Skocz do zawartości

Cienie pod oczami


Rekomendowane odpowiedzi

Taa jak to mawia Święty Łukasz ... jem i spie mało ale śpię a cienie są jak zakorektoruję to jest ok a ten ogórek to najpierw pod oczy a potem zjem ;p i o ;p

Marzena to jak już jesteśmy przy temacie ogórka to najpierw pod oczy, a potem na dobre krążenie do...pochwy :lol:  :lol::lol:  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami:) sen to podstawa! o skutkach braku snu, lub zbyt małej jego ilości można się rozpisywać:) Pikaczu, ma również rację w kwestii jedzenia - ja tak samo jak Ty jadłam mega mało, rano wcale, ciepłych posiłków również nie było. Gdy poszłam na konsultację dowiedziałam się,że jedzenie małych posiłów co 2,5-4h to podstwa! teraz do pracy chodzę w pudełkami i mam to gdzieś gdy ktoś mówi, że znów coś jem lub po co mi te pojemniki! tylko,że oni zwiększają swoją masę, gdyż organizm, który dostaje mało wartości odżywczych dostarczanych w regularnych odstępach czasu, każdy posiłek będzie odkładach jako zapas tkanki tłuszczowej przed obawą iż to może być pierwszy i ostatni posiłek. Dobry korektor to podstawa dopóki nie poradzisz sobie z zasinieniami:D Aaaaa....może spróbuj aktywności fizycznej?;) gdy się dobrze zmęczysz i spocisz zaśniesz od razu:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenko, ja również wstaję w tygodniu o 5:D dzięki dobrze rozplanowanemu czasowi jestem w stanie zorganizować sobie posiłki, a faktem jest, że nie jem w domu, tylko gdy zjawię się w pracy:D kawa to podstawa:D po pracy druga praca lub trening:D pomimo późnego powrotu do domu, staram się położyć do łóżka o 22;) nadrabianie snu w weekendy niestety na nic się nie zdaje:( sprawdzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak jestem w pracy to kawusia już na mnie czeka :) no jeść też mogę ale myślałam że jak będę jadła mniej to lepiej, no a to mi tylko osłabiło organizm bo wcześniej nie chorowałam ,a teraz już się nabawiłam zapalenia garda a spać też chodzę o 22 :) jak mam na noc do pracy to sobie mogę dłużej pospać :) ale to i tak nic nie daje bo cienie są , maskuję korektorem , czytałam w internecie że surowy ziemniak trzeba przykładać albo ogórka lub herbatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenko, ja również do niedawna sądziłam, że mniej znaczy lepiej - w kwestii posiłków, ale teraz wiem, że posiłki są ważne, tak samo jak nawodnienie organizmu! może być też tak, że masz cienką skórę wokół oczu, a korektor dodatkowo ją wysusza. Nawilżasz okolice oczu jakimś kremem pod oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No jak ja wstaję przed 5 rano to nie mam czasu na śniadanie ;p obiad zjem a kolacje to rożnie :)

 

Marzena, szacun. Kobieta wstawajaca tak wczesnie do pracy, a niewylegiwujaca sie do 12 budzi mój głeboki respekt. Co do snu, to niestety, ale to cholernie wazne. jak wstajesz przed 5 to odlicz 7-8h do tyłu kiedy juz kimasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzena, szacun. Kobieta wstawajaca tak wczesnie do pracy, a niewylegiwujaca sie do 12 budzi mój głeboki respekt. Co do snu, to niestety, ale to cholernie wazne. jak wstajesz przed 5 to odlicz 7-8h do tyłu kiedy juz kimasz.

Jak mam dzień wolnego to lubię się wylegiwać ;p no to spie 6 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Śmieszki, heheszki, odgrzewam starego kotleta. :D
Drogie Samice - jeśli prócz worów pod oczami występują : pękające naczynka, cera naczynkowa, tendencje do powstania siniaków bez większego wpierdziela :P , krwawiące dziąsła, bóle w lewym boku, pod żebrami - to znaczy, że śledzionka szwankuje. Wiadomo - sen mega ważny - więc warto też zadbać o wątrobę, bo ona szybciutka odczuwa niewyspanie.
Korektory mogą delikatnie zatuszować, a leczyć się trzeba od środka.
Czyli na śledzionę : jeść zupę buraczkową, ciemne owoce i warzywa, najlepiej przez pierwsze tygodnie diety przyjmować ciepłe napoje i posiłki, dieta bezglutenowa, unikać jak ognia : kawy, papierosków, słodyczy, czy nawet mięsa...
Na wątrobę : wstępnie oczyścić (nie podam hardcore metod, nie wiem jak zareagujecie :D ), pić/przyjmować ostropest, karczocha wcinać, robić okłady z olejem rycynowym na wątrobę. Np. raz dziennie robić ciepłe okłady na wątrobę i nawet nerki (lubią ciepło). Weźmiecie mnie za maniaczkę, ale dzięki temu, nie mam worów pod oczami, nie wyglądam jak jedna wielka mapa anatomiczna układu krwionośnego. :D
P.S. to nie jest porada medyczna/diagnoza medyczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie jak efekty stosowania octu jabłkowego.

Ja na cerę z problemami  typu przebarwienia i pajączkami polecam własnie ten specyfik.

 

 Ja używam ponieważ jest to naturalne źródło witaminy młodości A i E. Zmywam makijaż płynem micelarnym, potem przemywam twarz octem jabłkowym. Czekam aż wyschnie i dopiero używam kremu.

 

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sitriel stosuję, może nie codziennie ale przynajmniej 2 razy w tygodniu. Lekkie przebarwienia przy nosie jeszcze mam ale za to zauważyłam, że mniej "niespodzianek" mi wyskakuje na twarzy, w tym wągrów. ;)

Jeszcze chwile poobserwuję, może zmobilizuję też się, żeby częściej stosować. ;) No ale również polecam każdemu ocet jabłkowy tak jak @Sitriel poleciła mnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.