Skocz do zawartości

Pół miliona złotych kary dla Pana Piekary, za kąsliwą uwagę w kierunku Pani Wellman.


KuruKuruKukurin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,  właśnie przeczytałem , że Jacek Piekara ( nie znałem tej osoby wcześniej) przegrał proces o obrazę Doroty Welman. Ma do zapłaty 500 tys. złotych za trzyzdaniowy tweet, który był ewidentnie żartem ( może niewysokich lotów). Treść tweeta:  "Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks...Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!"  .  Nie wiem jaki jest jego status finansowy, ale niepokoi mnie to , że żyjemy w kraju, w którym możemy stracić dorobek swojego życia tylko dlatego, że jakaś puszysta pani poczuła się urażona.  Moim zdaniem to bardzo groźne zjawisko. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez KuruKuruKukurin
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skandal jest - powinien dostać max tysiąc złotych grzywny, a nie kur.. mać pół bańki! I jeszcze Pani Wellman trzymała w tajemnicy tę sprawę, a pisma z sądu były wysyłane na zły adres i Pan Jacek nie wiedział o rozprawie. 

 

To się w pale nie mieści co tu się dzieje, co nadzwyczajna kasta wyprawia. Za takie słowa zniszczyć człowieka doszczętnie? Skąd on weźmie pół miliona? 

 

Przykre, zwłaszcza że Pana Piekarę uwielbiam jako pisarza.

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz.....

 

Jaka jest podstawa prawna? Jaki dokładnie czyn karalny popełnił? I na co dokładnie został skazany? Ma jej zapłacić zadość uczynienie czy jak?

Mamy w prawie czyn karalny pomówienia ale w tym przypadku raczej nie ma on zastosowania. Wystarczy powołać biegłego dietetyka który poda medyczne warunki otyłości. Wiec nie można stwierdzić ze ją pomówił.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to z tego co wyczytałem to nie cała kwota idzie bezpośrednio do Wellman, podział jest taki:

 

-360 tys. koszt przeprosin -68 tys. koszt drugich przeprosin -25 tys. wpłata na fundację -6 tys. zwrot kosztów.

 

Na razie również brak informacji o tym, czy został skazany za zniesławienie czy za urażenie.

 

Wiecie, ja oczywiście zgadzam się że z hejtem trzeba walczyć, i sam tweet może był i chamski. Niemniej jednak , tak wysokie kary powinno się stosować w przypadkach gdy kogoś się zniesławia, oskarża publicznie(i fałszywie ) o ciężkie przestępstwa, fałszuje dane sprawy itp.,  po to by np. zszargać czyjeś dobre imię. Podejrzewam natomiast, że taki tweet był raczej nieszkodliwy dla kariery pani Welman.

Wyobraźmy sobie odwrotną sytuację, jakaś Pani pisze tweeta o np. o jakimś nieatrakcyjnym dziennikarzu/polityku kąśliwy komentarz. Sprawa napewno nie skończyła by się takim wyrokiem, a gdyby jakimś cudem jednak tak by się stało, to media trąbiły by o próbie upodlenia kobiet, zabrania im głosu, braku wolności słowa itp.

 

Edytowane przez KuruKuruKukurin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Pół miliona złotych kary dla Pana Piekary, za kąsliwą uwagę w kierunku Pani Wellman.

Nie wiem czy tak było w tym przypadku, ale wszędzie informacja, że wezwania szły na adres, pod którym nikt nie mieszka. No właśnie, ale jeśli jest tam jest ciągle zameldowany? Jeśli tak było, to tylko pokazuje, jak ważne jest by mieć posprzątane wszystkie sprawy urzędowe. 

 

Oczywiście całym sercem jest po stronie pana Piekary. Żeby odmawiać prawa do procesu?

 

Zresztą nie ma się co dziwić, była jedną z lokomotyw Tusk Vision Network w czasach największej propagandy o Zielonej Wyspie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, GurneyHalleck napisał:

He ?

Chyba w 3 telewizjach w prime time ....

 

Nie, na łamach GW.

 

Cyrk na kółkach, ale najlepsze jest to, że ten gość w ogóle nie wiedział, że został pozwany i trwała rozprawa.

 

Także lekcja dla nas - nie lekceważcie pozwań/pism, bo można obudzić się z ręką w nocniku i gotowym wyrokiem. Piekara zapewne będzie się odwoływał i kwota spadnie, ale bawi mnie ten sztuczny dystansik polskich gwiazdeczek. Nie ma większych pozerów, jak to postępowe towarzystwo, które swoich głaszcze po rękach i poklepuje po plecach, a atakuje tych drugich, o innym światopoglądzie. Innymi słowy, bycie określoną mianem "kurwa" przez kolegę (patrz Janusz Rudnicki) jest słodkim żartem, ale sarkastyczna uwaga kogoś z zewnątrz jest obelgą nie do przyjęcia.

 

Pamiętacie sprawę Dody i Mieszka? Dla młodszych:

 

http://www.newsweek.pl/polska/-blachara--znowu-na-wokandzie--raper-nie-musi-przepraszac-dody,71256,1,1.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze jest przeciwko reformie sądownictwa PIS po tym wyroku? 

 

Kary jak już powinny być następujące w tym kraju - zbadać zarobki Pana Piekary i max 3 miesięczna pensja i przeprosiny na twitterze gdzie napisał "heheszka". Jeżeli pierwszy raz złamał prawo w tej kwestii.

Mówię przy założeniu, że jest winny bo ja nic w tym wpisie prócz sarkazmu nie widzę, żadnego złamania prawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkało mnie. Po prostu nie wiem co powiedzieć, co zrobić, czy dzwonić na policje, jebnąć się w łeb czy skakać przez okno, KPINA !!! Taki wyrok !!!

Chłopina uderzył w najczulszy kobiecy punkt, w atrakcyjność.

Niedługo strach będzie się odezwać do kobiety bez adwokata.

 

Ale "czekajta" chłopy !!! Tak się bawimy

Mam dobry sposób na kasę !!!

Założę konto na portalu randkowy internetowym, walnę opis " silny zdrowy samiec pozna dziewczynę.... bla bla, a na koniec napiszę "bo kobiety miejsce w kuchni":lol:

to wystarczy, aby silne wyzwolone obrzuciły mnie gównem, a ja sobie ładnie wydrukuje wiadomości, ze zdjęciami, z email adresami. Kartki schowam do kieszeni i na komendę się przejdę :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maynard napisał:

Ktoś jeszcze jest przeciwko reformie sądownictwa PIS po tym wyroku? 

Tak ja. Jestem jak najbardziej za reformą sądownictwa, ale nie w taki sposób i przede wszystkim nie w takim stylu. Twoja wypowiedź jest manipulacją. 

 

ps. na PIS głosowało mniej ludzi w tych wyborach niż na PO w poprzednich. Przez fartowny zbieg okoliczności mają tę większość. I nie naród ich wybrał a obywatele - co jednak nie jest tożsame. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien ją przepraszać tak jak ją obraził. Wyrok jest z dupy jak to wiele wyroków w tym kraju. Nie wiem czy prawomocny nawet. Z tego co on pisał zadziałała tu fikcja doręczenia która czesto stosują firmy windykacyjne czyli podają lewe adresy pozwanego. Ten nie wnosi sprzeciwu i sąd klepie wyrok. Moim zdaniem do wznowienia. Mniejsze kwoty nawiązki za zabójstwo się zasądza wiec o czym tu mowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to kara za atak na:

1. Ludzi otyłych

2.kobiety

3.kobiety otyłe

4. obywateli towarzyszy TVN

czy pokazanie ludowi, że śmiać to się możemy My i personalnie atakować, a nie z nas/nas. Albo jeszcze inaczej, otyłą towarzyszka TVN jako piewczyni nowoczesności o postępowości ośmieszona być bezkarnie nie może, bo to tak jakby ośmieszać i podnosić rękę na "postępowość". Kara z dupy zupełnie jak byśmy w USA żyli. Do tej pory nie wiem, co jest bardziej kuriozalne, to że za coś takiego kare Piekara dostał, czy wysokość tej kary.

Edytowane przez WąsatySamiec
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś nic nie boli tak bardzo jak prawda. Szkoda, że takie rzeczy dzieja się w naszym kraju. Smutny jest ten świat celebrytow. Jest to też przykład tego jak mężczyźni są dzis traktowani i ile wolno  drugiej płci.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy gdyby odwrócić sytuację to Dorota Wellman musiałaby płacić tyle pieniędzy Jackowi. On nic złego nie powiedział, a dostał karę. Takie sytuacje sprawiają, że mężczyźni w obawie przed karą będą ograniczać swoje kontakty z kobietami.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piter_1982 napisał:

Przez fartowny zbieg okoliczności mają tę większość. I nie naród ich wybrał a obywatele.

 

Tak wygrać wybory w cuglach, po raz pierwszy w historii zdobyć większość bezwzględną a Ty piszesz, że to był fart. To jest dopiero manipulacja.

 

Obóz zwycięski wybrali obywatele i to oni sprawują w imieniu narodu władzę . Są przedstawicielami narodu.

 

Posłuchaj sobie wystąpienie Ziobry, tam pod koniec masz porównanie jak to wygląda w Niemczech i w projekcie.

Nie wierzysz? dobrze, powinieneś wszystko negować jak robili to uczniowie Buddy i szukać odpowiedzi na własną rękę :DD

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to fart. Przeczytaj co napisałem. Tak na spokojnie. 

 

Zauważ, że prawie 15% głosów nie było policzone. Korwin, Razem i ZL bo nie przekroczyły progu. 15 % chwytasz. Jakie cugle? Dostali mniej głosów (licząc każdego obywatela, który dał im głos) a frekwencja była wyższa. 

 

15% obywateli którzy poszli do wyborów nie ma dziś swojej reprezentacji, nie dlatego że nie poszli, tylko dlatego, że tak działa ordynacja. 

 

Jeśli zwyciężą feministki i uznają, że kastrują mężczyzn też uznasz że to będzie w imieniu narodu? 

 

Ciągle mylisz obywateli i naród. To nie jest jedno i to samo. A na ustasz masz hasła w jego obronie? 

 

Popatrz sobie na paski:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Polsce_w_2011_roku

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Polsce_w_2015_roku#Frekwencja

 

Żeby nie było PO to była banda złodziei. Dobrze, że ich gonią. 

 

Powiedź mi jak obronisz fałszowanie zaświadczeń przez sędziów (czy aby Ziobro nie powinien się tym zająć?), a kłamstwo z wystawieniem PIS jako partii a nie koalicji wyborczej?

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, znowu manipulujesz.

 

Odpowiedz jest natomiast prosta, wynik zależy od stosowanej w Polsce Metody D'Hondta która była w każdych wyborach do parlamentu od dekady (kiedy PO również wygrywała wybory).

 

W skrócie ta metoda faworyzuje duże partie i przede wszystkim zwycięzców. 

 

cytując prosty przykład z Polska The Times a propos małych partii i Korwinów:


"Inaczej mówiąc, jeżeli między partią A (zwycięską), a partią B (drugą) jest 5 proc. różnicy, to metoda d’Hondta nie promuje żadnej z nich, ale jeśli różnica w wyniku wyborczym wynosi już 15 proc. poparcia - promuje zwycięzcę kosztem pozostałych list kandydatów biorących udział w wyborach, szczególnie tych, które uzyskały mniejszą liczbę głosów"

- Im większa liczba głosów na listę oraz im wyższa przewaga nad konkurentami, tym lepiej. 

 

itd itd

 

Cała metoda liczenia jest dosyć skomplikowana ale każdy może poczytać o niej.

 

Przypominam, że przekręt stulecia i manipulacji zrobiła PO i PSL w wyborach samorządowych.

Przypominam całe to PKW liczące głosy jest pro-POwskie a mimo tego PiS wygrał w cuglach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie mówię, że nie wygrali, albo że oszukali. Natomiast w momencie gdyby 0,1% nie głosowałaby na Kukiza, a na Korwina (a uwierz mi, że wiele osób miało taki dylemat) PIS nie miałby tej większości. 0,1% to jest w cuglach wg Ciebie? 

 

PIS okłamał, że idzie jako partia, a nie blok (a szli jako blok z Ziobro i Gowinem) gdyby ten manewr zastosowała Zjednoczona Lewica też byłaby w parlamencie, dokładnie przy tym rozkładzie głosów.

 

Uważasz za normalne, że senatorowie nie znają ustawy 2h przed głosowaniem? Bo co przywiozą z Nowogrodzkiej to się klepie? To w końcu czyimi Oni są przedstawicielami. Bo ja odnoszę wrażenie, że prezesa. Dlaczego nie można po prostu ogłosić jak będzie wyglądał projekt i głosować go za tydzień tylko trzeba w nocy? 

 

Powtarzam, oczywiście PIS wygrał z godnie z prawem, ale jest jak złodziej, który złapany w kradzionym samochodzie mówi, ja się chciałem tylko przejechać. Prezes sądu, która przedstawia sfałszowane zaświadczenie lekarskie? To jest ta odnowa moralna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krugerrand napisał:

Niestety dziś nic nie boli tak bardzo jak prawda. (...)

"Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych co ją głoszą" - George Orwell.

 

17 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

Ciekawe czy gdyby odwrócić sytuację to Dorota Wellman musiałaby płacić tyle pieniędzy Jackowi. On nic złego nie powiedział, a dostał karę. Takie sytuacje sprawiają, że mężczyźni w obawie przed karą będą ograniczać swoje kontakty z kobietami.

Żyjemy w społeczeństwie matriarchalnym, tak więc będzie coraz gorzej. Przykład z USA pokazuje co nas czeka; #meetooPolska .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie on ma zapłacić 6k dla Wellman, 25k na jakąś fundację, a prawie pół miliona na zamieszczenie przeprosin w GW.

 

To nie jest zadośćuczynienie dla "pokrzywdzonej", tylko kara dla Piekary i prezent/ dotacje dla Michnika.  

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.