Skocz do zawartości

Brigitte Bardot krytykuje kampanię #MeToo. "Przejaw hipokryzji"


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.rp.pl/metoo/180119169-Brigitte-Bardot-krytykuje-kampanieMeToo-Przejaw-hipokryzji.html Dobre wieści z Francji :D 

Francuska aktorka Brigitte Bardot ostro skrytykowała kampanię #MeToo i jej francuskie odpowiedniki mówiąc, że to "przejaw hipokryzji".

 

Brigitte Bardot dołączyła do Catherine Deneuve, wyrażając niechęć wobec kobiet pracujących w przemyśle filmowym, które skarżą się na molestowanie seksualne. Jak powiedziała, "w ogromnej większości przypadków jest to obłudne, śmieszne i nieciekawe”.

 

- Wiele aktorek flirtuje z producentami, aby dostać rolę. Potem, kiedy opowiadają historie, mówią, że były nękane. W rzeczywistości, zamiast im to pomóc, tylko im to szkodzi - powiedziała Bardot w wywiadzie dla "Paris Match".

 

Bardot podkreśliła także, ona nigdy nie padła ofiarą molestowania seksualnego. - Uważałam, że to urocze, kiedy ktoś mi mówił, że jestem piękna albo, że mam fajną pupę. To sympatyczny rodzaj komplementu - powiedziała.

 

Brigitte Bardot jest już drugą francuską aktorką, która krytykuje kampanie przeciwko molestowaniu seksualnemu w branży filmowej. 9 stycznia okazało się, że Catherine Deneuve podpisała list otwarty krytykujący kampanie dotyczące molestowania seksualnego. W liście pisano o "purytańskiej fali oczyszczenia”. Deneuve przeprosiła później ofiary napaści seksualnych, mówiąc, że "zniekształcono ducha tego tekstu”.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że opór idzie tylko od strony starszego pokolenia, które już za wiele nie ma do gadania. A te młode idzie wraz z prądem i pseudo nazistowskimi ideami ubranymi w cukierkowe hasełka. Do tego kobiety mają mega wyprany mózg. Masakra, że tak dużo ich uczestniczy w tych całych czarnobylskich protestach czy kodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Krugerrand napisał:

Czy panie z Francji zostaną przemilczane, zakrzyczane czy może od razu będzie się z nimi walczyć?

http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180119509-Deneuve-przeprasza-ofiary-przemocy-seksualnej-po-swoim-liscie.html

"List do "Le Monde" wywołał gorącą debatę we Francji. W środę grupa 30 feministek wydała oświadczenie, w którym oskarżono Deneuve i 99 innych autorek listu o próbę "opuszczenia kurtyny" na skandale ujawnione po sprawie Weinsteina oraz o "pogardę" dla ofiar przemocy seksualnej."

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.