Skocz do zawartości

Duże różnice w preferencjach politycznych między młodymi mężczyznami i kobietami w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.wsensie.pl/polska/26719-kogo-popieraja-mlodzi-polacy-wyniki-sondazu-ipsos-zaskakuja

"W miarę postępów w budowie feminizmu walka płci zaostrza się". Jest to dobrze przedstawione w tej ankiecie. Młodzi mężczyźni wolą prawicę, a kobiety lewicę. Piszcie co sądzicie na ten temat ;) 

 

Poglądy osób młodych odbiegają od ogółu społeczeństwa. Ponadto widać wyraźnie różnice w poglądach politycznych kobiet i mężczyzn.

 

Spośród ruchów niebędących formalnie partiami, 10 proc. ankietowanych najchętniej zaangażowałoby się w Komitet Obrony Demokracji. Tuż za nim - z wynikiem 9 proc. - znajdują się Rodzina Radia Maryja oraz Czarny Protest.

 

Ogromne rozbieżności są między najmłodszymi (18-29 lat) a najstarszymi badanymi (60+). W tej pierwszej grupie największym poparciem cieszy się Ruch Narodowy z 13 proc. poparciem. Po nim znajduje się Czarny Protest (12 proc.) i Rodzina Radia Maryja (11 proc.). Z kolei w drugiej grupie znajdują się odpowiednio Rodzina Radia Maryja i KOD (po 15 proc.) oraz Kluby Gazety Polskiej (10 proc.).

 

Ciekawe są również wyniki badania w kwestii płci dla osób w wieku 18-39 lat. Na Ruch Narodowy wskazało bowiem 15 proc. mężczyzn, zaś na Czarny protest 20 proc. kobiet. Jeszcze bardziej widać różnicę w poparciu dla partii Wolność. Głos na nią oddałoby 15 proc. mężczyzn i ani jedna kobieta.

 

Sondaż przeprowadzono w dniach 12-14 stycznia metodą telefoniczną na probie 1017 osób.

 

https://oko.press/mlodzi-popieraja-czarny-protest-ruch-narodowy-starsi-kod-rodzine-radia-maryja-sondaz-oko-press/

"Potwierdza się więc teza, że wśród młodych Polaków mamy do czynienia z wojną płci pomiędzy bardziej konserwatywnymi młodymi mężczyznami oraz bardziej lewicowymi i liberalnymi młodymi kobietami."

 

Lewicowo-liberalna radykalizacja młodych kobiet jest szczególnie niebezpieczna ze względu na to, że kobiet jest zazwyczaj więcej w społeczeństwie oraz wspiera je system.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem młodzi mężczyźni nie są konserwatywni, tylko są bardziej konserwatywni od kobiet, które przyjmują wszystko jak leci od lewicowych generatorów idei i postulatów. Ci mężczyźni pożyją trochę, popali im się grunt i wrócą do starych zasad. Aczkolwiek wyniki nie są aż tak zróżnicowane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety niezależnie od wieku są bardziej skłonne głosować na partie lewicowe. Wynika to zdaje się z ich natury, potrzebują kogoś kto się nimi zaopiekuje, a w tym wypadku kogoś kto zaopiekuje się szeroko rozumianym społeczeństwem. Inna kwestią jest to, że nie ma obiadów za darmo i za każdym wydatkiem na rzecz biednych i pokrzywdzonych stoi wyższe lub nowe opodatkowanie elektoratu, a za każdą interwencją rządu w sprawy zwykłych ludzi stoi coraz większe rozrastanie problemu.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety będą głosować na partie socjalistyczne, bo chcą żeby państwo się nimi opiekowało. Dawniej robili to członkowie plemienia w którym takie kobiety żyły. Silniejsi mężczyźni zdobywali jedzenie i dbali o całą grupę. Teraz kobiety chcą dokładnie tego samego, tylko zamiast dostawania jedzenia chcą dostawać pieniądze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Szafir napisał:

Kobiety będą głosować na partie socjalistyczne, bo chcą żeby państwo się nimi opiekowało.

I w zamian za tą opiekę kobiety w systemie demokratycznym zgodzą się na coraz nowsze prawa, które zamienią taki socjalistyczny kraj w dyktaturę. W każdym komunistycznym państwie zaczynało się od miłych haseł wolności, wyzwolenia, równości i tym podobne, a kończyło się zawsze dyktaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MoszeKortuxy napisał:

I w zamian za tą opiekę kobiety w systemie demokratycznym zgodzą się na coraz nowsze prawa, które zamienią taki socjalistyczny kraj w dyktaturę. W każdym komunistycznym państwie zaczynało się od miłych haseł wolności, wyzwolenia, równości i tym podobne, a kończyło się zawsze dyktaturą.

Dokładnie tak @MoszeKortuxy Hasła, dzięki którym można poznać socjalistów i komunistów, to m.in: pokój, bezpieczeństwo, równość. Pod tymi pięknymi hasłami kryje się jednak pułapka.

 

1. Aby był pokój i bezpieczeństwo należy wprowadzać inwigilację obywateli, wprowadzać masę zakazów często absurdalnych.

2. Równość, czyli wysokie podatki i socjalizm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand Dokładnie jest tak jak piszesz. Mężczyzna, który jest ogarnięty i byłby w stanie sam utrzymać rodzinę często nie ma szans za jej założenie. Zamiast tego za swoją pracę i energię płaci podatki, z których potem opieka wypłaca zasiłki dla mamusiek brajanków, które zadawały się z "łobuzami" (bo przecież kocha mocniej). Ten przecież nie wnosi nic puli pieniężnej, bo nie pracuje lub robi na czarno. Sam też nic nie reprezentuje oprócz picia, jarania i obrobienia dupeczki.  Potem te mamuśki krzyczą: gdzie są prawdziwi mężczyźni, bo mają już dość życia od zasiłku do zasiłku, mały nie ma wzorca i rośnie pokolenie darmozjadów i nierobów. I tak w kółko.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@I_am_the_Senate rządom zawsze będzie na rękę socjalizm, bo ludzie są uzależnieni od państwa. Aby była ciągłość zasiłków, będą musieli zagłosować na tych samych, czyli z automatu mamy stały elektorat. A to, że mężczyźni przy tym cierpią nikogo to nie obchodzi, przecież jest ich mniej w społeczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że nie ma ani rządu mniejszości ani większości. Jest jeden wielki misz masz oraz poplątanie z pomyleniem. Masa hipokryzji oraz prawo skutecznie działające w jednych przypadkach a w innych nagle jest interpretowane inaczej. No burdel na kółkach i tyle. A sama inwigilacja czy socjalizm nie są złe. Dopiero zastosowane w złej wierze lub bez refleksji stają się złe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, I_am_the_Senate napisał:

Mężczyzna, który jest ogarnięty i byłby w stanie sam utrzymać rodzinę często nie ma szans za jej założenie. Zamiast tego za swoją pracę i energię płaci podatki, z których potem opieka wypłaca zasiłki dla mamusiek brajanków, które zadawały się z "łobuzami" (bo przecież kocha mocniej).

To pokazuje na jakich ludziach zależy obecnemu systemowi. Nie na świadomych, przedsiębiorczych i rozsądnych tylko na brajankach zrobionych przypadkowo przez łobuza w czasie seksu po imprezie zakrapianej alkoholem czy posypywanej narkotykami. 

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takimi ludźmi jest bardzo łatwo manipulować i można im wszystko wmówić. @Szafir Zauważ, że na partie lewicowe też głosują mężczyźni. Gustaw De Molinari już w XIX wieku wskazywał na, to że wzrost znaczenia tego typu partii był możliwy tylko dzięki rozszerzeniu praw wyborczych na robotników, wtedy tylko mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krugerrand napisał:

Gustaw De Molinari już w XIX wieku wskazywał na, to że wzrost znaczenia tego typu partii był możliwy tylko dzięki rozszerzeniu praw wyborczych na robotników, wtedy tylko mężczyzn.

Współczesnym proletariatem, a raczej prekariatem są kobiety, a nie mężczyźni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Dzięki za ten filmik:D To jest nieprawdopodobne, nie znałem tego wcześniej. Jednym zdaniem jestem zajebista, niezależna, wszystko umiem i potrafię zrobić, ale facet ma mi to i tamto zapewnić, a najlepiej wszystko.  Rząd to przecież taki byt abstrakcyjny zupełnie nieskładający się z istot żywych. No jakie to proste, w życiu bym na to nie wpadł:D

 

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krugerrand napisał:

Jednym zdaniem jestem zajebista, niezależna, wszystko umiem i potrafię zrobić, ale facet ma mi to i tamto zapewnić, a najlepiej wszystko. 

Kobiety realizują swoją "niezależność" za hajs ojca, męża czy podatników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MoszeKortuxy said:

Kobiety realizują swoją "niezależność" za hajs ojca, męża czy podatników. 

I nic w tym złego dopóki obie strony dostają to czego chcą. Niestety feminizm nie chce nic dać od siebie a tylko brać - to jest oszustwo, a oszustwo na kasę nie jest niczym innym jak kradzieżą.

A czymże jest dzisiejszy feminizm? Jak wiele dzisiejszych ruchów istnieje dla uwagi, pieniędzy i jak większość politycznych aktywności dla jeszcze większej kasy. Idzie też w parze z polityczną poprawnością tępiącą wolność słowa nazywając ją mową nienawiści godzącą w uczucia pokrzywdzonych ofiar męskich ciemiężycieli. Pani Wellman jest świeżutkim tego przykładem - spróbuj się odezwać i powiedzieć prawdę to ci tak przylepimy, że do końca życia będziesz spłacał swoją prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Panowie zapomnieliśmy o jednej bardzo ważnej rzeczy. Kobiety głosują na potencjalnego kandydata nie tyle po tym co mówi (chociaż na to też zwracają uwagę, ale w mniejszym stopniu), ale jak wygląda. Ton i barwa głosu też odgrywają duże znaczenie.

 

Pamiętam jak były wyboru 2015, spotkałem się z moją dziewczyną (teraz już byłą) i ona sama zaczęła temat o polityce. Pierwsze padło  oczywiście pytanie: "Na kogo głosowałeś". Odpowiedziałem, że na Kukiza. Z ust mojej byłej padły wtedy słowa wyrażające zdumienie: "Co, jak to". Chwilę później zaczęła to oczywiście komentować że "jak mogłem na nich zagłosować" itd. Zacząłem się zastanawiać na co takiego mogła zagłosować moja kobieta, więc zapytałem. Padła szokująca odpowiedź: "Parta razem". Postanowiłem temat dalej pociągnąć i zapytałem: "No coś ty, dlaczego akurat oni". I teraz nie uwierzycie panowie. Otóż dwa dni wcześniej oglądała program w którym to Zanberg się wypowiadał. Urzekł ją tak jego głos i z wyglądu też się jej podobał. A, że on przestawia idee państwa opiekuńczego, więc w oczach kobiety idealny kandydat i postanowiła na niego zagłosować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wrotycz napisał:

dzisiejszy feminizm?

Każdy feminizm jest zły. Wszyscy mówią, że współczesny feminizm czy 3 fala feminizmu są złe. I to jest prawda, ale skąd ta 3 fala się wzięła? Z 2 fali po drugiej wojnie światowej. A skąd się wzięła 2 fala? Z pierwszej fali sprzed 1 wojny światowej. A ta z kolei została stworzona przez marksistów.

 

Nigdy nie dajcie sobie mówić, że kiedyś był dobry feminizm, a teraz jest zły. Feminizm u swego źródła był zły i jest nadal. Kolejne fale feminizmu to nowe formy tej samej zarazy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety łykają propagandę lewicowe pro islamskiej jak pelikany dlatego że nie są  logiczne  (widzą doskonale w Szwecji, Niemczech norma to gwałty ) Pomimo tego że się o tym mówi pisze takie kobieta nie ma za grosz wyobraźni ze ją tez to spotka a co więcej sama to na siebie sprowadziła głosujących  na lewicę . Faceci widzą też ale oni wiedz że na zachodzie  jest źle(strefy no go w Szwecji w roku 2014/15 były 54 teraz już 70+ gdzieś na YouTube było )to  inaczej u nas nie będzie . Dlatego chcą bronić te głupie kobietki przed auto destrukcją . DLATEGO mężczyzna hetero biały jest tak NISZCZONY PRZEZ MEDIA bo jest on ostatnią linią obrony przed wojskami wielkiego Mahometa które lewicowe media nazywają uchodźcami/imigrantami

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.