Skocz do zawartości

Co należy zmienić, by można było mówić o "równości" płci?


Rekomendowane odpowiedzi

Znowu perelka która wydłubałem z jakiegoś anglojezycznego forum. Co prawda zawiera sporo zagadnien specyficznych dla USA ale wiekszosc jest 'przetlumaczalna' na nasze warunki i adekwatna do sytacji z jaka mamy do czynienia w naszym kraju:

 

Po przeczytaniu - zachęcam do dyskusji (nawet punkt po punkcie).

 

Male Genital Mutilation, euphemistically known as “circumcision,” must end. 

Neither religion nor tradition will excuse the sexual mutilation of children.

Ratify the Equal Rights Amendment (ERA) precisely as it was originally written, and sign it into law. Or the equivalent in other countries if they do not yet have equal rights as a matter of law.

Selective Service must either be abolished or include women.

Reproductive rights, choice in parenthood for men. Consent to sex is not consent to parenthood. Upholding this idea for women while denying it to men must end. Men must be allowed to unilaterally reject parental rights and obligations during the same period of time in which a woman may legally 
obtain an abortion. The identified father must be served with legal notification of the intent to use his assets for the benefit of a child while an abortion is still legal or the right to use said assets by the mother is forfeit.

Paternity testing should be mandatory on demand by any alleged father at any 
time. No man shall be held legally responsible for a child he did not father.

Paternity fraud should be punishable under law under the same standards of any other form of fraud.

Affirmative Action programs based on sex must be abolished

Abolish the Violence Against Women Act (VAWA), and retroactively audit its beneficiaries for accountability with funds used.

Abandon the Duluth Model and all patriarchy theory-based models of domestic violence in favor of non-ideological evidence-based solutions and programs.

End primary aggressor laws.

End mandatory arrest laws.

Require all state and federally funded DV programs to extend full and equal services, including shelter, without regard to sex.

Sever family courts from Title IV-D money.

Implement the assumption of joint legal and physical custody during divorce.

Allegations of intimate partnership violence or violence toward children in divorce proceedings must be proven in criminal court before they may be used as reason to deny physical or legal custody.

Dispense with child support except in special circumstances.

End alimony except by prenuptial agreement.

Make prenuptial agreements irrevocably binding.

Marriage should be based solely on contract law.

Reverse the Dear Colleague Letter, return honor courts to their intended purpose of handling academic code violations. College tribunals are not equipped to address felony criminal matters.

End federal funding and provide penalties for universities that interfere with the rights of men to form campus groups.

End rape shield laws.

Establish the equal treatment of males and females by all aspects of the criminal justice system.

Rape and other forms of sexual assault shall not be based on “penetration” or any sex-specific characteristic, but based on clearly stated lack of consent.

Prohibit state interference in any sexual relationship between consenting adults.

“Infanticide” shall be considered murder, the killing of a human being, regardless of the sex of the perpetrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z tego jestem w stanie napisac prace magisterska

Male Genital Mutilation, euphemistically known as “circumcision,” must end.

Neither religion nor tradition will excuse the sexual mutilation of children.

ale wkleje Generała brygady Pietrowa



tu on wszystko opisuje co i jak z tym obrzezaniem i praniem łba oraz trauma związana z bólem oraz dalszym tokiem rozumowania.ajak nie trafiłem w ten wykład no to smuteczek,są inne dobre.


ta to je to od 2;51min sie zaczyna
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z tego jestem w stanie napisac prace magisterska

Male Genital Mutilation, euphemistically known as “circumcision,” must end.

Neither religion nor tradition will excuse the sexual mutilation of children.

ale wkleje Generała brygady Pietrowa

tu on wszystko opisuje co i jak z tym obrzezaniem i praniem łba oraz trauma związana z bólem oraz dalszym tokiem rozumowania.ajak nie trafiłem w ten wykład no to smuteczek,są inne dobre.

ta to je to od 2;51min sie zaczyna

 

 

tak ale w polowie sie konczy - oczywistym faktem jest ze dla takiego malego dziecka to trauma ktora wplywa na nie i o to chodzi by z tym barbarzynstwem skonczyc i je zwalczac. Natomiast dalej to komunistyczna propaganda - zapomnial tylko general napomknac o rewolucji pazdziernikowej i o tym kto ja przeprowadzil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ginerał to komuch ale jak na komunistyczny łeb dobrze gada i wyjasnia łopatologicznie co i jak.mi tam filmik wsio smiga :D

Po za tym to prawda jest ze od pierwszych sekund a nawet i od przebiegu porodu nasz mózg kształtuje sie tak a nie inaczej i wszystko ma wpływ


a tak wogóle niech żydzi zostana  izraelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu perelka która wydłubałem z jakiegoś anglojezycznego forum. Co prawda zawiera sporo zagadnien specyficznych dla USA ale wiekszosc jest 'przetlumaczalna' na nasze warunki i adekwatna do sytacji z jaka mamy do czynienia w naszym kraju:

 

Po przeczytaniu - zachęcam do dyskusji (nawet punkt po punkcie).

 

Male Genital Mutilation, euphemistically known as “circumcision,” must end. 

Neither religion nor tradition will excuse the sexual mutilation of children.

Ratify the Equal Rights Amendment (ERA) precisely as it was originally written, and sign it into law. Or the equivalent in other countries if they do not yet have equal rights as a matter of law.

Selective Service must either be abolished or include women.

Reproductive rights, choice in parenthood for men. Consent to sex is not consent to parenthood. Upholding this idea for women while denying it to men must end. Men must be allowed to unilaterally reject parental rights and obligations during the same period of time in which a woman may legally 

obtain an abortion. The identified father must be served with legal notification of the intent to use his assets for the benefit of a child while an abortion is still legal or the right to use said assets by the mother is forfeit.

Paternity testing should be mandatory on demand by any alleged father at any 

time. No man shall be held legally responsible for a child he did not father.

Paternity fraud should be punishable under law under the same standards of any other form of fraud.

Affirmative Action programs based on sex must be abolished

Abolish the Violence Against Women Act (VAWA), and retroactively audit its beneficiaries for accountability with funds used.

Abandon the Duluth Model and all patriarchy theory-based models of domestic violence in favor of non-ideological evidence-based solutions and programs.

End primary aggressor laws.

End mandatory arrest laws.

Require all state and federally funded DV programs to extend full and equal services, including shelter, without regard to sex.

Sever family courts from Title IV-D money.

Implement the assumption of joint legal and physical custody during divorce.

Allegations of intimate partnership violence or violence toward children in divorce proceedings must be proven in criminal court before they may be used as reason to deny physical or legal custody.

Dispense with child support except in special circumstances.

End alimony except by prenuptial agreement.

Make prenuptial agreements irrevocably binding.

Marriage should be based solely on contract law.

Reverse the Dear Colleague Letter, return honor courts to their intended purpose of handling academic code violations. College tribunals are not equipped to address felony criminal matters.

End federal funding and provide penalties for universities that interfere with the rights of men to form campus groups.

End rape shield laws.

Establish the equal treatment of males and females by all aspects of the criminal justice system.

Rape and other forms of sexual assault shall not be based on “penetration” or any sex-specific characteristic, but based on clearly stated lack of consent.

Prohibit state interference in any sexual relationship between consenting adults.

“Infanticide” shall be considered murder, the killing of a human being, regardless of the sex of the perpetrator.

 

Chcesz żeby państwa które zaklepały te "prawa" i pielęgnują je z racji tego iż ułatwiają im panowanie, nagle zrobiły chociażby wynikający z czystej logiki porządek? ;-) Tak z burdelem, które same zbudowały? To już nawet nie jest myślenie życzeniowe :-) Inne są potrzeby myślącego człowieka a inne "organizmów mnogich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żeby państwa które zaklepały te "prawa" i pielęgnują je z racji tego iż ułatwiają im panowanie, nagle zrobiły chociażby wynikający z czystej logiki porządek? ;-) Tak z burdelem, które same zbudowały? To już nawet nie jest myślenie życzeniowe :-) Inne są potrzeby myślącego człowieka a inne "organizmów mnogich".

 

 

Nie chce by panstwa to zrobily - one tego nie zrobia - to nasze zadanie - rozruszac mezczyzn, uswiadamiac i naciskac na zmiany i wprowadzanie rownosci bo na chwile obecna jestesmy (mezczyzni) mocno dyskryminowani - zarowno przez kulture jak i przez prawo. 

 

Ale efekty naszych dzialan uswiadamiajacych juz widac - prosze:

 

http://youtu.be/9pE8UGtBHMg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równość, a w szczególności ta dotycząca płci, to największy mit jaki kiedykolwiek powstał. Pachnie mi tu czystym bolszewizmem.

 

Czyli chcesz aby nadal mezczyzni za to samo przestepstwo dostawali wieksze wyroki?

Chcesz aby kobiety mogly decydowac o aborcji czy o tym czy urodza dziecko a Ty nie?

Chcesz by nadal bylo tak ze place w sklepie takie same dla kobiet i mezczyzn ale dzwiganie ciezarow maja odwalac mezczyzni?

Chcesz by nadal bylo tak ze jak panienka powie ze ja zgwalciles to przez 8 - 9 miesiecy siedzisz do sprawy? A jak nauczycielka zgwalci ucznia to dostaje ostrzezenie albo wyrok dwoch tygodni wiezienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tego nie chcę kolego The_Man i jestem absolutnie przeciwny obecnemu trendowi dyskryminacji mężczyzn jaki zatacza coraz szersze kręgi w pseudoopiniotwórczych mediach.

 

Pisałem że nie ma równości - to my, Panowie jesteśmy lepsi, bardziej kreatywni, inteligentniejsi i silniejsi fizycznie. :P

Mamlanie ozorem, że kobieta nadaje się lepiej na jakieś stanowisko, albo do konkretnej czynności tak samo jak mężczyzna to mit. My mamy zupełnie inne (lepsze) predyspozycje intelektualne.

O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tego nie chcę kolego The_Man i jestem absolutnie przeciwny obecnemu trendowi dyskryminacji mężczyzn jaki zatacza coraz szersze kręgi w pseudoopiniotwórczych mediach.

 

Pisałem że nie ma równości - to my, Panowie jesteśmy lepsi, bardziej kreatywni, inteligentniejsi i silniejsi fizycznie. :P

Mamlanie ozorem, że kobieta nadaje się lepiej na jakieś stanowisko, albo do konkretnej czynności tak samo jak mężczyzna to mit. My mamy zupełnie inne (lepsze) predyspozycje intelektualne.

O to mi chodziło.

 

OK - ja jestem za rownoscia 'bezwzgledna' wobec prawa. Nie uwazam ze zawsze jestesmy lepsi, bardziej kreatywni, inteligentniejsi itp. Zazwyczaj tak - ale nie zawsze. Mam kolezanki ktore byly ode mnie lepsze w szkole bo sie uczyly a ja zadania odrabialem na przerwach przed lekcjami albo wyrwany do przeczytania zadania domowego - 'jechalem z glowy' - no a tu sie okazuje ze improwizacja nie zawsze sie sprawdza :-P Czyli byly ode mnie lepsze bo bardziej sobie ugruntowywaly material i pracowaly bardziej systematycznie a ja nie bylem w stanie tego nadgonic inteligencja i czesciowa wiedza...

 

Dodatkowo - kobiety nadaja sie lepiej od wiekszosci mezczyzn na pielegniarki, opiekunki do dziecka, itp. Wiec nie mow ze to mit :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pielęgniarkami i opikunkami to prawda w 100%, ale ma to związek z wrodzoną empatią i emocjonalnością kobiet, a nie ze zdolnością logicznej interpretacji otaczającego świata.

 

Zawsze lepsi jako płeć nie jesteśmy zgadzam się, ale zauważ następującą tendencję - wśród mężczyzn występuje bardzo silna polaryzacja intelektu, bardzo często wśród męskiej populacji trafia się zarówno kompletny imbecyl jak i czysty geniusz. Natomiast większość kobiet reprezentuje podobny, przeciętny poziom. Żdanych większych wzlotów ani też upadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Żeby była równość? Taka naprawdę realna? Największa przeszkoda to kible. Odwieczne upokarzanie kobiet koniecznością siadania na nich i długiego czekania. Ta gehenna samic powinna przejść do historii.

 

W Berlinie znaleźli genialne rozwiązanie! Damskie pisuary w kiblach!

 

https://www.o2.pl/hot/pisuary-dla-kobiet-beda-we-wszystkich-publicznych-toaletach-6154326045812353a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endeg ty weź nie wyskakuj z takimi pomysłami. Są już głosy, żeby mężczyźni siadali przy siusianiu (w Szwecji) prawnie ma być zakazane na stojąco, jedyny problem jaki widzi pani która to postuluje to fakt że nie ma jak sprawdzić czy mężczyzna siada czy stoi w kabinie :lol:.

 

@Vincent akurat mam kolegę pielęgniarza, i czasami po prostu potrzeba siły. Kiedyś załatwiali to mężczyźni ze służby zastępczej. Dziś odczuwa się braki szczególnie wśród salowych. 

 

Mnie najbardziej rozwalają projekty 'badawcze'. Np. stypendia doktoranckie -> mamy 12 miejsc dla najlepszych naukowców, w tym oczywiście 8 dla kobiet. A potem bo kobiety są aktywniejsze robią więcej doktoratów, ale ciągle ich jest mniej niż mężczyzn i trzeba to wyrównywać. Dodałbym komercjalizację nauki. Przeciętny człowiek z zewnątrz nie ma pojęcia jaka patologia siedzi na polskich uczelniach. Naprawdę patologia to najlepsze słowo jaki przychodzi mi do głowy. Nie wiem 5% znalazłoby pracę w tym zawodzie gdyby to funkcjonowało na normalnych zasadach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu najważniejszym prawem powinno być prawo do walenia kobiety w pysk. Tego mi tu brakuje najbardziej. To jest jedyna i ostateczna przeszkoda na drodze do równości.

Moment, w którym kobieta będzie się bała pyskować w obawie przed ciosem w twarz - to będzie prawdziwy świt równości. My mężczyźni podlegamy takim właśnie prawom. To jak z tą demokracją, gdzie prawo  głosu mieli ci, którzy w razie wojny  byli zobowiązani stawić się z bronią. To była cena. My jako mężczyźni gdzieś nadal podlegamy tym prawom. Jeżeli kobiety chcą uczestniczyć w tej grze, to droga wolna. Ale to już nie będą kobiety...

Edytowane przez KurtStudent
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Co należy zmienić, by można było mówić o "równości" płci?

@Piter_1982 Z dwojga złego, to lepiej jak kobitki nauczą się sikać na stojąco, niż my mielibyśmy przysiąść na zafajdanych deskach w klopie. Niech zobaczą jakie to "fajne". Przy okazji ludzkość przyoszczędzi morze wody.

 

Ciekawostka, od paru lat można nabyć taki gadżet SZCZAlny lejek. Ten za 8,80 trochę 'ucho prezia' przypomina. :lol:

 

63c2073a496fb857c243391a027e

 

http://www.marketingkobiet.pl/kobiety-zaczna-sikac-na-stojaco/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.