Skocz do zawartości

List do chłopaka.


Rekomendowane odpowiedzi

Moje ulubione źródło :D

http://rozwiedziona.pl/ogolna/list-do-faceta

 

Cytat
Drogi chłopaku,
Nie baw się w bycie mężczyzną, tylko dlatego, że twój dowód wskazuje na to, iż teoretycznie jesteś dorosły. Mężczyzną nie jest się jedynie dlatego, że w świetle prawa ukończyłeś 18 lat i posiadasz między nogami co innego niż ja. Nie uczyni Cię nim również broda, wąsik, dobrze skrojony garnitur czy fajna fura. Ani kasa na koncie, ani odpicowane lokum czy ilość wypitego alkoholu oraz zaliczonych panienek. To zupełnie nie w tym rzecz!
Mężczyzną jest ktoś dojrzały i odpowiedzialny, ktoś kto nie tylko jest taki względem siebie, ale przede wszystkim bliskich mu osób. Poznasz go po tym jak traktuje kobiety i starszych. Zauważysz w sposobie reagowania na dzieci i trosce o zwierzęta. Mężczyzna potrafi odróżnić głupkowate błahostki i pajacowanie od spraw poważnych, ważniejszych i właściwym dorosłym. Mężczyzna nie postawi kumpli ponad swoją kobietą, nie będzie kazał jej wybierać, nigdy nie podniesie na nią ręki, nie będzie wyzywał, pomiatał, okłamywał, wykorzystywał…
Mężczyzna wie kiedy czas dorosnąć, wie że nie można spędzić całego życia z mamą, wie kiedy nie wypada ciągnąć kasy od rodziców czy swojej kobiety. Wie również kiedy jest czas na pracę a kiedy na zabawę. Chce się rozwijać, ma pasje, można z nim porozmawiać na wiele tematów, ale i wygadać mu się, bo on będzie umiał wysłuchać.
Jeśli myślisz drogi chłopaku, że zrobienie prawka, jazda furą kupioną przez tatę czy 180 cm wzrostu wystarczy, jako kobieta mówię Ci, że zdecydowanie nie. Wiem to, bo znałam wielu takich jak Ty. Chłopaków którzy mieli dwadzieścia pięć lat i takich przed czterdziestką. Oni wszyscy byli pewni swojej męskości a jednak: nie potrafili zaopiekować się swoją kobietą, stworzyć rodziny, zachować się odpowiedzialnie, podjąć ważnych decyzji, stanąć na wysokości zadania, przyznać się do słabości, wziąć do roboty… Mijały lata, przybywało im siwych włosów, centymetrów i kilogramów a oni nadal stali w miejscu…nadal byli tylko chłopcami w ciele faceta- mężczyzny.
Drogi chłopaku, jeśli chcesz się stać mężczyzną, przeczytaj uważnie ten tekst i weź sobie do serca każde jego słowo. I pamiętaj…póki się nim nie staniesz, nie bierz się za rzeczy właściwe mężczyźnie bo je schrzanisz a mogą ucierpieć przez to niewinni.

 

Nie słyszę nic o tym co kobieta zrobi dla mężczyzny.... 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 10
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiedziona .... gdzieś jest po świecie chodzi jeden szczęśliwy facet :D , a pancia może być dalej skupionym na sobie egocentrykiem czekającym na księcia, który doceni jej walory i będzie dojrzały ale finansowo - niech dalej robi sobie "słit focie" co zjadłam, co wysrałam, co kupiłam i kota.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie denerwują takie teksty, to bania mała. A napisała to pewnie 21 latka po 6 związkach w których miś nie był wystarczająco dobry i dorosły. 

37 minut temu, tomek25 napisał:

Wiem to, bo znałam wielu takich jak Ty. Chłopaków którzy mieli dwadzieścia pięć lat i takich przed czterdziestką. Oni wszyscy byli pewni swojej męskości a jednak: nie potrafili zaopiekować się swoją kobietą, stworzyć rodziny, zachować się odpowiedzialnie, podjąć ważnych decyzji, stanąć na wysokości zadania, przyznać się do słabości, wziąć do roboty…

 

Czytaj łożyć na mnie, moje zachcianki i ożenić się ze mną. Pany, jak baba wam mówi, że jesteście jak duże dzieci, że nie zachowujecie się odpowiedzialnie, to traktujcie to jako komplement, bo to znaczy, że jesteście na dobrej drodze w swoim życiu :) 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tomek25 napisał:

nie potrafili zaopiekować się swoją kobietą, stworzyć rodziny, zachować się odpowiedzialnie, podjąć ważnych decyzji, stanąć na wysokości zadania, przyznać się do słabości, wziąć do roboty…

Uwielbiam takie teksty. Kwintesencja kobiecych oczekiwań.

W wolnym tłumaczeniu: Wolą żyć dla siebie niż dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie żałosne teksty tej jak już tu giorgio wspomniał najpewniej młodej dwudziestoparolatki są na tak niskim, żenującym poziomie, że nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. Najlepiej takie teksty traktować jak miałczenie kota, tupnąć nogą i iść dumnie dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopiekować się kobietą - przynosić co najmniej 10 kafli na miesiąc.

Stworzyć rodzinę - podpisać ten wstrętny i ze wszechmiar opresyjny dla niej akt małżeński.

Podjąć ważne decyzje - przyjąć ją pod swój dach.

Zachować się odpowiedzialnie - przepisać notarialnie na nią ten dom.

Stanąć na wysokości zadania - do sprzątania i gotowania wynająć gosposię, bo pańcia od samego istnienia jest już umęczona i wykończona

Wziąć się do roboty - wziąć 3 dodatkowe etaty by myszkę odciążyć.

A generalnie to chodzi o to, byśmy sobie wbili do łbów, szanowni Bracia, że kobieta jest nagrodą dla mężczyzny. Przecież zawsze tak było.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to samo - gdy nie dajesz z siebie zrobić woła roboczego pod imperatywy biologiczne Pani, nazywa cię "chłopcem". A dziewuszka to nie może stać się "kobietą" i sama najpierw wziąć się za odpowiedzialny samorozwój bez wciskania w to innych na silę? Nie, one nic nie muszą...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale smiechłem. Powinno się zaczynać: mężczyzno sługo uniżony. Takie liściki to bajki dla frajerów. Jest gość , który jest bogaty, łyknął to...i jest że mną. Mam zapewnione źródło finansowania, mogę mieć to teraz w dupie, zrobię sobie tipsy, a później idę na trening. Prowadzi go Ahmed, jest taki fajny. 

 

Kiedyś na lekcji biologii pani mówiła nam o pajaku czarnej wdowie, która po kopulacji z samcem zjada go. Ktoś się spytał dlaczego. Pani wpadła w dziwny smiech- oczywiście dzieci, że nie dlatego, że boi się, że ją zdradzi. Wytłumaczenie logiczne, ale ten jej śmiech. Teraz rozumiem analogię do naszych pań i tego listu.

Edytowane przez I_am_the_Senate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź do autorki listu.

 

Droga Autorko, z przykrością muszę przyznać Ci rację. Wspomniani w liście chłopcy rzeczywiście istnieją. Jak trafnie zauważyłaś, ludzie ci nie zmieniają się z wiekiem. Dlatego ci chłopcy już się nie zmienią. Jednakże oprócz nich istnieją także - wspomniani przez Ciebie - prawdziwi mężczyźni. Są to mężczyźni, którzy nie boją się ponosić odpowiedzialności za życie swoje i bliskich im osób. Mężczyźni, którzy mają pasje, ciekawe życie i niezależność finansową. Na pewno takich mężczyzn spotkałaś w swoim życiu, jest ich bowiem niemało. Niestety zapewne byli dla Ciebie niewidoczni albo traktowałaś ich z góry. Pociągali Cię bowiem ci, o których dzisiaj piszesz. Dlatego zamiast kierować ten list do mężczyzn, skieruj go raczej do innych kobiet, aby nie powtarzały Twoich błędów. Mężczyzn natomiast zostaw w spokoju.

Edytowane przez Oktabryski
  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carl93m, a kto to jest Wicijowski? Jakiś nowy rycerski gentelman, walczący o uciskane od zarania wieków kobiety?

 

7 godzin temu, I_am_the_Senate napisał:

Prowadzi go Ahmed, jest taki fajny.

Nieważne kto go prowadzi, może być Ahmed a nawet sam Siddhartha Gautama, czyli Budda. Ważne, że moje krocze go prowadzi. Jestem taka piękna, kto nie odda mi domu ten jest pusty i płytki i niedojrzały emocjonalnie. Przegryw życiowy. Totalny nieudacznik. Loser.

Edytowane przez Magician
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zajestraszna indoktrynacja młodzieży. Współczuję mężczyznom i chłopakom, którzy to czytają i w to wierzą.

Najwyraźniej nie przeczytali motta tej pani („Jeżeli chcesz wie­dzieć, co ma na myśli ko­bieta, nie słuchaj te­go co mówi – pat­rz na nią.” Oscar Wilde) i dlatego tego słuchają.

Może posłuchajmy jej samej, spójrzmy na nią i dowiedzmy się co myśli zamiast jej słuchać:

30 lat, uważa, że faceci lubią idiotki a sama, śmiem twierdzić, inteligencją nie grzeszy. Wnioskuję to po ilości motywacyjnych cytatów na jej blogach*, oraz ilości selfie i samouwielbienia, poczucia wyjątkowości, poszukiwania uwagi i potwierdzenia w jej artykułach na blogu. Jest to dziwnie blisko skorelowane z narcyzmem**.

No i jak przystało na prawdziwą celebrytkę tłumy wielbicielek, które tylko wtórują jej wywodom.

 

Arcydzieło społecznej inżynierii.

 

* tak się składa, że ilość inspiracyjnych cytatów jest pozytywnie skorelowana z brakiem inteligencji. Nie jest to czynnik determinujący ale skorelowany, zwłaszcza jeśli są to cytaty "gówniane" (tak jest w artykule i badaniu)

** artykuł, podpunkt 5, badanie.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga dziewczyno,

Jeśli myślisz, że położysz się w łóżku jak kłoda i to wystarczy [...]

 

Skąd wiadomo, że list pisała jakieś feministyczne dziewczę? Ja to wnioskuję po "trosce o zwierzęta".

 

Ps. Ja się w zasadzie zgadzam z treścią tego listu, tylko nie wiem, czy autorka miała na myśli taką samą interpretację.

Edytowane przez Kapitan Horyzont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2018 o 12:44, CzarnyR napisał:

Boli jak niedojrzały mężczyzna wsiada w sportowe auto i woli kręcić bączki na osiedlowym parkingu niż zabrać pańcie na wakacje do Chorwacji

Hehehehe.

O moje przesiadywanie na warsztacie to wszystkie znane mi damy mają pretensje do dzisiejszego dnia :)

Do czasu kiedy jednej z drugą zjebie się auto :) :) :)

 

Standardowa wymiana esemesów:

Ona do mnie - co robisz ?

- na warsztacie siedzę. STF

- co to znaczy STF ?

- spawam, toczę, frezuję

- a długo będziesz siedział ?

- aż zrobię

- hmmm, szkoda ze mam taką konkurencję....

 

Mija parę godzin

- zrobiłeś ?

- tak, już dawno

- to dlaczego się nie odzywasz ?

- bo teraz robię co innego. SP

- SP ? mam spierdalać ?

- nie

- a co ?

- sprzątam pierdolnik

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.