Skocz do zawartości

Czasy Instagrama i Tindera - czyli jak wyglądać dobrze na zdjeciu.


Panzerrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie wiem czy temat jest w dobrym miejscu a podobnego nie znalazłem.

Ostatni rok poświęciłem na bardzo intensywny samorozwój na wielu płaszczyznach. Mam wrażenia że nawet trochę przegiąłem bo stałem się pustelnikiem.
Nadszedł czas aby to zdyskontować i tu się pojawia problem którego się zupełnie nie spodziewałem. Na każdym kroku trzeba mieć zdjęcia a to na profil branżowy, a tu jakieś profilowe o jakiś tam tinderach nie wspominając. 
95% przekazu jest obrazkowo/zdjęciowy. Można bez problemu znaleźć badania mówiące o tym że osoby mniej urodziwe np mniej zarabiają co jest konsekwencją tego że karyna z Hr'u po rzuceniu okiem na zdjęcie nawet nie sprawdzi kompetencji.  
Korzystając z rożnych źródeł wiem że jestem 4/5 na 10 i o ile nie mam problemu z poczuciem własnej wartości i zawsze jestem zadbany to natura wyposażyła nas w mechanizm doboru (nomen omen) naturalnego.  

I tu pojawia się pytanie skoro panie jawnie i z przyzwoleniem manipulują swoim wizerunkiem czemu mu byśmy nie mieli tego ronić? :)
Macie jakieś sposoby albo materiały które podpowiedzą jak pooszukiwać na zdjęciach? Szczęściu trzeba trochę dopomóc. Pytam Was o to bo nie mam zupełnie doświadczenia a z drugiej strony uderza mnie hipokryzja, "nie rób tego hurr, to nie męskie. To i tak wyjdzie, jesteś nieuczciwy..." itp itp. A z drugiej strony baby nic innego nie robią jak przekazywanie sobie na wzajem takich tricków i inne oszustwa typu pushupy i tapety ;)

Poddam temat pod dyskusję i nie pogardzę poradami :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Panzerrrr napisał:

I tu pojawia się pytanie skoro panie jawnie i z przyzwoleniem manipulują swoim wizerunkiem czemu mu byśmy nie mieli tego ronić?

 

46 minut temu, Panzerrrr napisał:

A z drugiej strony baby nic innego nie robią jak przekazywanie sobie na wzajem takich tricków i inne oszustwa typu pushupy i tapety

A co Ty baba jesteś ? :)

Masz jakieś swoje wartości i zasady którymi się w życiu kierujesz pomimo wszystko i wszystkim ?

Tylko dlatego, że inni coś robią, to ja też tak będę robił. To jak wszyscy kradną to ja też mogę ? Dziwny rodzaj usprawiedliwiania swoich zachowań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie powinno się to znaleźć w rezerwacie - jak Cię widzą, tak Cię piszą ;) 
Jest parę podstawowych rad:
>gdzie ma się znaleźć dane zdjęcie? co innego na instagram, facebook a co innego cv - kto ma być odbiorcą?
>ubiór odpowiedni do targetu zdjęcia, włosy

>odpowiednia gra cieni - jasność zmienia prawie wszystko,
>ustawienie głowy odpowiednio do wywarcia dobrego wrażenia - jak masz dwa podbródki, to bez pomocy ze strony fachowca może być ciężko ;) - czy głowa ma być prosto czy może lekko przekrzywiona?
>gra oczu - zamknięte, otwarte, lekko przymrużone? - praca w lustrze
>TAK nawet makijaż - aktorzy, modele, nawet biznesmeni mają coś na twarzy żeby wyglądać na atrakcyjniejszych - wiem, że to nie jest męskie ale pieniądz  nie śmierdzi - wolałbym udowodnić swoją męskość w inny sposób, niż strugać samca alfa zmniejszając swoje szansę na $$$,
>twarz nie jest symetryczna. Która strona wygląda lepiej - prawa czy lewa? Wybierasz, naturalnie, lepszą,
>Uśmiech, lub jego brak - znowu, kto jest targetem? Gdy byłem młody (ok. 10 lat), z automatu patrzyłem na twarze fałszywie uśmiechniętych ludzi najczęściej w gazetach - rozpoznanie fałszu przychodziło mi nad wyraz prosto. Dlatego, uśmiechaj się naturalnie. Naturalny uśmiech jest wtedy, kiedy z ustami "śmieją się" również oczy. Ćwicz to, albo poproś kogoś żeby w momencie robienia zdjęcia Cię rozśmieszał,
>Osoby, które na zdjęciach mają lekko ugięte ręce czy nogi zbierają więcej plusów - sztywność nie jest atrakcyjna. Zauważ, że większość kołczów ma zdjęcie siedząc z uśmiechniętą twarzą, zgiętym ramieniem i kciukiem najczęściej prawej ręki dotykają twarzy, a niektóre palce jakby podtrzymują głowę,
>Praktykuj. Przyzwyczaj się do kamery. Im więcej zdjęć tym bardziej wyłapiesz kiedy wyglądasz najlepiej, i wtedy wręcz z automatu będziesz się tak ustawiał.

W sumie tyle pamiętam z podstaw.
Popatrz na Hitlera - godzinami szlifował pracę w lustrze i przemawianie. I jak widać, osiągnął co osiągnął. ;) 
Nie słuchaj tych pierdół, że tego się nie powinno robić bo to nie męskie. Chcesz pieniądze i coś osiągnąć? Musisz robić to, co społeczeństwo uważa nawet za "niegodne", niemożliwe i nie dla mężczyzny - rozumiesz, całe to pierdolenie to jest tylko beczeniem złośliwych baranów. Rób swoje. To, że obniesiesz się dumą i zaczniesz eksponować swoje najgorsze strony nic nie zmieni. Nie myśl, że Karynka jedna z drugą zaczną robić to samo, bo zobaczą jaki jesteś prawdziwy, że pokazujesz się od złej strony.
Aaaa, i nie zapomnij. Jakby Ci coś się udało, i z tych moich paru, pożal się boże, porad coś zarobił, wykrzesał - to Ci podeśle numer konta bankowego :P:P

Edytowane przez Messer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Są całe książki na temat mowy ciała a dbanie o wygląd i prezencję powinno być w gestii świadomego siebie mężczyzny. Mało kto rodzi się alfą i omegą. W dodatku współczesne życie w społeczeństwie nieustannie zmusza do podnoszenia sobie poprzeczki. Dawniej mężczyzna nie musiał nic, dzisiaj coraz więcej samców dba o swoją autoprezentacje (siłownia, sporty, kosmetyki, samorozwój itd). Oczywiście są też dwie inne drogi. Pierwsza to być prawdziwym smalcem alfa. Jednak jeśli takowy nie jest adonisem to może liczyć jedynie na wiejskie Karyny. Druga opcja to "monk mode". Jednak kto rzeczywiście może sobie na to pozwolić? Chyba tylko milioner, który zaszyje się głęboko pod ziemią w izolatce.

 

Zgaduję, że porady na temat jak robić i jak ustawiać się pod zdjęcia można znaleźć w profesjonalnych książkach z fotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metody
Kraść a wyglądać to co innego. Wiesz jak fajnie w regionie gdzie jest duże bezrobocie usłyszeć "ma pan wspaniałe kwalifikacje ale szukamy kogoś o lepszej aparycji". Mam twarz jak buldog francuski i łysieje a w takiej sytuacji 188cm i ogólna dobra kondycja jest już bez znaczenia bo baba dostaje komunikat "uwaga zj**ne geny" ;) 

 

@Messer

Jasne napewno jakimś procentem się podzielę, ale jak się trafi jakaś naiwna studętka to nie :P 
Dzięki za wartościowe rady, ogólnie zwróciłeś moją uwagę na dyktatorów i polityków zawsze mają wszystko dopięte na ostatni guzik - Adolf dopinał guziki od Hugo Boss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Panzerrrr napisał:

I tu pojawia się pytanie skoro panie jawnie i z przyzwoleniem manipulują swoim wizerunkiem czemu mu byśmy nie mieli tego ronić? :)

Choćby dla zasad ale jak chcesz kilka porad to... wystarczy zacząć od tego, że musisz mieć:

- odpowiednie światło

- znaleźć właściwe ujęcie (możesz np robić zdjęcie, ustawiać je na badoo i klikać wszystkie panie na tak, ii tak tydzień, później zmiana zdjęcia) i wtedy zobaczysz, które ma najlepszy odbiór

- odpowiednie ciuchy do tego

- fryzura

- stój wyprostowany, nie garb się, nie musisz być uśmiechnięty ale fajnie jakbyś nie miał ponurego wyrazu twarzy

Właściwie wystarczy :) na początek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panzerrrr Dokładnie! To jest konieczność, i mówię to jako osoba która dorabia tym jak wygląda.
Co innego jest usłyszeć od osoby, która ma pracę przy komputerze czy fabryce i dla niej to będzie "pedalstwo" - nie rozumie sytuacji, bo nie jest w butach osoby, która ma inne zajęcie, a co innego od jednostki, która musi działać z ludźmi, i z samej potrzeby wyglądać najlepiej jak najatrakcyjniej.

I chociaż świat jest zafiksowany na punkcie wnętrza, to jednak pierwsze skrzypce gra zewnętrze.

Bodajże Andrzej Lepper wyglądał na początku jak chłop oderwany od pługa, a zamienił się optycznie dzięki pomocy fachowców w poważnego człowieka wielkiego formatu.

Poluję na książkę od fachowca od wizerunku - Biblia Skuteczności Tymochowicza - tam podobno jest fajnie opisane, jak się rysować aby wyglądać jak najlepiej. Może też powinieneś, skoro to Cię interesuję - w tym wypadku daję wiadomość z drugiej ręki, bo sam jeszcze nie czytałem, opieram się na opiniach innych.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim topiku o fotkach itd ocieramy sie o wygląd, ja zrozumiałem ze robisz to pod profile czy jakieś media społecznościowe. Pierwsza zasada rób wszytko dla siebie pod siebie. I tu kłania sie wygląd. Zawsze masz być zadbany jak do ślubu. Ale to co pisze @Messer to dla mnie dużo za dużo... musisz sobie zadać pytanie czy chcesz być modelem czy mężczyzna. Gdzie jest granica? Jebnij pare zdjeć sobie wybierz te na których sie sobie podobasz i skonsultuj to z kimś zaufanym z igły widły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panzerrrr Jest kilka podstawowych kwestii dotyczących foto na portal randkowy czy inny na którym chcesz kogoś poznać, zainteresować sobą. Te "gry światła i cieni" to sobie tam może analizować fotograf.

Ty masz wiedzieć, że:
1 - Na zdjęciu masz być zadbany (dobrze ostrzyżony, jeśli to foto całej sylwetki to ubrany w coś gustownego, czystego itp).
2 - Masz mieć pewny wyraz twarzy, najlepiej z uśmiechem.
3 - Najlepsze są zdjęcia mające kontekst sportowy lub inny pokazujący Ciebie jako człowieka zdrowego i zajmującego się czymś.
4 - Ty jesteś w centrum fotki i dobrze widoczny - to oznacza pewnego siebie faceta. Wszystkie typu "widać mnie pół za murkiem, foto na tle fury (chyba ze szukasz blachary), pokazane same oczy itd itp są do d.
5- ogólnie foto ma przekazywać pozytywne emocje.

Najlepsze co można zrobić to wybrać jak najwięcej fot jakie masz i pokazać laskom ale takim które mają dobry gust (kumpele, siora itd) baby mają do tego super wyczucie, a i można się zdziwić nieraz jak pokazujesz im foty a one uznają że najseksowniej wyglądasz na tej która Tobie się nie podoba.

PS manipulacje fotami w programach graficznych są do dupy, bo jeśli zakładasz konto w celu przeniesienia znajomości na real, to....sam wiesz co będzie. Mojego kumpla laska oblała piwem w knajpie za retuszowane foty.

Edytowane przez mutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zdjęcie to podstawa naszego image - i trzeba bardzo o nie zadbać. Musi być profesjonalny fotograf i rady które dał np. @mutu

 

To nie ma nic wspólnego z oszustwem - bo gdyby chcieć być prawdziwym, to możnaby dać zdjęcie z rana jak wstajemy rozczochrani ze wzwodem w podartej koszulce - efekty takiego zdjęcia będą oczywiste.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Najpierw jak to przeczytałem to aż zaparskałem z cichej złości. Zacząłem to analizować, i zrozumiałem, że my się tu kompletnie nie zrozumieliśmy.

Wyobraź sobie, że idziesz na sesję zdjęciową. Za parę godzin stania, siedzenia - pozowania - dostajesz tyle pieniędzy co przeciętny Polak zarobi praktycznie w pół miesiąca. A teraz wyobraź sobie, że w ciągu jednego miesiąca masz tych sesji od 5ciu do ~10ciu.

Tylko jakie są wymagania żeby w czymś takim wziąć udział?

Ten zły, podły i okrutny makijaż. Powiem szczerze - ja nie mam pojęcia jak się to nakłada.
Siadasz, miła i wyfiołkowana Pani nachyla się, lekkim ruchem palca ustawia głowę w pozycji której sobie życzy i bierze się do pracy. Jakiej pracy? Głównie pędzelkiem puka w twarz, żeby nadać jej bardziej opalony wygląd (podświadomie uważamy osoby o ciemniejszej skórze, ale nie czarnej, za zdrowsze). Po miłych żartach, że to fajnie jest być kobietą, wstajesz i powoli zaczynasz robić swoje.

Odrzuciłbyś parę dodatkowych tysiączków miesięcznie za to, że na parę godzin jakaś kobieta nałoży Ci na twarz jakiś proszek? Zaznaczam, że wiele osób nawet by za to zabiło, a to tylko proszek..

Pytasz, czy bym ogolił nogi. No jasne, że bym ogolił, gdyby mi za to zapłacili. Nie interesuje mnie żaden niepisany "kodeks honorowy" dresiarzy (dresiarze zazwyczaj nie mają żadnego honoru). Interesuje mnie stan konta, i tyle. Nie męskie? Znam paru kolarzy, i mówią jedno: jak wchodzisz w profesjonalizm to nogi golić MUSISZ bo włoski tworzą minimalny opór dla powietrza przez co muszą zużyć więcej energii. Nie wierzysz, to wpisz sobie w google: nogi kolarza i wejdź w grafikę - po prostu każdy zawód ma pewne wymagania. Jeden musi grzebać w człowieku pod narkozą, kolejny musi użerać się z grupą trolli, a następny wydaje papierki w urzędzie. Wielu sportowców musi golić nogi i klatę z racji fachu, i oni wszyscy nagle się stali mentalnymi kobietami? No proszę.

Ja nie poprawiam brwi jakąś farbą wychodząc z domu, czy nakładam cokolwiek na twarz :D:D nie chcę, żeby mnie połamali na ulicy ;).

Zapewne oglądałeś filmy z bohaterami lat 80. Van Damme, Stalone, Dolph Lundgren. Wiesz, że wszyscy ci aktorzy i bohaterowie dla wielu młodych ludzi musieli mieć na twarzy makijaż z racji fachu?

Żeby Ci to trochę zobrazować i rozluźnić atmosferę. Popatrz na ten filmik. Chyba nie masz pozycji, znajomości i pieniędzy Pana Durczoka? Tak, ja też nie. I zwróć uwagę co robi mu ta kobieta..
\przepraszam za offtop, musiałem to wyjaśnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Messer said:

Wyobraź sobie, że idziesz na sesję zdjęciową.

Ni chuja nie przejdzie. Dalej nawet nie czytam. Kształtują nas doświadczenia poznałem paru foto modeli z czyms na głowie i pomalowani... Czułem zażenowanie... Przepraszam za moja ignorancje.  

 

 

 

Dobra doczytałem po łepkach... Co do ostatniego akapitu... Myśle ze nieźle bym Cię zaskoczył... 

 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zuckerfrei napisał:

Dobra doczytałem po łepkach... Co do ostatniego akapitu... Myśle ze nieźle bym Cię zaskoczył... 

W takim razie gratulację sukcesu, kłaniam się w pas.
Ale proszę, nie dawaj rad jak ma pracować osoba która działa w innym sektorze. Red napisał kiedyś post i leciało to jakoś tak "jak dobre rady rozpierdalają biznes", wydaje mi się że to czytałeś.

Każdy zawód wymaga pewnych poświęceń, i tyle. Gdybym zechciał nagle unieść się "męskością" i oświadczyć z miną Sokratesa, że nie przyjmuję tego proszku to zamiast następnego telefonu z informacją o zleceniu, dostałbym telefon z sugestią żeby iść do psychologa albo jak jest bardzo źle to do psychiatry po leki.

Ja też znam paru modeli, i to co chłopaki robią jest trochę dziwne, jakieś zdjęcia i pozy leząc topless w trawie - hrrr, ptfu. Więc nie dziwie się, że jesteś zniesmaczony. 
Mam nadzieję, że to sobie wyjaśniliśmy, bo to serio nie ma sensu - takie są wymagania, i chcąc nie chcąc muszę je zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sukces to znajomosci i powiązania...

 

Ten Twoj cały show biznes pokazuje bajkę iluzje to samo dzieje sie u kobiet, patrzą na te idealne sylwetki u kobiet i męższczyzn, wszyscy młodzi piękni... Młodzi ludzie patrzą i tym sie karmią dążą do jakiegoś magicznego świata i nabijają kabzę korporacja... 

 

Juz jesteś polskim Kenem czy dopiero będziesz? Za pare stówek przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Mój punkt widzenia jest inny.
Co by się stało gdybym odmówił wzięcia udziału w czymś takim? Powiem Ci co by się stało - na moje miejsce wskoczyłby ktoś inny. I tyle.

Mam własną skórą postawić się CAŁEJ PLANECIE? Wszyscy szefowie korporacji nagle pozielenieją ze wstydu za to co robią masom i nastąpi globalny krach? Serio.

Te parę stówek to połowa pensji miesięcznej zwykłego Kowalskiego robiącego w fabryce.

W ogóle, myślisz że mnie to bawi? Cieszy mnie to, że ludzie mają srane do głowy, i podświadomie uważają że będą mieli taką genetykę, rysy twarzy i tą całą otoczkę jak ja, tylko dlatego że kupią coś co reklamuje? W ogóle mnie to kurwa nie bawi bo sam miałem epizod jak miałem ~20 lat, gdzie życie przejechało mi twarzą po betonie i byłem w ciężkiej depresji i wyglądałem jak anorektyk i pacjent szpitala psychiatrycznego - i co, mam zbawiać świat odrzucając dobrą kasę, bo wiem że ktoś emocjonalnie zareaguje widząc moje zdjęcie?

Wierzę głęboko w reinkarnację. Uważam, że dostałem pewien dar, który mam okazję wykorzystać. Nie mam z czego się chełpić bo to dostałem w prezencie, a w teoretycznym przyszłym życiu mogę wyglądać jak głodujący bezpański pies - no i co? 
 

Wiesz co może zmienić mój teoretyczny bunt? Jedno wielkie NIC - poza stanem portfela. Zobacz jak linczowany jest Marek, chociaż on ma za sobą teoretycznie parę tysięcy ludzi. A wiesz co ja mam teraz za sobą? Tylko szafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest temat pt "jak się wypindrzyć do zdjęć w magazynach, czy jako spiker wiadomości" a " zdjęcia na portal internetowy" - chłopaka który pewnie chce się spotkać później w realu z kobietą. To są dwie różne sprawy.

Durczoka tapetują z kilku względów o których pewnie wiesz jako zawodowiec, jak siebie tutaj opisujesz.
On - przeciętny facet jak pójdzie wytapetowany na randkę to co najwyżej spowoduje śmiech politowania.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mutu dokładnie. Kamera wymaga takich zabiegów. Bez "tapetowania" taki dziennikarz wyglądałby śmiesznie.

Na realnym spotkaniu wygląda z czymś takim co najmniej dziwnie. 

 

Do social media polecam profesjonalnego fotografa, który umie wyciągnąć z Twojego wyglądu najlepsze rzeczy :D

Edytowane przez Moriarty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mutu napisał:

On - przeciętny facet jak pójdzie wytapetowany na randkę to co najwyżej spowoduje śmiech politowania.

Dokładnie. Wydaje mi się, że czułe oko kobiety bardzo szybko by wyłapało że coś ze skórą tego gościa jest nie w porządku. Strzał w stopę.

Zdjęcia czy coś co przynosi zysk i wymaga dobrego wizerunku - TAK.
Życie codzienne jak wyjście do sklepu, randki, siłownia - NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Moriarty napisał:

@mutu dokładnie. Kamera wymaga takich zabiegów. Bez "tapetowania" taki dziennikarz wyglądałby śmiesznie.

Na realnym spotkaniu wygląda z czymś takim co najmniej dziwnie. 

 

Do social media polecam profesjonalnego fotografa, który umie wyciągnąć z Twojego wyglądu najlepsze rzeczy :D


Ok, jeśli sesja u fotografa to u KOBIETY, w dodatku atrakcyjnej.

Jednak ja jestem przeciwny sesjom, bo one zawsze śmierdzą ustawką. Naturalne foty np z wakacji są lepsze. Wiedza stosowana i sprawdzona przez lata ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.