Skocz do zawartości

Gdzie i jak sprzedać swój pomysł?


Ali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy Bracia!

 

Odkąd zorientowałem się,że na etacie i w mojej sytuacji dorobię się tylko garba postanowiłem szukać alternatywnych źródeł dochodu.
Wpadłem na pomysł związany z aplikacjami mobilnymi,który w mojej opinii i opinii wielu znajomych byłby strzałem w dziesiątkę.
W skrócie powiem,że aplikacja pozwoliłaby na znaczne oszczędności w kwestii zakupów. Jednak problem polega na tym,że nie dam rady
sam tego sfinansować/zrealizować (nie mam kasy i nie umiem programować). Więc doszedłem do wniosku,że w mojej sytuacji

najlepiej będzie sprzedać ten pomysł komuś bardziej kompetentnemu.
I w tym momencie pojawia się moje pytanie. Gdzie i jak sprzedać swój pomysł? Pytam ze względu na obawy czy ktoś po prostu
mi go nie ukradnie gdy zaproponuje go jakiejś osobie. Możecie mi podpowiedzieć w którą stronę skierować swoje kroki?
Zależy mi na tym aby jakoś zabezpieczyć się prawnie(czy jest to realne?) i gdzie znaleźć osobę chętną do inwestycji w taki projekt?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby ktoś kupił sam pomysł. Jeżeli masz dobry pomysł i konkretne plany jego realizacji, to może znajdzie się ktoś, kto zechce to zrealizować i odpali Ci parę procent zysku. Taki inwestor strategiczny. Tylko inwestorzy to nie debile, musisz mieć konkretny business plan, a nie jakieś luźne przemyślenia. Rozumiem, że nie chcesz zdradzać szczegółów, więc trudno ocenić, na ile Twój pomysł wnosi coś nowego w odniesieniu do aplikacji, które już są na rynku. Z tego, co mówisz, to żadna rewolucja i jest spora konkurencja, więc lekko nie będzie. Ale może to, czego nie mówisz, to faktycznie jakiś przełom i warto pociągnąć temat.
Zerknij na tę stronkę:
https://www.mobincube.com/pl/

Może jednak dasz radę zrealizować ten pomysł samodzielnie?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adams

niestety nie mam środków na zrealizowanie tego projektu, sprawdzałem ile kosztuje średnio praca informatyka za 1h i się przeraziłem. Masz jakiś pomysł gdzie mógłbym próbować to sprzedać? Jeśli nie będzie trafiony i im się nie spodoba to trudno chociaż szczerze w to wątpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że jeżeli chciałbyś pomysł komuś sprzedać, to za sam pomysł nikt nie zapłaci. Możesz szukac inwestora, ale żeby ktos zechciał włożyć pieniądz, to bez odpowienich analiz na pewno nic nie zainwestuje. Możesz we własnym zakresie zrobić biznes plan, który zobrazuje stronę biznesową związaną z przepływami pieniędzy, prognozą sprzedaży, konkurencja, sprzedaż itp. itd. Druga strona to techniczna realizacja projektu, czyli jaki masz pomysł na realizacje, czy stworzenie aplikacji bedzie podzielone na etapy, jakie zasoby będą potrzebne, infrastruktura itp. Po za tym, nie zdziwiłbym się gdyby potencjalny inwestor zechiałby mieć pakiet kontrolny, czyli tak naprawdę faktycznie byłbyś jego pracownikiem z udziałami w projekcie.

Są różnego typu fundusze investycyjne, Aniołowie Biznesu, którzy mogliby sfinansować taki projekt, ale prawdopodobnie musiałbyś utworzyć jakiś startup i działać formalnie. 

Inną opcją jest Crowdfunding.

Jeżeli to prosta aplikacja, to może spróbój się sam nauczyć programować? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 11.01.2018 o 14:52, Marek Kotoński napisał:

Są przecież dotacje z UE chyba na takie projekty

Są różne programy wspierania mikro i małych przedsiębiorstw, fundusze kapitału zalążkowego, inkubatory biznesu etc.

W pierwszej kolejności sugerowałbym obczaić Fundusz Wspierania Innowacji.

Są również tzw. platformy startowe i tu sugerują sprawdzić Program Operacyjny Inteligentny Rozwój.

 

Generalnie więcej o tym hałasu niż to warte, ale są tacy, co na tym skorzystali.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.