Skocz do zawartości

Prawo jazdy 2018 - zmiany


Eloquence

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj niezłe podsumowanie tematu:

 

 

W czasie kursu uczymy się jak zdać egzamin, a nie jak dobrze jeździć i odnaleźć się w sytuacji na drodze ;) Jeden wielki absurd, przechodzą ze skrajności w skrajność.

Oprócz tych kwestii wymienionych w filmiku bardzo irytujący jest plac manewrowy, ponieważ zaliczenie go zależy nie tylko od umiejętności, ale też w dużym stopniu od szczęścia. Powiedzmy, że ktoś go przeszedł za pierwszym razem i oblał na drodze. To dlaczego za drugim razem trzeba powtórzyć ten plac?  Powinni to wpisać jako zaliczenie i zacząć od tego co zrobiło się źle. Niby można powiedzieć, że ktoś kto powinien zdać egzamin nie będzie miał z tym problemu. Aczkolwiek jak się z tym nie mogę zgodzić. Równie dobrze można kazać komuś parkować na egzaminie 10 razy i jak akurat parkowanie równoległe za tym 10 razem nie wyjdzie to powiedzieć "no widać się nie nadajesz, sorry" :D W takim tempie nigdy się nie dostanie tego prawa jazdy.

 

Kolejna rzecz: jechałam z instruktorem poza terenem zabudowanym i widziałam znak ograniczenia prędkości z daleka. Niestety jakieś krzaki, drzewa zasłoniły ten znak na tyle, że nie widzialam do ilu konkretnie to ograniczenie, z bliskiej odległości dopiero było widać. Oczywiście instruktor miał pretensje i powiedział, że nie zwolniłam wystarczająco - jednym zdaniem miałabym problem na egzaminie. Różnica była taka, że on widział ten znak tysiąc razy, a ja pierwszy.

 

A Wy co uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza. 

W zeszłym roku zdałam prawo jazdy i jeździłam z zielonym liściem.

Ludzie na mnie trąbili.

Raz zablokowałam skrzyżowanie bo nie wiedziałam kto ma jechać, zatrzymałam się na środku i gasło mi auto- diesel.

Wjechałam też do rowu. Obiłam zderzak z tyłu czy coś tam, przejechałam wronę, potrąciłabym rowerzystę- miałam go wyprzedzić ale zjechał na mój pas nie dawając znaku ręką. Nie umiem parkować, po przejechaniu 100km nie umiałam ruszać lewą nogą. Mylę prawo z lewym. Początki miałam bardzo trudne, łatwiej by mi może było gdybym jeździła z doświadczonym kierowcą na początku.

Jak dla mnie to te zmiany spoko.

 

Aktualnie nie jeżdżę samochodem i jakoś nie mam zamiaru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawiam tych nowinek, za bardzo tego nie śledzę, ale coś tam słyszę i mam na uwadze, ponieważ synek za rok będzie zdawał. Uczę go jeździć już dawno, auto prowadzić umie, ale wiadomo że tylko po lasach, a jak to będzie się miało do zagęszczenia na drogach publicznych, to czas pokaże. 

 

Listka bardziej obawiam się ja, jadąc autem z listkiem będę na siebie ściągać niepotrzebne kontrole. Mi jako staremu kierowcy dozwolona bedzie inna prędkości niż sugeruje listek i zwyczajnie moje drobne niedociągnięcia mogą być prześwietlone. ( Np. brak pasów, apteczki itp..) Mam stare auto, planuję wymianę jak syn będzie już umiał jeździć, a obawiam się że policjanci mojej miłości do auta mogą nie podzielać i zwyczajnie jak zechcą to coś znajdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Spokojnie, ja też strasznie mylę kierunki :lol: Na egzaminie ciągle mówiłam na głos "tutaj jest prawa, a tu lewa". Egzaminator chyba sobie myślał, że coś ze mną jest nie tak. Może spróbuj jeszcze pojeździć z jakąś osobą, która będzie ciągle obok na mejscu pasażera, w razie czego pomoże ze wszystkim i z czasem będzie coraz lepiej. Dobrze jest na początku ćwiczyć na jakimś w miarę tanim samochodzie, bo nie będzie go żal potem :P 

 

@Sitriel To życzę powodzenia, żeby zdał za pierwszym razem i trafił na fajnego egzaminatora :) Niestety trzeba się będzie pilnować z tymi listkami. Ciekawe czy jego brak traktują od razu jako wykroczenie i dają mandat - "Jeśli w ciągu okresu próbnego kierowca popełni 2 wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji stwierdzone mandatami lub prawomocnymi wyrokami sądu okres próbny zostaje wydłużony o kolejne 2 lata"

 

Tu jest też wszystko fajnie wypunktowane: http://zielonelistki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.