Skocz do zawartości

Teoria ewolucji.


Ambroży

Rekomendowane odpowiedzi

O ewolucji było już trochę dyskusji w temacie ateizmu, ale mam pewne nowe spostrzeżenie do przedyskutowania i postanowiłem założyć nowy wątek, tym razem z bardziej powiązanym tytułem.

 

Zacznę od polecenia broszury p. Macieja Giertycha: http://giertych.pl/pliki/evolution.pdf . Niestety argumenty antyewolucyjne momentami pomieszane są z tematami politycznymi, ale te argumenty nie są wcale śmieszne, jak to swego czasu media sugerowały.

 

 

Jednak ja chciałbym przedstawić pewną kwestię, której nigdzie nie przeczytałem, a sama mi przyszła do głowy:

 

 

Wiadomo, że tzw. chów wsobny powoduje, że kolejne pokolenia mają gorsze zdrowie niż ich przodkowie i są mniej płodne. Z kolei teoretycy ewolucji twierdzą, że nowy gatunek może powstawać w taki sposób, że u jednego osobnika nastąpiła jakaś mutacja, po czym zmutowane osobniki się rozmnożyły, coraz bardziej się izolowały od tych niezmutowanych, pojawiały się kolejne mutacje... i powstał nowy gatunek.

Nawet jakby jakiś przypadek sprawiał, że te zmutowane osobniki będą się krzyżowały akurat ze sobą, a nie z tymi niezmienionymi, to natura zadba o to, aby były bardziej chorowite i mniej płodne! Czyli natura broni się przed powstawaniem nowych gatunków wskutek ewolucji.

 

Gdyby natura się przed tym nie broniła, to z jakiego niby powodu chów wsobny miałby szkodzić? Po prostu rodziłyby się osobniki podobne do ich przodków, o identycznym zdrowiu i identycznym poziomie płodności.

 

Jest ktoś chętny do zakwestionowania tego argumentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie Macieja Giertycha wpisuje się dobrze w wyznawaną przeze mnie teorię ewolucji człowieka, że człowiek nie wyewoluował od małpy, a został stworzony przez "Boga".

 

 

Możecie mnie wyśmiać, ale to jest ta teoria ewolucji pod którą się podpisuję. Bardzo streszczając, jest to teoria interwencji, która zakłada, że na naszą ewolucję miała wpływ obca cywilizacja. Uważana za słuszną teoria darwinowska mówi o tym, że powstaliśmy wskutek ewolucji z grupy naczelnych. Jednak wbrew założeniom procesu ewolucyjnego jesteśmy słabsi, wolniejsi i w wielu przypadkach słabiej przystosowani do życia na planecie zwanej Ziemią. Lista różnic dających do myślenia, czy mogliśmy wyewoluować od małpy wskutek naturalnego procesu, ot choćby wspomnianego chowu wsobnego. 

 

http://www.lloydpye.com/intervention/Prehumans-12Ways.htm

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darwin był żydem B)

Dobra a tak na poważniej to cała jego teoria ewolucji ze od małpy człowiek pochodzi jest o dupe rozbic i ma sie nijak w poszukiwaniach zaginionych ogniw ewolucji bo tak owych niema B)

Na ziemi w tym samym czasie żyło pare rodzajów "człowieków" i o tym kazdy naukowiec mówi(tylko nie mówi skąd sie owe różne człowieki wzięły, bo tego nie wiedzą).Nasza rasa homo sapiens kopulowała z róznymi innymi rasami człeko podobnymi, dlatego homosapiens jako fantomy mamy rózne geny. Czasem sie spotka 2 metrowca a czasem kogoś kto ma ryj jak neandertal%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Pikacz, że wszystkie rasy, oprócz czarnych mają geny neandertalskie? Kaukaska czyli nasza ma ich najwięcej.

A kto z kim kopulował ciężko wyczuć. Pamiętaj, że homo sapiens, a może raczej homo habilis (są o to sprzeczki) był ewolucyjnie słabszy od neandertalczyków :P

Kto wie. Może neandertalczycy "wyginęli" ponieważ insze laski były zwyczajnie łatwiejsze :P

 

Zgadzam się z stwierdzeniem, że teoria ewolucji to pieprzenie. Tu kłania się raczej ewolucjonizm Gagarina albo panspermia. Przynajmniej jeśli chodzi o człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszy jak najbardziej pod względem fizycznym,ale mieli wiecej pod kopuła.

Na ziemi jest taka jedna rasa.od neolitu nic tam sie nie zmieniło(w samym centrum.Czukotka Rosja). Tak Czukcze.Skolonizowali:

- Biegun północny
- Oby dwie ameryki
-Część azji( wszystko co skośno okie to od nich jest)

no...oni na pewno od małp są%-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność czaszki homo neandertalis była większa. Narzędzia używane do polowania oraz sztuka były bardziej rozwinięte.

Istnieje podejrzenie, że czarni wyewoluowali od małp. Twierdzi tak m.in. KKK.

Co do Czukczów wypowiadać się z osobistych powodów nie będę. Powiem tylko, że możliwe, że patrzysz na rzecz pod nieco niewłaściwym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z jakis powodów zostali wchłonieci przez nasza rase a reszta wyginęła.

Teoretyzując jezeli nasza rasa spółkowała z innymi gatunkami to jestesmy ewolucyjnie spierdoleni.

Mój kat patrzenia jest taki że nie jest to mozliwe żeby tak zróznicowana grupa zwierzów jakimi jest gatunek ludzki mógł mieć jednego przodka w drabinie ewolucji.

Dochodzi do tego taka jedna rzecz ze po obecnej naszej cywilizacji w ciagu 40tys lat została by warstwa skalna grubosci paru centymetrów. Po za tym hindusi dokładnie opisali co i jak trzeba robić po wybuchu atomowym.Egipcjanie mieli fajne rysunki kolesi w skafandrach(kosmicznych) a gdzies tam kolesie sobie rysowali dinozaury na kamieniach gdzie dopiero w 19 wieku prace archeologiczne odnalazły tak owe szczatki.

wiec mozna dalej poteoretyzować że obecna nasza cała cywilizacja powstała ze szczatków innej.

Juz nawet niema co wspominać o daleko posunietej medycynie Egiptu Rzymu i Grecji i astronomii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Zajmuje mnie raczej genetyka a nie wierzenia. Te dwie odmiany antropoidów, h.n. oraz h.s./h.h krzyżowały się między sobą. Efektem jest tzw. człowiek współczesny. Patchwork :)

"wchłonieci przez nasza rase"? Nie wiem co przez to rozumiesz. "Naszą"... . Moja ma hasełko "Jedna rasa, Biała Rasa". Krzyżówka z mocnym wpływem h.n.

Nie wiem jakiego używa twoja :) Moja jednak z pewnością nie jest "ewolucyjnie spierdolona". Różnimy się, to prawda. Po prostu inne parametry organizmu.

"nie jest to mozliwe żeby tak zróznicowana grupa zwierzów jakimi jest gatunek ludzki mógł mieć jednego przodka w drabinie ewolucji."

Ależ jest. Układanka robi się sensowna jeśli dodamy czynnik X.

 

"zostali wchłonieci przez nasza rase a reszta wyginęła." Doprawdy ? :)

Popatrz co napisałeś dwa posty wyżej ...

I jeszcze raz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra konsensus,Współczesny człowiek (biały)to wynik kopulacji h.s z h.n czyli te 2 rodzaje ludziów sie ruchali miedzy soba.Cechy wygladu itd hs sa mocniejsze niż h n ale u nie których przedstwaicieli hs dominują cechy h n. Koniec końców neandertali nima

Pozostaja jeszcze inne koczkodany.jaki czynnik x masz na mysli?

Pomijam uwarunkowanie terenu.cisnienie,.pozywienie.itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli bliżej mi nieznany czynnik umożliwiający nie tylko krzyżowanie, ale i wydanie na świat potomstwa posiadającego zdolność do dalszego rozmnażania. Przykład.

Muły w 95% są bezpłodne.

W pozostałych 5% przypadków klacze mułów przekazują potomstwu cały swój koński (a nie ośli) materiał genetyczny. Tak więc z krzyżówki mulicy z ogierem zawsze powstanie genetycznie czysty koń.

Ludzkie DNA w większości dziedziczone jest po matce...

Kto tu kogo wchłonął...,  ciekawy temat. Podobnie jak to, że krzyżówka ta jest stabilna.

Dojść można do wniosku, że łatwość samic hs/hh spowodowała niemal pełny zanik występowania neandertalczyków...

Ej no kurde...

 

"Koniec końców neandertali nima". Albo nie ma homo sapiens/homo habilis :P

Nazewnictwo, historia, opisy, słówka, pierdoły... .

Znaczenie słów zmienia się najłatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie to mnie ciekawi. Stabilność tej krzyżówki przy jednoczesnym, niemal całkowitym zaniku form wyjściowych. Może klucz tkwi w RH, cholera wie. RH- to specjalność rasy białej. Co prawda czynnik ten może ulec zmianie w ciągu życia osobnika.

Eh, tu by się przydały z dwa doktoraty i labolatorium za niezły kawał grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Please... Bardzo ladne sa te Wasze dywagacje ale niestety w genomie kazdego z nas jest zapisana cala historia rozwoju obecnych ludzi i ustalono juz dosyc dawno ze wszyscy na planecie Ziemia pochodzimy od grupki kilkudziesieciu osobnikow ktore wywedrowaly z Afryki przez Azje mniejsza... Nie odkrywajcie kola i nie podwazajcie ewolucji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podwazajcie ewolucji.

 

Być może przestanę podważać, gdy otrzymam zgodną z logiką odpowiedź na moją wątpliwość przedstawioną w tym wątku, oraz drugą - w dziale religie (z czego wyewoluowały pasożyty z żywicielem pośrednim i co na tej ewolucyjnej zmianie zyskały).

 

Jesteś może skłonny wyjaśnić mi to swoimi słowami, albo zacytować takie wyjaśnienie z jakiejś książki, albo z tekstu dostępnego w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Please... Bardzo ladne sa te Wasze dywagacje ale niestety w genomie kazdego z nas jest zapisana cala historia rozwoju obecnych ludzi i ustalono juz dosyc dawno ze wszyscy na planecie Ziemia pochodzimy od grupki kilkudziesieciu osobnikow ktore wywedrowaly z Afryki przez Azje mniejsza... Nie odkrywajcie kola i nie podwazajcie ewolucji.

chyba kpisz? kto to niby ustalił? kumple z loży? haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha - mistrzowie. Najpierw trzeba poczytac i postudiowac (samemu) pozniej sie odzywac na skomplikowane tematy - inaczej robi sie z siebie idiote proszac o wyjasnianie na forach publicznych podstaw ktore wiekszosc opanowala w szkole podstawowej.

 

Jeśli są to takie podstawy, że mieszczą się w podręczniku szkoły podstawowej, to proszę, zacytuj je tutaj. Nie powinna to być zbyt wielka praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.