Skocz do zawartości

Dzień dobry, cześć i czołem.


visualizer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, cześć i czołem!

 

Wynalazek o nazwie "forum" znam od, bagatela, 20 lat, od conajmniej 10 na żadnym nic nie napisałem. Sam mam już na karku 31 lat.

 

Trafiłem tu Was na przez google, z powodu tematu który mnie obecnie interesuje (ale przemilczę w tym miejscu o co chodzi, przecież nie do tego służy ten wątek).

 

Jakieś cztery lata temu postanowiłem odmienić swoje życie (chociaż wówczas nie postrzegałem tego w taki sposób). Poszedłem na psychoterapię. Z tego co wiem była ona prowadzona w nurcie humanistycznym. Przepracowałem z psychoterapeutą MASĘ rzeczy i w pewnym momencie musieliśmy się rozstać - kolejne wizyty nie wnosiły nic nowego i zasugerował on zmianę osoby do której bym przychodził. I w taki sposób trafiłem na psychoterapię poznawczo-behawioralną. Praca tutaj była mniej brawurowa i efektowna, ale mrówczą pracą ewoluowałem. W trakcie tej terapii wpadłem na pomysł by wybrać się na kurs mindfulness (czyli prościej pisząc - na kurs medytacji). I to był strzał w dziesiątkę! Dostąpiłem w końcu poczucia spokoju którego dawno już nie czułem. Nie nastąpiło to szybko bezpośrednio i gładko, ale było warto. W końcu mam w swojej świadomości dość przestrzeni by cieszyć się z życia i móc je ulepszać oraz ewoluować w dojrzalszy byt.

 

I mam tutaj moi Drodzy Koledzy (i Koleżanki, które tu przebywają ale w mniejszości) zasadnicze pytanie:

 

Czy ja mam tu czego szukać?

 

Moją wątpliwość wzbudza to że absolutnie nie jestem zainteresowany płcią przeciwną i jestem wręcz odwrotnie proporcjonalnie zainteresowany płcią do której sam przynależę. Nie potrzebuję od Was akceptacji czy też wsparcia, pocieszenia lub też pomocy w samoakceptacji. Jest mi z tym dobrze. I dla jasności dodam - nie potrzebuję Was przekonywać do czegokolwiek, nigdy nie miałem poczucia takiej misji. Jeżeli już kogoś miałbym przekonać to w sposób bierny - poprzez samo przebywanie na tym forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.