Skocz do zawartości

Uniwersytet Oksfordzki daje więcej czasu kobietom na egzaminach


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.telegraph.co.uk/education/2018/01/22/oxford-university-gives-women-time-pass-exams/

Kobiety niby są takie zdolne, ale potrzebują więcej czasu na egzaminie :lol: Teraz nie ma się co dziwić, że więcej kobiet niż mężczyzn zyskuje wyższe wykształcenie ;) To jest jawna dyskryminacja mężczyzn. Piszcie co sądzicie na ten temat ;) 

 

"Students taking maths and computer science examinations in the summer of 2017 were given an extra 15 minutes to complete their papers, after dons ruled that "female candidates might be more likely to be adversely affected by time pressure". There was no change to the length or difficulty of the questions."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba honorowa chciałaby podlegać takim samym kryteriom jak inni, jednak panie z honorem mają niewiele wspólnego. Dla mnie byłoby upokarzające gdybym dostawał fory w jakimś konkursie do którego dobrowolnie bym przystąpił. Jak im na rękę, to są małymi, biednymi kwiatuszkami, jak znów sytuacja się zmienia, to chcą być traktowane jako silne, niezależne i inteligentne kobiety z którymi trzeba się liczyć.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi po prostu ich szkoda. Te nowe przepisy udowadniają nic innego jak to, że kobiety po prostu sobie nie radzą z technicznymi dziedzinami. Te 15min nie zbawi nikogo. Jak ktoś nie zna odpowiedzi na pytanie to i 30min nic nie da. Ale traktuje się panie jako głupsze. No nazywajmy rzeczy po imieniu. Ja bym był obrażony.

 

@Beckenbauer W punkt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile pań faktycznie studiuje np. informatykę w takich miejscach? Np. na polibudzie w stolicy jak mój kuzyn i kumpel studiowali na jednym roku, byli u nich sami faceci. Rok czy dwa wyżej były całe dwie i to chyba tyle. Kobiety raczej nie słyną ze ścisłych umysłów i kończa np. kulturoznastwo ze specjalnościa gender studies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, dyskryminacja mężczyzn. W Oksfordzie tak mocno zwątpili w płeć tzw. piękną, że dołączają one do grona osób niesłyszących, niewidomych lub z umysłowym niedorozwojem. W końcu oni też mają wydłużony czas na egzaminach.

Edytowane przez koksownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autentyk z mojej pracy - wyjebało wczoraj na maszynie bezpiecznik, który jest umiejscowiony kawałek dalej, w skrzynce na dziale CNC (wszystko jest odpowiednio w niej opisane). Pracowała wtedy przy tej maszynie jedna znajoma z 2-giej zmiany. W momencie tej awarii, dziewczyna zawołała "superviserkę", żeby we dwie debatować nad tematem możliwych przyczyn takiej sytuacji. Żadna z nich nie wpadła na pomysł, by zacząć od rzeczy najprostszej - czyli sprawdzenia skrzynki bezpieczników, czy przypadkiem nie "wybiło" tego od wspomnianej maszyny. Maszyna ta jest stara, ma swoje wady i czasem gdy za szybko się ją przełączy ze "spoczynku" w "tryb pracy", wywala tenże bezpiecznik. Na 2 zmianie pięciu facetów - jeden z nich, przyszły mąż "operatorki" tej maszyny sam jej powiedział, że to prawdopodobnie bezpiecznik. Panie nie zrobiły z tej informacji absolutnie żadnego użytku, stwierdzając, że są przecież kobietami i się nie znają na >zaawansowanej< elektryce - czekały aż ktoś odwali za nie tą "brudną" robotę.
 

Wypadło na to, że nasza zmiana tą "brudną" robotę odwaliła, która polegała wyłącznie na tym, że poszedłem do skrzynki bezpieczników i włączyłem z powrotem bezpiecznik odpowiedzialny za "zepsutą" maszynę. 3 minuty i po problemie, przy którym dwie nasze "doświadczone" panie nie mogły ogarnąć, chociaż jedna pracuje w firmie na tym dziale jakieś 3 lata (tyle mniej więcej, co ja), a Pani "superwajser" w firmie już jest ponad 10 lat. Ja m.in. z takimi ludźmi muszę pracować pod jednym dachem i nazywać ich dumnie "zespołem".

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.