Skocz do zawartości

Problem z rozpoczęciem walki o lepszy wygląd.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja Wam powiem z własnego doświadczenia, najprostsza dieta na świecie, która nie wymaga zbyt wiele. 

Wywalasz słodkie napoje, chleb zmieniasz na razowy, wypierniczasz podjadanie między posiłkami, jesz lekka kolacje. Śniadanie i obiad jesz czo chcesz, ale trochę odejmujesz. Np. Jesz  8 ziemniaków na obiad, zjedz 7. Możesz się zaopatrzyć w wafle ryżowe jak cie głód będzie męczył i tym się zapytać. I tyle. Sprawdziłem na sobie i daje to efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia na siłowni mogę powiedzieć tak. Nie problemem jest możliwa niska samoocena względem wyglądu siebie samego, czyli osoby, która pierwszy raz pojawia się tam, względem już mocarnego zawodnika, który jakiś czas na siłce spędził. 

 

To czy zmienisz siebie, zależy od:
- czas: bo niestety zadowalających efektów nie zobaczysz za dzień, miesiąc, a nawet i pewnie rok ćwiczeń.
- wiedza: bezmyślne machanie sprzętem nic nie pomoże. Ćwiczenia wielostawowe i progresja siłowa. 
- serce: Bo jak raz najdzie cię zwątpienie w ten wysiłek a co gorsza zrezygnujesz po krótkim okresie, to już lepiej odpuść teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PewnySiebie napisał:

Dobrze że chłopak chce coś zrobić , a Ty go demotywujesz .

Ja mu tego nie mogę zrobić. Tylko on sam może to zrobić.

Bez Twojego przyzwolenia nikt nie może sprawić, żebyś poczuł się gorszy.

Nie ma znaczenia co dzieje się na zewnątrz, ale jak Ty na to reagujesz.

Np. ktoś na Ciebie bluzga. Jedna osoba reaguje złością, jest reaktywna, staje się agresywna. Druga osobą z kolei, wie, że szkoda strzępić ryja, szkoda energii i czasu, bo odwetem nic nie ździalasz, ropą ognią nie ugasisz, więc odpuszcza i nic sobie  tego nie robi. I w czym tkwi problem ? W tym człowieku, czy Twojej reakcji na to ? :) Ktoś stoi w korku 0,5 godziny i sobie puszcza muzykę, relaksuje się, a drugi drze mordę, jest wściekly, że stoi w korku. Gdzie tkwi problem ? W korku czy w reakcji na korek ? Nawet śmierć jakiejś osoby. Są kultury w którym za zmarłymi sie nie płaczę, robi się huczne imprezy, cieszą się że idzie do lepszego świata - programowanie społeczne, kulturowe, religijne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum Darek lat 32) czytam twoj post i mysle ze jesli jeszcze nie zaczoles to sprobuj malymi kroczkami walnij na sciane wielkimi napisami plan na" super miesnie" lub inaczej jak lubisz ale musi byc logiczny i mocny rospisz sobie cwiczenia tylko nie zaduzo np. Pierwszy tyczien na caly dzien np.3 serie po 5 pompek 3 serie po 5 podciagnie lub po 3 podciagniecia i po dwa cwiczenia na nogi po miedzy seriami rob brzuszki bez odpoczynku znajdz motywujaca piosenke i odchaczaj na scianie wszystko co zrobiles nikomu nie mow o tym trzymaj to jako sekret najwazniejsze robic to jak najszybciej  ny sie spocic ogladaj ludzi ktorzy osiagneli sukces bo nastawia cie pozytywnie odpoczywaj w niedziele ( tz. Jeden dzien ) zostaw na odpoczynek w ten dzien lenuchuj a i bardzo wazne czytaj ten plan codziennie patrz na niego i pamietaj ten plan to twoj wstep na dole wpisz nie robiac tego nic nie osiagniesz 

Napisz jak ci sie podobalo 

Ja tak zaczolem zbierac na biznes i po 1 roku juz go otwozylem a przez 10 poprzednich tylko myslalem i planowalem ( bo nie mnialem planu) trzymam kciuki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.