Skocz do zawartości

Lepsze pozycjonowanie kanału Radio Samiec w serwisie YouTube.


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaobserwowałem na pewnym kanale (ze względów marketingowych nie podam nazwy) u osoby, która tworzy audycje podobnie jak Marek, że wierni fani owego twórcy piszą mu komentarze dla tzw. statystyk. Pomyślałem, że nie jest głupim pomysłem abyśmy również zaczęli robić tak na kanale Radio Samiec. Wiem, że Marek nigdy nie prosił o lajki, suby i komentarze, dlatego sami możemy to wdrożyć, my, którzy oglądamy Marka i mu kibicujemy, chcemy jak najlepiej dla jego twórczości. Co dają komentarze dla statystyk? A no to, że kanał jest lepiej pozycjonowany i może na niego trafić więcej osób przez co przyczyniamy się do rozwoju idei Radia Samiec. Jak zrobić komentarz dla statystyk? Bardzo prosto. Możemy napisać po prostu, że ta audycja nam się spodobała, zostawiamy lajka lub jak to niektórzy piszą "pierwszy, drugi" itp. Ważne aby był komentarz.

 

Druga sprawa to oglądanie filmików w playlistach co również zwiększa zasięg kanału. Gdy pojawia się nowa audycja starajmy oglądać ją w playliście. Bardzo fajnie było by, gdybyście odpalali dowolną z playlist kanału Radio Samiec i po prostu zostawili ją włączoną, wyciszoną w tle gdy robicie coś na kompie. Zapewniam, że da to niesamowitego kopa rozwojowego.

 

Spis playlist: https://www.youtube.com/channel/UCH-amtPq9AFbVF2JBbhTiyQ/playlists

Edit: Aby przyśpieszyć oglądanie filmików w tle na wyciszonym głośniczku zalecam prędkość x2 aby szybciej szło.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Niepowtarzalny
Dodano link do playlisty RS + edit.
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie tak ze jak yt/google zdecyduje, że nie bo nie to i tak obetnie pozycjonwanie? A treści prawdziwe są niewygodne dla mainstreamu... Zalecałbym ostrożność bo szkoda aby zablokowali kanał. Pomysł wydaje się dobry. Ale sztuka w tym aby nie przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Niepowtarzalny napisał:

Ten YouTuber, u którego to widziałem również wypowiada się na niewygodne tematy i wszystko jest ok, jego kanał się rozwija.

To prawda. Zwłaszcza, ze jego kanał jest większy od Radia Samiec o kilkaset tysięcy subów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wychodzi na to, że kanał kanałowi nie równy... Wiem że przekleństwa teraz ciągną w dół każdy kanał. Jak działa algorytm? A może ktos manualnie ktoś coś, yt zapowiadał ze zwiększy zatrudnienie czy więcej cenzorów... Za mały jestem aby to rozebrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Marek nie może mieć wszystkiego na głowie, dlatego marketingiem powinna się zająć osoba z bliskiego otoczenia, która ma jednocześnie odpowiedni autorytet np. @Mosze Red .

Co można zmienić?

- nie kasować negatywnych komentarzy - one też podwyższają ranking !

- proste prawo w psychologii - poproś kogoś o jakąś pierdołę (np. sub) , a ta osoba obdarzy Ciebie sympatią (oczywiście bez nadużyć). Ludzie lubią pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PewnySiebie Wątpię aby Mosze Red miał czas by to ogarniać. Rzeczywiście byłoby dobrze gdyby była taka osoba ale postaw się w sytuacji Marka. Kogo on może obdarzyć zaufaniem? Zobaczmy co się na forum ostatnio dzieje, same dramy, odejścia. Jak tutaj zaufać ludziom z forum. To jest ciężki temat Bracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.