Skocz do zawartości

Kolejne protesty i marsze kobiet na świecie


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/protesty-kobiet-na-swiecie-czas-sie-skonczyl,808273.html Ostatnio kobiety wyszły na ulice w sprawie próby liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce. Teraz kobiety w innych krajach wychodzą na ulicę. Kobiety potrafią się jednoczyć aby walczyć o swoje przywileje. Szkoda, że mężczyźni nie są na tyle zorganizowani by walczyć o swoje prawa przeciwko dyskryminacji. Piszcie co Wy sądzicie na ten temat ;) 

 

Marsz kobiet odbywa się w Wielkiej Brytanii, USA i Niemczech

 

Tysiące osób wyszły w niedzielę na ulice Londynu, wyrażając poparcie dla praw kobiet oraz sprzeciwiając się napastowaniu seksualnemu. Marsze Kobiet odbywają się w ten weekend w wielu krajach, w tym w USA i Niemczech.

 

Tysiące uczestników Marszu Kobiet zgromadziły się pod kancelarią brytyjskiej premier Theresy May, trzymając w rękach plakaty z hasłami "Jesteśmy silni" i "Czas się skończył". Demonstrujący wyrażali poparcie dla akcji #MeToo zorganizowanej w związku ze skandalem wokół amerykańskiego producenta Harveya Weinsteina, którego w ostatnich miesiącach kilkadziesiąt kobiet ze świata filmu i mediów oskarżyło o molestowanie seksualne. 

 

Kobiety znów wyszły na ulice w USA. "Jesteśmy tu, żeby świat zrozumiał, że jesteśmy wkurzone!"

 

Tysiące uczestników zgromadziły też sobotnie demonstracje w USA, odbywające się w pierwszą rocznicę zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA. "Piękna pogoda w całym kraju, idealny dzień na marsz kobiet.

 

"Idźcie uczcić historyczny kamień milowy i bezprecedensowy sukces gospodarczy oraz budowę dobrobytu, osiągnięte w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Najniższe bezrobocie wśród kobiet od 18 lat!" - napisał prezydent USA na Twitterze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu żaden facet nie wpadł jeszcze na pomysł zorganizowania wielkiej zadymy w ramach równouprawnienia męsko-damskiego? Bracia, podejdziemy szturmem pod dom Kazi Szczuki, będziemy kwilić po cichutku i łopotać sztandarami z hasłem "Moje nasieniowody, moja sprawa". Niech wreszcie zapanuje równouprawnienie międzypłciowe. Ja osobiście nie chcę być pod butem macić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Magician napisał:

Niech wreszcie zapanuje równouprawnienie międzypłciowe.

Uważam, że prawdziwe równouprawnienie jest niemożliwe. Zawsze będzie walka o władzę, dominację. Taka ludzka natura. Problem w tym, że my - mężczyźni jesteśmy na gorszej pozycji. Ciągle pod ostrzałem i coraz bardziej oddajemy pole.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MoszeKortuxy napisał:

Uważam, że prawdziwe równouprawnienie jest niemożliwe

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości w tej kwestii. To jest fizycznie niemożliwe. Zawsze będzie walka. Zawsze jest walka nawet nieświadoma. Rola kobiety i faceta jest diametralnie różna. Ale gorsza pozycja faceta i oddawanie pola jest tylko w jego myśleniu. Jeśli nie chcesz, nie oddasz. Tym bardziej Ty, chodzą słuchy żeś ostry moderator, zbóju. Pozdro, kamracie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MoszeKortuxy napisał:

Uważam, że prawdziwe równouprawnienie jest niemożliwe. Zawsze będzie walka o władzę, dominację. Taka ludzka natura. Problem w tym, że my - mężczyźni jesteśmy na gorszej pozycji. Ciągle pod ostrzałem i coraz bardziej oddajemy pole.

Zgadzam się. Nie ma w naturze takiego pojęcia w ogóle jak "równouprawnienie". To tylko puste słowo którym feministki racjonalizują swoje działania. 

Problem jest też taki uważam, że mężczyźni nie do końca wiedzą jak z tą zarazą walczyć... Pomijając że niezbyt jako samce potrafimy się zebrać w grupę, by bronić wspólnego interesu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby już mężczyźni zjednoczyli się i zaczęli protestować odnośnie swoich praw itd to na pewno zostało by to przemilczane.

Media głównego ścieku pierdolą o protestach i prawach kobiet bez ustanku. 

 

Nagle zaczną brać stronę mężczyzn i pokazywać drugą stronę medalu? Hahaha :D 

 

Zejdźmy trochę na ziemię. Na pewno trzeba by było sowicie opłacać media, a może kogoś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

Uważam, że prawdziwe równouprawnienie jest niemożliwe. Zawsze będzie walka o władzę, dominację. Taka ludzka natura. Problem w tym, że my - mężczyźni jesteśmy na gorszej pozycji. Ciągle pod ostrzałem i coraz bardziej oddajemy pole.

Równouprawnienie jest możliwe i pożądane, ale w prawie. Równość wobec prawa dla wszystkich obywateli. W dodatku jak mężczyźni nie są gnojeni przez system to autorytet mężczyzny w rodzinie jako męża i ojca wyłania się naturalnie. Mężczyzna nie obawia się trzymać ramy w związku, ojcowie nie są dyskryminowani, więc mamy zdrowe wychowywanie dzieci itd. I same kobiety też tego pożądają tak naprawdę. Problem w tym, że całe społeczeństwo (obie płcie) jest urabiane przez kulturowy marksizm, naturalny porządek wywracany do góry nogami..... 

Edytowane przez EnemyOfTheState
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EnemyOfTheState napisał:

Równouprawnienie jest możliwe i pożądane, ale w prawie.

Ja nadal uważam, że to trochę utopia. Nawet jeśli w danym roku kasta sędziowska rzeczywiście wprowadziłaby równouprawnienie prawne to nie oznacza, że taki stan rzeczy będzie zawsze. Są różne frakcje i każda z nich "ciągnie w swoją stronę". Najlepszym przykładem są niekochane feministki :D 

 

Feministki mówią, że walczą o równouprawnienie. Wiemy, że to brednia, a dlaczego? bo są feministkami (femme = kobieta). One chcą tych praw, które mają mężczyźni. Jednak nie oznacza to, że jeśli kobiety zdobędą jakieś prawa i przywileje, których nie mają mężczyźni to będą starać się, aby mężczyźni też je dostali. Feminizm służy damskiej supremacji nad mężczyznami. Właśnie z tego względu uważam, że realne równouprawnienie nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.