Skocz do zawartości

Wynajem pokoju/mieszkania porady


marios27

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie bracia. Szczęśliwego Nowego Roku życzę wam wszystkim.

Problem jest taki że mam dość mieszkania u rodziców. Kiedyś wynajmowałem z kimś mieszkanie i było git ale niestety sytuacja zawodowa spowodowała że musiałem wrócić. Czasem jest wporzo a czasem po prostu nie da się wytrzymać. Teksty - to mój dom i masz się dostosować to tylko najlżejsze słowa które słyszę od ojca. Mam dość i chce raz na zawsze się wyprowadzić. Pracuje, zarabiam i chce wynająć pokój lub mieszkanie tylko za pierwszym razem kumpel wszystko załatwił, powiedział itd a teraz będę zdany sam na siebie. Moje pytanie kieruje do was - na co uważać, jakie papiery potrzebne i co w razie czego sprawdzać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze upewnić się z kim tak na prawdę podpisujemy umowę,coraz więcej agencji wynajmujących mieszkania przed finalizacją (a czasami nawet w trakcie finalizowania)umowy stara się podszywać pod osobę prywatną,prócz tego,że mieszkanie po zakończeniu okresu wynajmu będzie dokładniej,niż normalnie sprawdzane w poszukiwaniu usterek,które miałyby uniemożliwić odzyskanie należnej kaucji,bądź mogą oskarżyć o już wcześniej zniszczone elementy wyposażenia pokoju/mieszkania.
Kolejny ważny aspekt to okres wypowiedzenia umowy,niektórzy najemcy,ustalają ten okres nawet na rok,co nie jest fajne.
Zrobienie dokumentacji wnętrza foto/wideo,aby nie spotkać się z roszczeniami,za poobijane biurko,bądź inną pierdołę,to jest chyba jedna z ważniejszych kwestii.
Poświadczenie odbioru kaucji(też ważna sprawa),niczego na gębę z nieznajomą osobą nie ustalałbym,jeżeli chodziłoby o moje pieniądze...
Pozostaje mi na koniec życzyć co najmniej znośnych sąsiadów i współlokatorów,bo tych ostatnio więcej jebniętych niż zabitych po wojnie :lol:
PS.Na pewno o czymś zapomniałem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marios27 -  Jeśli jest to mieszkanie z bojlerem na ciepłą wodę, to sprawdź czy działa sprawnie by nie było potem cudowania by się odpalił i nagrzał wodę. Część mieszkań ma wadliwe bojlery, które losowo się włączają i potrafi to wkurwić.  Bojler powinien od razu odpalać po odkręceniu wody. Sprawdź też jak woda cieknie w kranach czy nie leci ciurkiem bo to ważne przy pralkach i zmywarkach by sprawnie chodziły. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wynająć mieszkanie , oto kilka ważnych aspektów jakie weź pod uwagę, będę pisał od najważniejszych:

- musisz się dobrze czuć w tym mieszkaniu

-nie wynajmuj przez agencje, szukaj po prywatnych ogłoszeniach ( po co placic komus prowizje? )

własciciel musi być normalny - inaczej może być upierdliwy

- lokalizacja (w zaleznosci co dla kogo jest ważne)

- standard mieszkania, nie pakuj się w sytuacje typu " no wiem Pan, narazie jest syf, ale my to ogarniemy"

Jak przychodzisz oglądać mieszkanie to ma być na błysk - wchodzisz i mieszkasz

- cena - przeważnie da sie zbić, tutaj dużym argumentem z Twojej strony może być czas wynajmu im dluzszy tym bardziej chetni do zjechania z ceny

- wszystko spisane w umowie, lacznie z wyposazeniem domu/mieszkania

-wszelkie usterki zglaszaj od razu

- WAŻNE!! nie baw się w zadnie podpisywanie umów z elektrownią i zapytaj czy taka umowe zawarl wlasciciel a nie poprzedni wynjamujacy. Kumpel kiedys mial sytuacje , ze umowa byla na poprzedniego lokatora , który przestał płacić za prąd. Elektrownia go odłączyła:D

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.