Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym rowerze?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/rower-giant-lodz-i5007539988.html

 

Chcę coś teraz kupić, z racji na niskie ceny, co sądzicie o tym rowerze? Kiepsko się znam, a i cena za wysyłkę hardkorowa, jakby cwaniactwo troszkę albo chęć zmniejszenia prowizji dla allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Z rowerami na allegro to bym mocno uważał. Znam kilka osób którym pomagałem poskładać do kupy kilka maszyn kupionych przez nich na allegro.
Kolorowo to nie było. Generalnie dużo drobnych usterek nie podanych na aukcji, pozamieniane pedały/siodełka/heble i inne duperele.

Albo kupujesz wszystkie części osobno i po kolei składasz do kupy sam. Albo znajdujesz przez allegro rowerek w Twojej okolicy i składasz osobistą wizytę.

Zdjęcia niby ładne, ale samochodu nie kupisz bez jazdy próbnej i ja podobnie polecam postąpić przy rowerach. Dodatkowy plus jest taki, że nie wydasz na kuriera 100PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten giant wydaje sie byc w wmiarę dobrym stanie, jednak lepiej zobaczyc rower przed kupnem. Przesylki rowerów są bardzo drogie, gdy sprzedwalem swój tez wyslalem go za 100 zł niestety. Bez oszustw. Towar zawsze można odeslac w ciągu 10 czy tam ilus dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapięcia miałem kiepskie, ukradli mi z klatki przy wejściu do piwnicy, wiązałem go na klucz do balustrady - dwa z tego samego miejsca. Teraz będę trzymał w mieszkaniu, ale to klitka więc będę się o niego przewracał pewnie. Jak parkuję rower, to tylko tam gdzie są kamery i na chwilę.

 

Co do tego gianta koleś odpisał że ma koła 28 cali, więc dla mnie odpada. Chcę ramy 19 cali a koła 26, bo teraz mam konia wielkiego i ani to przewieźć, ani zakręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku co do roweru w zależności ile chcesz przeznaczyć - polecam poniższy link. Na pewno znajdziesz coś dla siebie

http://www.rowerowe-porady.pl/jaki-rower-kupic-do-1000-zl/

 

Co do zabezpieczeń mam z tej samej firmy co Brzytwa - Kryptonite, wart swoje ceny. Mój model kosztował 180 zł (waga 1,7 kg) i jestem cholernie zadowolony. Sprawdziło się podczas letniej wyprawy nad morze i wierzę, że sprawdzi się także za 1,5 miesiąca, gdy wyruszę w trasę po Europie, bo jednak ruszam rowerem a nie na stopa - wolę być niezależny.

 

PS: Też w swojej historii zjuchcili mi już 2 rowery - jeden za dzieciaka, drugi 1,5 roku temu. Teraz pilnuje jak oczka w głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz policję olałem, drugi raz byłem - kilka godzin na komendzie straconych, ale z fajnym policjantem sobie pogadaliśmy. Mam niedaleko sklep krossa, wpadnę może i polukam. Myślę ze kupię górala i zmienię mu opony na węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie chcesz tym jezdzic? (asfalt, chodnik, sciezki)? Turystyki tego typu sa spoko, zwlaszcza gianta, mam gianta roam II - naprawde spoko sprzet, mimo ze bez tarczowych hamulcow (poki co ale za tydzien chce upgrade'a zrobic). Jesli do lekkich terenow to mocno ZALECAM wymiane gum na schwalbe kevlarowe - lapalem gume czesto na sciezkach (wystarczy maly kolec jakiegos krzewu i juz problem). Po wymianie na kevlar dwa lata juz bez gumy - mozesz wrecz umyslnie wjechac na szklo, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuj na heble, korbę+suport i obręcze+piasty i oczywiście aluminiową ramę. Bo tego sam nie zmontujesz (no może heble jedynie).
Napęd (kaseta), przerzutki i inne pierdoły to w razie czego sobie wymienisz/dopasujesz sam.
Szukaj koniecznie ram bez zintegrowanych sterów. Jak masz wątpliwości, to się wstrzymaj i sprawdź w necie czy dana rama ma, a raczej nie ma zintegrowanych sterów.
Jak ci pójdą zintegrowane stery w ramie, to może się to skończyć wymianą całej ramy. A tak wymienisz same stery za 50-100PLN.

Pomyśl nad niewielkim amorkiem w widelcu. Ale tu uwaga, jak masz kupować tani chłam, bo jest tani, to lepiej kup od razu sztywny widelec.
Szkoda kasy na gówno warty sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Giant na ramie CRO-MO - stare, dobre, ciężkie i nierozjebywalne. Manetki typu grip - osobiście odradzam, choć są podobno takie, co się nie psują. Osprzęt DeoreLX - jeździłem, całkiem przyjemny w obsłudze, mało awaryjny, lekki. Niestety ma już swoje lata (jest chyba wycofany z produkcji) więc niewykluczone, że w najbliższym czasie czekałaby Cię wymiana lub naprawa. Obręcze - noname, więc się nie wypowiem. Nowe opony, ale też ciężko mi cokolwiek o nich powiedzieć, bo noname. Na plus jest nowy napęd - to część eksploatacyjna roweru (czego mało osób ma świadomość). Osobiście kupiłbym wyłącznie dla samej ramy a osprzęt, koła i resztę szpeju wymieniał z czasem na lepsze. Ta rama jest na lata (pod warunkiem, że nie ma wad ukrytych i nie była katowana). PS: Niestety rama ma zintegrowane stery. Ma też lipne, linkowe hamulce, które od razu bym wymienił na stare dobre v-brake'i.

2. GT - podobnie jak u poprzednika rama z CRO-MO, tyle że na dużo lepszym osprzęcie - Deore XT to półka wyżej niż Deore LX. Obręcze Fast Track, to zdaje się jest produkt Specialized i jeżeli w tej kwestii się nie mylę to jest bardzo dobry sprzęt. Do wymiany - łańcuch (cały rudy - a fe!) i zdecydowanie wymiana osi z szybko-złączek na zakręcane. Na szybkozłączkach podpierdolenie samego koła (wartego często parę stówek) to sekunda. Ostatecznie warto z czasem pomyśleć o wymianie opon, bo te zamontowane są co prawda nowe, ale wzięte są z najniższej półki. Na plus manetki w klamkach, nowe koła, hamulce typu v-brake (znowu noname, ale wyglądają przyzwoicie) i obniżony profil ramy co daje większe możliwości regulacji wysokości siodła.

3. Osobiście za SCOTT'em nie przepadam, ale to tylko złudzenie spowodowane nachalnym 'hamerykańskim' marketingiem, czego mam pełną świadomość. Także sprzęt wart uwagi. Osprzęt jak w Giant, czyli 'najgorszy z najlepszych' - Deore LX. Zacne ogumienie (Continental), ale do jazdy w lesie mógłby się przydać nieco bardziej agresywny bieżnik, w mieście będzie git. Na plus - manetki, heble, amor znanej firmy (stan oleju i uszczelek - do sprawdzenia), geometria ramy, osprzęt, demontowalny hak przerzutki, i napęd. Minusy - na wpół zużyta kaseta (tragedii nie ma, ale wymiana jak tylko poczujesz, że łańcuch przeskakuje), beznadziejne pedały (do wymiany na spd/platformy), lekko uszkodzone gripy (do wymiany), osie na szybkozłączkach (patrz wyżej). Niestety brak informacji o producencie obręczy, ale raczej do takiego sprzętu nie montuje się budżetówek.

Generalnie brałbym SCOTT'a. Biorąc pod uwagę fakt, że większość minusów to efekty eksploatacji (a nie wady materiałowo-projektowe) lub czysta kosmetyka jak w przypadku gripów. Dorzucając stówę do GT dostajesz przedni amor i zdecydowanie mniejszą masę (aluminiowa rama). Jeżeli obawiasz się o trwałość i to czy rower przykuwa wzrok to bierz numer 2 (rama CRO-MO wiele wybaczy). Tak, czy inaczej numer 1 bym odradzał, chyba, że jeździsz tylko po bułki do sklepu. Ostatecznie logo SCOTT'a możesz zakleić, lub pomalować, żeby rower nie 'wpadł komuś w oko'.

ED: I oczywiście zalecam jazdę próbną na wybranych faworytach a dopiero potem kupno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blotniki i podnóżke da się zamontowac. Co do łańcucha, nie wiem. Sam mam ulocka kryptonite KryptoLok series 2 LS kiedys kosztował 150 zł. Narazie nikt się do niego nie dobieral. W skali bezpieczeństwa ma 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.