Skocz do zawartości

Ostrzeżenie dla kanału, zrobili mnie jak dziecko.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie, wczoraj przerwano mi wieczorny stream i okazało się że to nie wina internetu, a ostrzeżenie od youtube. Za trzecim kasują konto z całą zawartością.

 

Dałem się zrobić jak małe dziecko. Niby wiedziałem że mam wrogów którzy ciągle kombinują jak mi zaszkodzić, niby wiedziałem że ktoś youtuberowi pokaże np. tyłek, i już są dla niego problemy... a jednak zareagowałem na prośby ludzi o widoczny na strimie czat, i nie skojarzyłem jak łatwo można mnie w tym momencie "upupić". 

 

No i wczoraj dzięki pomocy @venom pojawił się widoczny czat z donejtami, dźwiękami, wszystko elegancko. Wszystko ładnie śmigało, ludzie zadowoleni, aż nagle pojawiły się nowo założone konta, piszące treści antysemickie - pewnie i inne, ale nie zawsze patrzę na czat, jak z kimś rozmawiam to się koncentruję na rozmowie. Skasowałem natychmiast co było nie tak, @MoszeKortuxy także szybko działał - ale to bez znaczenia, ponieważ ta skasowana treść stała się częścią filmu.

 

Napisałem odwołanie - nie zgodzili się. Ostrzeżenie trzymają trzy miesiące.

 

W związku z tym mam kilka ponurych przemyśleń. Jest tylko kwestią czasu, kiedy Sławkowi donosami załatwią mi drugie ostrzeżenie, i to już będzie koniec kanału - oni teraz gdy poczuli krew, już nie odpuszczą. W związku z tym myślę, że na trzy miesiące, do czasu zaniku ostrzeżenia, nic nie wrzucać na youtube, a zacząć nagrywać na vimeo i może na twitchu?

 

Za trzy miesiące wrócić na youtube - wszystko po to, by  nie dawać żadnej możliwości udupienia kanału. Szkoda że dwa lata takiej harówki pójdzie na marne.

 

No ale nic, to moja wina. Jakim cudem się nie kapnąłem, że "stratedzy" sobie taki sposób wymyślili? Ale teraz wszystko się nam zgadza - ostatni tydzień to sporo próśb o widoczny czat, ten się zaczyna i od razu jazda z zakazanymi treściami - screen i donos do youtube. W sumie w poniedziałek minęło ultimatum Sławka z eioby - kasuję wszystko o hejterach i o nim, a nie zacznie cyklu o mojej chorej przyjaciółce. No, to przynajmniej zrobił sobie dobrze, chociaż ten raz.

 

Macie dla mnie jakieś dobre rady? Ale nie piszcie żebym się nie przejmował i to olewał, bo haftnę.

 

 

  • Smutny 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Dobrym pomysłem byłoby nagrywanie, krótkich filmików z informacją o audycji na Vimeo + link przekierowujący dać poniżej. Co jak co masz 11 tysięcy subów i warto z tego skorzystać aby powiększyć swoją oglądalność na Vimeo ;) Streamy możesz natomiast robić na Twitchu lub Hitboxie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownego Wodza!

 

Vimeo to dobry pomysł na publikowanie audycji a live polecam robić na Twitchu, nikt się nie przysra do niczego! W tej kwestii Twitch jest lepszy od YouTube, tam za byle pierdnięcie od razu kasują film, dlatego Twitch jeżeli chodzi o streamy jest najlepszy a też coraz częściej ludzie tam publikują filmy jeżeli mają pewne uprzedzenia że może zostać zablokowany na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,

 

rób dokładnie tak jak napisałeś. Znikaj z utube na 3 miesiące. Ludzie poczekają. Szkoda twojej charówki aby stracić kanał i zawarość. Później wrócisz. Może w międzyczasie nagrywaj nagrania ale nie publikuj i dopiero za 3 miesiące?

 

Czy na vimeo cię nie zaatakują też? Może zniknąc z eteru na 3 miesiące w ogoóle i pozostac tylko na forum?

Sprawa jest chyba poważna więc ignoruj tych co piszą żebys się nie przejmował.

 

Może w ogóle wrócić do korzeni forum (jeśli sie nie mylę) samorozwój/męskie sprawy/sprawy damsko męskie i omijac tematy polityczne/teorie spiskowe i religijne?

Dla mnie (i myślę dla wiekszosci) chodzi zawsze o samorozwój/męskie sprawy/sprawy damsko męskie. Resztę raczej pomijam bo mam swoje zdanie/preferencje i nie po to wchodzę na forum i słucham audycji.

 

Zaufaj mi, piszę to z perspektywy dlugiego pobytu kraju, w którym ta poprawność polityczna sięgnęła juz zenitu więc wiem jak to w PL może za jakis czas wyglądać.

Utube to wielka platforma i wg mnie byłaby to wielka porażka stracić tam kanal i wielką rzeszę odbiorców.

To tak jakbyś miał mieć malutkie fajne forum ale w jakimś ukrytym miejscu w internecie do którego nikt nie zagląda.

 

Czasami lepiej przegrać bitwę a wygrać wojne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym  wyhamował z ilością live'ów do jednego w miesiącu. Dodatkowo ograniczyć przekleństwa ,filtrować treść czatu itd. Wszystko oczywiście na vimeo dodatkowo. Plus tak jak kolega @MoszeKortuxy napisał, dodać wzmiankę ,że na vimeo też jesteś.

 

Niestety YT jest bardzo lewacki, i tępi przekazy ukazujące prawdę jak ktoś im podpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, trochę się chyba przyczyniłem do tego bo pomagałem wam się z Kamilem skontaktować. Ale moim celem nie było nic co miało by zagrozić streamowi albo forum. Prawdę mówiąc, stream i chat który staje się częścią filmu to raczej nie problemu. Oni tu szukali dziury w całym, chcieli się do czegoś przyczepić. Ja nie obserwowałem chata bo miałem włączone w tle. Takie oskarżenie można przypisać każdemu kanałowi. Można przecież wejść i pisać takie bzdury na każdym kanale i po miesiącu by już nie było komu robić live bo każdy twórca w Polsce miałby pozamiatane. Widoczny chat jest częścią bardzo wielu transmisji które nadają dłużej i więcej niż Ty.

 

Pisałem o tym już w chatboxie ale napiszę jeszcze raz: Pewnej telewizji internetowej zamknęli stream w trakcie nadawania w grudniu 2017 za to że znaleźli akurat jakimś przypadkiem zgłoszenie odnośnie filmu z marca 2017 na ich kanale. Łaska YouTube jak widać na pstrym koniu jeździ - czy jakoś tak to się mówi. Ja bym do ich oficjalnego ostrzeżenia nie przykładał tak dużej wagi. Smutne jest to że stream'ów nie będzie przez 3 miesiące, ale na pewno jakoś damy sobie radę.
Tak jak napisał Mosze Kortuxy, trzeba będzie na innych platformach. Ewentualnie Marku, może zrobić własnego stream'a - na własnej stronie (jak już się ogarniesz). Problemem jest jednak to że to są ogromne koszta bo chyba minimum 80 tyś złotych (tak przynajmniej szacowała to właśnie ta zablokowana telewizja pod siebie). Owszem, u nich na stream'ie jest czasem po parę tyś osób, zawsze jest z obrazem - co generuje większe koszta bo więcej danych jest do przesłania... Głupio mi trochę pisać o tym bo widzę że dotacji na forum niestety jest mało... Absolutnie nie chciałbym abyś wydawał jakieś dodatkowe pieniądze jeśli rozważał byś ten pomysł. Należało by zorganizować składkę na taki cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały A może najpierw warto porozmawiać/poradzić się jakiegoś innego , doświadczonego jutubera , który też dostawał bany za niewygodne treści? 

Np. Marcin Rola z kanału wrealu24.pl 

Nie ma tygodnia , żeby nie dostał bana a ciągle się jakoś tam utrzymuje na tym serwisie.

 

A z kolei , jak teraz skonsolidował by Pan całą swoją działalność tylko w jednym miejscu(np. Forum) to łatwiej będzie drugiej stronie skutecznie zaatakować.

Edytowane przez OldBernard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OldBernard napisał:

@Stulejman Wspaniały A może najpierw warto porozmawiać/poradzić się jakiegoś innego , doświadczonego jutubera , który też dostawał bany za niewygodne treści? 

Np. Marcin Rola z kanału wrealu24.pl 

Nie ma tygodnia , żeby nie dostał bana a ciągle się jakoś tam utrzymuje na tym serwisie.

wRealu24 podobno idzie na wojnę prawną z YouTube... Ich pozamiatali na koniec grudnia 2017. Też nie mają możliwości stream'ów na Youtube. Ale oni odpalili coś na własnych serwerach. Mimo to dostali chyba kolejne ostrzeżenie. Dlatego teraz usunęli wszystkie filmiki z YouTube.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kryzys spowodowany hejterami i "dziwną" polityką youtube pozwolić może na jeszcze większą popularność w kręgach poza  youtube i niestety spadek pierwotnego kanału Radio Samiec.
Dobrym krokiem wg. mnie byłoby oświadczenie o przeniesieniu działalności na inne platformy w związku z problemami,koniecznie z innego konta.

Jak to mówił JFK

Znalezione obrazy dla zapytania Kryzys w składa się z dwóch słów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, doler napisał:

Ja bym  wyhamował z ilością live'ów do jednego w miesiącu. Dodatkowo ograniczyć przekleństwa ,filtrować treść czatu itd. Wszystko oczywiście na vimeo dodatkowo. Plus tak jak kolega @MoszeKortuxy napisał, dodać wzmiankę ,że na vimeo też jesteś.

 

Chyba nie zrozumiałeś co się stało. Nie mam możliwości strimować przez trzy miesiące - oraz filtracja czatu nic nie daje, bo co ktoś napisze a my usuniemy, jest już powodem do ostrzeżenia.

 

@TheFlorator Na forum nic mi nie zrobią bez nakazu sądowego, tu panują tylko nasze zasady, tu nie trzeba się aż tak pilnować.

 

@MoszeKortuxy To dobry pomysł, na yt dawać tylko zajawki z linkiem do vimeo albo twitcha.

 

@incognito To tylko i wyłącznie moja wina, powinienem się kapnąć że mnie prowadzą w pułapkę i to wykorzystają. Za błędy się płaci. Można strimować na vimeo, mam opłacone na rok, własne strimy są za drogie - wczoraj zarobiłem 50zł minus podatek, to 40zł zarobku za kilka godzin rozmów z ludźmi, poprzednie strimy nie zarabiałem nic. Czyli realnie mówiąc, do pomocy ludziom dokładam własny czas, energię i w sumie pieniądze.

 

Czyli wracam do dawnych czasów :>

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mieć 2 kanały YT i jak na jednym się dostanie bana/ostrzeżenie to działać na drugim aż do odroczenia. I tak na zmianę w kółko. 

Ogłosić na obecnym kanale , że wszyscy co chcą być na bierząco niech zasubskrybują również ten drugi kanał.

Edytowane przez OldBernard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Czyli wracam do dawnych czasów :>

Jeśli moje zdanie ma jakikolwiek znaczenie tutaj.

Wg mnie NIE MA SENSU współpracować dalej z YOU TUBE.
Panowie no bądźmy szczerzy.
Wg mnie każdy zbanowany na czacie pewnie od razu w ramach zemsty klika zgłoś czat czy tam zgłoś do administracji.
Pewnie wielu tak robi. Wielu szkodzi Tobie panie Marku.

Więc olać te strimy.
My słuchacze RS i tak będziemy słuchać audycji.

A jeśli nie ma kasy ze strimów a tylko tracisz czas to po co to robić?

Fani są i będą nadal.
 

Niech Pan poświęca swoje siły i zasoby na coś nowego.

Skoro You Tube takie jest jakie jest to nic Pan z tym nie zrobi.

Moja ocena tego jest taka.

Zaprzestać strimowania bo to już drugie ostrzeżenie za strima chyba z tego co pamiętam.

Tak więc strim jest problemem a nie audycje.

Tak więc Panie Marku niech pan zezygnuje ze strimów i nagrywa dalej audycje.

Bo co z tego, że za 3 miesiące znowu będą strimy i kolejne ostrzeżenie i BAN :(
 

Nagrywać tylko audycje i nie powinni zablokować panu konta na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OldBernard napisał:

Albo mieć 2 kanały YT i jak na jednym się dostanie bana/ostrzeżenie to działać na drugim aż do odroczenia. I tak na zmianę w kółko. 

Ogłosić na obecnym kanale , że wszyscy co chcą być na bierząco niech zasubskrybują również ten drugi kanał.

Troszkę słaby pomysł. To tylko kwestia 6 ostrzeżeń zamiast 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Nie myślałeś może o tym, aby całą zawartość swojego kanału na yt również przenieść na Vimeo? Filmów jest w sumie kilkaset i np. dla mnie jako słuchacza szkoda byłoby w takim wypadku stracić całe archiwum, a przecież pojawiają się cały czas nowi słuchacze, którzy też byliby pewnie zainteresowani starszymi nagraniami, gdzie już pewne kwestie poruszałeś.

@OldBernard To nie jest dobry pomysł. Znam pewne kanały, które w ten sposób funkcjonowały i niestety już ich tam nie ma 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Wczoraj ludzie wpłacali bardziej chętnie bo widzieli cel donejtów oraz te donejty wyświetlały się na ekranie. Chciałbym powiedzieć, że pokazywanie czatu w oknie streama to może być zły pomysł. Ludzie tam często trollują. Wystarczy, że ktoś zatrzyma stream w momencie za nim usuniemy trolla oraz zgłosi do Youtube o "nieodpowiednie treści" i przez to mogą być problemy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nawet jak ktoś zrobi zrzut ekranu z chatu którego nie widać w oknie to mogą jego zgłoszenie potraktować poważnie. Moim zdaniem chat sam w sobie może być problemem a nie jego widoczność w oknie transmisji.

Mosze Kortuxy, a czy jest tam jakaś opcja żeby każdy wpis na chacie trzeba było przeczytać i zaakceptować do wyświetlenia? Wtedy wiadomo było by co się dzieje zanim coś się pojawi na wizji. Wiadomo, dużo więcej roboty. Trzeba by było pewnie z 3-4 modów na stream'a brać.

Edytowane przez incognito
literówki poprawione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru,

 

wiem, że łatwo gadać i wiem, że masz więcej zmartwień na głowie niż forum ale się nie poddawaj.

Na pewno wybrniesz z tej sytuacji. Chłopaki na pewno jakies porady tobie dadzą jeszcze. Nie jesteś sam.

 

Myśl strategicznie, wiesz przecież, że to forum wypłynie w końcu na głęboką wodę i czasami trzeba będzie "po środkach do celu" i iść na pewne kompromisy...czy sie tego chce czy nie.

Poza tym tak jak wspomniałeś, tlumaczenie na inne języki twoich książek. Nie ograniczaj myślenia do PL bo takie ruchy/tematy istnieją w innych krajach.

 

Jeśli masz ochotę, mógłbym z toba przy okazji porozmawiać odnośnie tlumaczenia Kobietopedii na j ang.

 

Pozdrawiam

 

P.S mały donate poszedł na nowy rok

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się w ogóle na tych internetowych platformach i strategiach ale napiszę moje wnioski jakie mnie naszły. Akurat streamów Marka ze względu na mój czas (jego brak) oraz inne jeszcze kwestie nie oglądam w przeciwieństwie do audycji, które słucham regularnie. Jednak wczoraj mając trochę wolnego puściłem sobie stream na chwilę i co? Dzwoni jakiś ktoś tam i ma pretensje do Marka o jakieś niesłuszne bany czy coś takiego i do @MoszeKortuxy, że niby on (ten co dzwoni) ma jakieś prawa odwołań. Jeszcze chciał aby Marek po streamie coś tam sprawdzał. Kurwa, śmiech na sali. Wchodzisz do obcego domu i żądasz zmiany praw tam panujących, chcesz ustalać swoje. Co za prostactwo i brak poszanowania innych. Co ktoś ten sam zrobił? Co dał od siebie?

 

Tylko wymagania i pretensje, i chuj wie co jeszcze. Wyłączyłem stream nie ze względu na Marka tylko na tych co tam dzwonią i marnują jego cenny czas. Teraz jeszcze czytam, że za kilkugodzinną chęć pomocy i przekazywanie wiedzy jest 40 zł.

 

Śmiech na sali. Tak to jest dać coś ludziom za darmo. Tak to jest mieć idee i chęć pomocy. Ludzie jak coś dostają za darmo to tylko jeszcze bardziej wymagają i wybrzydzają. Jak za coś płacą gruby ciężki hajs to szanują dopiero.

 

Nie wypowiadam się głębiej w tym temacie. To Marka sprawa, po prostu poirytował mnie ten telefon. Gratuluje Markowi elokwencji i cierpliwości oraz @MoszeKortuxy również.

 

.....gdyby do mnie ktoś podobny w tych okolicznościach zadzwonił z takim telefonem usłyszałby.... a weź Spie$#^!# dziadu.....

 

Edytowane przez SennaRot
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, OldBernard napisał:

Albo mieć 2 kanały YT i jak na jednym się dostanie bana/ostrzeżenie to działać na drugim aż do odroczenia. I tak na zmianę w kółko. 

Na takiej zasadzie działa min. Daniel Magical i Rafatus.

 

4 minuty temu, incognito napisał:

Mosze Kortuxy, a czy jest tam jakaś opcja żeby każdy wpis na chacie trzeba było przeczytać i zaakceptować do wyświetlenia?

Nie widziałem takiej opcji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SennaRot No masz racje. Zapraszam do moich wypocin w temacie.  

 

Tak jak pisalem, szkoda energii i czasu na takich ludzi. Jak cos jest wartościowe to trzeba płacić i tyle. W końcu płacisz za CZYJĄŚ PRACĘ I CZAS. I jeszcze @MoszeKortuxy dostawal lekkie baty wczoraj od gawiedzi. Szkoda gadać.  No nic taka rola moderatora chyba niewdzięczna.

 

Ale wracając do tematu ja bym sie zaszył na 3 miesiące i za żadne Chiny nie rezygnował z utube mysląc długofalowo jesli forum i idea ma się dostać do mainstream'u. A w końcu sie dostanie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dużo ludzi ma do mnie żal, a nawet poprzysięga zemstę za to, że np. nie mogą się dodzwonić. Inni mają żal że Mosze ich za drwinki kasuje, sporo osób po miłej rozmowie ze mną chce dalej ze mną prywatnie już gadać o swoich problemach - a jak milczę, to lecą czasami wyzwiska, czasami słowa że ktoś się zawiódł i jestem oszustem itd.

 

I do tego muszę dopłacać, do vimeo dopłacić, transport filmów to minimum dwa tysiaki ale trwa to jakiś czas - no ale jakoś póki co jeszcze finansowo daję radę.

 

Niemniej zaczynam czuć do tego wszystkiego niechęć, ile można się kopać z koniec? Chciałem zrobić coś dobrego, ale widzę że to po prostu jest chyba niemożliwe do spełnienia. Takim trochę frajerem jestem, inni kasują gruby hajs, normalnie żyją, a ja ciągle walka, stresy, męczarnie, zemsty, hejterzy i nic z tego nie mam.

 

@TheFlorator dziękuję za dopłatę, przyda się.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały A jest możliwość zaakceptowania treści przez moderatora przed pojawieniem się wypowiedzi na czacie? Bardzo dużo roboty jednak.

Jeśli nie, zrezygnowałbym z czatu youtubowego, tylko zrobił strima ze sprzężonym czatem gdzieś indziej. W sensie strim na youtube a czat na innej platformie w czasie rzeczywistym. Tym samym można prowadzić dyskusję a nie będzie ona częścią strima na youtube i mogą ci skoczyć, sam filtrujesz i odpowiadasz na pytania z czata, na które chcesz odpowiedzieć, ale nie pojawiają się na filmiku. Proste i skuteczne. Tak myślę. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.