Skocz do zawartości

Ostrzeżenie dla kanału, zrobili mnie jak dziecko.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej zrobić drugie konto i tam nagrywać? W czasie ostrzeżenia można zmienić konto i tam robić streamy. Są kanały z drugimi kontami gdzie wrzucają filmy inne tematycznie od głównego kanału. Ostrzeżenie, jeżeli po jakimś tam czasie nie otrzymasz kolejnego, to zniknie całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Macie dla mnie jakieś dobre rady? Ale nie piszcie żebym się nie przejmował i to olewał, bo haftnę.

Mam radę, poszukaj cenzora czatu, taki dodatek do czatu na yt. Tam poustawiasz wrażliwe wyrazy i czego ma nie pokazywać, a nawet za co banować/wyrzucać z czata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Stulejman Wspaniały napisał:

Poszukaj, znajdź, pojedź... a dlaczego ktoś mi nie pomoże? Dlaczego ja muszę dla ludzi wszystko organizować? 

Marku, szczerze? Ja od serca polecam Ci Twitch. Wiesz dlaczego? Jest tam pakiet rozszerzeń StreamLabs > http://streamlabs.com/.

Jest bardzo łatwy do skonfigurowania, a zawiera:
- Ustawienie dotacji (Paypal, karta kredytowa itd.)
- Ustawienie wyglądu celu dotacji
- Ustawienie kiedy następny stream z możlwiością ustawienia banera z aktywnym odliczaniem do rozpoczęcia live. Czyli ustawiasz sobie 4 stycznia stream na 20 i zaczyna się odliczanie. Twoi widzowie, w tym Ja widzimy, że będziesz miał stream tego dnia, o tej godzinie co oznacza większą widownię jak koledzy napisali.
- Ustawienie podziękowań za dotację czyli jak ktoś wpłaci to wyświetli się podziękowanie.
- Ustawienie informacji, że ktoś dołączył do subskrybowania Twojego kanału.
- Ustawianie cenzury na czata więc trolle polecą z automatu.

Masa innych funkcji. W Twitchu w panelu kontrolnym masz też kartę ROZSZERZENIA. Tam jest sporo fajnych dodatków. W tym autocenzura.

Możesz też mieć płatne subskrypcje dla chętnych coś w stylu Patronite/Patreon. To takie miesięczne jakby dochody dla Ciebie o określonej kwocie od 1 użytkownika.

Jakbym był na Twoim miejscu, to bym wybrał Twitcha, a na YT Radio Samiec w OPISIE oraz filmie dawałbym info zachęcające do odwiedzenia kanału na Twitchu z datą kolejnego streamu ;). Wtedy YT może Cię cmoknąć w pompkę bo będziesz streamował na Twitchu, a ludzie na YT dostaną informację gdzie masz kanał, kiedy stream (dzięki dodatkowi, który wyżej Ci opisałem).

Na YT nie warto streamować bo znam tyle absurdalnych powodów bana kanału za streamowanie, że szkoda czasu i kanału, a w tym Twojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to ten drugi kanał zrobić. Nic nie bedzie lepsze od YT, bo tam jest najwiecej ludzi oraz sugerowanie treści podobnych, co może pomóc innym w dotarciu do kanału.  Przestrzegać zasad Na YouTube i po sprawie. Robić tak jak te patusy co streamują, czyli na co zbierasz, ile %, największe wpłaty, nie puszczać innych filmów i piosenek oraz w razie czego ograniczyć przekleństwa. Dla youtube jest ważne co pokazujesz, dlatego czatu nie wolno jak widzimy, bo znajdą się tacy jak teraz. 

Edytowane przez Qaikwow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Marek, dlaczego mówisz, że zarchiwizowanie filmików na yt to 2tys. złotych? Nie masz tych nagrań u siebie na dysku zanim wrzucisz na yt? Dodatkowo w każdej przeglądarce praktycznie są add-ons typu youtube video downloader, które prosto i gładko zgrywają filmik jaki chcesz. Czasochłonne ale darmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stulejman Wspaniały napisał:

... inni kasują gruby hajs, normalnie żyją, a ja ciągle walka, stresy, męczarnie, zemsty, hejterzy i nic z tego nie mam.

Byłaby to woda na młyn dla Twoich przeciwników ale może pora zmienić ten wolontariat który prowadzisz - wiem, że jesteś przeciwnikiem takiego rozwiązania (np. szybka reklama przed audycją) ale to Twoja ciężka praca - a Ty nie chcesz za nią wynagrodzenia. Szlachetne ale czym tym da się napełnić talerz (a i przecież Żaneta też chciałaby jakiś prezent od czasu do czasu ;)).

 

Jakbyś zarabiał na tym byłby hejt - nie zarabiasz też jest hejt. Z dwojga wolałbym to pierwsze.

Edytowane przez Normalny
dopisek i literówki
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Normalny napisał:

Jakbyś zarabiał na tym byłby hejt - nie zarabiasz też jest hejt. Z dwojga wolałbym to pierwsze.

Popieram.

Hejt będzie zawsze, i ciezko jest ustalić kiedy większy a kiedy mniejszy.

Nie ma takiego, ktory by wszystkim dogodził a sobie nie zaszkodził.

Zawsze będzie ktoś niezadowolony.

 

Zatem - brać kasę i hejt na klatę. To jest typowe zadanie z gatunku - "to rozwiazanie jest złe, ale wszystkie inne są jeszcze gorsze".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki człowiek na YouTube, który nagrywa po 2-3 audycje dzienne. Są to audycje poranne, popołudniowe oraz co tydzień omawia teorie spiskowe. Jego kanał jest wypełniony po brzegi reklamami a w filmiku umieszcza min 5 reklam. Dodatkowo na początku każdej audycji o tym wspomina aby wyłączyć adblocka i oglądać jego filmy w playliście, przez co mu oglądalność skoczy. I wiecie co? Ludzie robią to co mówi i piszą mu specjalne komentarze dla statystyk aby podbić widoczność kanału.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SennaRot napisał:

@Normalny ma rację. Hajs ma się zgadzać. Pieprzyc sentymenty i inne .... wiadomo jak kończą Ci, którzy porywają się na pomaganie innym za free i robienie innym dobrze.

No, widze, ze jednak  coraz wiecej osob zgadza sie z praktycznym, racjonalnym i realistycznym podejsciem do tematu . Moze Guru da sie przekonac powoli... zobaczymy

 

@MoszeKortuxy

 

Sluchaj, przepraszam ze post po poscie i brak znakow PL bo pisze z innego kompa. Prosze o brak bana lub scalenie postow.

Masz moze kontakt z Guru bezposrednio lub przez messengera to wez mu przekaz ponizsze?

 

Pisze powaznie, 

 

1. zaczynam sie obawiac ze nasz Guru jest powaznie wyczerpany psychicznie i wypalony wszystkim. A to dobrze nie wrozy na przyszlosc forum. On powinien wyjsc z internetu w 100% na tydzien i odpoczac od tego szamba jakos. Pisalem aby wzial sobie "urlop" i naladowal baterie. Ludzie chyba nie potrafia tego wyczuc ale facet jest wyczerpany a ma przeciez jeszcze swoje osobiste sprawy na glowie a nie tylko forum i streamy.

Moze zrobcie jakiegos posta o tym co jest potrzebne (oprocz pieniedzy, wiadomo) do utrzymania  forum i ludzie moze pomoga z pewnym rzeczami?

 

2. Nie jestem zadnym informatykiem ale do 15 stycznia moge zaproponowac swoja pomoc (2-3 h dziennie a moze wiecej) do czegokolwiek w czym moglbym mu pomoc. Sciaganie z utube filmow i zapisywanie na dysk lub cos w tym stylu? Moglbym to zapuszczac na noc.

 

3. Tlumaczenie Kobietopedii na angielski - temat do obgadania bezposrednio z Guru.

 

jak mozesz to przekaz powyzsze

pozdrawiam TF

 

Scalone - Mosze Kortuxy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Czuję się wywołany do tablicy, jako że po aprobacie Marka pracuję obecnie nad tłumaczeniem Stosunkowo Dobrego właśnie na język angielski. Trudno mi jednak to idzie pod względem czasowym, bo na stałe uczę w szkole i współpracuję z jednym biurem tłumaczeń. Właśnie dlatego, jeśli ktokolwiek z Was Bracia ma wykształcenie językowe właśnie z angola lub zna ten język na poziomie umożliwiającym tłumaczenie, chętnie podzielę się z Wami tą pracą. :) Założyłem już o tym oddzielny wątek kilka dobrych tygodni temu. :) Zgadzam się w pełni z przedmówcą i zachęcam do włączenia się w tłumaczenie, bo nie uzurpuję sobie prawa do bycia jego wyłącznym autorem (mi jednemu zajmie to miesiące). Skoro możemy metodą "wszystkie ręce na pokład" stworzyć dobry produkt, który da Markowi zysk dużo szybciej, to zgodnie z tym, co pisze @TheFlorator, powinniśmy to zrobić. W kupie siła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@El Cucuy  wszystko jest do dogadania ale oczywiscie mysle ze bezposrednio/posrednio z Guru bo to jego odziela i oczywiscie prawa autorskie i intelektualne.

Ne chce tu wchodzic w szczegoly ale jestem chetny do pomocy w czyms takim natomiast z gory wiem ze moim najwiekszym problemem bedzie czas i mowimy tu o miesiacach a moze i raczej na pewno wiecej niz rok. Ostatnio cos tlumaczylem i zobaczylem, ze straaasznie mi dlugo to zajmuje w praktycei. Poza tym nie chcialbym naobiecywac nie wiadomo czego a pozniej nie dotrzymywac slowa wiec wole byc ostrozny i byc realista.

 

Wg mnie musi to byc Kobietopedia jesli chodzi o zagraniczne rynki bo to sie lepiej sprzeda. Patrze z perspektywy rynku UK i zachodnich przynajmniej. A nawet moze okrojona wersja (ze streszczeniem o programowaniu religijnym) bo tu wiekszosc to niewiezacy i ich to nie dotyczy.

 

Co moge zaoferowac: Angielski biegly w mowie i pismie. Angielski niekoniecznie ksiazkowy iale zyciowy, zrozumialy i dla "zwyklych ludzi" i dla "niezwyklych". Zrozumialy zarowno dla jankesow z kraju Wuja Sama jak i Anglosaskich Lordow z wyzszych sfer. Znajomosc od 14 roku zycia i praktykowana nacodzien za granica od 13 lat. Kiedys tam zdany CAE.

 

W zasadzie to wolalbym wziac cos przetlumaczone i robic korekty zeby to mialo rece i nogi i bylo "uliczne, zyciowe" ale chyba tak latwo nie bedzie?

 

W kazdym razie zglaszam chec pomocy i szczegoly do obgadania na osobnosci.

 

pozdrawiam

TF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tego, co widzę, to pewnie, że się przydasz i to bardzo. :) Ja mam raczej styl wyniesiony żywcem z katedr uniwersyteckich, więc dobrze będzie, jak ktoś spojrzy na to z punktu widzenia tej "życiowości". Trzeba zapodać temat Markowi, szukać kolejnych rąk do pomocy i jechać z tematem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@El Cucuy  czy byl moze wczesniej gdzies temat na forum odnosnie tych tlumaczen? Jesli tak to podaj prosze. Pomaga tobie ktos jeszcze czy sam sobie radzisz?

Ile kosztowalo by przetlumaczenie czegos takiego (calej ksiazki) w PL. Dowiedz sie konkretnie w biurze tlumaczen i napisz mi prosze. Wez nawet ten stosunkowo dobry.

Tak prz okazji martwie sie o Guru, zastanow sie czy w ogole moznaby mu jakos pomoc z forum praktycznie bo widac ze nie ma juz silly (oby chwilowo).

 

 

@MoszeKortuxy, dilerze banow, zapodaj naszemu Guru powyzszy temat tlumaczenia przy okazji jak mozesz. Rozmawial w ogole ktokolwiek z nim dzis bo na prawde mam obawy o niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie tą całą klikę wysadził w kosmos. Te jutuby, fejsroki. W końcu ludzie się z buntują i będą szukać alternatyw, Jak w przypadku telewizji na rzecz jusruta.

Myślę że nagranie z "przekierowaniem" widzów byłoby dosyć dobrym obejściem. Wydaje mi się że jakby powstało coś co nie blokuje wolności słowa to srut by przegrał.

Można korzystać z innej platformy i po prostu ściągać publikę z innych miejsc, Taki mały protest/bunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator zgodnie z Twoją prośbą - link do tego wątku. Póki co niestety muszę sobie radzić sam, co przy moim obłożeniu pracą wygląda raz lepiej, a raz gorzej. Teraz zbliża się sesja egzaminacyjna w szkole, w której uczę, to wiesz - przygotować egzaminy pisemne dla ludzi, a potem ich wszystkich przeegzaminować podczas ustnych, także to zawsze trwa kilka dni, więc pewnie przede mną bardziej pracowity okres. Jeśli chodzi o konkretną wycenę tego tłumaczenia, to jutro, albo najdalej pojutrze. Znam stawki obowiązujące na rynku tłumaczeń, więc usiądę i to szczegółowo przeliczę. Jeśli chodzi o pomoc Markowi z forum, to ja się znam na tematach językowych, więc czuwanie nad poprawnością lingwistyczną mogę w całości wziąć na siebie. Wiem, że mam na tym polu do zaoferowania jakieś tam większe kompetencje, więc mogę to zrobić, aby dać coś od siebie, co ulży Markowi, nie ma problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@El Cucuy ok dzieki juz przeczytalem. Tak jak wczesniej pisalem do 15 stycznia jestem tymczasowo bezrobotny wiec moglbym poswiecic np na to pare godzin dziennie lub wiecej ale oczywiscie musialabyc szybka decyzja od zleceniodawcy/Guru takze bede czekal na wiadomosci od ciebie.

 

Pomoc dla Guru - wplac cos moze nawet pare groszy jak masz, zawsze sie przyda. Oczywiscie tlumaczenie to pomoc bezcenna wiec rozumiem to w 100%.

 

Czy na forum nie ma wiecej ludzi znajacych angielski na pozadnym poziomie??

 

pozdrawiam

TF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Teraz sobie też przypomniałem, że przecież już wykonałem też tłumaczenie nagrania synchronizującego fale mózgowe, którego Marek jest autorem: Modlitwa do najukochańszego przyjaciela Boga. Odezwę się niebawem też do Marka w tej sprawie, bo zysk z tego może być dla niego jeszcze szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@El Cucuy no widzisz to fajnie. Ale wg mnie nim sie wejdzie na rynki zachodnie trzeba sie spokojnie zastanowic jak to zrobic i wypromowac aby mialo to rece in nogi i odnioslo jak najwiekszy sukces. Chodzi o kogos z doswiadczeniem od reklamy, marketingu itp a co najwazniejsze z jakimis "konekcjami" w klimatach ksiazkowych, amazon, ksiegarnie, kindle, podcast etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.