Skocz do zawartości

Sex i kac Wawa


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro wracam na jakiś czas do Wawy, więc jeśli tylko dojadę w jednym kawałku, mam zamiar trochę poszaleć - zaczynam od wódeczki, a później trzeba się poprzytulać, sprawdzić efekty pracy nad sobą. Jestem za mocno odrealniony, trzeba wrócić na ziemię.

 

Ps. mogę w dzień i padający śnieg czy deszcz jechać na ledach z przodu tylko?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpowiadam na pytanie. Jako ze nigdzie nie znalazlem odpowiedniego dzialu (nawet w "motoryzacji"), to mam nadzieje, ze nie dostane ostrzezenia czy bana.

Prawo stanowi jasno. Caly rok mamy jezdzic na wlaczonych swiatlach. Przy dobrej pogodzie mozna stosowac t.zw. swiatla jazdy dzienne czyli np. Ledy (ktore musza posiadac znaczek CE na obudowie!). w nowych modelach takie ledy sa standardem.

Swiatla mijania nalezy stosowac w nastepujacych sytuacjach:

1. W przypadku zlych warunkow atmosferycznych (deszcz, mgla, snieg, burza, ostatnio sie dowiedzialem ze rowniez w czasie wichury, tj. Gdu predkosc wiatru przekracza 80 km/h) oraz gdy jest brzydki, szary i pochmurny dzien.

2. W okresie nocnym z uwzglednieniem tego jak prawo drogowe liczy okres nocny bez wzgledu ma pore roku, wylaczyc mozemy dopiero godzine przed wschodem i wlaczyc mamy godzine po zachodzie. Dotyczy to tylko wylacznie w przypadku posiadania swiatel jazdy dziennej. Jezeli takowych nie mamy, jest obowiazek jazdy CALA DOBE na wlaczonych swiatlach mijania.

(Mala dygresja:

1. W zimie gdy ida czarne sniegowe chmury to ciemno robi sie szybciej niz zachodzi slonce-licze na zdrowy rozsadek uzytkownikow drog.

2. Godziny wschodu i zachodu slonca sa zawsze podawane w pogodzie na tvp1 czy tvp2. One sa obowiazujace, ewentualnie imgw. I nie ma przebacz, ze ktos nie wiedzial. Policji to nie interesuje. To nasz obowiazek!)

W Twoim przypadku Marku polecam jazde na "normalnych" swiatlach. Moze Ci udac sie przejechac na ledach ale jezeli patrol policji Cie zlapie to Nawet w sadzie sie nie wybronisz. Drugi powod to wlasne bezpieczenstwo. Jezdze teraz plugiem i wiem ze nawet w dzien przy opadach sniegu ciezko dojrzec nawet jasne (tak jak Twoje) czerwone auto. O ciezarowkach nie wspomne, bo te leca na leb i szyje.

Co do powrotu do Wawy. Jezeli nie bedzie to problemem to opisz np na samczymrunie jak wygladalo Twoje zderzenie z twarda rseczywistoscia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zatrzasniecia kluczykow - nie ma sensu wyrywac lub wybijac szyby. To bardzo droga zabawa, tymczasem na smartfonie googlujemy - awaryjne otwieranie samochodow, przyjezdza pan ze sprzetem, bierze 200 PLN i otwiera auto (juz pomijam koszt wymiany szyby - ale nie musimy na ta szybe poswiecac czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wybić szybę kamieniem - nic. W końcu po ponad godzinie koczowania w koszulce na polu (zimno i wiało) nadjechał Pan, waliłem łomem w szybę i nic, krzyknął stop!, i na trzy śrubokręty lekko wyjęliśmy szybę, włożyłem łapę i otworzyłem drzwi. Rysiek kiedyś pisał że za tę usługę płacił trzy stówy policjantom dorabiającym sobie po godzinach. Szybę później na stacji klejem wkleiłęm, lekko furczało, a później mechanik mi ją wstawił na nowo elegancko, wiecej szczęścia niż rozumu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w aucie zatrzasnęły kluczyki z zapalonym silnikiem. Chrysler Stratus. Odchyliłem lekko górną część drzwi, wsadziłem śrubokręt, w szparę drut a na końcu haczyk od wędki i po pół godzinie walki otworzyłem za klamkę. Da się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w aucie zatrzasnęły kluczyki z zapalonym silnikiem. Chrysler Stratus. Odchyliłem lekko górną część drzwi, wsadziłem śrubokręt, w szparę drut a na końcu haczyk od wędki i po pół godzinie walki otworzyłem za klamkę. Da się. 

Ciekawy sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.