnóstwo spraw do przekazania, kiedy mąż wraca z pracy, to nie jest dobry moment na dzielenie się z nim swoimi problemami. Niech mężczyzna mówi pierwszy - wiadomo, że jego tematy są ważniejsze niż twoje.

 

9. Nigdy nie narzekaj, gdy mąż wraca z pracy. Także nie krytykuj, kiedy spóźni się na obiad lub całą noc spędzi poza domem. Weź pod uwagę jego pełną napięć pracę.

 

10. Troszcz się o wygodę męża. Niech siądzie wygodnie w fotelu lub położy się na chwilę w sypialni. Popraw poduszki. Zaproponuj, że zdejmiesz mu buty. Miej przygotowane dla niego ciepłe i zimne napoje. Mów miłym, spokojnym głosem.

 

11. Nie podważaj opinii męża. Nie dopytuj się też o motywy jego postępowania. Pamiętaj -mężczyzna jest panem domu. Nie możesz wątpić w jego decyzje.

12. Dobra żona zna swoje miejsce!

 

"The Good Wife,s Guide"

 

Obowiązkowo wprowadzić w programie nauczania.

:D

 

 

  • Like 17
  • Dzięki 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Quo Vadis? napisał:

pojęcia się wykrzywiły przez tak krótki okres czasu. 

Już w 1955 roku musieli pisać poradnik jak być dobrą żoną. Wcześniej kobiety takich rzeczy uczyły się w domu od matek, babć itp. więc już 1955 coś uległo pogorszeniu. Dodatkowo były to czasy po 2 wojnie światowej. Niedługo potem nastąpiła 2 fala feminizmu.

 

Ja bym dodał jeszcze 13. Dbaj o zaspokojenie seksualne swojego męża. Dzięki temu będzie bardziej zrelaksowany.

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MoszeKortuxy napisał:

Już w 1955 roku musieli pisać poradnik jak być dobrą żoną. Wcześniej kobiety takich rzeczy uczyły się w domu od matek, babć itp. więc już 1955 coś uległo pogorszeniu. Dodatkowo były to czasy po 2 wojnie światowej. Niedługo potem nastąpiła 2 fala feminizmu.

 

Ja bym dodał jeszcze 13. Dbaj o zaspokojenie seksualne swojego męża. Dzięki temu będzie bardziej zrelaksowany.

leciało to jakoś tak "Męża z domu wypuszczaj z pełnym żołądkiem i pustymi jajami - nigdy odwrotnie" :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MoszeKortuxy napisał:

Wcześniej kobiety takich rzeczy uczyły się w domu od matek, babć itp. więc już 1955 coś uległo pogorszeniu.

No to myślę, że można spokojnie założyć, że na przestrzeni ok. 100 lat to się znacznie pogorszyło ;) 

Powiedzmy w okresie 1918-2018 (wkrótce) ;) I pojęcie żona z kobiety, która chociaż starała się coś wnieść do małżeństwa stała się synonimem kleszcza, który wysysa wszystko z żywiciela. Idąc dalej i widząc, że z czasem te zachowania przybierają na silę niczym kula śniegowa to mamy prawo się obawiać, że wkrótce coś dosłownie mówiąc: jebnie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak między nami... powiem wam, słyszałem, że w himalajskich szkołach małe dziewczynki uczą na pamięć tego poradnika - jest to takie ichniejsze 12 przykazań i mało tego! Jak dorosną to nawet go przestrzegają, nie wiem jak wy ale ja tam jadę po żonę :P 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czarls napisał:

Tak między nami... powiem wam, słyszałem, że w himalajskich szkołach małe dziewczynki uczą na pamięć tego poradnika - jest to takie ichniejsze 12 przykazań i mało tego! Jak dorosną to nawet go przestrzegają, nie wiem jak wy ale ja tam jadę po żonę :P 

Przywieź parę sztuk - w końcu deficytowy towar :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krugerrand napisał:

stały się nowoczesnymi i niezależnymi

ha ha to już się dzieje od jakiegoś czasu kolego, większość związków moich znajomych się z tego powodu rozpadła, muszę się realizować muszę być niezależna ( przypuszczalne tłumaczenie, misiu skończyłeś się już dla mnie, nie masz już dla mnie nic do zaoferowania, chce korzystać z nieograniczonej ilości penisów które latają przy mnie puki jestem ładna a co będzie później , a która baba myśli co będzie za rok dwa trzy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.12.2017 o 12:42, Pozytywny napisał:

Witam Braci.

 

Poniżej przedstawiam krótki poradnik z 1955 roku, dla idealnych żon.

Myślę, że w obecnych czasach przydałby się jak jeszcze nigdy wcześniej.

 

 

1. Przygotuj obiad. Nawet wcześniejszego wieczoru go zaplanuj, tak by mieć pewność, że będzie gotowy na czas na powrót męża.

W ten sposób pokazujesz, że myślisz o nim i troszczysz się o jego potrzeby. Większość mężczyzn, wracając po pracy jest głodna więc perspektywa smacznego posiłku staje się tym samym ważną częścią ciepłego powitania.

 

2. Przygotuj się na przywitanie męża. Odpocznij przez kwadrans, by być odświeżona na jego przyjście. Popraw makijaż, zawiąż wstążkę we włosach i wyglądaj rześko. Pamiętaj, że twój mąż spędził dzień w pracy, przebywając wśród wielu zmęczonych twarzy.

 

3. Bądź radosna i interesująca. Po nudnym dniu pracy mąż może potrzebować czegoś na poprawę humoru, a twoim obowiązkiem jest podnieść go na duchu.

 

4. Posprzątaj i pościeraj kurze - przed powrotem męża jeszcze raz ogarnij wzrokiem całe mieszkanie.

 

5. W chłodniejsze miesiące rozpal ogień w kominku, by mężczyzna mógł przy nim odpocząć. Zapewnienie mężowi idealnego, uporządkowanego miejsca wypoczynku, przyniesie również tobie olbrzymią satysfakcje.

 

6. Ogranicz hałas. Wyłącz pralkę, suszarkę, odkurzacz. Poproś dzieci, by zachowywały się ciszej, kiedy tato wraca zmęczony po pracy.

 

7. Powitaj męża ze szczerym uśmiechem, by widział, jaka jesteś szczęśliwa na jego powrót.

 

8. Słuchaj go. Nawet jeśli masz mnóstwo spraw do przekazania, kiedy mąż wraca z pracy, to nie jest dobry moment na dzielenie się z nim swoimi problemami. Niech mężczyzna mówi pierwszy - wiadomo, że jego tematy są ważniejsze niż twoje.

 

9. Nigdy nie narzekaj, gdy mąż wraca z pracy. Także nie krytykuj, kiedy spóźni się na obiad lub całą noc spędzi poza domem. Weź pod uwagę jego pełną napięć pracę.

 

10. Troszcz się o wygodę męża. Niech siądzie wygodnie w fotelu lub położy się na chwilę w sypialni. Popraw poduszki. Zaproponuj, że zdejmiesz mu buty. Miej przygotowane dla niego ciepłe i zimne napoje. Mów miłym, spokojnym głosem.

 

11. Nie podważaj opinii męża. Nie dopytuj się też o motywy jego postępowania. Pamiętaj -mężczyzna jest panem domu. Nie możesz wątpić w jego decyzje.

12. Dobra żona zna swoje miejsce!

 

"The Good Wife,s Guide"

 

Obowiązkowo wprowadzić w programie nauczania.

:D

 

 

Mam wrażenie że zabrakło tu punktu najważniejszego

Nie pracuj i nie zarabiaj. 

Poradnik z USA, z czasów narodzin boomerów, gdy USA produkowało w USA, Europa i Azja były olbrzymimi rynkami zbytu, A normik robiacy normikową robote w przeciętnej fabryce mógł spokojnie zarobić na utrzymanie takiej żony i gromadki dzieci

W przełożeniu na Polskę 2022.

Punkt pierwszy: Znajdź męża z własnym mieszkaniem który zarabia te min.15 k na miesiąc i gustuje w tradycyjnym modelu rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Mam wrażenie że zabrakło tu punktu najważniejszego

Nie pracuj i nie zarabiaj. 

Poradnik z USA, z czasów narodzin boomerów, gdy USA produkowało w USA, Europa i Azja były olbrzymimi rynkami zbytu, A normik robiacy normikową robote w przeciętnej fabryce mógł spokojnie zarobić na utrzymanie takiej żony i gromadki dzieci

W przełożeniu na Polskę 2022.

Punkt pierwszy: Znajdź męża z własnym mieszkaniem który zarabia te min.15 k na miesiąc i gustuje w tradycyjnym modelu rodziny.

 

Podobnie było w PRLu, sporą część kobiet zajmowała się dziećmi i choć socjalistyczna ideologia propagowała hasło: "kobiety na traktory", to często panie pracowały tylko do momentu urodzenia dziecka.

Dziś w PL mamy raczej model w którym pracują 2 osoby, inaczej trudno utrzymać rodzinę na więcej niż miernym poziomie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.