Skocz do zawartości

Poszukiwanie pasji


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Tak jak wspominałem już wcześniej, pasja grafiki okazała się wygasłą, i niestety nie bawi mnie to już tak jak bawiło kilka lat temu.

 

Moją największą pasją jest piłka nożna, ale brak mi pomysłu jak to wykorzystać. W sensie nie granie, a oglądanie, mówienie, pisanie, po prostu fascynuje mnie piłka nożna, często analizuje mecze. Cała otoczka mnie interesuje, mam bardzo dużą wiedzę z kilkunastu lat na temat piłki nożnej. I myślę, że chciałbym tego spróbować, tylko nie wiem w co mogę wejść połączonego z tą pasją, żeby dążyć do monetyzacji pasji, a także rozwoju umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To jest praca dla Ciebie. Nikt tego za Ciebie nie wykona. To jest Twoja misja. Uruchom myślenie, szukaj sprawdzaj. 

To co mówisz to nie jest pasja, ale to co tylko sprawia Ci przyjemność jak coca-cola, sex itd. 

Pasja jest połączeniem miłości do jakiejś dziedziny i Twoich najwyższych wartości.

 Czyli nawet jak kochasz grafikę i łączysz to z wizją, wartościami, że np. chcesz ludziom ukazać najpiękniejsze xyz, aby wywołać w nich refleksje na temat życia itd.

 To jest głęboka pasja i nie ma tam miejsca na jakieś znudzenie, niebawienie, bo jeżeli nawet zaczyna Ci się nudzić, to wiesz dlaczego to robisz, a znudzenie i wypalenie pojawia się zawsze i często. 

Chlopie ja wyrzuciłem już 2 keybordy do kosza, paliłem słuchawki i mówiłem, że nie nawidzę tej pier... muzyki i kończe z tym bo to strata czasu, ale potem zawsze wracałem, bo wiedziałem jest coś głębszego niż tylko fun.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zbudować fajne życie, mam 21 lat, i stoję przed decyzją wyboru studiów magisterskich po licencjacie, lub zmiany kierunku i czegoś nowego pięcioletniego. A może zwrotu akcji i porzucenia studiów po skończeniu tego kierunku, sam nie wiem. Ciężko mi powiedzieć w co chce iść i co chciałbym robić, jestem w tym ślepym punkcie aktualnie. Nie wiem sam, próbuje wielu rzeczy, ale aktualnie moje zainteresowania zniknęły. W sensie nic mnie nie pasjonuje tak żebym mógł się temu oddać teraz całkowicie i zapomnieć o wszystkim wokół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, venom napisał:

W sensie nic mnie nie pasjonuje tak żebym mógł się temu oddać teraz całkowicie i zapomnieć o wszystkim wokół. 

Możesz wyjaśnić?

Czy mówisz o stanie zaangażowania, czy o tym że potrzebujesz pasji, żeby uciec od wszystkiego wokół?

Zwróć na to uwagę, bo konflikt "pasja" <=> rzeczywistość będzie po czasie sporo Cię kosztować. Okaże się, że to ucieczka i forma znieczulenia, z czego będzie uzależnienie.  

Pasja rozwija i pogłębia kontakt z rzeczywistością, "pasja" będzie odcinać i generować cierpienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szkaradny napisał:

Możesz wyjaśnić?

Czy mówisz o stanie zaangażowania, czy o tym że potrzebujesz pasji, żeby uciec od wszystkiego wokół?

Zwróć na to uwagę, bo konflikt "pasja" <=> rzeczywistość będzie po czasie sporo Cię kosztować. Okaże się, że to ucieczka i forma znieczulenia, z czego będzie uzależnienie.  

Pasja rozwija i pogłębia kontakt z rzeczywistością, "pasja" będzie odcinać i generować cierpienie.

 

Nie o to mi chodzi. Chodzi mi o fakt, iż często pasja sprawia, że potrafisz zapomnieć o tym wszystkim wokół i tak dalej. Niezależnie czy jest dobrze czy źle, po prostu odcinasz się i siedzisz w tej pasji, cokolwiek to jest. I to trochę sposób na rozpoznanie tej pasji moim zdaniem, a aktualnie nic takiego nie mam przy sobie. I nie chodzi o fakt, żeby uciekać od rzeczywistości w pasję, nie. ;)

Edytowane przez venom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.