Skocz do zawartości

Samcza hipokryzja czyli what the fuck Brohany?


HORACIOU5

Rekomendowane odpowiedzi

@Odlotowy 

Cytat

Rozumiem, że reszta aktywnych użytkowników, czynnie biorących udział w różnych dyskusjach tego nie robi? Tylko pisze posty za postami dla własnej przyjemności i rozrywki albo z nudy.

Chcesz mi powiedzieć, że się poświęcasz dla forum pisząc tutaj? Piszesz by mieć wsparcie, wiedzę i kolegów - i masz to w dobrej jakości ZA DARMO, ponieważ moderatorzy pilnują by nie było gnoju. Więc tak - piszesz dla własnego zysku i przyjemności, a nie dla poświęcenia, a Kortuxy także ma przyjemność wynikającą z bycia w naszej małej społeczności, ale też musi poświęcić swój czas i energię, moderuje czat, stara się by forum było bardziej znane. Doceniam Twój wkład w forum, ale nie porównuj swoich "poświęceń" do Kortuxego - bo on dał od siebie znacznie więcej.

 

Co do drwinek z Kortuxego, z jego tematu o pakcie, to może ja wezmę kilka Twoich "perełek" i się pośmiejemy? znalazłaby się niejedna okazja do beki z Ciebie. Tylko że ja tak nie zrobię - i Ty tak nie rób, bo moderator pilnuje byś miał miłe, cieplutkie miejsce do rozmów z kolegami, i jeśli nie jesteś mu wdzięczny, to przynajmniej okaż szacunek. Nie będę więcej tolerował szyderstw z moderacji.

 

Cytat

Chciałbym zaznaczyć, że zgodzę się w pełni z tym, że moderator jest od pilnowania porządku na Forum oraz także od spraw technicznych na Forum i chyba pora aby się tym zajął - chwilami ma się jednak wrażenie, że oprócz tego zajmuje się również marketingiem.

Moderatorzy i ja zajmujemy się tym - ja ok. 15, 16h na dobę, żebyś mógł "poświęcać się heroicznie" pisząc o swoich sprawach z ludźmi. Dodam jeszcze że nie Ty tu jesteś od oceniania, czym się zajmuje Kortuxy. Zostaw te sprawy mi i spokojnie sobie rozmawiaj, przepraszam - poświęcaj się.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Więc tak - piszesz dla własnego zysku i przyjemności, a nie dla poświęcenia

4 minuty temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Doceniam Twój wkład w forum, ale nie porównuj swoich "poświęceń" do Kortuxego - bo on dał od siebie znacznie więcej.

Zatem idę liczyć zyski z Forum BS, oraz z kilku innych - także darmowych - for, na których się udzielam.

6 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

jeśli nie jesteś mu wdzięczny, to przynajmniej okaż szacunek.

6 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Nie będę więcej tolerował szyderstw z moderacji.

Przede wszystkim - z Mosze nigdzie się nie nabijałem, tak samo z Moderacji również nigdzie się nie nabijałem - być może nad wyraz potraktowałeś mój wpis dotyczący rzekomego paktu, bynajmniej nie miał na celu obrażenie Jego oraz Moderacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały To w jaki sposób kto się poświęca wcale nie jest takie proste do ocenienia. Jest dużo ludzi tutaj, którzy dali bardzo dużo rad, merytorycznej wiedzy, wartościowych wątków i też poświęcili bardzo dużo czasu na pomoc innym braciom. Pragnę zauważyć, że @MoszeKortuxy jest tutaj krótko i zanim on tutaj trafił, to wiele osób zdarło paznokcie na klawiaturach budując to forum i doradzając innym braciom. Stwierdzenie, że ktoś się dużo mniej poświęcił bo nie moderuje forum mógłbym porównać do stwierdzenia, że "ty sobie tylko w biurze siedzisz i się opieprzasz przy komputerze a na budowie my tutaj pracujemy ciężko". Można spojrzeć i wziąć za wyznacznik te plusiki zielone, bo w końcu po coś one są u nas. Tu jest całą społeczność i ci co na dole są równie ważni jak ci co na górze. Wielu z nas pisze obszerne tematy, poświęca swój czas na kolejne historie ze świeżakowni, pochylamy się nad tematami. Niektóre posty i odpowiedzi są tak długie, że sam się dziwie skąd ktoś ma czas żeby to napisać. A jednak.

Nikt nie umniejsza pracy Kortuxy jako moderatora, tylko @HORACIOU5 podniósł temat pewnej hipokryzji i idiotycznych rad w wątku @deomi o partnerze alkoholiku. Bronisz go, ok - masz do tego prawo, bo pracuje nieodpłatnie, żeby na forum był porządek. Jednak nie zapominajmy również, że wielu starszych użytkowników więcej rad dało i problemów rozwiązało niż pomocy wymagali i wzięli. 

Przyczytaj Marku wątek deomi i sam oceń.
 

 

Edytowane przez Tomko
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko Masz rację, ja bardzo szanuję wpisy Braci i takie było założenie - my komuś pomagamy w kiepskiej chwili, ktoś później pomaga nam. Ale Odlotowy twierdzi że się poświęca, więc przepraszam bardzo - ja latami na forach siedziałem i pisałem, nie poświęcałem się tylko miło spędzałem czas. 

 

Miło piszesz, super, fajnie - ale inni Cię szanują, widzą, doceniają - to też jest odpłata. Są ludzie co za docenienie oddadzą wszystko co mają, więc o jakim poświęceniu mowa?

 

To może jak się licytujemy, to spójrz na mnie - płacę za wszystko, dnie i noce spędzone na forum, rozbite przez hejterów życie osobiste, sprawy sądowe, bezustanne obrażanie i nie powiem że się poświęcam jak Odlotowy. A Kortuxy jest moderatorem, i jeśli będą do niego jakiekolwiek wątpliwości, to je rozpatrzymy z innymi moderatorami, ale póki co słyszę tylko że o pakcie z diabłem pisał w dziale o ezoteryce, i że kiedyś napisał że ma w zadku los Francji - no cóż, ja też go tam mam, bo interesuje mnie mój kraj a nie obcy.

 

Natomiast jest faktem, że jedna osoba z forum go nienawidzi z całych sił, i robi wszystko by go poniżyć - a także rozpętuje burze w jego kierunku. Niestety, inni dali się podjudzić. Ale to temat na później, idę poczytać wątek Deomi.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko przeczytałem temat który mi podałeś, i widziałem że Kortuxy napisał tam samą prawdę wg. mnie - Deomi chciała atencji, i to napisał Kortuxy. Inni wypowiadali się o wiele ofensywniej, ale spoko, to jest forum. Zauważyłem też jeszcze to samo, co widziałem w innych działach - @HORACIOU5 dojeżdża Kortuxego i wciąga w to innych ludzi. 

 

Niech mi ktoś normalny powie, co złego napisał Kortuxy w wątku Deomi??? Normalne, wesołe wypowiedzi, nie widzę tam nic więcej. Żadnej nienawiści, bluzgów, jechania kogoś - tylko cały czas Hor. umoralnia go razem z Tobą. 

 

Przestaje mi się to podobać, naprawdę. Myślę że zrobiliście sobie z chłopaka tarczę strzelniczą, i piszę to wam otwarcie - jak to się będzie powtarzać, z konfliktu wyjdzie zwycięsko Kortuxy, dlatego że:

 

1. Jest moderatorem

 

2. Nic złego wam nie zrobił

 

3. Mi i forum zrobił dużo dobrego przez swoją pracę i poświęcenie

 

 

A na Tobie @HORACIOU5 cholernie się zawiodłem. Ty po prostu robisz egzekucję na moderatorze, i podjudzasz innych do tego. Jak ludzie się skarżyli na Ciebie że ich atakujesz i wywierasz presję jako moderator, to Cię broniłem chociaż też już byłem na granicy wytrzymałości, ale teraz to już przesadziłeś. Nie wiem co jest między Tobą a Kortuxym, ale tak dalej być nie może. Albo zaakceptujesz że to on a nie Ty (zrezygnowałeś z własnej woli) ma władzę moderatorską i przestaniesz po nim jeździć jak po łysej kobyle, albo odejdź z forum.

 

Koniec zabawy, koniec z atakowaniem i wyśmiewaniem moich ludzi. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Wydaje mi się, że doradzanie komuś, żeby alkoholikowi zrobić obiad, posprzątać mieszkanie, zrobić loda to wtedy będzie myślał o lodzie a nie o chlaniu to takie średnio wesołe rady. Przyprawione stwierdzeniem, że "kochasz ten roller-coaster bo ty kobieta jesteś". Ale może mamy inne poczucie humoru. Nikogo sobie nie wziąłem na tarczę strzelniczą bo gdyby tak było to lepiej bym się do tego przygotował. Stwierdzam tylko co było w tym wątku. Nie musimy się wszyscy zgadzać ze wszystkimi i tańczyć w kółeczku za rączki, tylko wniosłem o większą rozwagę w pisaniu takich rzeczy, bo nie każdy to weźmie żartem. 

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Ty po prostu robisz egzekucję na moderatorze, i podjudzasz innych do tego.

24 minuty temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Albo zaakceptujesz że to on a nie Ty (zrezygnowałeś z własnej woli) ma władzę moderatorską i przestaniesz po nim jeździć jak po łysej kobyle, albo odejdź z forum.

A nie pomyślałeś, że pewne wypowiedzi mogą zostać potem wykorzystane przeciwko forum i wszystkim użytkownikom? Wtedy zrobi się z ludzi tutaj obecnych hipokrytów, a cała Twoja praca pójdzie na marne. O to w tym wszystkim chodzi. Nakręcanie negatywnych emocji, mówienie rzeczy które potem są amunicją dla wszelakich wrogów forum i naprawdę nie rozumiem, czemu tego nie widzisz. I wtedy takich ludzi nie będzie obchodziło to, że to zrobiła tylko jedna osoba, bo wszyscy tutaj zostaną skategoryzowani na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej.

 

Kwestia tego kto ma władzę nie ma tutaj nic do rzeczy i nie wiem po co ten argument. Może być nawet i starszym moderatorem jeżeli sobie na to zasłuży, tylko ponownie nie rozumiem czemu nie dostrzegasz, że pewnym zachowaniem po pierwsze przedstawia wszystkich tutaj w negatywnym świetle a po drugie sieje negatywne emocje przez co potem mamy usprawiedliwianie pewnych zachowań męskich albo młodych chłopaków odnoszących się do kobiet wulgarnie (a sam prosiłeś przecież, aby tego nie robić). Tylko tyle i aż tyle.

 

I uprzedzam inny argument: nie, nie chodzi mi o dramy (w ich kwestii dawno temu wyraziłem swoje zdanie). Napisałem wprost, że chodzi o to, że wychodzimy na hipokrytów a zamiast tego można wyczytać, że rzekomo go nienawidzę, podczas gdy bardzo daleko mi do tej emocji. Napisałem co jest nie tak i widać nie jestem z tym osamotniony. I nie, nie mam zamiaru nikogo szczuć czy podjudzać jednego przeciwko drugiemu tylko kiedy pojawiają się głosy sprzeciwu przeciwko niemu, to kończy się ostrzeżeniem bądź też banem.

 

Czy mogę przestać? Mogę... pytanie tylko, czy i Kortuxy'ego stać na to, aby przestał pisać i siać pewne rzeczy.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Jakie są szanse, że wybierze życie za strzelam, 2 tysie mięcznie w wynajmowanej kawalerce z brzuchatym Miśkiem co całe noce pije browar i gra w cs-a, zamiast pięknego, bogatego Romeo?

 

Ano właśnie.

Ano właśnie co?

 

Według mnie zaprzeczenie samem sobie.

Szanse może są małe, ale zawsze są, więc nie rozumiem dalej dlaczego piszesz KAŻDA KOBIETA.

Możesz przypuszczać, że 100 proc. ale co to za twierdzenie, które oparte jest na przypuszczeniu?

Haha, co za absurd

 

 

Edytowane przez Luukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko Proszę Cię, nie rób kurtyzany z logiki. Tam były znacznie agresywniejsze wypowiedzi, i miałeś to w nosie, czepneliście się z H5 tylko Kortuxego. Gdy napisał o lodziku, Deomi się śmiała - normalna reakcja, co w tym złego? Od kiedy na forum słowo lodzik z usmiechem jest obrazą? Mi nic Deomi nie zgłaszała, a dziewczyny skarżą mi się bezustannie.

 

@HORACIOU5 Masz przestać chodzić za Kortuxym i go atakować, widziałem wiele razy jak to zrobiłeś bez powodu - macie konflikt, to proszę poza forum go rozwiązać. Na forum Kortuxy jest modem a Ty użytkownikiem, i masz to respektować - tak jak Ty byłeś modem, i inni Ciebie respektowali. Będą następne akcje jak z Deomi, to się pożegnamy, chyba wyraziłem się jasno?  

 

@Luukas Pierwsze posty i już przyczepka do mnie? Proszę poszukać szczęścia na innym forum, pozdrawiam.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 To o czym piszesz można uznać u Kurtuxego za wypadek przy pracy. Wiesz dobrze, że moderatorzy nie są wyznacznikami do naśladowania. To osoby, które chcą wspomóc Marka przy jego pracy. Tyle.

 

Koniec końców Mosze zrobił o wieeeeeeele więcej pożytecznych rzeczy dla tej całej działalności niż te małe potknięcia. Z resztą to nie są rzeczy do oceniania przez Użytkowników. Od tego jest Marek i ludzie, którzy mu doradzają. I radziłbym to tak zostawić.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik @Luukas od samego początku przeinacza i przekręca niektóre słowa i wypowiedzi tak aby wyszło, że jesteśmy źli i za wszystko obwiniamy kobiety. Prostowałem chyba raz czy dwa. Choćby w tym wątku, strona 1:

Cytat

Nie rozumiem na jakiej postawie miałbym ja teraz krzywdzić, tylko na podstawie tego co mówi Marek, przecież równolegle do Marka taki sam kanał mogłaby prowadzić kobieta, wtedy co?

Był jeszcze jeden kwiatek mniej więcej o podobnej treści stronę wcześniej.

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 Jeśli coś do mnie miałeś to nie ma sprawy. Wyciągam rękę na zgodę ;) Nie ma po co robić niepotrzebnych dram pochodzących z różnicy poglądów. Ty wiesz swoje, a ja swoje i każdy niech się tego trzyma tylko ważne jest aby się wzajemnie nie atakować. Od tej pory możemy zrobić swoisty reset naszych forumowych relacji i zacząć od nowa :D 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się porobiło?

Aż musiałem zajrzeć do rezerwatu i tego tematu doemi.

Dokładnie, śmiała się z tych rad i brała to w formie żartu lub wiedziała, że coś jest na rzeczy i warto zastosować :D

Niepotrzebnie się nakręcacie bez powodu, doszukujecie spisków tam gdzie ich naprawdę nie ma.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drizzt gdyby to była jedna, dwie, góra trzy wypowiedzi to bym się zgodził, że to wypadki... ale jak pokazują jego wypowiedzi spod usuniętej już audycji Kelthuzza nie można tego uznać za przypadek.

25hzn6a.jpg

 

@MoszeKortuxy mógłbym Ci podać rękę ale wiem, że Twoje intencje nie są szczere (co widać po całokształcie Twoich wypowiedzi), więc tego nie zrobię. Nie widzi mi się szanowanie kogoś, kto by wyżynał całe narody i ma masakrycznie dużo negatywnych emocji w sobie.

 

@Stulejman Wspaniały kiedyś wspominałeś, że nie należy ulegać, bo jak zrobimy to raz, to będziemy to potem robić całe życie. Dlatego też jeżeli tak stawiasz sprawę to w takim razie proszę o usunięcie mojego bloga oraz klubu i się pożegnamy. Przykro mi tylko, że uważasz iż moje czepianie się jest bez powodu i wolisz udawać, że wszystko jest ok. Nie, nie jest. Jak może być, skoro powyższe wypowiedzi są uważane za coś "normalnego" albo za "wypadki przy pracy" pomimo tego, że jest ich bardzo dużo?

 

Poza tym szkoda, że ignorujesz pracę innych ludzi, którzy wkładają jakże cenną wiedzę w forum i nie doceniasz tego poprzez bagatelizowanie ich starań. A przecież wnoszą oni często bardzo dużo w forum i dziwi mnie to, że w taki sposób się do tego odnosisz. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego, bo kiedyś wspominałeś, że tutaj są faceci z zasadami i do tego powinniśmy dążyć... tymczasem tolerowane przez Ciebie wypowiedzi nasycone negatywnymi emocjami dalekie są od tego.

 

Mimo wszystko wierzę, że jednak idea forum przetrwa i nie zostanie wypaczona przez to wszystko. Że jednak znajdą się nowi użytkownicy, którzy nie będą jednak czerpali wzoru z @MoszeKortuxy, który to dla władzy, sławy i kasy jest gotowy poświęcić wszystko (w tym duszę), aby tylko osiągnąć to wszystko bez jakiegokolwiek wysiłku. A przecież jednym z istotnych aspektów forum było to, aby dążyć do pracy nad sobą, a nie udawania, że jesteśmy zajebiści i iść do celu po trupach.

 

Miejmy nadzieję, że kiedyś jednak spojrzysz na to wszystko inaczej. Powodzenia.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 6
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 Smutne jest to, że kiedy oferuję pokój to Ty go odrzucasz :( I chciałbym zaznaczyć, że moje intencje są szczere co mogę udowodnić.

Już w listopadzie 2017 roku pisałem do Ciebie prosząc kulturalnie i grzecznie o spokój. Napisałem 2 razy, a ty olałeś temat po czym opuściłeś rozmowę. Wtedy nie protestowałem. Dziś także wyciągnąłem jako pierwszy rękę po zgodę lecz Ty ją odrzuciłeś.

 

Co do twojego screena to naprawiłem swoje zachowanie i dbam o to co piszę i gdzie piszę oraz z kim piszę. Każdy popełnia błędy i ja też dlatego pokornie naprawiłem swe postępowanie i nie zachowuję się tak wulgarnie jak dawniej.

 

 

8sertb13q6nc.png

 

2tfvvp7rob46.png

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię takich tematów...

Zamiast się jednoczyć to są podziały. A kto się z tego cieszy? Na pewno nie nasi przyjaciele.

 

Nie opowiadam się po żadnej ze stron bo uważam, że nie powinno tu być żadnych stron.

Lubię Cię @HORACIOU5 , ale muszę przyznać, że czasem brakuje Ci obiektywizmu.

Rozumiem Cię, wiem że chcesz dobrze, ale nie można wszędzie szukać spisków. Wrogowie forum są, ale z nimi i tak sobie damy radę.

Nie ma sensu tworzyć tu podziałów które nic nie dadzą.

 

To, że @MoszeKortuxy czasem pisze dosyć ostro? A kto z nas nie ma ochoty czasem w nerwach napisać tego czy owego, prosto z mostu?

Strzelam, że ma około 20 lat, i tak jest ogarnięty naprawdę, ja w tym wieku miałem niedorozwój umysłowy 5-go stopnia :D

 

Zarzucacie mu, że pytał o pakt ze złymi siłami?

Każdy może pytać, od tego jest forum.

Ja w swoim króciutkim 30-letnim życiu przechodziłem tyle razy ze skrajności w skrajność, że szkoda gadać.

Od miłości wszystkiego co pełza, skacze i chodzi do nienawiści wobec pewnych grup...

Sam się kiedyś zastanawiałem jak to jest, że ci źli mają wszystko a dobrzy, uczciwi ludzie żyją w nędzy. Przecież w filmach dobro wygrywa.

Zadawać pytania to nic złego, ważne żeby wyciągać odpowiednie wnioski i żyć jednak w zgodzie z własnym sumieniem.

 

Być może jestem łatwowierny - chociaż chcę myśleć, że mam dobrą intuicję - ale raczej trafnie oceniam zamiary różnych osób.

U @MoszeKortuxy nie zauważyłem w żadnym temacie złych intencji. Raczej chęć dowiedzenia się czegoś lub po prostu podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

 

A teraz dajcie se po mordzie, idźcie na piwo albo jakieś Ukrainki i nie odwalajcie proszę. :D

 

 

Edytowane przez Pozytywny
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pozytywny 

Cytat

A teraz dajcie se po mordzie, idźcie na piwo albo jakieś Ukrainki i nie odwalajcie proszę. :D

No ja też byłem za takim rozwiązaniem, ale Kortuxy wielokrotnie próbował się zakumplować z H5, wyjaśnić o co mu chodzi, ale ten wychodził z rozmowy albo w ogóle nie chciał rozmawiać, nawet ze mną jako mediatorem - opuszczał rozmowę chyba nawet wczoraj. Gdy Kortuxy wyciągnął publicznie łapę do H5, ten odmówił.

 

Jako wytłumaczenie tej chyba już nienawiści, podano mi wątek Deomi gdzie Kortuxy pisał o zrobieniu laski, temat z zaprzedaniem duszy diabłu i stary komentarz Kortuxego pod audycją Kelthuzza gdzie faktycznie, Kortuxy był wulgarny - ale gdy o tym gadaliśmy, zobowiązał się jako moderator do zmiany zachowania i od tamtego czasu było bez zarzutu.

 

Dlatego jako właściciel forum musiałem zareagować na ten konflikt - bo nie może być tak, że w wielu tematach moderator jest atakowany przez byłego moderatora. Zaproponowałem H5 omijanie Kortuxego, ale to odrzucił no i finał znasz, nie chce być na forum.

 

Nic z tego nie rozumiem, nie wiem o co chodzi, ale wiem jedno - jeśli jedna strona jest chętna do zakończenia konfliktu, wyciąga rękę do zgody, są propozycje ignorowania siebie nawzajem, muszę stanąć za tą osobą która się stara i jest atakowana. Lubiłem i lubię nadal H5, myślę że to jest dobry człowiek, ale jako właściciel forum nie mogę dopuścić do tego, by rozgorzał konflikt na forum i żebyśmy byli z tego powodu pośmiewiskiem. Próbowałem to załagodzić, ale nie dało się. 

 

Przykre jak cholera, no ale trzeba żyć dalej.

 

Może kiedyś H5 na spokojnie to sobie przemyśli i wróci na forum - proszę bardzo, jeden meil i wszystko przywrócone.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pozytywny Już w listopadzie 2017 roku chciałem po cichu i dyskretnie to zakończyć pisząc prywatnie do H5 lecz on olał moją wiadomość mimo, że poprosiłem go potem po raz kolejny aby się odniósł do mojej prośby. Nie zrobił tego, olał sprawę i opuścił konwersację. To wszystko jest widoczne w moich screenach powyżej. Nie protestowałem, ale nasilenie ataków personalnych z jego strony na moją osobę było zbyt mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem na forum krótko i nie powinienem się wypowiadać, aczkolwiek jedna rzecz mi się rzuca w oczy. 

Większość postów H5, które przeczytałem, to było jakieś umoralnianie. Mówienie o tym, żebyśmy przestali unosić się dumą, żebyśmy przestali się wywyższać i uważać, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, żebyśmy byli solidarni względem siebie. 

A teraz, gdy przychodzi, można powiedzieć "dzień próby", H5 sam unosi się dumą i nie potrafi schować ego do kieszeni, żeby pogodzić się z Moszem i przestać wylewać żale na forum.

 

Nie mam nic, ani do jednego, ani do drugiego. Czasem takie umoralnianie może być dobre, bo działa jak kubeł zimnej wody na gorącą głowę, ale skoro pisze się o czymś, to chyba powinno się samemu tego trzymać. Szkoda, że jesteśmy niewielką grupą facetów na tle milionów, którzy uczą się, jak funkcjonuje świat i my sami, a zamiast solidaryzować się (nie znaczy lizać się po jajach, tylko szanować jeden drugiego), to dzielimy się jeszcze bardziej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blck.shp też zauważyłem, że podejście tutaj na forum jest w stylu "my wiemy wszystko, ukorz się przed nami, dowiesz się od nas wszystkiego, tylko bądź grzeczny i właź w dupska".

 

No niestety jest to domena ograniczonych Polaków, że wydaje się im, że wiedzą wszystko. To taki rodzaj Boga w którego się wierzy, żeby w żadnym wypadku nie spaść na dno, bo się ktoś potłucze.

Też kiedyś tak myślałem ale przyszedł moment w życiu że zacząłem zmieniać swoje myślenie zamiast ciągle tłuc w to samo miejsce tym samym młotkiem. Co ciekawe na rynku pracy dało mi to w efekcie 3x większe wynagrodzenie.

Natomiast spadek na dno powoduje, że człowiek nabiera pokory wobec życia właściwego. Nie staje się Bogiem którym stać się nie może, tylko zwykłym śmiertelnikiem który musi wypracować swoją wartość.

Ciekawe, że wszędzie tą wartość swoją trzeba wypracowywać i wszędzie w Polsce zaczynasz od zera w nowym towarzystwie. USA np. traktuje bardzo poważnie całe dotychczasowe doświadczenie ludzi, zupełnie inaczej niż w Polsce - w PL jesteś tylko wyrobnikiem zysków dla menedżerów i generalnie zwisa im twoje doświadczenie tak długo, jak długo nie chcesz więcej kasy.

 

Niestety nie da się u takich ludzi nic zmienić, dopóki nie wystąpią u nich objawy psychiatryczne, a wtedy już jest za późno żeby zmienić myślenie i dostaje się etykietkę na całe życie. Znam kilka takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blck.shp napisał:

Szkoda, że jesteśmy niewielką grupą facetów na tle milionów, którzy uczą się, jak funkcjonuje świat i my sami, a zamiast solidaryzować się (nie znaczy lizać się po jajach, tylko szanować jeden drugiego), to dzielimy się jeszcze bardziej.

Otóż to, tego najbardziej chyba szkoda :) Ja żywię nadzieję, że H5 pogada z Markiem, poda rękę Mosze i wróci. Czy tak będzie, czas pokaże, bo mimo, że nie zawsze się z nim zgadzałem i nie raz mnie denerwowało te "umoralnianie" (co po części było spowodowane, że bardzo często trafiał z nim w cel) to jednak był z nami na tym forum, dużo dla niego zrobił i mimo wszystko jest pozytywną postacią, tego mu nikt nie odbierze. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZE SMUTKIEM DOCZYTAŁEM DO KOŃCA "POSPOLITE RUSZENIE NA BAGNA SAMCZOŚCI".

 

Przypomina mi się eksperyment z 2000 kurczaków.

Polegał on na zainstalowaniu owych ptaszków w nowej wielkiej klatce i obserwowano  które dziobią a które dają się dziobać.

Po uregulowaniu dziobiących i dziobanych "KHAOS "ustał i zapanował ład, porządek,  hierarchia.

 

Po czym doinstalowano 500 nowych kurczaczków i wszystko zaczęło się "apiać" od nowa. I tak do wyregulowania dziobiących i dziobanych.

 

Zatem "KURCZAKI" kiedy zamykamy eksperyment??? 

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.